Skocz do zawartości


Zdjęcie

Punk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A na drzewach, zamiast liści będą wisieć komuniści ;)


Szkoda że nie da rady Ci plusa dać ;p

#17

kainita.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oraz kolejny przykład:
"Politycy w habicie czy za mnie się też modlicie?
Na pieniądzach siedzicie, a za nasze się bawicie"

i oczywiście sedes. Poza tym słuchałem też Defekt muzgó, siekiera a ostatnio BACHORa

Użytkownik kainita edytował ten post 21.02.2011 - 17:13


#18

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bachor bardzo gitny zespół, zawsze dobrze się na ich koncertach bawię :mrgreen:



Co do @panków, tak naprawdę nic do nich nie mam. To dobrze, że dzieciaki w jakiś sposób się buntują, co w tym złego, że chcą zmieniać świat ? Wkurvia mnie w tym tylko mieszanie do tego jakiejś ideologi i prania mózgu, które urządza im lewacki beton :| .



92 rok - w tym momencie uczyłem się właśnie pewnie czytać

"Brudne miasta, bramy odrapane
Uczyły nas żyć, uczyły walczyć
Wszystko co mamy jest w naszych sercach
Miłość, nienawiść, duma i szyderstwo !"

:)

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 21.02.2011 - 18:35




#19

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wkurvia mnie w tym tylko mieszanie do tego jakiejś ideologi i prania mózgu, które urządza im lewacki beton


A co powiesz o antifie która głownie się składa właśnie z takich punkujących małolatów, których faszyzm atakuje nawet zza fotela dziadka i wyskakuje z lodówki ?



#20

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie o tym mówię. Ruchają tych małolatów w tyłek bez mydła. Czytaj ze zrozumieniem ;).

Tak na temat Antify :mrgreen:





#21

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wywiad (początki lat 80) z Adasiem z cyklu prawdziwych punkowców już dzisiaj nie ma :mrgreen:

Tekst z powodu nagromadzenia wulgaryzmów oczywiście nie dla wszystkich :mrgreen:
 

 

-Czy nadal jesteś Adam punkiem?
-Punkiem jestem i nadal nim będę.
-Ale jak długo?
-Nie mogę tego powiedzieć jak długo, no ale przecież parę lat jeszcze będę punkował, mam też nadzieję, że pójdzie za nami młodzież.
- Adasiu czy nadal uważasz się za faszystę?
-Oczywiście, cały czas czuję się faszystą i będę nim. *********** się jak zawsze. Precz ***** z ******. Punki działają zawszę będą działać.
-Ale nie widzę u ciebie jakiś krzyży, odznak, że jesteś faszystą, nie masz krzyży hitlerowskich, wron, opasek i tego typu rzeczy noszonych przez Niemców gestapowców?
-Tego teraz nie można nigdzie dostać, ale za to mam sznyty i inne cięcia na żyłach, agrawy na sercu, różne rzeczy noszę. Jak mam to na sobie to bardziej się czuję że jestem lujem, no i jak zawsze nie boję się, że dostanę w puchę bo jak widzą że mi się ręce trzęsą, że jestem straszny luj to chłopy się uwijają jak bajtle, że ****.
-No właśnie jak ludzie reagują na ciebie?
-No patrzą się jak ciule głupie, no ale ja się tym nie martwię, idę dalej, ze swoimi się spotykam, przywitamy się, pogadamy trochę i idę dalej. A jak co do czego przyjdzie to ************ strasznie. Jest dobrze nam, tylu chłopaków w Zabrzu. Jesteśmy punkolami i strasznie nienawidzimy ******* popersów.
-Chciałem się zapytać czy czy wasza załoga punków powiększyła się, bo o ile mi wiadomo to było was chyba z 9 osób, tak jak mówiłaś w poprzednim wywiadzie?
-Było nas tyle ale teraz jest strasznie więcej, widać do klubów przybywają punki, jeździmy na mecze *********** się, albo coś wypić, wyżreć. No i widać, że w dużych miastach coraz więcej punków jest. Tylko najwięcej tych popersów, to w Krakowie jest ich całe osiedlę. Huta Kraków tam gdzie punki lały się z popersami i gdzie paru punoli pozabijali. Ale tym to się nie martwimy bo prędzej czy później tam ********* wszystkich i rozniesiemy całe to poperstwo. i rzeczywiście na początku to było nas 9 zaledwie, a teraz jest już nas dwa razy tyle i to same takie, że są prawdziwymi punkolami, a nie żadnymi kalekami. Robią sobie kolesie sznyty, braterstwo krwi, składają przysięgę, że będą prawdziwymi punkami.
-A czy ty także robisz sobie sznyty na rękach?
-OK robię zawszę, mam 7 sznyt no i całe pełne ręce pochlastane, poobijane całe, ale to jeszcze za mało dla mnie. Chciałbym sobie nom ten, jak się to *************** nazywa ... mmm ... ten no kwas. Chciałbym sobie na rękę wylać żeby pójść na chorobowe. Będę mógł sobie jeździć.
-Jaki kwas?
-Z akumulatora.
-I to ci coś pomoże, tak?
-Tak czarny strup taki dostanę, obmyję go wodą i na drugi dzień pójdę do lekarza i przynajmniej będę miał pół roku chorobowego i nie będę musiał zapierdalać w robocie.
-A nie lubisz pracować?
-A to jest ciula rzecz, nie chcę być robolem. Ciulać, kaj łazić, handlować to jest fajna rzecz. Kaj ***** pojeździć, kaj wypić, podjeść troszkę, podupcyć ... fajno jest. W parku siedzimy z kumplami w krzekach, obalamy jabcoki, fajno jest, do roboty ni ****. Pewnie mnie ********** z roboty, ale się tym nie łamię, znajdę inną. Chyba się na na Grunwald przeniosę, a jak się tam przyjmę to będzie fajno z chłopakami w brygadzię będę pił. A co do mojego punkowania, to powiem jeszcze raz, że punkiem będę jeszcze długo lat i się nie dam za ***** władować i ciulać w parku jak inni, a faszystów będę witał jak swego brata.
-Ja chciałbym jeszcze zapytać czy spotkałeś się już na pięści z jakimś popersem?
-Tak właśnie jechałem do Wrocławia na mecz. Była zgoda z kibicami. Śląsk przyszedł do nas, do kibiców, ja tam sobie stadion zwiedzałem, chciałem odznakę kupić, ale kiosk był zamknięty i takich ****** 3 podeszło do mnie z gatką czy mamy sztamę z żydami. Ja na to że mamy, no i zaczęli się z nami napierdalać. Ja powiedziałem, że wygramy ten mecz, to nie mamy co tu robić, tylko wyjeżdżać stąd, nie. No ale nas było więcej i *********** im. Przez to, że my ciulamy z Wisłą i żydami to oni dla nas takie chamy i powiedzieli, że jak teraz nie chcemy z nimi zgody to nas *******. Ale potem był spokój, odprowadzili nas na dworzec, jechaliśmy dalej. Dwie stacje dalej wsiadło parę kibiców Górnika Wałbrzych i im naciulaliśmy i jechaliśmy dalej i fajno było. Ale co tego to popersom nóż w plecy. Kastety, brzytwy żylety, łańcuchy - strasznie ich tym wszystkim ************, aż im świńskie ryje puchną. Pewnie że ****** trzeba tępić, ***********. Pojedziemy do Krakowa z mafią z Zabrza i innymi chłopakami i ************* tą ich całą Hutę Katowice i Hutę Kraków. ************* to ********* całe, podpalimy, poodcinamy im te grzywy. Ale my nie damy się ***** nie damy się, będziemy tak jak my chcemy, a nie oni chcą.
-A kiedy wybieracie się do Krakowa?
-Do Krakowa jedziemy jak będziemy grać z Cracowią. Z Cracowią załatwimy zgodę to nas tam podprowadzą, ale pochowamy nasze kolczyki i inne takie, żeby ******** tych ******.
-No właśnie jak się teraz ubieracie?
-Różnie mamy takie swetry ciulate, naszywki, łaty i inne ciulostwo pod jajami i wszędzie. Na skórach agrawy, różne agrawy przy sercu, takie różne rzeczy, żeby wszyscy widzieli że punole i że lepiej **********, a jak idzie z mafią to tym bardziej.
-A co znaczy agrawa przy sercu?
-Agrawa przy sercu znaczy że ja kocham punków i to każdy prawdziwy punol powinien wiedzieć.
-To chyba jakaś nowa moda?
-Tak już było zawsze i tak jest, a to że ktoś nosi agrawę na prawej nodze na przykład, to każdy powinien wiedzieć, że taki koleś zdradza punków, że jest takim samym ****** jak popers i takich trzeba tępić jak najbardziej.
-Noszą tacy ludzie te agrawy i obnoszą się z tym że są konfidentami?
-Noszą i nie raz kumple takich spotkali i im naciulali do porządku. Takim to tylko nogi z **** powyrywać ****** *******. Sam bym to z chęcią zrobił, ale jeszcze takiego nie chwyciłem, ale widziałem. Szedłem na Barbary a ich akurat grupka była ciul ich było, a ja sam co mogłem zrobić? No ale gdyby była nasza mafia, o 6 się zbieramy zawsze, to byśmy ich tam na Barbary *************.
-Dlaczego się nie malujecie na czarno?
-A na **** nam to? Malować się i jak ciule wyglądać. Czasami na fryzurach sobie kalkami robimy niebieski, albo szopy rozczochrane. A tak to granatowy i żółty jest przeważnie naszym kolorem.
-Powiedz jeszcze o agrafkach do czego one służą?
-To wszystko do szpanerstwa należy. Agrafka przy sercu to już mówiłem co znaczy. Swastyka to dlatego że jestem faszystą. Tych pierdułów jest tyle, że jak są jakieś dymy to nas słychać z daleka. Niedługo kupię skórę nową i będzie git.
-A czy wszystkie punki muszą nosić swastyki?
-Nie muszą, zależy jak oni na to patrzą.
-A jak ty na to patrzysz co widzisz w tej swastyce?
Noszę ją od młodego. Pasjonuje mnie to takie ciulanie od Adolfa.
-To znaczy że swastyki ci się po prostu podobają, czy znaczą coś więcej?
-To znaczy że toleruję całkowicie faszystów i tym samym czuję się faszystą. Noszę swastykę i inne takie, żeby się wyróżniać z tego całego motłochu, żeby wszyscy widzieli z kim mają do czynienia. Idę taki ************, ludzie się na mnie gapią jak na ciula jakiego, a ja mam ich w *****!


Wersja audio

Mistrz ! :mrgreen:





#22

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż powiedzieć. Przede wszystkim Armia... Armia przylgnęła do mnie i od razu wiedziałem, że to jest przekaz specjalnie dla mnie. Zwłaszcza Legenda i Ulthima Thule przypadły mi do gustu. Poza tym lubię czasami posłuchać KSU, Dezertera, The Billa i Farben Lehre.

Nie uważam Punk Rocka za styl życia. Słucham różnej ideologicznie muzyki, bez większych skutków. Mówicie, że muzyka nie powinna się mieszać do polityki. Ależ właśnie powinna! Czego przykładem jest Kazik i jego kawałki. Każdy lubi sobie od czasu do czasu posłuchać o tym jaka to władza jest zła. A przecież i tak wiadomo, że każdy system polityczny będzie równie zły, jak nie gorszy. Ja tam czasami lubię sobie posłuchać o (cenzura) komunistach a następnie o (cenzura) kapitalistach a następnie o (cenzura) religii a następnie o (cenzura) mnie w tym wszystkim. I myślę, że inni mają podobne odczucia. Punk rock zwykle nie narzuca ustroju ale krytykuje obecną sytuację. Krytykowanie sytuacji obecnej zaś jest bardzo naturalne i jest zwykłym wrzodem na tyłku społeczeństwa, który jest nieodzowny, a który rośnie ku zadowoleniu ogółu. A o to przecież chodzi, żeby społeczeństwo było zadowolone. Czyż nie? Dlatego ten mały bunt jest dozwolony :)

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 19.05.2011 - 17:43


#23

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz punk zawsze miał łamać bariery i konwenanse, szokować i prowokować do myślenia ale przede wszystkim to dobra zabawa podczas której można zapomnieć, choć na chwilę, o problemach.

Mówicie, że muzyka nie powinna się mieszać do polityki. Ależ właśnie powinna!


Nie powinna ;). To o czym piszesz to zwykła krytyka, my mówimy o zabawie w polityków, popieranie pewnych partii czy podziały na scenie hc/punk spowodowane różnicami w poglądach.

I na koniec "Pod Prąd" KSU, śpiewany po.... bieszczadzku ;).

http://www.youtube.com/watch?v=9z8hEja1OsI



#24

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tekst z archiwalnego numeru "NCzas!'u" o tym czy "Punk może być konserwatywny?" - miłej lektury :).

http://nczas.home.pl...oblicze-muzyki/



#25

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odkopuję temat;D

Kurde o jaką to ja się muzykę nie otarłam. W żadnej subkulturze nie zagrzałam miejsca..w zasadzie wciąż skaczę z kwiatka na kwiatek;p

Najpierw typowy kinder metal-rock później fascynacja blusem, country, muzyką etniczną... później punk najpierw jakieś anarchistyczne później skinowskie oi nawet kilka rasistowskich kawałków :facepalm: .. a później psychobilly, rockabilly, rock&roll ostatnio industrialne dzwięki i gotyk, i znowu folk a to wszystko polane lady gagą i innymi 'popularnymi' nurtami. :diabel:  

Nie mogę się zdecydować i już tego nie zrobię;p Do większości  wracam co jakiś czas.

 

Co do punków z irokezami- totalnie obiekty moich nastoletnich westchnień;p



#26

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Generalnie, raczej nie przepadam za tym gatunkiem, ale są perełki, które się wyróżniają np to:

 

 

 

 

Tak po za tym, to lubię czasem posłuchać Misfits i paru innych, co do polityki w muzyce punk, to temat rzeka, zarówno lewa jak i prawa strona, dawno rozszerzyła się, o kolejne gatunki (metal,hardcore/hatecore, a nawet rap i inne). Natomiast, co do samego punka, to wbrew pozorom, od początku zarówno wśród punków jak i skinheadów są różne odłamy, od komuchów po nazioli. :) Sama muzyka, raczej z początku niewiele się różniła, po za przekazem lirycznym.



#27

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, klasyka...

Sex Pistols

 

Początek i koniec...

 

tak grali w XXw...

 

Ten sam kawałek 2007r.

 

a tak grają w XXIw...





#28

Tagedi.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z pop punku to Sum41, a z Punku to Cool kids of death



#29

soldado.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


Użytkownik soldado edytował ten post 04.03.2023 - 02:33



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych