Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie było żadnych samolotów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
578 odpowiedzi w tym temacie

#556

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Większość spiskomanów nie widziała zamachu i nie była w Nowym Jorku. Dla kogoś kto wszystko zna tylko z przekazów telewizyjnych łatwiej jest uwierzyć, że to animacja telewizji a świadkowie zostali podstawieni. Po strzelaninie w szkole podstawowej w Newton pojawiła się na przykład teoria, że to wszystko było sfingowane, ciała dzieci to manekiny a zrozpaczeni rodzice to aktorzy. Głównym argumentem było to, że nikt nie zna osobiście tych rodziców (około 30 osób z małej miejscowości), więc nie istnieją.


  • 1



#557

aguero9057.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony Masz rację z tym że to nagranie zostało poddane obróbce, z tym że to "oryginalne" wystawione sprzed 7 lat już nie i jest ten sam makietowy efekt.

 

@asbiel A czy naprawdę ktoś może mieć tak ograniczoną wyobraźnię żeby twierdzić że NIE DA się tego zrobić? Cóż za problem rozstawić po różnych miejscach podstawione osoby, które zaczną drzeć się "it's plane", robić tylko z nimi wywiady. Pomijając jednak tę kwestię nie wszyscy widzieli samolot ale żeby odszukać tego typu materiały trzeba niestety chcieć...


  • -2

#558

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy uderzeniu drugiego samolotu na prawdę dużo ludzi patrzyło na wieżę, to nie było parę osób z którymi robiono wywiady.

 

A może Nowy Jork nie istnieje? Przecież znamy go tylko z telewizji.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 25.09.2017 - 18:29

  • 0



#559

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@asbiel A czy naprawdę ktoś może mieć tak ograniczoną wyobraźnię żeby twierdzić że NIE DA się tego zrobić? Cóż za problem rozstawić po różnych miejscach podstawione osoby, które zaczną drzeć się "it's plane", robić tylko z nimi wywiady. Pomijając jednak tę kwestię nie wszyscy widzieli samolot ale żeby odszukać tego typu materiały trzeba niestety chcieć...

 

Radzę odstawić wideo z jutuba. Bo niezłe spustoszenie sieje w głowach widzę. CIA oszukało cały świat, a Nowy York to wielki plan hollywood. Ziemia jest płaska.


  • 2

#560

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1) Czy nie wydaje Wam się że ten budynek zasłaniający wieże WTC to swego rodzaju kopiuj wklej? Budynek ten wygląda jak swego rodzaju makieta w wysokiej rozdzielczości.

 

 

 Pomijając perspektywę, należy uwzględnić konwersję z systemu NTSC obowiązującym za "morzem" na nasz rodzimy PAL.

 Takie efekty są rezultatem konwersji systemów. Jak dobrze się przyjrzysz to zauważysz podobny efekt wklejania, w wielu momentach filmu gdzie pojawia się coś, na dużym tle. 

Kiedy oglądasz obraz NTSC w PALU, to ten efekt może być wręcz denerwujący.

 

 

Edit.

 Zrzut ekranu zrobiłem.

 Czy ten człowiek też jest wklejony?

 

złudzenie.jpg


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 25.09.2017 - 21:48

  • 0



#561

aguero9057.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@zaciekawiony Najlepiej sprowadzić każdą teorię do absurdu, jednocześnie nie potrafiąc wyjaśnić tego co się widzi. Oczywiście to terroryści zagrozili pilotom "allah akbar" przystawili im plastikowe noże pod gardła, a ci usłużnie nakierowali samoloty w wieże, przy czym nie zadziałały żadne systemy obronne kraju z największym budżetem na armię.

Mnie nie interesuje czy to YT, czy to TV tylko mnie interesuje to co widzę.

 

@Panjuzek a to jest akurat jakieś wytłumaczenie, mimo wszystko jakoś ta przypadłość jest widoczna miejscami, a tam naprawdę widać że nie tylko jest odseparowanie ale też sam budynek jest jakby zamrożony, taki typowy wycinek z fotografii o wysokiej rozdzielczości.


  • -1

#562

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Człowieku, co ty bierzesz za używki? Budynki doklejone, a cały Nowy Jork na filmie, to podstawieni aktorzy. Hahahahaha, już dawno tak durnej i jednocześnie zabawnej teorii nie słyszałem. :D


  • 0

#563

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ aguero

Z wrażeniami subiektywnymi "mi to wygląda na wklejkę bo mi to wygląda na makietę bo jak na to patrzę to mi nie pasuje" trudno dyskutować. Budynek zamrożony? a co miało się ruszać na dachu budynku w którym nic się nie dzieje?


  • 0



#564

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaraz pewnie, dostanie się nam, że mamy zamknięte umysły, i tacy oświeceni jedynie, mogą dojrzeć takie podłe spiski.  :rotfl:


  • 0

#565

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest jeszcze inna teoria. że samoloty uderzyły ale to nie były te. Świadkowie twierdzą że były szare i nie miały oznakowań linii lotniczych.


  • 0

#566

aguero9057.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@zaciekawiony starałem się opisać dokładnie jak ja widzę tę (moim zdaniem) obróbkę graficzną przednich budynków, ciężko jest przekazać to opisując słowami wrażenia poglądowe. W pierwszym wątku, który napisałem uściśliłem to konkretnie, a takie czepianie się jest naprawdę nie na poziomie jakiejkolwiek merytoryki.

 

Każdy kto spojrzy na linka do YT niech sam sobie wyrobi ocenę, ja mówię za siebie i swojego zdania póki co nie zmieniam. Warto również przejrzeć sobie kanał na YT - simon shack, gdzie wątpliwych ujęć jest znacznie więcej.


  • -1

#567

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

jak ja widzę tę (moim zdaniem) obróbkę graficzną przednich budynków,

 

 A ja podałem Ci wyjaśnienie tego co widzisz. No chyba że tego gościa którego zdjęcie wkleiłem też obrabiali.


  • 0



#568

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@zaciekawiony starałem się opisać dokładnie jak ja widzę tę (moim zdaniem) obróbkę graficzną przednich budynków, ciężko jest przekazać to opisując słowami wrażenia poglądowe. W pierwszym wątku, który napisałem uściśliłem to konkretnie, a takie czepianie się jest naprawdę nie na poziomie jakiejkolwiek merytoryki.

 

Każdy kto spojrzy na linka do YT niech sam sobie wyrobi ocenę, ja mówię za siebie i swojego zdania póki co nie zmieniam. Warto również przejrzeć sobie kanał na YT - simon shack, gdzie wątpliwych ujęć jest znacznie więcej.

"September Clues" Simona Shacka (a także kilka innych produkcji z cyklu "No plane theory") zostało na forum dość konkretnie sponiewierane. Swego czasu (jakieś 7-8 lat temu) był to jeden z głównych wątków dyskusji na forum. Sam wykonałem bardzo wiele bardzo szczegółowych, zazwyczaj bogato ilustrowanych, analiz bzdur prezentowanych przez tego pana. Jak trochę poszukasz, to znajdziesz (także w tym temacie). W części z nich pewnie powygasały linki do grafik, ale jeśli któraś bardziej Cię zainteresuje, to jestem ewentualnie w stanie je odświeżyć (grafiki mam zarchiwizowane na HD).


  • 1



#569

Hardy.
  • Postów: 150
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak jest, a kysz z faktami, słuchać "ekspertów" z youtuba! 


  • 0

#570

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ aguero

Ale ty na prawdę użyłeś takiej argumentacji o jakiej pisałem, nie że coś konkretnego nie pasuje tylko "budynek wygląda jak makieta". Z takimi subiektywnymi wrażeniami trudno dyskutować, bo ja powiem że mi nie wygląda.

 

Kwestię zmiany perspektywy i proporcji wyjaśniłem podając, że budynek leży wyraźnie bliżej niż WTC więc małe zmiany punktu filmowania dają dużo większe różnice.

 

Zresztą, oburzałeś się na moją wersję że niby NY nie istnieje, tymczasem najwyraźniej upierasz się przy twierdzeniu że 260-metrowy wieżowiec to hologram mimo że istnieje w rzeczywistości i to jeszcze w takim miejscu że musiał się znaleźć w kadrze bo film kręcono z takiego miejsca, że budynek jest na linii z WTC. To jest dopiero śmieszna wersja.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.09.2017 - 21:21

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych