Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Zeitgeist Movement


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
296 odpowiedzi w tym temacie

#1

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ruch Zeitgeist nie jest ruchem politycznym. Nie rozróżniamy narodów, rządów, ras, religii, wyznań czy klas. Uważamy, że są to fałszywe, przestarzałe rozróżnienia, dalekie od pozytywnych czynników, służących prawdziwemu rozwojowi ludzkiego potencjału.

Bowiem ich podstawą jest podział władzy i stratyfikacja, nie zaś jedność i równość, która jest naszym celem. Ważnym jest zrozumieć, że w życie wpisany jest naturalny postęp, musimy też zauważyć, że gatunek ludzki ma zdolność do drastycznego spowalniania i paraliżowania tego postępu, poprzez tworzenie struktur socjalnych, które są przestarzałe, dogmatyczne i stoją w sprzeczności z naturą. Świat, który widzisz dzisiaj, pełen wojen, korupcji, elitaryzmu, zanieczyszczeń, biedy, epidemii, chorób, naruszania praw człowieka, nierówności i przestępczości, jest rezultatem tego paraliżu.



W tym ruchu, chodzi o świadomość i zaangażowanie w płynny postęp ewolucyjny, zarówno personalny, społeczny, technologiczny, jak i duchowy. Rozumiemy, że człowiek jest na naturalnej ścieżce jednoczenia się, wychodzącej ze wspólnego uznania fundamentalnych określonych empirycznie zasad, tego jak działa natura i jak my jako ludzie, wpisujemy się w obraz zjawiska, które nazywamy życiem. Ta ścieżka istnieje, ale niestety pozostaje ukryta i nierozpoznana przez ogromną większość ludzi, którzy wciąż utrwalają przestarzałe i zwyrodnieniowe tryby postępowania i rozumowania. Ruch Zeitgeist chce pokonać, właśnie tą intelektualną depresję, poprzez edukację i akcje społeczne.

Celem ruchu, jest skorygowanie funkcjonowania naszej globalnej zbiorowości ludzkiej na wszystkich jego poziomach, adekwatnie do obecnej wiedzy. Nie tylko uświadamiając ludzkości jej możliwości społeczne i technologiczne, o których wielu uwarunkowanych zostało by twierdzić, że są niemożliwe, lub wbrew "naturze człowieka", ale także zapewniając środki do przezwyciężenia tych elementów społeczeństwa, które podtrzymują owe przestarzałe systemy.

Wiele pomysłów i rozwiązań promowanych przez ten ruch wywodzi się z organizacji o nazwie "Projekt Venus", którą kieruje inżynier społeczny i projektant przemysłowy Jacque Fresco. Prawie całe swoje życie, poświęcił on na tworzenie narzędzi służących budowaniu świata, mogącego istnieć bez wojen, biedy, przestępczości, różnic społecznych i korupcji. Jego poglądy nie są radykalne czy skomplikowane. Nie narzucają subiektywnej interpretacji. W jego modelu, społeczeństwo jest tworzone jako lustrzane odbicie świata naturalnego i ma cechy będące wypadkową potencjału zasobów naturalnych Ziemi.

Ruch jest międzynarodowy, sam w sobie nie jest tworem scentralizowanym. Nie jesteśmy tu by przewodzić, ale by organizować i edukować.
Obecnie wspiera nas swym zaangażowaniem, ponad 400 tysięcy osób z całego świata.
  • 2

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest taka międzynarodowa sekta.
  • -1



#3

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozśmieszaj mnie gdzie ty widzisz tu wiarę nie ma żadnych guru każdy ma prawo do swojej Religi poza tym tu chodzi o zmianę systemu ekonomicznego.

Nie rozśmieszaj mnie gdzie ty widzisz tu wiarę nie ma żadnych guru każdy ma prawo do swojej Religi poza tym tu chodzi o zmianę systemu ekonomicznego.

Odpowiedź na pytanie kim jesteśmy nie jest łatwa bez zagłębiania się w obszerne informacje.
W skrócie łatwiej ująć kim nie jesteśmy.

Skróty jakimi się posługujemy:

TZM - The Zeitgeist Movement
TVP - The Venus Project
RBE - Resource Based Economy

Nie jesteśmy komunistami!

W naszym systemie nie będzie pieniędzy, kartek na mięso czy cukier, ani jakiejkolwiek formy płatności. Nie będzie zakazu wyjazdu za granicę oraz ciągłej kontroli. Ludzie nie będą traktowani przedmiotowo. Każdy dostanie to co będzie chciał dostać (przykładowo jedna osoba będzie chciała kilo gruszek, a druga kilo jabłek), a nie każdy to samo. Nie będzie żadnych więzień, policji, wojska. Te organy nie będą już potrzebne.

Nie jesteśmy faszystami!

Jesteśmy przeciwnikami jakiegokolwiek systemu politycznego. Nie ma u nas nic w stylu: "poświęcenia jednostki dla dobra ogółu". Każdy jest ważny. Nie ma przywódcy, nie ma partii politycznych. Są tylko ludzie, z których każdy jest tak samo ważny i wartościowy.

Nie jesteśmy antysemitami!

Nie mamy nic wspólnego z antysemityzmem. Dla nas nie ma znaczenia jaki jest kolor skóry, wyznanie, wiek, czy miejsce urodzenia. Ludzie są ludźmi, każdy chce żyć. Każdego człowieka cenimy i dla nas każdy ma ogromną wartość, gdyż my sami jesteśmy ludźmi.

Nie jesteśmy organizacją religijną (sektą)!

Nikt z nas nie wierzy ślepo w wizje J. Fresco oraz słowa wypowiedziane przez P. Joseph'a (twórcę filmu "Zeitgeist: Addendum"). Sami oceniamy co jest prawdą, kierując się dowodami i logicznym myśleniem. Nie wszyscy zgadzają się ze sobą w wielu sprawach (co da się zauważyć na forum), jednak są to wolne dyskusje i każdy z nas jest inny. Mamy jednak jeden cel. Być może dlatego niektórzy uważają Zeitgeist jako nową religię, gdyż chcemy aby był pokój na świecie i brak podziałów. Chcemy także aby każdy człowiek był inny i miał inne pomysły. Nie mamy zamiaru być maszynami podobnymi do siebie, lecz ludźmi mającymi rożne zdania i akceptującymi to.

Nie jesteśmy przeciwko wierze!

Nie mamy nic przeciwko ludziom wierzącym. W naszym ruchu znajdują się ludzie wierzący. Wszyscy jesteśmy razem i nikt nie czuje się z tego powodu gorszy.
TZM nie zwalcza wiary, gdyż wolny człowiek ma prawo wierzyć w co tylko chce. Jakiekolwiek nakazywanie mu zmiany własnych przekonań byłoby sprzeczne z naszym ruchem, ponieważ było by ograniczaniem wolności.

Nie jesteśmy fanatykami wierzącymi w teorie spiskowe!

Teorie spiskowe może istnieją, a może nie istnieją. Jeśli uważasz, że istnieją, to Twoja sprawa, nikt tutaj za takie poglądy nie będzie Cię wyśmiewał. Jednak nie jest naszym celem rozgryzać i analizować poszczególnych informacji dotyczących teorii spiskowych świata. Chcemy po prostu lepszego świata niż ten, który mamy obecnie. Nie chcemy eliminować ludzi, bo są uzależnieni od swoich przekonań. Naszym celem jest zapewnienie każdemu człowiekowi na Ziemi, życie w godnych warunkach i wiemy, że możemy to zrobić. Wspólnie.
Nie walczymy z niewidzialnym wrogiem. Tworzymy po prostu własny system w którym będziemy żyli.

Nie ma tutaj (w tym tekście) cytatów znanych ludzi. Nie jesteśmy zwolennikami popierającymi przywódców, którzy mogą nami kierować. Oczywiście wśród nas są bardzo mądrzy ludzie. Do nich zaliczamy też twórcę filmów Zeitgeist - Petera Josepha, a także inżyniera Jacqua Fresco, który projektował wiele struktur oraz stara się łącznie z nami działać.
Filmy Zeitgeist, są czynnikiem, który umożliwił nam zjednoczenie się. Zjednoczenie w sprawie tworzenia lepszego świata, w którym każdy człowiek będzie ważny. Każdy będzie miał dostęp do tego co chce mieć. Bez wojen, strachu, głodu, niedostatku oraz każdego innego czynnika, którego nie potrzebujemy.

Dopiero od czasu nastania TVP ludzie nie tylko będą na prawdę wolni, ale zaczną całkiem inny rodzaj życia. Życia, które do tej pory nie jest do osiągnięcia, gdyż myśli się o pieniądzach, przepisach, przeżyciu, mieszkaniu i ogromnej liczbie problemów.
Mamy plany na wyeliminowanie tych wszystkich problemów. Popieramy technologię, dzięki której nie będzie musiał nikt pracować, chyba, że uda się coś komuś wymyślić, jednak wyłącznie dla własnej przyjemności. Świat tego typu nie będzie nudny, wręcz przeciwnie. Umożliwi ludziom poznawanie, podróżowanie, zdobywanie nowych doświadczeń oraz wiedzy. Bezpiecznie, niezależnie od tego gdzie i kiedy będzie się znajdował. Pojawi się wiele nowych dziedzin życia, których obecnie nie znamy.

To wszystko nie zależy od garstki osób. Jeśli teraz się przyłączysz, tym szybciej będziemy mogli wprowadzić ten system. Nie możemy wyłącznie czekać aż ktoś to zrobi za nas. W ten sposób mamy obecnie to co mamy, czyli kapitalizm.
Budując VP będziemy z niego już tylko korzystać. Przyłącz się i pomóż w pokazywaniu ludziom, że już mamy alternatywę znacznie lepszego świata.

Jesteśmy ruchem, który za pomocą technologii, chce uczynić świat lepszym. Technologia ma służyć ludziom.
Chcemy także aby ludzie byli bardziej wykształceni i potrafili myśleć oraz radzić sobie z wieloma problemami.
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieszy mnie twoja historia. Widać że to jest jakaś nowa świecka religia. Tylko tyle ją różni od zwykłej religii że nie ma mowy o bogu.
  • -1



#5 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Hej Zientek!


Zaznaczam od razu że nie jest moim celem glupawe opluwanie się w stylu który zaprezentował Wiem Wszystko.

Nie zaznajomiłem się z prezentowanym przez Ciebie ruchem zbyt dokładnie - tyle tylko co widziałem w dodatku do filmu.

Mam klka pytań, ktore mnie nurtują...

Po pierwsze - czy wiecie co oznacza termin Zeitgeist?

Po drugie - jak ma wyglądać pomoc technologii w naszym codziennym życiu?

Po trzecie - czy wiecie kto finansował powstanie filmu i założenie ruchu?


Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź....


pozdrawiam
  • 2

#6

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1.„Zeitgeist” znaczy „Duch świadomości czasów” lub kultury można różnie tłumaczyć.

2. Dzisiaj większość pracy wykonują ludzie chcemy aby prace nie wymagające jakiegoś większego zaangażowania myślowego wykonywały maszyny nie dla zysku jakiegoś biznesmena będącego jego własnością lecz dla dobra ogółu. Do zrealizowania tego konceptu jest odrzucenie systemu pieniężnego opartego na konsumpcjonizmie tak źle wpływającego na stan naszej planety. Chodzi nam o zrównoważony rozwój w oparciu o możliwości fizyczne i produkcyjne planety a tym samym wprowadzenie RBE.

3.Od początku Jacques Fresco tworzy projekt Venus projekt ratowania planety i zmiany modelu ekonomicznego. Następnie Peter Joseph nakręca film "Zeitgeist" o podstawowych problemach społecznoekonomicznych naszej planety.
Reżyser, producent, scenarzysta, kinematograf, kompozytor, montażysta i narrator filmu, Peter Joseph został nieumyślnie osobą znaną w społeczności filmów dokumentalnych dzięki nagrodzie za film "Zeitgeist: The Movie" który uzyskał 100 000 000 obejrzeń online podczas pierwszego roku swej publikacji. Ten film nie był takim w swej oryginalnej koncepcji, lecz stał się takim, kiedy zyskał poklask globalny.

W 2008 roku, ciąg dalszy tego filmu "Zeitgeist: Addendum" miał premierę na Artivist Film Festival w Hollywood. Tak jak swój poprzednik „Addendum”, który otrzymał nagrodę na tym festiwalu, uzyskał potężną ilość obejrzeń w Internecie w ilości 50 000 000 podczas pierwszego roku.

Po wydaniu tego filmu, Joseph założył ruch społeczny inspirowany przez reakcje publiczności - "Ruch Zeitgeist". Ta globalna organizacja, która teraz posiada prawie półtora miliona subskrybentów w ponad 200 krajach pracuje, aby zapoczątkować transformacje kulturową w nowy zrównoważony paradygmat a „Zeitgeist: Moving Forward” jest po części medialną ekspresją tej samej perspektywy. "Ruch Zeitgeist" jest rozszerzeniem „Projektu Venus”- organizacji założonej przez projektanta przemysłowego Jacque’a Fresco, który jest też wspierany w filmie.

Tak w skrucie. :))
  • 0

#7

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://dotsub.com/vi...ec-46ac308336ca
  • 1

#8

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powyższy link to wywiad z autorem filmu i panem Jacque Fresco. Polecam obejrzeć chociażby dla zapoznania się z ruchem.
@Zientek trzeba było napisać chociaż parę słów, a nie tylko wklejać link :)
  • 0

#9

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Każdy dostanie to co będzie chciał dostać (przykładowo jedna osoba będzie chciała kilo gruszek, a druga kilo jabłek), a nie każdy to samo.


Chciałbym dostać sportowy samochód i rakietę. Jeśli mi nie dacie, to na jakiej podstawie?

Nie ma przywódcy, nie ma partii politycznych. Są tylko ludzie, z których każdy jest tak samo ważny i wartościowy.


Kto zatem decyduje o sprawach na przykład międzynarodowych?
  • 1

#10

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ja mam wrażenie, czy jednak jesteś Zientek kolejną osobą z ruchu Zeitgeist, która nie rozumie czym Projekt Venus ma być i dałeś się złapać na piękną wizję utopii?
Żeby nie było, ja jestem zwolennikiem tego projektu i bardzo jestem ciekaw rozwiązań jakie zaproponujecie (jako ruch). Realnych rozwiązań łącznie z pełną ich analizą faktologiczną, a nie wydumanych hipotez.

Chciałbym dostać sportowy samochód i rakietę. Jeśli mi nie dacie, to na jakiej podstawie?


Ja się Zientka zapytam, czy ruch ma jakiś pomysł jak dać każdemu człowiekowi na ziemi dostęp do wody pitnej, podstawowej ilości jedzenia oraz innych podstawowych rzeczy. Czy istnieją jakieś konkretne rozwiązania, projekty prowadzone przez ruch? Ilu jest wśród Was ludzi z wykształceniem technicznym, wynalazców lub chociaż ludzi z zacięciem i wyobraźnią? Skoro projekt Venus ma za pomocą technologii rozwiązywać problemy ludzkości, to wypadałoby mieć w swoich szeregach ludzi, którzy przynajmniej będą wiedzieć jak się za to zabrać, nieprawdaż?


Ilu ludzi z ruchu Zeitgeist jest świadomych, że z obecnej populacji ludzi około 5% będzie rzeczywiście w stanie pomóc, a reszta będzie pasożytami? Przywódcy, których nie ma?

Użytkownik Ill edytował ten post 08.01.2011 - 13:55

  • 0

#11

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem ale wiesz ten (nieistniejący) czas. :lol

Dobra jedziemy.
Oficjalna strona Venus project.
http://www.thevenusproject.com/
Polski chapter The Zeitgeist Movement (chodzi mi o język nie o kraj)
http://tzmpolska.org/index.php
Strona międzynarodowa The Zeitgeist Movement
http://www.thezeitgeistmovement.com/
RBEF (ang. Resource Based Economy Foundation)
http://www.rbefoundation.com/


1. Filmy na temat ruchu.
1.
Zeitgeist Addendum
2.
Zeitgeist Final Edition
3.

4.
http://www.youtube.c...0/0/hvZ4CrSFfOQ Przebudzenie

5.
http://www.youtube.c...1/0/1G0nycijI5o The Zeitgeist Movement Orientation Presentation

6.
Future by Design

http://www.futurebydesignthemovie.com/ oficjalna strona filmu

7.
http://tzmpolska.org/zmf/ Zeitgeist: Moving Forward Trailer

8.
Money As Debt - Pieniądze Jako Dług

9.
11 września Niewygodne fakty

2. Książki

1.
http://tzmpolska.org...cque_Fresco.pdf "Projektując Przyszłość" Jacques Fresco

2.
http://tzmpolska.org...y_Aktywisty.pdf The Zeitgeist Movement - Obserwacje i Reakcje - Przewodnik Orientacyjny Aktywisty

3. Wykłady

http://tzmpolska.org...za/wyklady.html

Pozycje nr 8 i 9 w filmach tyczą się kwestii poruszanych w filmie nie łączą się z nim bezpośrednio. Autor filmów serii "Zeitgeist" Peter Joseph powiedział: „Moje filmy są wyrazem pewnych idei. Nie są one Ruchem mimo zbieżności nazw, chciałbym to jasno zaznaczyć. Ruch Zeitgeist nie skupia się na porównywaniu religii, sprawie zamachów z 11 września, Systemie Rezerwy Federalnej Stanów itp."


Potem dorzucę relacje z budowy miasta w Ameryce Południowej.

Jak macie jakieś pytania no to wiecie. :mrgreen:

Chciałbym dostać sportowy samochód i rakietę. Jeśli mi nie dacie, to na jakiej podstawie?
Nie wyróżniamy prawa własności chcesz samochód bierzesz w Warszawie oddajesz w Krakowie po co ma stać u ciebie w garażu skoro inni mogą korzystać skłaniamy się w transporcie zmierzamy do wprowadzenia środków masowego transportu.

Kto zatem decyduje o sprawach na przykład międzynarodowych?
Nie ma państw a o sprawach decyduje społeczeństwo każdy ma prawo oddać głos wcześniej jednak problem jest poddawany analizie naukowej i ta analiza może być podstawą do wydania werdyktu w danej sprawie świadome społeczeństwo nie potrzebuje władzy.

Ill

Wiem o co ci chodzi oczywiście wśród nas jest wielu naukowców mamy projekty wynalazki ale jak wcielić coś w życie coś co nie służy zarabianiu pieniędzy nie jest sponsorowane. Dobrym przykładem jest zderzak absorbujący energie zderzenia i co z tego że uratuje życie ludziom zmniejszy koszty eksploatacji poprzez zmniejszenie kosztów naprawy i tak nie wejdzie w życie bo zakłady produkujące i naprawiające auta stracą. Tak jest ze wszystkim począwszy od telefonów komórkowych na wszystkim innym kończąc.
Mylisz się ludzi na naszej planecie nie jest za dużo po prostu surowce są źle dysponowane ile telefonów komórkowych miałeś nie zastanowiłeś się dlaczego co roku wchodzi nowy a nie uaktualnienie. Kiedyś wysłano satelitę na orbitę w oparciu o procesor 400 i 4 gb pamięci dziś Visty na tej konfiguracji nie uruchomisz i ten chory konsumpcjonizm jest chory zarabianie przede wszystko to nam przeszkadza.
Mamy wielu wynalazców skupiamy ludzi z szerokim zakresem zainteresowań "choćby ja" :) sami projektujemy i wcielamy nasze wynalazki w życie choćby silnik magnetyczny, lampy drogowe pobierające energie z przejeżdżających samochodów itp więcej na stronie.
Propo populacji gdybyś wszystkich ludzi na świecie umieścił w Australii dał każdemu dom i działkę 100 akrów to i tak byś miał 1/4 Australii bezludną. To nie ludzi jest za dużo to ich dezorganizacja jest czynnikiem ograniczającym.
  • 1

#12

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Propo populacji gdybyś wszystkich ludzi na świecie umieścił w Australii dał każdemu dom i działkę 100 akrów to i tak byś miał 1/4 Australii bezludną.



A policzyłeś to? Oczywiście, że nie.
Akr ma około 4000m2, ludzi na ziemi jest prawie 7 miliardów, a Australia ma powierzchnię: 7 686 850 km2
Jedna działka będzie mieć: 100 * 4000m2 = 400 000m2 = 0,4km2
Ludzie zajmą: 7*109 * 0,4km2 = 2 800 000 000 km2
Jest to obszar 364,26 raza większy niż obszar Australii i 18,8 raza większy, niż powierzchnia lądów na tej planecie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akr
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Australia

To nie ludzi jest za dużo to ich dezorganizacja jest czynnikiem ograniczającym.

Z tym się zgodzę, bo sam tak uważam. Wystarczy spojrzeć na kraje socjalistyczne i te z wolnym rynkiem.

Mamy wielu wynalazców skupiamy ludzi z szerokim zakresem zainteresowań "choćby ja" :) sami projektujemy i wcielamy nasze wynalazki w życie choćby silnik magnetyczny, lampy drogowe pobierające energie z przejeżdżających samochodów itp więcej na stronie.

Mnie nie interesują wynalazki amatorskie, ale profesjonalne, przemysłowe projekty. Są takie?

Reszty nie komentuję, bo to ideologia i braki w wiedzy.

  • 1

#13

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No Zientek muszę powiedzieć, że Twoje argumenty są dobrze dobrane i są przekonujące. Może dzięki takiemu systemowi kiedyś istniały zaawansowane cywilizacje ? Wszystko dla wszystkich, brak podziału (jako takiego) ludzi na gorszych i lepszych itp. Każdy wynalazek był od razu wprowadzany w życie a później ulepszany.

Hmm uśmiechnąłem się czytając o telefonach :) w sumie to komórek używam mniej więcej od 3 lat ale przez ten czas już miałem 4 tel i nie przez to, że mi się nudziły tylko przez to, że się non stop psuły... Paradoksalnie najdłużej wytrzymała nokia 3510i która miała już kilka lat i dalej działa ale niestety tel przydaje mi się nie tylko do pisania sms czy dzwonienia, tak więc trzeba było nieco pójść do przodu ;)
  • 1



#14

Zientek.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jll
Przepraszam cię za pomyłkę chodziło mi o ar nie akr. To trochę zmienia postać rzeczy poszukam i przedstawię ci źródło tej informacji a propo zaawansowanych cywilizacji w podobnym systemie:
http://wolnemedia.ne...e-paragwajskie/

Mnie nie interesują wynalazki amatorskie, ale profesjonalne, przemysłowe projekty. Są takie?

Reszty nie komentuję, bo to ideologia i braki w wiedzy.

Trochę mnie to uraziło ale skoro tak twierdzisz zapewne masz racje.

Wynalazki w pozyskiwaniu Energi nie maja sensu gdybyśmy podłączyli się do jądra ziemi mamy Energi na 5000 lat uwzględniając średnią prędkość wzrostu jej zapotrzebowania i oczywiście czysta energia fuzyjna i dopiero odkryta energia czasoprzestrzenna. (polecam tu wykład Nasima Harameina tak dobry że ciężko coś lepszego znaleźć) Ważniejszymi zagadnieniami są transport tutaj do przejazdów międzykontynentalnych wykorzystalibyśmy pociągi magnetyczne wg koncepcji J. Fresco z możliwością odłanczania poszczególnych wagonów podczas podróży a także pociągi w tunelach próżniowych których prędkość to około 5400 km/h. Moglibyśmy również wykorzystywać SPS samoloty pionowego startu lub http://www.terrafugia.com/ .
  • 0

#15

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jll


Ill, nic nie szkodzi, to było celowe.


Przepraszam cię za pomyłkę chodziło mi o ar nie akr.


To wiele nie zmienia, bo ar to 100m2 czyli 40 razy mniej niż akr, ale nadal ok. 9 razy więcej, niż wynosi powierzchnia Australii.
Żeby warunek był spełniony powinno przypadać ok. 274m2 na osobę.


Trochę mnie to uraziło ale skoro tak twierdzisz zapewne masz racje.


Przykro mi.

Wynalazki w pozyskiwaniu Energi nie maja sensu gdybyśmy podłączyli się do jądra ziemi mamy Energi na 5000 lat uwzględniając średnią prędkość wzrostu jej zapotrzebowania i oczywiście czysta energia fuzyjna i dopiero odkryta energia czasoprzestrzenna.


A znane są potencjalne skutki takiego "przyłączenia"? Rozumiem, ze nie chodzi o energię geotermalną, bo do niej nie mam zastrzeżeń. Chyba tylko takie, że ona nie wystarczy by zaspokoić potrzeby energetyczne, przynajmniej ja tak sądzę.

Ważniejszymi zagadnieniami są transport tutaj do przejazdów międzykontynentalnych wykorzystalibyśmy pociągi magnetyczne wg koncepcji J. Fresco z możliwością odłanczania poszczególnych wagonów podczas podróży a także pociągi w tunelach próżniowych których prędkość to około 5400 km/h.


Projekt jest niewątpliwie ciekawy, ale jest jakiś prototyp? Symulacje? Analizy? Czy to tylko koncept?
Pociąg pociągiem, ale on ma się poruszać pod ziemią i to na bardzo duże odległości. Macie opracowaną technologię szybkiego kopania sporej średnicy tuneli na odcinkach rzędu setek kilometrów? Ktoś przemyślał jak będzie wyglądał transport ludzi, bo liczby pójdą w dziesiątki milionów dziennie?

Moim zdaniem ten Twój cały ruch zabiera się do rewolucji od dupy strony. Zbudujemy taką linię "metra" pomiędzy Poznaniem, a Rio de Janeiro i trzeba ją będzie zasilić, remontować, pociągi trzeba sprzątać, naprawiać. Samo się nie zrobi, bo do tego potrzebni będą ludzie (chyba, ze odpowiednie technologie są opracowane).
Jak wspomniałem wyżej, Projekt Venus przyciąga utopijną wizją świata, ale nie zawiera rozwiązań najprostszych problemów. Jest pewną wizją do której można dążyć (sądzę, że warto), ale trzeba od podstawowych i najważniejszych rzeczy zacząć, bo drogi rewolucjonisto, setki milionów ludzi na Ziemi głoduje i nie ma co pić. Jak ruch, którego jesteś członkiem, ma zamiar to rozwiązać? Ma w ogóle zamiar?

Użytkownik Ill edytował ten post 08.01.2011 - 18:25

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych