Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA zwołuje konferencję nt. życia pozaziemskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

NASA zwołuje konferencję nt. życia pozaziemskiego


30-11-2010 14:03


NASA ogłosiła, że w najbliższy czwartek, 2 grudnia, odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostanie omówione astrobiologiczne odkrycie, które wpłynie na poszukiwania życia pozaziemskiego. Konferencja odbędzie się o godzinie 20 czasu polskiego.

W spotkaniu wezmą udział dyrektor Programu Astrobiologii Mary Voytek, dwoje astrobiologów - Felisa Wolfe-Simon ze Służby Geologicznej USA oraz Pamela Conrad z Goddard Space Flight Center, Steven Benner z Foundation of Applied Molecular Evolution oraz profesor James Elsner z Arizona State University.


Autor: Mariusz Błoński

Zródło:
Kopalnia Wiedzy
NASA
  • 0

#2

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje, że ludzie sami potrafią dojść do pewnych nasuwających się wniosków sami, może jednak jestem w błędzie wszystko musi potwierdzić pan z papierkiem i tytułem przed imieniem?
  • 0

#3

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wiem do czego pijesz, ale zapoznaj się z definicja słowa autorytet to dowiesz się dlaczego ludzie ufają panom z tytułem naukowym przed imieniem.
  • 0

#4

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieje, że ludzie sami potrafią dojść do pewnych nasuwających się wniosków sami, może jednak jestem w błędzie wszystko musi potwierdzić pan z papierkiem i tytułem przed imieniem?

w jaki sposób mają dojść sami do tego ? możesz jedynie przypuszczać, że jest np. życie poza ziemskie (i pewnie jest). Pan z papierkiem i tytułem poświęca całe swoje życie na badania, pracuje ze sztabem największych specjalistów.. oni są od dawania namacalnych dowodów.
  • 0

#5

Gaiuss.
  • Postów: 203
  • Tematów: 10
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zapewne będzie to kolejne nudne gadania o mikrobach, bakteriach i innych takich stworzonkach. Naprawdę to będzie fascynujące.
  • 0

#6

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie trzeba mieć pięciu doktoratów, żeby dojść do wniosku, że przy takiej ilości planet we wszechświecie czy chociaż w naszej galaktyce (której to liczby nie potrafimy nawet sensownie oszacować zważywszy na jej wielkość) istnienie tylko jednego rozumnego gatunku było by absurdem. To, że nie potrafimy dostrzec form życia na innych planetach nie znaczy, że ich tam nie ma.
Myślenie o naszym gatunku jako o gatunku wybranym i unikalnym jest szczytem ignorancji, nasza planeta jest tylko kroplą w oceanie wszechświata. Któryś ze znanych astrofizyków powiedział, że nie ma tyle ziaren piasku na ziemi ile jest planet we wszechświecie.
Wystarczy wyobrazić sobie skalę, a odpowiedź nasunie się sama, tak więc wracając do pierwszej wypowiedzi to, że pan z papierkiem powie, "o tak tam jest życie!" totalnie nic nie zmieni w postrzeganiu moim i jak myślę wielu innych osób.

Użytkownik crc edytował ten post 30.11.2010 - 17:29

  • 5

#7

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no dobra ale Pan z papierkiem powie "o tak tam jest życie!" i pokaże gdzie to życie jest. Na której planecie, w której galaktyce.. co z tego, że większość przypuszcza, lub jest pewnym że jest życie poza ziemskie skoro nigdy by tego nie zobaczyli ? gdy by nie naukowcy, to nawet nie było by wiadomo gdzie tego szukać. Więc... trochę szacunku dla ich pracy się należy.

Poza tym człowiek zawsze nawet podświadomie potrzebuje potwierdzenia tego w co wierzy..

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 30.11.2010 - 17:35

  • 3

#8

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapewne będzie to kolejne nudne gadania o mikrobach, bakteriach i innych takich stworzonkach.

Człowiek z wyobraźnią zdaje się sobie sprawę jakie następstwa przychodzą z tak „nudnymi” informacjami i jakie możliwości to otwiera, nie wspominając o nowym postrzeganiu człowieka w świecie.
Z drugiej strony NASA musi co drugi dzień mówić nam o wodzie na marsie żeby udowodnić niektórym „sponsorom” że badania kosmosu do czegoś się przydają.


Crc branie czegoś na wiarę i opieranie na tym światopoglądu to nie to samo co udowadniany fakt, do których dążą naukowcy. Na temat światopoglądu można dyskutować, ale na temat udowodnionych faktów już nie bardzo, wiec choćby dlatego ludzie z papierkiem są potrzebni.
  • 0

#9

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od jakiegoś czasu, jak postanowiłem udzielać się na forach - głoszę...
JEST ŻYCIE na innych planetach, tylko wyobraźnia wam szwankuje.
Nie mówię o wyobraźni która stworzy nie wiadomo co. Mówię o wyobraźni która jest bardziej "przyziemna" że to tak nazwę.
Kosmos jest taaaaaaaaaaaaaaaaaak gigantyczny, że odkrycia tego typu ani nie zrobią na mnie wrażenia, ani sensacji.
Sensacją dla mnie jest natomiast myśleć że jeszcze nie wiemy czy jest życie :o a jak jest, to jakie.
Sądzicie że jesteśmy jedynym wybrykiem w natury kosmosu że mamy postać człowieka ?
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ! :))
Poczekajmy, poczekajmy, już niedługo niepewny świat się zdziwi. Cały. Za jakiś czas, bliżej nieokreślony, lecz w tej dekadzie nawet.
"Odkrycia" że je tak nazwę przybierają na tempie. Tempo wzrasta. Odpowiedzi są blisko.

Aspekt tzw 3gęstości, czy szukanie życia podobnego nam - jest trudną drogą.
Setki, a nawet tysiące ludzi zaczyna spotykać istoty niematerialne. Wiąże to się z tym, że nie są to istoty naszej gęstości. Gęstości do której tak mocno przyzwyczajeni jesteśmy przez odbiór 5 zmysłow + tylko i wyłącznie logiki.
Kiedy osiągniesz zdolność zmieniania gęstości molekuł - stajesz się niewidzialny dla innych bardziej fizycznych gęstości. Brzmi to jak science-fiction, ale nazwa science-fiction ma tylko mówić o tym, że jest to fantastyka. Jest to zwyczajna zmyłka. Tymczasem jest to ludzka zdolność umysłu/świadomości która w przyszłości będzie do osiągnięcia. Jeżeli mózg i DNA nie operuje na większej ilości procent, to jasnym jest że jeszcze jesteśmy przedszkolakami w kosmicznej ewolucji. Przynajmniej taką obraliśmy postać jako dusza, drogę jako dusza, by tu wejść i pobawić się z tym procesem. Strefa Ziemska jest strefą gdzie zostawiasz wszystkie "manatki" w postaci potencjału kosmicznego i możesz już to ściągać będąc w ciele. Mówią o tym Ci, którzy odbywali dalekie podróże poza ciałem, poza małym umysłem (rozumkiem). I ja im nie wierzę, ja to również wiem.

Stąd też widzimy próby poznania 3ciej gęstości, próby rozwinięcia techniki, technologii, gdzie nie jest brany pod uwagę aspekt duchowy, czy sam aspekt wielu wymiarów. Daję sobie głowę uciąć i w pełni odpowiedzialnie to mówię/piszę że zaawansowane cywilizacje łączą naukę i ducha w technologii.
Stąd też, jeżeli idziemy drogą zrozumienia świata, tylko przez płaszczyznę fizyczną... - nasz rozwój nie będzie wybuchowy.
Przykład...
Odkrywamy kosmitów, niech już to będzie że nie przychylnych naszej cywilizacji. Owi kosmici mają technologię na którą z zadziwieniem wlepimy gały. Punkt widzenia strategiczny jest taki, że mogą nas zgładzić w mgnieniu oka.
I teraz... Wiem, że są tutaj ludzie, którzy uważają że nasza technika i technologia jest niezła, lecz ja twierdzę że w porównaniu z tymi którzy nam się specjalnie nie pokazują byśmy zrozumieli drogę poznania - nasza technologia jest prymitywna.
Kto mi powie, gdzie łączy się naukę i ducha u nas ?
W zderzaczu hadronów, gdzie nie wiedzą naukowcy czym jest owa ciemna materia i ciemna energia ?
Jeden z nowszych filmów Discovery Science - Wszechświat - Galaktyki... mówi nam, że oni twierdzą, że nie wiedzą co to jest, ale wiedzą że istnieje. Że sieć galaktyk ewidentnie spaja ciemna materia i ciemna energia. To dowód na to, jak prymitywni w zrozumieniu Wszechświata narazie jesteśmy. Czym jest ciemna materia i ciemna energia ? Zrozumienie przyjdzie tylko i wyłącznie ze zrozumieniem świata ducha.
Tym czymś co spaja wszystko jest kreacja, inteligencja, która nie pokaże Ci się fizycznie w postaci 3gęstości, nie zobaczysz jej, nie dotkniesz jej, ale możesz ją poczuć.

Temat jest o planetach, a w zasadzie o konferencji No Answer SA na temat planet.
Nie jestem nawet ciekaw co powiedzą, może troszeczkę ciekawe jestem odnośnie tego czy dostaniemy jakiekolwiek odpowiedzi, czy masę przypuszczeń, jak zwykle.
NASA zajmuje się eksploracją kosmosu, więc czekam na te odpowiedzi. Porównam je z innymi. Nie na zasadzie łykania tego co powiedzą, a na zasadzie " sprawdź sam oraz skontempluj różne źródła ".

Jak już wspomniałem powyżej... ową technologią która mamy - szukanie inteligentnego życia zajmie tyle, że nasze przyszłe pokolenia dopiero będą poważniej rozmyślać nad zmianą koncepcji poszukiwań...
Natomiast łączenie technologii, ducha, z wymiarowością i zrozumieniem czym jest klej który klei Wszechświat i trzyma go w kupie, ze zrozumieniem i pójściem odważniej w "fizykę kwantową" - mogłoby dużo przyśpieszyć eksplorację już teraz.

Dlatego nie zadawalają mnie "sensacje :)) " na temat egzoplanet.
Nie jestem prorokiem, ale staram się wyjść na przód z poszukiwaniem odpowiedzi, niż siedzieć w kupce, odkrywając planety. Toż Wszechświat nie jest pustkowiem, takie planety to nawet na logikę istnieją. Życie na nich... być może podobne do naszego - jasna sprawa. Również logika i obliczenia że prawdopodobieństwo jest wysokie. Ile będą dusić i trzymać to info że przypuszczają już że są cywilizacje podobne do naszych...
Chcą być ostrożni ?
A może dopiero przygotowywany jest powoli systematycznie świat na taką wiadomość, dlatego się wstrzymują ?
Raczej to 2 :)

Człowiek z wyobraźnią zdaje się sobie sprawę jakie następstwa przychodzą z tak „nudnymi” informacjami i jakie możliwości to otwiera, nie wspominając o nowym postrzeganiu człowieka w świecie.
Z drugiej strony NASA musi co drugi dzień mówić nam o wodzie na marsie żeby udowodnić niektórym „sponsorom” że badania kosmosu do czegoś się przydają.

No i to niestety jest mocno przykre.


Crc branie czegoś na wiarę i opieranie na tym światopoglądu to nie to samo co udowadniany fakt, do których dążą naukowcy. Na temat światopoglądu można dyskutować, ale na temat udowodnionych faktów już nie bardzo, wiec choćby dlatego ludzie z papierkiem są potrzebni.

Można łączyć KONCEPCJE z faktami - a może coś się odkryje szokującego ? Wiesz że tak można ?
Kim jest naukowiec ? Gościem ze stosem obliczeń, czy gościem który zakłada pewne koncepcje i bada pewne fakty ?
A no własnie :)

Pozdrawiam.

Użytkownik Andromedan edytował ten post 30.11.2010 - 18:27

  • -3

#10

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.nasa.gov/...satv/index.html tu prawdopodobnie będzie nadawana owa konferencja.

ah i pojawiły się spekulacje iż ta konferencja będzie mieć związek z ekstremofilami na Ziemi i arsenem, albo o odkryciu bakterii na Tytanie - ta druga mniej prawdopodobna...

Użytkownik Alexi Arduscoini edytował ten post 30.11.2010 - 22:40

  • 1

#11

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Owy tajemniczy "minusatorze"

Rozważ jeszcze kwestię, że atom w środku jest pusty, wszystko jest z atomów, tak więc, mamy do czynienia z pustką, świat ducha inaczej...
Proszę, logika, jak się z tym zmierzy logika ? :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol
Czemu świat jest namacalny zatem ? Hahahahahaha :lol :lol :lol Szukają namacalnych cywilizacji, a nawet nie ogarnęli tego że one mogą być widzialne z innego poziomu dopiero !?

Uzasadnij minusa. A jak nie, to wrzuć jeszcze z 5 jak ulży :)
Pozdrawiam.
  • -7

#12

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Atom nie jest pusty, sklada sie z protonow i elektronow. Protony i elektorny skladaja sie z kwarkow czyli tzw czastek elementarnych, a jesli wiezyc teorii strun w kwarkach znajduja sie zapetlone struny, ktore swoim specyficznym drganiem nadaja kwarka i innym czastka elementarnym odpowiednie wlasciwosci jak np. ich masa
  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Puste w tym sensie, że miedzy jądrem a elektronami jest pusta przestrzeń.

Jak inne cywilizacje mogą być widziane z innego poziomu i o jaki poziom tutaj chodzi? Ja myślę że jeśli istnieje gdzieś życie to jest to życie fizyczne, czyli istnieje normalnie w naszej rzeczywistości, tyle że jest w innych rejonach Wszechświata na odległych planetach.
Nie uznaję jakiegoś bełkotu o tym że kosmici żyją w innych wymiarach. To jest tylko takie łatwe wytłumaczenie faktu że jeszcze nie ma poważnych dowodów na ich istnienie. Zawsze można posłużyć się tym argumentem i powiedzieć ,,bo oni w innych wymiarach bytują"

Poczekajmy, poczekajmy, już niedługo niepewny świat się zdziwi. Cały. Za jakiś czas, bliżej nieokreślony, lecz w tej dekadzie nawet.

Pozostał bym przy określeniu za "jakiś czas, bliżej nieokreślony" bo mówienie że to będzie za 10 lat jest bez sensu. Już od dziesiątek lat zwolennicy teorii o kosmitach odwiedzających ziemię prorokują że kontakt nastąpi "tuż, tuż" a nadal jakoś do niego nie doszło. A jeśli brać pod uwagę teorie danikena to już od kosmici nam piramidy pomogli budować(w co oczywiście nie wierzę). takie prorokowanie przypomina mi proroctwo Jezusa o jego ponownym przyjściu, niektórzy zrozumieli z tego że jeszcze za ich życia przyjdzie, ale nie przyszedł i miliony czekają już 2000 lat.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 01.12.2010 - 12:04

  • 1



#14

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A jeśli brać pod uwagę teorie danikena to już od kosmici nam piramidy pomogli budować(w co oczywiście nie wierzę)


no tak, bo wierzysz że ciągali 200 tonowe bloki linami, unosili je w górę i dopasowywali idealnie, a to wszystko w tempie 1 blok na 2 minuty..BRAWO ;)
a podobno sceptycy bez dowodów w nic nie uwierzą, to skąd ta wiara w te niedorzeczności? bo inny sceptyk tak powiedział? solidarność betonu?

Użytkownik bullik edytował ten post 01.12.2010 - 14:51

  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no tak, bo wierzysz że ciągali 200 tonowe bloki linami, unosili je w górę i dopasowywali idealnie, a to wszystko w tempie 1 blok na 2 minuty..BRAWO


Tak ,dokładnie. Z jednym małym wyjątkiem: ja w to nie wierzę, ja jestem tego pewien.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych