Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ostrzenie zyletek dzieki piramidzie


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

Ankieta: Sila piramidy? czy sciema? (59 użytkowników oddało głos)

Czy wg. Ciebie umieszczenie ostrza żyletki w piramidzie, przedłuży jej żywotność?

  1. Głosowano Tak (14 głosów [23.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.73%

  2. Głosowano Nie (31 głosów [52.54%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 52.54%

  3. Głosowano Nie wiem (14 głosów [23.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.73%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przedstawiłem swoje wątpliwości.
Potrafisz na nie odpowiedzieć?

Poza tym logika godna studenta automatyki i robotyki.
Jeżeli eksperyment został już kiedyś przeprowadzony (z niewiadomą ilością prób) to nie należy go powtarzać.


I znowu kpiny z twojej strony, potrafisz coś bardziej uprzejmego powiedzieć ?
Na twoje wątpliwości odpowiedziałem wyżej, zamiast mnie atakować, proponuję czytać uważnie.

Automaty i roboty, zaczynam rozumieć zautomatyzowane podejście.
Powtórnie gratuluję otwartości. :)


Gratuluję niewiedzy. Czekam na kontruktywne wypowiedzi.

#17

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podważasz metodologię przeprowadzanego doświadczenia?

Tak. Czy doświadczenie nie powinno być powtarzalne? Czy nie powinno być potwierdzone przynajmniej kilka razy?

Było powtórzone kilkukrotnie, w postaci różnych egzemplarzy. Obejrzyj ten film w końcu.

Ponadto w filmie mamy do czynienia z nożykiem do golenia zamontowanym w maszynce jednorazowej, potrafisz odróżnić to od żyletki?

Wiesz, ja z pewnych takich względów nie golę zakończenia szyi codziennie, co nie zmienia faktu, że potrafię dostrzec w podlinkowanym filmie i maszynkę jednorazową, i żyletkę. Co do ułożenia żyletki to trudno mi dyskutować, bo nijak nie widzę możliwości, by miało ono na cokolwiek wpływ i w związku z tym sensowność tego argumentu jest dla mnie mocno dyskusyjna.


Zgodnie z życzeniem przedstawiłem.

W porządku. To teraz prosimy o wiarygodne potwierdzenie zjawiska ostrzenia żyletki przez piramidę, oczywiście z wyjaśnieniami opartymi o realne zjawiska z dziedziny nauk ścisłych. Przynajmniej tak wiarygodne, jak "Pogromcy mitów" z Discovery. Kaszpirowski, Uri Geller, David Copperfield i inni tacy równie wiarygodni się nie kwalifikują :)







#18

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może mi ktoś podać wymiary takiej piramidki ? Chciałbym też coś spróbować. Jaki powinien być stosunek boków do wysokości (jak już ma się to to nie trzeba kątów... Chyba) i spróbuję zrobić jedną z płyty pilśniowej (jak to wyczytałem, że z tego materiału, w domowych warunkach jest najlepsza)



#19

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A może mi ktoś podać wymiary takiej piramidki ? Chciałbym też coś spróbować. Jaki powinien być stosunek boków do wysokości (jak już ma się to to nie trzeba kątów... Chyba) i spróbuję zrobić jedną z płyty pilśniowej (jak to wyczytałem, że z tego materiału, w domowych warunkach jest najlepsza)


Musi byc kopia piramidy z gizy - czyli wymiary dowolne, byle byla w proporcjach

#20

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


A może mi ktoś podać wymiary takiej piramidki ? Chciałbym też coś spróbować. Jaki powinien być stosunek boków do wysokości (jak już ma się to to nie trzeba kątów... Chyba) i spróbuję zrobić jedną z płyty pilśniowej (jak to wyczytałem, że z tego materiału, w domowych warunkach jest najlepsza)


Musi byc kopia piramidy z gizy - czyli wymiary dowolne, byle byla w proporcjach



Są dwie szkoły :
a proporcje takie jak w oryginale

Dołączona grafika

Dołączona grafika





Dołączona grafika



B nachylenie płaszczyzny ściany Piramidy PD jest identyczne z 90 o -szerokościa geograficzną - .Z geometrycznego pkt widzenia płaszcyzna ta jest równoległa do osi obrotu Ziemi. Wersja ta zakłada że wpływ na "właściwości" ma lokacja na naszej planecie Więc piramida musi dostosowana do szerokości geograficznej . Dla przykładu we Wrocławiu jest to 51 stopni 7 minut. Wiec polskie piramidy muszą być bardziej strome.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Użytkownik noxili edytował ten post 11.12.2010 - 12:55




#21

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piramidy ostrzące żyletki to żadna zagadka. Jak pisze Terry Pratchett w książce "Piramidy": "Nawiasem - wbrew popularnemu przekonaniu, piramidy wcale nie ostrzą żyletek. Po prostu przenoszą je w czasie do momentu, kiedy były jeszcze ostre".
Piramida to stożek, który magazynuje i wypala czas.

#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ktoś jeszcze to badał? Podaj wyniki.


Oprócz rosjan to w Polsce badał to dr Jana A. Szymański wraz z grupa kilku osób.
Wyszukałem te nazwiska z tej strony na google. Większość tych ludzi rzeczywiście istniała, chociaż trudno znaleźć jakieś wyniki tych słynnych badań. Na pewno większość tego skończyła się niczym, a resztę zmanipulowano i wymyślono sobie wyniki.
Procedura przy rzetelnych badaniach jest taka że publikuje się ich wyniki i przebieg w jakiś czasopismach branżowych np. Nature czy scientific american, żeby inni mogli te badania ocenić i ewentualnie przeprowadzić swoje doświadczenia stosując podobną metodologię. Jeśli takiej publikacji nie ma to można praktycznie z całą pewnością założyć że te badania są nie wiele warte, bo po za tym że można o nich przeczytać że są to niczego więcej dowiedzieć się nie idzie.
Chyba nie muszę mówić jakie są korzyści finansowe z "dowiedzenia" że piramidy mają tajemniczą moc.

Żyletki są przenoszone w czasie do okresu kiedy były jeszcze ostre? Zabawna teoria
Ciekawe czy inne przedmioty również przeniosą się w czasie w piramidzie. Można np. wsadzić zepsuty komputer i wyjąć naprawiony albo stare jedzenie i wyciągnąć nowe. Możliwości są nieograniczone.



#23

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żyletki są przenoszone w czasie do okresu kiedy były jeszcze ostre? Zabawna teoria
Ciekawe czy inne przedmioty również przeniosą się w czasie w piramidzie. Można np. wsadzić zepsuty komputer i wyjąć naprawiony albo stare jedzenie i wyciągnąć nowe. Możliwości są nieograniczone.

Mam ochotę wsadzić do piramidy martwego kota i zrobić z niego zombie.






#24 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

dobry patent na kanapki które leżały zawinięte gdzieś w plecaku ^^

#25

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żyletki są przenoszone w czasie do okresu kiedy były jeszcze ostre? Zabawna teoria
Ciekawe czy inne przedmioty również przeniosą się w czasie w piramidzie. Można np. wsadzić zepsuty komputer i wyjąć naprawiony albo stare jedzenie i wyciągnąć nowe. Możliwości są nieograniczone.


Wystarczy przeczytać w.w książkę, by zdać sobie sprawę, że to tak nie działa. Piramidy wypalają czas zewnętrzny, w wyniku czego w ich centralnym punkcie powstaje zjawisko braku upływu czasu. Jeśli jednak utrzyma się tą tendencję, dojdzie do przenicowania rzeczywistości, bo piramidy zużyją tak dużo czasu, że zabraknie nowego. Dlatego właśnie królestwo Djelibeybi zostało wyrwane z czasoprzestrzeni.

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha czyli w piramidzie czas się zatrzymuje? No ale to jak w takim razie wpływa to na żyletkę? No bo skoro wkładam stępioną żyletkę do piramidy, to ona w tych warunkach będzie zachowywała swoje kształty, czyli nie naostrzy się.

Ty w to wierzysz?



#27

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pratchetta nie czytałeś?????Przecież to fantasy na wesoło.



#28

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aha czyli w piramidzie czas się zatrzymuje? No ale to jak w takim razie wpływa to na żyletkę? No bo skoro wkładam stępioną żyletkę do piramidy, to ona w tych warunkach będzie zachowywała swoje kształty, czyli nie naostrzy się.

Ty w to wierzysz?



Terry Pratchett to pisarz fantasy ;] to on jest twórcą Świata Dysku. Nie mów mi że nigdy o nim nie słyszałeś : )

Często pisze o absurdalnych rzeczach i sprowadza wszystko do żartu, szczególnie okultyzm, new age itd, polecam jego książki - facet ma zabawny humor.

Użytkownik Ano edytował ten post 11.12.2010 - 21:51


#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie słyszałem o nim, literatura fantasy i filmy z tej serii mnie nie interesują, nie lubie gwiezdnych wojen, władców pierścieni, harrego potera i reszty.



#30

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przemo na Twoja prośbę.

Nie zapomniałem o teście, cały czas go uskuteczniam choć powiem, że mam małe problemy o których w sumie pisałem już w pierwszym poście tzn. dość ciężko jest stworzyć test sprawdzający jakość żyletki. Mam dwa pomysły jak to zrobić jeśli to wypali to wyniki wraz ze zdjęciami opublikuje tutaj... ale trochę cierpliwości, chyba że tak jak prosiłem ktoś da rozwiązanie danego problemu.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych