Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja teoria o uprowadzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#31

Kagetsu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że to będzie dalsza kontynuacja offtopu ale chcę zaprezentować cytat z "PRZESŁANIE OD PRZYBYSZÓW Z KOSMOSU " autorstwa Raela założyciela Ruch Raeliańskiego. Jest to zapis rozmowy pomiędzy nim a przybyszem.


ROZDZIAŁ II: PRAWDA


GENEZA


- Bardzo dawno temu na naszej dalekiej planecie ludzie osiągnęli poziom nauki i techniki porównywalny z tym,
jaki w najbliższym czasie stanie się waszym udziałem. Rozpoczęto tworzenie prymitywnych, embrionalnych form
życia, komórek żyjących w probówkach. Entuzjazm ogarnął wszystkich. Doskonalili swoje techniki tworząc małe
dziwaczne zwierzęta, gdy opinia publiczna naszej planety i nasz rząd zabroniły naukowcom kontynuowania swoich
eksperymentów i tworzenia potworów, które mogłyby się stać niebezpieczne dla społeczeństwa. Rzeczywiście
jedno z tych stworzeń wymknęło się z pod kontroli powodując liczne ofiary. Ponieważ jednocześnie poczyniliśmy
znaczne postępy w eksploracji międzyplanetarnej i międzygalaktycznej, zdecydowano kontynuować eksperymenty
na dostatecznie odległej planecie zapewniającej mniej więcej niezbędne po temu warunki. Wybrano ziemię, na
której obecnie żyjecie. Teraz poproszę pana o otwarcie Biblii, gdzie odnaleźć można ślady tej prawdy
zdeformowane nieco przez kopistów, którzy nie mogli pojąć technologicznie takich rzeczy i mogli przypisać tylko
mistyce i nadprzyrodzoności to, co było opisane

Istotne są jedynie fragmenty Biblii, które panu przetłumaczę. Pozostałe są tylko gawędziarską poezją i nie będę
o nich mówić. Proszę jednak zauważyć, że dzięki prawu, które mówiło, że należy kopiować Biblię nie zmieniając
nawet najmniejszego znaku, głęboki sens pozostał, nawet jeżeli tekst obciążył się w ciągu tysiącleci mistycznymi i
nieużytecznymi zdaniami.

Niech pan weźmie najpierw Genezę, w pierwszym rozdziale: "Na początku stworzył Elohim niebo i ziemię." (Geneza I-1)

Elohim, niewłaściwie w niektórych Bibliach tłumaczone jako Bóg, znaczy po hebrajsku: "ci, którzy przybyli z
nieba" i jest liczbą mnogą. To znaczy że, pochodzący z naszego świata uczeni poszukiwali najpierw planety
najbardziej przydatnej dla realizacji zamierzonego celu. Oni "stworzyli", w rzeczywistości odkrywając Ziemię
zdali sobie sprawę, że jednoczy wszystkie niezbędne elementy do tworzenia sztucznego życia, mimo pewnej
różnicy w składzie atmosfery w stosunku do ich planety macierzystej.

"Tchnienie Elohim unosiło się nad tymi wodami." ( Geneza I-2 )

Podjęli podróże badawcze, i to, co moglibyście nazwać sztucznymi satelitami zostało umieszczone dokoła Ziemi
aby studiować skład i atmosferę. Ziemię pokrywała całkowicie woda i gęste mgły.

"Elohim widział, że światłość jest dobra." ( Geneza I-4 )


Aby stworzyć życie na Ziemi, konieczne było wiedzieć, czy słońce nie wysyła szkodliwych promieni na jej
powierzchnię, i to było badane. Okazało się, że słońce poprawnie ogrzewało Ziemię, nie wysyłając na nią
szkodliwych promieni. " Światło było dobre. "

"I tak nastał wieczór i poranek, dzień pierwszy." ( Geneza I-5 )

Badania zajęły wiele czasu. "Dzień" odpowiada okresowi czasu w którym wasze słońce wschodzi pod tym
samym znakiem zodiaku w dzień równonocy wiosennej, tj. mniej więcej dwa tysiące lat ziemskich.

"Oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem." ( Geneza I-7 )

Studiując kosmiczne promieniowanie nad chmurami, zniżyli się pod chmury pozostając równocześnie nad wodą.
Między wodą u góry: chmurami, a wodą na dole: oceanem pokrywającym całą ziemię.

"Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech ukaże się sucha powierzchnia." ( Geneza I-9 )

Badając powierzchnię oceanu, zbadali głębokość wody, i stwierdzili, że nie była zbyt głęboka i prawie
równomierna wszędzie. Wtedy, dzięki względnie silnym eksplozjom, które wykonały troszkę buldożerową pracę,
udało się zebrać materiał z dna morskiego i zgromadzić go w tym samym miejscu, co uformowało kontynent.
Początkowo na Ziemi był tylko jeden kontynent i jak niedawno zauważyli wasi uczeni, wszystkie kontynenty, które
dryfowały, łączą się doskonale, aby stworzyć tylko jeden.


"Niechaj ziemia wyda rośliny zielone, trawy... drzewa owocowe rodzące według swego gatunku... w których są
nasiona." ( Geneza I-11 )

Stworzyli wówczas w tym wspaniałym gigantycznym laboratorium komórki roślinne biorąc nic innego, jak tylko
związki chemiczne. To dało wiele gatunków roślin. Wszystkie wysiłki skoncentrowano na reprodukcji. Było
konieczne, żeby kilka traw, które oni powołali do życia, mogły rozmnażać się. Oni rozeszli się po tym olbrzymim
kontynencie w różnych grupach naukowych poszukiwań, i każda zgodnie z klimatem i swoją inspiracją tworzyła
różne rośliny. Zbierali się w regularnych odstępach czasu aby porównać swoje poszukiwania i swoje twórcze
osiągnięcia. W oddali na macierzystej planecie śledzono postępy prac z zachwytem i podziwem. Najwybitniejsi
artyści dołączyli do uczonych, aby dodać pewnym roślinom cel tylko ozdobny i przyjemny, czy to przez swój
wygląd, czy przez zapach.


"Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały
pory roku, dni i lata." ( Geneza I-14 )

Obserwując gwiazdy i słońce, mogli zmierzyć długość dni, miesięcy i lat na Ziemi, aby uregulować swoje życie
na tej nowej planecie, tak różnej od ich planety, gdzie dni i tak samo lata nie miały całkiem tego samego trwania.
Badania astronomiczne pozwoliły im dokładnie usytuować się i lepiej poznać Ziemię.

"Niechaj zaroją się wody żywymi istotami pływającymi i pełzającymi, a ptactwo niechaj lata nad ziemią." ( Geneza I-20 )

Następnie stworzyli pierwsze wodne zwierzęta. Od planktonu do rybek, a potem dużych ryb. Ażeby ten cały
światek był zrównoważony i nie wymarł, stworzyli glony, którymi żywią się rybki, a duże ryby aby jeść
najmniejsze i tym podobne, ażeby utrzymała się równowaga w przyrodzie i aby jakiś gatunek nie zniszczył całkiem
innego, którego on potrzebuje aby się wyżywić. To było to, co nazywacie teraz ekologią. To się udało.
Często się spotykali i organizowali konkursy w celu wyróżnienia grupy uczonych, którzy stworzyli
najpiękniejsze i najbardziej interesujące zwierzę.

Po rybach stworzyli ptaki, które niekiedy z trudnością latały z powodu swoich ozdobnych piór bardzo
kłopotliwych, trzeba przyznać, dzięki artystom, którzy zresztą swawolnie zabawiali się, dając najszaleńcze kolory i
najbardziej zadziwiające kształty tym zwierzętom. Konkursy stawały się coraz ambitniejsze, po kształtach
zmodyfikowano zachowanie tych zwierząt podczas przygotowań do kopulacji, ażeby one odbywały tańce godowe
coraz bardziej zadziwiające. Lecz inne grupy uczonych stworzyły przerażające zwierzęta, potwory - co
usprawiedliwiało wszystkich, którzy nie chcieli, aby takie eksperymenty były przeprowadzane na ich planecie -
smoki, albo takie, które wy nazywacie Dinozaurami albo Brontozaurami.

"Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju, bydło... według ich rodzaju" ( Geneza I-24)

Po morzach i powietrzu przyszła kolej na zwierzęta lądowe. Ziemię pokrywała już wspaniała szata roślinna. Był
pokarm dla zwierząt roślinożernych. Były to pierwsze zwierzęta lądowe, które zostały stworzone. Dla utrzymania
równowagi ekologicznej stworzono później mięsożerne. I tu trzeba było zapewnić wzajemne równoważenie się
gatunków. Ludzie ci przybywali z planety, z której i ja przybywam. Jestem jednym z twórców życia na Ziemi.
Wówczas to najbardziej wprawni pośród nas zapragnęli stworzyć człowieka sobie podobnego. Każda ekipa
zabrała się do pracy i wkrótce mogliśmy porównywać rezultaty naszych twórczych wysiłków. Lecz mieszkańcy
naszej macierzystej planety wzburzyli się dowiadując się o powstaniu "dzieci z probówek", które mogły przybyć i
wywołać u nich panikę. Obawiali się, że ludzie mogą stanowić dla nich niebezpieczeństwo, jeśliby zdolności i
możliwości stworzonych okazały się być większe od posiadanych przez stwórców. Musieliśmy przyrzec, że
pozostawimy ludzi w stanie pierwotnym, nieujawniając im naszej wiedzy naukowej i nadając aspekt mistyczny
naszym poczynaniom. Liczba ekip stwórców jest łatwa do znalezienia, każdej z nich odpowiada jedna z ras
ludzkich.

"Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam, aby panował nad rybami morskimi, nad ptactwem
powietrznym, nad bydłem, nad całą ziemią i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. " ( Geneza I-26 )

Na nasz obraz! Może pan stwierdzić, że podobieństwo jest uderzające.
Wtedy zaczęły się dla nas problemy. Ekipa znajdująca się w kraju dziś zwanym Izrael, a wówczas niezbyt
odległym od Grecji i Turcji na jedynym kontynencie, była jedną z najświetniejszych, jeśli nie najbardziej. Jej
zwierzęta wydawały się najpiękniejsze, rośliny zachwycały zapachem. To było to, co wy nazywacie ziemskim
rajem. A człowiek przez nich stworzony odznaczał się najwyższą inteligencją. Musieli zatem przedsięwziąć środki,
by stworzenie nie przewyższyło stwórcy. Stało się koniecznością trzymanie go w niewiedzy wielkich tajemnic
naukowych, równocześnie wychowując go aby badać jego inteligencję.

"Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania, ale z drzewa poznania dobra i zła nie
wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz." (Geneza II-17)

Co oznacza: możesz uczyć się czego chcesz, czytać wszystkie książki, które mamy tutaj do twojej dyspozycji,
ale nie dotykaj książek naukowych bo umrzesz.

"Wszelkie zwierzęta ziemne i wszelkie ptaki powietrzne, Jahwe Elohim przyprowadził do mężczyzny, aby
przekonać się, jaką on da im nazwę." ( Geneza II-19 )

Niezbędnym było przyswojenie przez pierwszych ludzi wiadomości o gatunkach roślin i zwierząt, warunkach
ich życia i zdobywaniu żywności. Stwórcy przekazali ludziom wiedzę z zakresu zoologii i botaniki, by poznali
właściwości roślin, zwyczaje zwierząt: ta znajomość nie była dla nich źródłem zagrożenia.

Proszę wyobrazić sobie radość tamtej grupy uczonych, którzy mogli patrzeć jak dwójka dzieci - płci męskiej i
żeńskiej - biega wokół nich i których ciekawość mogli zaspakajać.

"A wąż... rzekł do niewiasty... o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu... na pewno nie umrzecie; ale wie
Elohim, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Elohim będziecie znali dobro i zło."
( Geneza III 1-5 )

Między badaczami tej ekipy było kilku, którzy głęboko pokochali swych małych ludzi, swoje "stworzenia", i
uważali że należy przekazać im całą wiedzę i zrobić z nich naukowców. Powiedzieli tym młodym, prawie już
dorosłym ludziom że mogą studiować i stać się uczonymi równie potężnymi jak ich stwórcy.

"A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy." ( Geneza III-7 )

Zrozumieli wówczas, że i oni mogą zostać stwórcami. Poczuli też żal do swych ojców wzbraniających im
dostępu do książek naukowych i traktujących jak niebezpieczne zwierzęta laboratoryjne.

"Jahwe Elohim rzekł do węża... bądź przeklęty... na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po
wszystkie dni twego istnienia." ( Geneza III-14 )

"Wąż", mała grupa badaczy pragnących wyjawić całą prawdę Adamowi i Ewie, skazana za to została przez rząd
planety macierzystej na pozostanie na Ziemi. Natomiast inni stwórcy musieli zaprzestać eksperymentów i opuścić
Ziemię.

"Elohim sporządził dla mężczyzny i dla jego żony odzienie ze skór i przyodział ich." (Geneza III-21 )

Stwórcy dali pierwszym ludziom podstawowe środki utrzymania, aby mogli oni żyć samodzielnie, bez kontaktu
ze stwórcami. Biblia zachowała tu prawie nie zmienione zdanie dokumentu pierwotnego:

"Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać
owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki." ( Geneza III-22 )

Życie ludzi jest bardzo krótkie, pomimo, że istnieje naukowa metoda, dzięki której można je znacznie
przedłużyć. Badacz pod koniec życia zdobywa wiedzę i doświadczenie niezbędne dla dokonania interesujących
odkryć; stąd powolność ludzkiego postępu... Gdyby ludzie mogli żyć dziesięć razy dłużej, dokonaliby
gigantycznego skoku naprzód. Jeśli by od początku mogli żyć tak długo, dorównaliby nam bardzo szybko, gdyż ich
możliwości przewyższają nieco nasze. Ludzie nie znają swoich możliwości. A zwłaszcza naród Izraela, uznany
podczas jednego z tych konkursów, o którym mówiłem poprzednio, za najbardziej udany pod względem
inteligencji i zdolności, co wyjaśnia późniejsze mniemanie tego ludu iż został wybrany przez Boga. Rzeczywiście
został wybrany przez zespoły stwórców zebrane dla oceny swych osiągnięć. Może pan zresztą sam stwierdzić ilość
geniuszów, których ta rasa wydała.

"Wygnawszy zaś człowieka, Elohim postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby
strzec drogi do drzewa życia." ( Geneza III-24 )

U bram rezydencji stwórców postawiono uzbrojone w dezintegrującą broń atomową straże, by broniły
człowiekowi dostępu do pozostałej wiedzy naukowej.


Spis książki

ROZDZIAŁ II: PRAWDA
Geneza, Potop, Wieża Babel, Sodoma i Gomora, Ofiara Abrahama

ROZDZIAŁ III: NADZÓR NAD WYBRANYMI
Mojżesz, Trąby Jerychońskie, Samson Telepata, Pierwsza rezydencja dla przyjęcia Elohim, Prorok Eliasz, Rozmnożenie chlebów, Latające spodki Ezechiela, Sąd ostateczny, Ludzie nie mogli zrozumieć,

ROZDZIAŁ IV: ROLA JEZUSA
Poczęcie, Inicjacja, Ludzkości równoległe, Naukowe cuda, Zasłużyć na dziedzictwo,

ROZDZIAŁ V: KONIEC ŚWIATA
1946: pierwszy rok nowej ery, Schyłek Kościoła, Utworzenie państwa Izrael, Błędy Kościoła, U źródła wszystkich religii, Człowiek: choroba wszechświata, Mit ewolucji

ROZDZIAŁ VI: NOWE PRZYKAZANIA
Geniokracja, Humanitaryzm, Rząd światowy, Pańska misja,

ROZDZIAŁ VII: ELOHIM
Bomby atomowe, Przeludnienie, Tajemnica wieczności, Edukacja chemiczna, Ruch Raeliański
  • 0

#32

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjacja
http://pl.wikipedia.org/wiki/Atawizm
http://pl.wikipedia....obĂłr_naturalny

Skąd wzięło się ponad 4000 błędów kodu DNA u współczesnego Homo Sapiens


Z błędów w kopiowaniu . Każdy z nas ma geny które są kopiami genów rodziców.

Wymyślenie teorii że w przeszłości nastapiły manipulacje genetyczne na człowieku nie wymaga wielkiego wysiłku. Wiedzy i zaangażowania wymaga nauczenie się podstaw które rządzą ewolucja. A teoria ewolucji nie jest prosta zwłaszcza na poziomie genetycznym dlatego wiele osób znalazło sobie łatwy zarobek pociskając jakieś kity że człowiek kopulował z jakimiś annusrakami. A takie bajki łykają ludzie którzy wiedzą tyle ile zjedzą i się cieszą.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 03.01.2011 - 16:47

  • 1



#33

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie "wiem wszystko". Po pierwsze nie podoba mi sie to jak mnie traktujesz i nie jestem dla Ciebie żadnym kolesiem ok? Mam nadzieje ze sie rozumiemy. Po drugie chodzi mi o to, że prawo ktore podałes (prawo Haeckla, prawo mówiące o tym, że zarodek ludzki odtwarza proces ewolucji, posiada skrzela itp)

Cytat "Obecnie koncepcja ta ma status historyczny, ukazując pewne analogie między ontogenezą a filogenezą, nie będąc jednak teorią naukową według standardów nauk przyrodniczych, ani tym bardziej prawem naukowym. Co prawda analogie te przyczyniły się do rozwoju teorii ewolucji, mimo to samo "prawo" nie jest elementem współczesnego darwinizmu."

Link: http://pl.wikipedia....a_rekapitulacji

Jeżeli nastepnym razem bedziesz z kims pisał na forum to zachowaj kulturę dobrze?

Husarz odnośnie Twoich postów to nie przeczę, istnieje możliwość, że ktoś nas kiedys odwiedzał (jeżeli w taki sposób zinterpretujemy starożytne teksty) ale myśle że w samej ewolucji człowieka nie są potrzebne istoty wyższe :P Być może sie myle. Kazdy ma prawo do własnego zdania, doceniam Twoj wkład w ten temat :) Pozdrawiam.

Użytkownik Brivion edytował ten post 03.01.2011 - 21:02

  • 0

#34

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Brivion, oczywiście od nikogo nie wymagam żeby zaakceptował moją kosmiczną teorię. Chcę się z wami podzielić moimi przemyśleniami i w głębi duszy cieszę się, że taki pan wiem wszystko stara się mnie sprowadzić na Ziemię ;)

Jeżeli chodzi o ciebie Kagetsu to pierwszy raz słyszę o Ruchu Raelińskim. Poczytałem o nich trochę w internecie, zajrzałem nawet do ich księgi Raela, wszystko fajnie, super, ale jedno ALE...

Chciałbym jednego namacalnego dowodu na ich wiarę i na swoją hipotezę, to może się kiedyś do nich przyłączę.
Jednak jak każda religia czy ugrupowanie ma swoje złote reguły, które nas w pewnym stopniu ograniczają. Tak jak z tą rodziną, czy wyborami najmądrzejszych głów świata. W polityce więcej mądrych osobników faktycznie by się przydało :), ale na życie bez rodziny, chyba nie jestem gotowy. Dlatego jeśli naprawdę chcą zmieniać ustrój rządów, model rodziny to myślę, że tutaj potrzeba jeszcze trochę więcej czasu. Faktycznie te rodziny dzisiejsze nie są tak obszerne jak kiedyś, to się powoli zmienia. Ja niestety mam trzy młodsze siostry i jednak jestem przyzwyczajony do rumoru na głowie ;).

Użytkownik Husarz edytował ten post 03.01.2011 - 20:40

  • 0

#35

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W dzisiejszym świecie potrzeba dowodów, bo kto uwierzy, że przylatują do nas kosmici? Byłbym uznany za wariata, jeżeli bym mówił o tym, nie potwierdzając tego dowodami. BM w czasie, kiedy nie było zaawansowanych przeróbek zdjęć, wykonał je, Cud? A może powstanie teoria, że przeniósł się w czasie i je zmodyfikował tak, że wyglądają jak prawdziwe? Eh.. kolejna teoria, tyle ile jest ludzi. Kiedy człowiek nie zobaczy tego na własne oczy to nie uwierzy, tak było i tak zostanie przynajmniej na razie.


Wielki mi cud, on robil ufo w piwnicy z pokrywy od plastikowej beczki i paru bombek, mial nawet model drzewa na ktorym to ufo przyczepial. To nie Meier byl cudotworca ale ludzie tacy glupi ze dali sie na to nabrac, zwykly maniak tak samo jak Adamsky pogódźcie sie z tym. IIG wyjasnili wszystkie zagadki BM link: http://www.iigwest.c...igations/meier/ Niewiadomo po co to robil, moze zainspirowalo go jakies ufo i chcial zeby inni zobaczyli to samo. Ale mozliwe tez ze po prostu mial radoche ze kogos udalo mu sie nabrac i nie skonczylo sie na pojedynczym zarcie ale wciaglo go na wieksza skale, taki jakby nałogowy oszust.

Zreszta moze nie mogl sie wycofac bo by go wysmiano i zniszczono, wiec im wiecej bylo sceptykow tym bardziej mu odbilo z wymyslaniem nowych lepszych rzeczy az osiagnal w tym mistrzostwo. W sumie to samo zwolennicy BM beda robic, wymyslac teorie spiskowe ze jakas agencja rzadowa chce go osmieszyc i ukryc fakty ufo cos w stylu:

Tak, zgadzam się z Tobą w 100%. Celowa dezinformacja i tuszowanie "przecieków" do opinii publicznej jest na pewno sprawką rządowych organizacji i niepożądanych osób trzecich, które specjalnie manipulują ciekawymi informacjami.


Użytkownik koval321 edytował ten post 03.01.2011 - 20:46

  • 0

#36

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobra prawo biogenetyczne zostało częściowo obalone. Nie wiedziałem o tym. Natomiast jest faktem, że zarodki kręgowców są do siebie bardziej podobne niż osobniki dorosłe (co tłumaczy się tym, że rozwój zarodkowy jest "konserwatywny" - błędy na tym etapie częściej mają dalekosiężne, zwykle negatywne skutki - i dlatego są odsiewane przez selekcję). I często na tym etapie zachowują się struktury zdradzające pokrewieństwa z dalekimi krewnymi, które to struktury później zmieniają się nie do poznania. Np. kręgowce lądowe mają za głową kieszonki skrzelowe - wraz z ich ukrwieniem, czyli "drabinką" naczyń skrzelowych. U ryb kieszonki te zostają przebite na wylot i stają się szczelinami skrzelowymi, a u kręgowców lądowych ulegają przekształceniu w inne struktury (np. pierwszy łuk skrzelowy przekształca się w kość gnykową krtani, itp.). Zarodki ptaków mają trzy palce (jak dinozaury drapieżne), które później się zrastają, itp.
  • 1



#37

bakszysz.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy istnieje możliwość, że człowiek ostał "natchniony" przez przybyszów z obcej planety. Oczywiście, że tak, choć osobiście jestem daleki by trzymać kurczowo się tej tezy. Weźmy dla przykładu ..., termity. " Wyróżnia się trzy główne kasty termitów. Kasta reprodukcyjna obejmująca samca i samicę, czyli królową i króla, jak również wspomagające rozwój kolonii płciowe formy pierwszego i kolejnych stopni (pochodzące od płciowych form robotnic). Największą kastę stanowią robotnicy i robotnice wykonujące prace od karmienia larw po budowę i zabudowę kanałów komunikacyjnych i dostarczanie pokarmu. Trzecia kasta składa się z żołnierzy. Ciekawym zjawiskiem jest to, że w pewnych warunkach robotnice i robotnicy mogą przekształcić się w formy płciowe. Możliwa jest też sytuacja odwrotna. Czas życia typowej robotnicy waha się od 1 roku do 4 lat. W jednej kolonii termitów może mieszkać kilka milionów osobników. Królowa termitów może dożyć nawet 50 lat." Dla tych co nie słyszeli dodam, iż owe "żyjątka" stworzyły wspaniałe mikro miasta które pod lupą wyglądają jak współczesne wschodnie wybrzeże stanów zjednoczonych. Inżynieria w skali mikro, budowle wymagające wiedzy inteligencji i porządku. Co warto wiedzieć jeszcze, człowiek od zarania dziejów obserwuje naturę, uczy się od niej starając ją zrozumieć. Tworzenie budynków, miast, państw, jest na wyciągnięcie ręki w naturze skryte z której nasi przodkowie czerpali wiele lekcji, choć z pewnością nie wszystkie udane. Dlatego, daleki jestem by twierdzić, iż je również ktoś "natchnął" ingerując z zewnątrz. Sądzę, że człowiek na drodze ewolucji osiągnął ten postęp jaki dziś mamy. Choć oczywiście mogę się mylić. Natomiast troszkę to romantycznie brzmi iż kosmici nas uformowali celowo. Raczej bym twierdził iż jesteśmy dziełem "przypadku" zbiegu okoliczności który spowodował iż to właśnie na ziemi powstało życie.
Sądzę, że w świecie jest wiele form życia, natomiast historie o uprowadzeniach są dla mnie tak samo wiarygodne jak niegdyś legenda o produkcji wąglika przez talbiów w Klewkach ;)
  • 0

#38

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wpadlem na taka nowa mysl ze ograniczenia stymuluja postep, byc moze jakas katastrofa spowodowala ze małpoludy zaczely wiecej myslec, bo tylko tak mogli przezyc i wg teorii darwina naturalnej selekcji, przezyli najmadrzejsi. Musiala byc sytuacja wymagajaca wiecej zrecznosci i sprytu niz sily. Lub bylo duzo grup plemion małpoludow i ci najsprytniejsi pokonali wszystkich pozostalych, czyli zgodnie ze wczesniejsza teoria wojna napedzila rozwój. W zasadzie walczymy nonstop, chyba nie bylo na ziemi dnia bez wojny i jakiejs rywalizacji.

Kosmici widzac nas raczej trzymaja sie z daleka, prawde mowiac nie sadze zeby kiedykolwiek doszlo do oficjalnego kontaktu, a ci wybrani z ktorymi sie spotykaja, wyrozniaja sie sposrod innych ludzi pokojowym nastawieniem. Raczej nie sadze zeby mieli oni jakokolwiek zamiar nas podbic bo przy ich wiedzy mogli by to zrobic w ciagu godziny. Wiec raczej jestem zdania ze to pokojowo nastawione istoty, gdyby byly zle to juz bylo by po nas. Chyba ze ich tu wogule nie ma, to tez by wiele wyjasnialo, bo w jaki sposob doszlo do swojej inteligencji? Jesli rywalizacja rozwija intelekt to lepiej nie szukac po kosmosie zadnych obcych, bo oni moga wygladac jeszcze gozej niz aliens vs predator.
  • 0

#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bakszysz dobrze mówisz

Wpadlem na taka nowa mysl ze ograniczenia stymuluja postep, byc moze jakas katastrofa spowodowala ze małpoludy zaczely wiecej myslec, bo tylko tak mogli przezyc i wg teorii darwina naturalnej selekcji, przezyli najmadrzejsi.


To nie jest tak że przeżywają najmądrzejsi, przeżywają najlepiej przystosowani do warunków w których żyją ,nawet sami mogą sobie z tego sprawy nie zdawać że mają większe szanse na przeżycie.
  • -1



#40

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moze neandertal wielkolud zmienil sie we wspolczesnego wraz z ociepleniem klimatu? Wielki potop mogl byc spowodowany stopieniem lodu ktory pokrywal ze 50% planety. Potem moglo byc takie ocieplenie ze nawet na biegunach byly tropiki np. "grenlandia" czyli zielony kraj dzisiaj jest znowu skuty lodem, moze jestesmy w okresie ponownego oziębiania klimatu.
  • 0

#41

bakszysz.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do teorii ewolucji oczywistym jest, że przeżywają najlepiej przystosowani ale co to oznacza w praktyce? Otóż wcale nie najsilniejsi ani nie najzręczniejsi, promowane są zawsze średnie jednostki. Gdyby było inaczej człowiek miałby średnio ponad dwa metry wzrostu, a koszykarze byliby najbardziej rozchwytywanymi reproduktorami. Selekcja naturalna spowodowała rozwój człowieka, z pewnością jak ktoś tutaj dobrze wspomniał kuchnia a zwłaszcza wprowadzenie białek zwierzęcych po wcześniejszym gotowaniu przyczyniło się do rozwoju mózgu.
Problemem największym według mnie jest znalezienie daty początkowej nie kiedy pojawił homo sapiens sapiens, ale kiedy pojawił się pierwszy "małop-oczłowiek" , zdolny posługiwać się ogniem. Ta cech rzeczywiście zastanawia i intryguje mnie, natomiast nie wiem czy nie bło już prowadzonych badań i nie próbowano szympansów nauczyć posługiwania się ogniem jak również sposobu jak go uzyskać. Ma może ktoś na ten temat informacje?
Dla mnie osobiście to jest najważniejsza cech która wyróżnia nas najbardziej od reszty, kulturę (chodzi mi o kulturę organizacyjną) posiadają wszystkie organizmy. Zaczynając od rozłożenia kompetencji wewnątrz stada na poszczególne jednostki, najlepszym przykładem doskonałej wręcz ludzkiej organizacji jest szczur. Skubane potrafią przechytrzyć trutkę w bardzo prosty sposób. Gdy podano im jedzenie wysyłając najniżej schierarchizowanego przedstawiciela by ten się najadł, dopiero po pewnym czasie gdy spostrzegną się iż nic ów osobnikowi nie jest, reszta konsumuje. Inteligencja to nie tylko ludzka cecha posiadają ją również zwierzęta, jest to jeden z elementów obronnych który wytworzył się u zwierząt w procesie ewolucji.
Człowiek rozwinął tą cechę bardziej, mózg stał się jego wąską specjalizacją, jak choćby u psa węch. Nie ma jak dla mnie tutaj przesłanek w to iż obcy uformowali nas. Prędzej byłbym już skłony uwierzyć, że z jakieś innej części galaktyki dostał się na ziemię fragment asteroidy z drobnoustrojami które w procesie ewolucji osiągnęły taki pułap który dziś możemy oglądać.
  • 0

#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do teorii ewolucji oczywistym jest, że przeżywają najlepiej przystosowani ale co to oznacza w praktyce? Otóż wcale nie najsilniejsi ani nie najzręczniejsi, promowane są zawsze średnie jednostki. Gdyby było inaczej człowiek miałby średnio ponad dwa metry wzrostu, a koszykarze byliby najbardziej rozchwytywanymi reproduktorami.


Najbardziej przystosowani przekazują swoje geny dalej. Tak jest w całym świecie zwierząt i roślin, łącznie z człowiekiem. Świat nie jest przystosowany dla osób które mają powyżej 2 metry wzrostu albo znacznie więcej. Oni nie mieszczą się w małych samochodach w futrynach drzwi, ubrania im nie pasują. Tak samo jest z pakerami typu pudzian ich siła w normalnym życiu nie jest tak potrzebna a wiele kobiet lubuje się w normalnych facetach.
  • 1



#43

koval321.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podobno pudzian tak napakowal reke ze sie nie umial podrapac w glowe.
Wolalbym zeby bylo wiecej na temat tzn cos o teorii uprowadzen.

Dzisiaj snilo mi sie ze mialem urzadzenie do teleportacji ktoro wygladalo jak piramida a w srodku byla odwrocona piramida. Potem przyszlo MiB i mi to zabrali.
  • -1

#44

Husarz.
  • Postów: 88
  • Tematów: 17
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podzielam zdanie tego Pana:


  • 0

#45

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle czasu miałeś żeby poczytać coś o ewolucji, a dalej tkwisz w bagnie bzdur. Szkoda mi ciebie. Na forum davida icka będą z ciebie dumni.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych