Skocz do zawartości


Szamanka o 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do Ego, to akurat jest odwrotnie, pokonanie Ego sprawia, ze oswiecenie staje sie mozliwe. Ego boi sie dazenia do oswiecenia, poniewaz wie, ze przestanie sie liczyc i straci wladze nad Toba.


Eh… czytaj ze zrozumieniem. Ego jest źródłem wszystkich pragnień łącznie z pragnieniem oświecenia, które jest iluzją umysłu ponieważ taki stan najprawdopodobniej nie istnieje, lub jest stanem którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, więc z perspektywy samorozwoju rozmyślanie o tym stanie jest niepotrzebne, a wręcz szkodliwe.
Sama chęć dążenia do oświecenia sprawia że człowiek stawia sobie to jako cel, przez co oddala od siebie stan oświecenia do którego dąży, ponieważ źródłem tego pragnienia jest ego którego trzeba się wyzbyć by wejść w ten stan, w stan oświecenia który prawdopodobnie nie jest tym czym uważamy że jest i właśnie na tym polega oświecenie na drodze, a nie osiągnięciu celu.

Jesli tutaj Cie dobrze zrozumialam to chodzi Ci O to czy: np. Ja oczekuje, ze to jest prawda i chce, zeby tak bylo jak film przedstawia? Jesli tak to powiem, ze wkladam w to cale uczucia i moja nowa rzeczywistosc wlasnie taka piekna MUSI BYC!


Nie, nie musi.

Wciaz nie rozumiem, jak ludzie szukajacy siebie samych, ogladajac jakikolwiek film, nie widza nic co poruszy ich serca i umysly, a jedyne czego sie doszukuja to tego jak kto jest ubrany, jak mowi, jaka muzyka jest w tle i kto lektora sponsoruje.


Ponieważ jej zachowanie nie jest naturalne, bije sztucznością i jej postawa działa irytująco na odbiorcę.

No kochani, jakiej prawdy o sobie szukacie taka znajdujecie. Wasze recenzje mowia za Was...


Czyli zostanę skazany na śmierć i całe miliardy istnień razem ze mną z powodu zwykłej niewiedzy? Jeśli ktoś np. nie ma Internetu i nie spotkał się z omawianymi przez na zagadnieniami, zginie?

Twój upór w tej sprawie świadczy o tym że nie akceptujesz, bądź nie chcesz akceptować innego scenariusza niż ten w który wierzysz, można wywnioskować że karma po prostu nie pozwoli ci na „awansik” którego tak pragniesz do następnej gęstości, ponieważ najwyraźniej chcesz uciec z tego świata, nie akceptujesz obecnego stanu rzeczy i czekasz na ten 2012 jak na ostatnią deskę ratunku dla ciebie i świata w którym żyjesz kierując się pragnieniem ego, nie akceptujesz bólu, strachu, pozornej beznadziejności która wywodzi się właśnie z ego, pod pretekstem rozwoju duchowego i miłości której wszyscy chcą doświadczać nie tylko ty.
  • 1

#17 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Ladd mam tutaj cytat specjalnie dla ciebie
:
Na świecie żyją dwa rodzaje ludzi:
Ci, którzy odnaleźli miłość duszy,
oraz ci, którzy dopiero jej szukają.

Christina Thomas



Nie trzeba internetu do odnajdywania prawdy, znam pełno ludzi z których nie wszyscy już żyją , którzy żyli w epoce bez internetu i telewizora ,a byli z nich bardzo dobrzy i kochający ludzie.

Oświecenie nie jest możliwe poprzez pragniecie bycia oświeconym ,ale nie jest też możliwe poprzez nic nie robienie.
Trzeba najpierw pragnąc ze wszystkich sił , aż wkoncu SAMEMU się pojmię , że wysiłek sie na nic nie zdaje. Budda przez długo okres czasu szukał u każdego mistrza i wykonywał wszystkie rytuały do tego konieczne , ale nic się nei wydarzyło . Pościł tak mocno ,że ledwo co żył . I wkoncu w rzece zorientował sie , że nie może wykonać kilku kroków. Życiu trzeba pozwolić płynąć swoim naturalnym biegiem. Potem usiadł pod drzewem i jal sądze resztę historii już znasz.

Poczytaj o Chuang Tzu był jedynym , który osiągnął oswiecenie po prostu zrozumiewawszy . Natura jest łatwa . Łatwe jest właściwe . Trzeba pozwolić życiu toczyć sie własnym biegiem trzeba dać ponieść się rzece...

Pozdrawiam

Użytkownik Dolg edytował ten post 01.12.2010 - 20:59

  • 0

#18

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie trzeba internetu do odnajdywania prawdy, znam pełno ludzi z których nie wszyscy już żyją , którzy żyli w epoce bez internetu i telewizora ,a byli z nich bardzo dobrzy i kochający ludzie.


To fakt i właśnie do tego zmierzam. Człowiek może mieć otwarte serce i spełniać normy człowieka który dostąpi „oświecenia” bez wierzenia w tego typu rewelacje, mam na myśli 2012.
I o ile ty Dolg zdajesz się faktycznie człowiekiem uduchowionym to np. mag1-21 zdaje się utożsamiać wartość człowieka z tym w co wieży, według mnie to nie jest właściwe.

Oświecenie nie jest możliwe poprzez pragniecie bycia oświeconym ,ale nie jest też możliwe poprzez nic nie robienie.


Owszem dlatego dyskutujemy i mam nadzieję że każdy z nas cos wyniesie z tej rozmowy, ale zbytnia wiara w tego typu rzeczy sprawia ze człowiek zamyka się na poglądy innych, tylko o to mi chodzi.

Trzeba najpierw pragnąc ze wszystkich sił , aż wkoncu SAMEMU się pojmię , że wysiłek sie na nic nie zdaje. Budda przez długo okres czasu szukał u każdego mistrza i wykonywał wszystkie rytuały do tego konieczne , ale nic się nei wydarzyło . Pościł tak mocno ,że ledwo co żył . I wkoncu w rzece zorientował sie , że nie może wykonać kilku kroków. Życiu trzeba pozwolić płynąć swoim naturalnym biegiem. Potem usiadł pod drzewem i jal sądze resztę historii już znasz.


Owszem, znam :).

Poczytaj o Chuang Tzu był jedynym , który osiągnął oswiecenie po prostu zrozumiewawszy . Natura jest łatwa . Łatwe jest właściwe . Trzeba pozwolić życiu toczyć sie własnym biegiem trzeba dać ponieść się rzece...


Zgadza się, ja chce jedynie ustrzec co niektórych przed życiem w ułudzie, nierozsądku, niedojrzałości, uciekaniu od rzeczywistości czy też z klapkami na oczach co może mieć negatywne konsekwencje.

Użytkownik Ladd edytował ten post 01.12.2010 - 21:27

  • 3

#19 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Mag jest wspaniałym człowiekiem od którego się wiele nauczyłem , to ona jest nauczycielem. Fakt może być ciężko ją zrozumiec ,ale nie zapominaj , że ona kieruje się miłośćią do wszystkiego i nigdy nie ma na celu nic złego.

Powodzenia w poszukiwaniach:)
  • 0

#20 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Czyli zostanę skazany na śmierć i całe miliardy istnień razem ze mną z powodu zwykłej niewiedzy? Jeśli ktoś np. nie ma Internetu i nie spotkał się z omawianymi przez na zagadnieniami, zginie?

Nie z powodu niewiedzy, tylko EGOIZMU.Do zycia w poszanowaniu drugiego czlowieka, stworzenia w calosci, oraz wlasnej i nie tylko planety, nie jest potrzebna zadna wiedza, tylko SERCE. A nie bieganie po marketach, od bankomatu do banku i z powrotem, a w ramach relaksu fotel i telewizja i w nosie mam wszystko i wszystkich, bede zyc tak jak mi wygodnie. Ladd nie udawaj przyglupa, bo nim nie jestes! "Oswiecenie" jest nagroda, za ciezka praca i wiele wyrzeczen, zeby sie pozbyc ego. Nie wiesz ile osob musialo sie najpierw nacierpiec, zeby otworzyc oczy, jak Twoj kolega. Kiedy uzywasz slowa Oswieceni, to brzmi to jak uraganie i obraza, podczas gdy dla mnie czlowiek oswiecony, czy przebudzony, a takich jest wielu, budzi szacunek calym swoim zyciem. Oswiecony to nie tytul, tylko stan umyslu i ducha! To nie ego pragnie oswiecenia tylko duch, a umysl realizuje ten cel.

mag1-21 zdaje się utożsamiać wartość człowieka z tym w co wieży, według mnie to nie jest właściwe.

Mag nie ocenia ludzi po tym w co wierza, Mag wogole nie ocenia. Jedyne co robie to pokazuje skutki kazdej z drog i pytam czy tego napewno chcesz. Mozna kogos zmusic do kochania? Nie mozna, ale mozna mu pokazac ile traci, nie doswiadczajac tego.

Cytat
Jesli tutaj Cie dobrze zrozumialam to chodzi Ci O to czy: np. Ja oczekuje, ze to jest prawda i chce, zeby tak bylo jak film przedstawia? Jesli tak to powiem, ze wkladam w to cale uczucia i moja nowa rzeczywistosc wlasnie taka piekna MUSI BYC!


Nie, nie musi.

Otoz MUSI, bo taka jest moja wolna wola, a to jest prawo nr.1 w calym wszechswiecie.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 01.12.2010 - 21:53

  • -1

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy możecie podać nazwiska kilku znanych osób, których uważacie za najbardziej oświeconych?
  • 0



#22

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam malą prośbę do sceptyków , którzy kochają się włączac w takie tematy. Szanuje wasze zdanie , ze 2012 itd to bzdury wyssane z palca przez "głupich " majów . Nie zaśmiecajcie tego tematu jak innych tym podobnych.

Aha, czyli krytykując zaśmiecę temat? :o

Ja na tym filmie widzę same życzenia i marzenia o lepszym, "doskonałym" świecie i ciągle uważam, że ludzie oczekujący nie wiadomo jakich wydarzeń w 2012 roku nie doczekają się niczego zaskakującego.
Bo widzicie, w tym całym eksperymencie nie chodzi o to, że jakaś siła z zewnątrz nagle spowoduje rewolucję i świat stanie się cudowny :P Samo nic się nie stanie, bo 'wszechświat' nigdy (choć możecie nie wierzyć) nie działa wbrew niczyjej woli. Co najwyżej może stworzyć odpowiednie warunki, żeby pewne procesy mogły w ogóle zajść. Właśnie nastały takie warunki, które sprzyjają dość znacznym zmianom, ale żadna zmiana nie zajdzie sama, niejako "na siłę".

Wszystko jest kwestią wyboru. Jedni są głodni i gotują sobie zupkę, inni tez są głodni i czekają, aż im spadnie zupka z nieba, bo tak sobie wymarzyli. A reszcie gotuje ktoś inny. Chyba wiadomo, kto umrze z głodu.

Użytkownik Ill edytował ten post 01.12.2010 - 22:33

  • 3

#23

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mag jest wspaniałym człowiekiem od którego się wiele nauczyłem , to ona jest nauczycielem.


A jednak Dolg, z jakiś względów ty wzbudzasz większą sympatie.

nie jest potrzebna zadna wiedza, tylko SERCE


A więc pytam po raz kolejny, jaka jest rola roku 2012 w rozwoju duchowym na obecną chwilę, tu i teraz?

"Oswiecenie" jest nagroda, za ciezka praca i wiele wyrzeczen, zeby sie pozbyc ego.


„W buddyzmie (w tym w zen) uważa się, że oświecenia nie da się celowo osiągnąć. Nie można do niego nawet dążyć, bo wtedy człowiek przywiązując się do idei oświecenia, oddala się od czystego widzenia świata i właśnie od tego oświecenia, do którego dąży. Można jednak uspokoić umysł poprzez medytację, co jest warunkiem wstępnym. Oświecenie może wówczas (choć nie musi) nadejść, o ile uda nam się nie przywiązać do jego idei.”
http://pl.wikipedia....religie_Wschodu) '> http://pl.wikipedia....religie_Wschodu)

„Człowiek powinien więc wyzbyć się swego egocentryzmu i przestać modelować rzeczywistość według swych marzeń i zachcianek.” - Mistrz Zhuang którego polecił mi Dolg.

Czy możecie podać nazwiska kilku znanych osób, których uważacie za najbardziej oświeconych?


Hmm no nie wiem Budda.

Wszystko jest kwestią wyboru. Jedni są głodni i gotują sobie zupkę, inni tez są głodni i czekają, aż im spadnie zupka z nieba, bo tak sobie wymarzyli. A reszcie gotuje ktoś inny. Chyba wiadomo, kto umrze z głodu.


Zgadzam się.

Użytkownik Ladd edytował ten post 01.12.2010 - 22:36

  • 0

#24 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz Ladd wlasne zachcianki, to nie to samo co ogolne dobro. Ja nie mam wlasnych. Myslisz, ze w tym Nowym Swiecie chce byc sama z Budda? Milo by bylo Ciebie tez zobaczyc i nawet Wszystko wiem bedzie u mnie mile widziany :mrgreen:, bo juz bedzie Oswiecony.

A więc pytam po raz kolejny, jaka jest rola roku 2012 w rozwoju duchowym na obecną chwilę, tu i teraz?

po raz kolejny odpowiadam: otworz serce i pozwol przeplywac tam energii swobodnie, jak go zamkniesz, to nastapi eksplozja a nie implozja!
Powiedziales, ze kazdy z nas pragnie milosci, ale musisz jeszcze dodac czy pragnie dac, czy brac?
Ill
Troche wiecej optymizmu

Wszystko jest kwestią wyboru. Jedni są głodni i gotują sobie zupkę, inni tez są głodni i czekają, aż im spadnie zupka z nieba, bo tak sobie wymarzyli

A efekt setnej malpy? Nie zapominaj o tym. Marzenia i pragnienia sa "zarazliwe", a to krok do dzialan w grupie. Bez przygotowanego gruntu, zaden siew sie nie uda...

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 01.12.2010 - 22:54

  • 0

#25 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Ill źle mnie zrozumiałeś , lubię konstruktywna krytyke i szanuje twoje prawo wolnej woli , ale sam przyznasz , że są osoby którym chodzi o udowodnienie innym czegoś na siłę , a to nie jest potrzebne.;)
Bodhidharma , jezus , Chinoyo , Soktates , Pitagoraz , Dioniziusz , kabir , Krishna itd.

Zwykle nie wiadomo nic o wiekszosci oświeconych , oni nie mącą historii jak politycy . Oni żyja w zgodzie z życiem i jego prawami.

2012 jest tylko przejściem planety ziemii w wyższy wymiar to od nas zależy , czy razem z nią wzlecimy wyżej , czy zostaniemy tutaj gdzie jesteśmy , bo nie jesteśmy gotowi na przemianę.

Pozdrawiam

Użytkownik Dolg edytował ten post 01.12.2010 - 22:54

  • 0

#26

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A efekt setnej malpy? Nie zapominaj o tym. Marzenia i pragnienia sa "zarazliwe", a to krok do dzialan w grupie. Bez przygotowanego gruntu, zaden siew sie nie uda...

Nigdzie nie napisałem, że Ci co oczekują na zupę z nieba zawszę będą jej oczekiwać. Tak samo nie wszystkim może się chcieć gotować.
Efekt setnej małpy działa na poziomie podświadomości i ułatwia 'koordynację' ewolucji ludzkości jako całości, ale nie da nikomu 'oświecenia'. Albo raczej nie da nikomu świadomości tego stanu.
  • 0

#27 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Ill tak twój jak i mój cytat mówią o tym samym , oświecenie jest w tobie , nie gdzie indziej , ale w tobie . Każdy oświecony człowiek podwyższa wibracje ziemii/uniwersum przez co przejście dla innych będzie łatwiejsze . Jakby przecieranie szlaków .My nie jesteśmy oddzieleni , jesteśmy jednym , czyli pragnienie jednego staje sie pragnieniem całości. (nie chodzi mi o ziemskie pragnienia)
  • 0

#28 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Efekt setnej małpy działa na poziomie podświadomości i ułatwia 'koordynację' ewolucji ludzkości jako całości, ale nie da nikomu 'oświecenia'. Albo raczej nie da nikomu świadomości tego stanu.

Oswiecenia bezposrednio nie da to prawda, ale moze spowodowac, tak jak u innych zmiane postawy zyciowej i nasladownictwo zachowan, uznajac je za naturalne, co w efekcie doprowadzi do stopniowego zrozumienia korzysci i oswiecenia.
  • 0

#29

5k18a.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytuje:

Nasze DNA się zmienia.

Niby co takiego się zmienia w naszym DNA? Naukowcy badający DNA niczego takiego nie znaleźli, za to ezoteryczni guru są tego pewni tak jak jehowi że koniec świata nastąpi w 1911r
  • 0

#30 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Cytuje:

Nasze DNA się zmienia.

Niby co takiego się zmienia w naszym DNA? Naukowcy badający DNA niczego takiego nie znaleźli, za to ezoteryczni guru są tego pewni tak jak jehowi że koniec świata nastąpi w 1911r


Genetyka nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięta , by wszystko zauważyć , pozatym jak wyjaśnisz to , że wielu z indian i ludów starych wiedziało o istnieniu Dna o jego kształcie , itd?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych