Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykański rząd współpracował z nazistami po wojnie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Światłowtunelu.
  • Postów: 29
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raport amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości na temat ścigania zbrodniarzy hitlerowskich, streszczony w niedzielnym "New York Timesie", potwierdził fakt współpracy wywiadu USA z wieloma spośród nich po II wojnie światowej.


600-stronicowy raport, poświęcony działalności tzw. Biura Dochodzeń Specjalnych w resorcie sprawiedliwości, opisuje kilkadziesiąt przypadków takiej współpracy, w wyniku której naziści znaleźli bezpieczne schronienie w USA.
Rząd USA przyznał w przeszłości, że wielu hitlerowców zostało wykorzystanych do współpracy jako cenne źródło informacji i do tajnych operacji w okresie zimnej wojny. Jednak ujawniony raport - pisze "NYT" - "idzie dalej w dokumentowaniu skali amerykańskiego wspólnictwa w takich operacjach".
Raport, którego zawartości rząd nie ujawniał przez cztery lata, podaje dowody, że niektórym nazistom pozwolono osiedlić się w USA, chociaż władze wiedziały o ich zbrodniczej przeszłości.

Jednym z nich był Otto Von Bolschwing, bliski współpracownik Adolfa Eichmana, głównego autora planu eksterminacji Żydów. Pracował on w USA dla Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). W 1981 r. postanowiono go deportować, ale nie doszło do tego, gdyż Von Bolschiwng w tym samym roku zmarł.

Jednym z najbardziej prominentnych nazistów pracujących w USA po wojnie był naukowiec Arthur L. Rudolph, który w czasie wojny kierował fabryką amunicji Mittelwerk, zatrudniającą robotników przymusowych.
Po klęsce III Rzeszy Rudolph został sprowadzony do USA w ramach werbunku uczonych niemieckich do realizacji amerykańskiego programu kosmicznego. Jest on uważany za ojca rakiety Saturn V, która wynosiła w kosmos pojazdy Apollo dolatujące na Księżyc.


Jako doradca CIA pracował też po wojnie Tscherim Soobzokov, były żołnierz Waffen SS. Po ujawnieniu jego hitlerowskiej przeszłości próby jego deportowania z USA nie powiodły się, gdyż dowody przeciw niemu uznano za niewystarczające.W 1985 r. nazista zginął od wybuchu bomby podłożonej w jego domu w Paterson w stanie New Jersey przez żydowskich radykałów.

Źródło: niewiarygodne.pl

PS. Nie wiedziałem czy to dobry dział na ten temat, w razie pomyłki proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.
  • 0

#2

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po wojnie ???
A co powiesz na temat takowej współpracy przed wojną oraz podczas wojny ?

LINK
  • 0



#3

Sly.
  • Postów: 101
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

[quote name='Światłowtunelu' date='17.11.2010 - 14:53' timestamp='1290002029' post='407819']
Raport amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości na temat ścigania zbrodniarzy hitlerowskich, streszczony w niedzielnym "New York Timesie", potwierdził fakt współpracy wywiadu USA z wieloma spośród nich po II wojnie światowej.


600-stronicowy raport, poświęcony działalności tzw. Biura Dochodzeń Specjalnych w resorcie sprawiedliwości, opisuje kilkadziesiąt przypadków takiej współpracy, w wyniku której naziści znaleźli bezpieczne schronienie w USA.
Rząd USA przyznał w przeszłości, że wielu hitlerowców zostało wykorzystanych do współpracy jako cenne źródło informacji i do tajnych operacji w okresie zimnej wojny. Jednak ujawniony raport - pisze "NYT" - "idzie dalej w dokumentowaniu skali amerykańskiego wspólnictwa w takich operacjach".
Raport, którego zawartości rząd nie ujawniał przez cztery lata, podaje dowody, że niektórym nazistom pozwolono osiedlić się w USA, chociaż władze wiedziały o ich zbrodniczej przeszłości.

Jednym z nich był Otto Von Bolschwing, bliski współpracownik Adolfa Eichmana, głównego autora planu eksterminacji Żydów. Pracował on w USA dla Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). W 1981 r. postanowiono go deportować, ale nie doszło do tego, gdyż Von Bolschiwng w tym samym roku zmarł.

Jednym z najbardziej prominentnych nazistów pracujących w USA po wojnie był naukowiec Arthur L. Rudolph, który w czasie wojny kierował fabryką amunicji Mittelwerk, zatrudniającą robotników przymusowych.
Po klęsce III Rzeszy Rudolph został sprowadzony do USA w ramach werbunku uczonych niemieckich do realizacji amerykańskiego programu kosmicznego. Jest on uważany za ojca rakiety Saturn V, która wynosiła w kosmos pojazdy Apollo dolatujące na Księżyc.


Jako doradca CIA pracował też po wojnie Tscherim Soobzokov, były żołnierz Waffen SS. Po ujawnieniu jego hitlerowskiej przeszłości próby jego deportowania z USA nie powiodły się, gdyż dowody przeciw niemu uznano za niewystarczające.W 1985 r. nazista zginął od wybuchu bomby podłożonej w jego domu w Paterson w stanie New Jersey przez żydowskich radykałów.

Źródło: niewiarygodne.pl

PS. Nie wiedziałem czy to dobry dział na ten temat, w razie pomyłki proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.
[/quote

Użytkownik Sly edytował ten post 17.11.2010 - 18:03

  • 0

#4

tarwald.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale "rewelacja". :)
Zanim ukazał się artykuł w "NYT" obszernie tę sprawę opisał Jerzy Rostkowski w książce "Podziemia III Rzeszy" wydanej przez Rebis.
  • 0

#5

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt współpracy rzadu USA po wojnie z naziolami jest znany już chyba od ....50 lat ?? Jak nie wiecej Oo

Rewelacja normalnie..... a jaki szooooooook Oo jeeeeez co sie z tym narodem dzieje OO
  • 0



#6

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widocznie nie wszystkim... skoro jestem wyśmiewany, lub ignorowany jeżeli tutaj napisałem iż NASA też zatrudniała nazistów.
A historia już pokazała... - na ile można ufać im.
Nie tylko im, bo to co dzisiaj politycy robią - jest szopką, lichwą, oraz milczeniem na tematy prawdziwie niewygodne jak np - lichwa wśród polityków, biznesmenów, koncernów i tak dalej i tak dalej...
Szopka na szopce. Tutaj mamy swoje piekiełko - w USA mają swoje, jeszcze gorsze rzekłbym.
Skoro rządzi światem wąska grupa świrów - strategów - wiele rzeczy jak te o których tutaj dyskutujemy - wychodziło z ich stajni. Czy nazwiemy ich bankierami, Bilderbergami, Rothschildami, Rockefellerami, Illuminati, czy masonerią o różnych stopniach wtajemniczenia - to jedna i ta sama klika.
Jak mam ufać temu światu dzisiaj ? A szczególnie mediom, szkolnictwie, czy internetowi ( w prawie całym zakresie ) ?
Nie ma takiej opcji.
Skończyło się naiwniactwo ze strony ludzi, zaczyna jeszcze bardzo powoli - ale przybiera na tempie - nowy sposób myślenia ludzi. Co raz więcej ludzi na całym świecie skarży się na systemy. Niewątpliwie żyjemy w bardzo ciekawych czasach.
Co się wydarzy ?... - a poczekajmy !

Pozdrawiam.

Użytkownik Andromedan edytował ten post 18.11.2010 - 01:14

  • 0

#7

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widocznie nie wszystkim... skoro jestem wyśmiewany, lub ignorowany jeżeli tutaj napisałem iż NASA też zatrudniała nazistów.


To zależy .. Jesli ktos napisze że min w NASA pracowało po wojnie ilus tam nazistów ( w sumie nawet nie wiem ilu ich tam było bo znam tylko Wernera von Brauna ) , którzy woleli poddać sie Aliantom i byli na tyle niewazni, że nie opłacało sie ich stawiać przed sądem, to ja sie zgodze .
Ale jesli ktos pisze że USA zgarniało nazioli bo samo jest sterowane przez nazistów/NWO/masonów/reptilian i pragnie objąc władze nad światem !!!!1!1!!11!!!1 to ja moge tylko walnać facepalma, pokręcić głową w niedowierzaniu i ograniczyc kontakty z nim bo szaleństwo bywa zaraźliwe .


Reszta twojego postu to zbedna propaganda i zwykłe fałszywe narzekanie jaki to świat jest straszny teraz, wiec to zignoruje.

Użytkownik Canaris edytował ten post 18.11.2010 - 08:58

  • 0



#8

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widocznie nie wszystkim... skoro jestem wyśmiewany, lub ignorowany jeżeli tutaj napisałem iż NASA też zatrudniała nazistów.


To zależy .. Jesli ktos napisze że min w NASA pracowało po wojnie ilus tam nazistów ( w sumie nawet nie wiem ilu ich tam było bo znam tylko Wernera von Brauna ) , którzy woleli poddać sie Aliantom i byli na tyle niewazni, że nie opłacało sie ich stawiać przed sądem, to ja sie zgodze .
Ale jesli ktos pisze że USA zgarniało nazioli bo samo jest sterowane przez nazistów/NWO/masonów/reptilian i pragnie objąc władze nad światem !!!!1!1!!11!!!1 to ja moge tylko walnać facepalma, pokręcić głową w niedowierzaniu i ograniczyc kontakty z nim bo szaleństwo bywa zaraźliwe .


Reszta twojego postu to zbedna propaganda i zwykłe fałszywe narzekanie jaki to świat jest straszny teraz, wiec to zignoruje.


Wyraziłeś swoje zdanie, szanuję, jak każdą wypowiedź. Nie szanuję za to treści typu fałszywe narzekanie - dlaczego ? - PUNKT WIDZENIA ZALEZY OD PUNKTU SIEDZENIA. Nie jesteś pępkiem świata, nie jesteś wyrocznią, nie pozjadałeś wszystkich rozumów, nie jesteś geniuszem, ani Mr.PRAWDA.
Więc nie wiesz jak jest.
Obserwuję Twoje "śmiałe" wypowiedzi i odnoszę wrażenie że nie znaleźlibyśmy porozumienia. Dlatego też skończę, bez zbędnych widzi mi się.

I wprost przeciwnie, jestem w znakomitym, luźnym humorze pisząc to, żeby nie było że jestem zgryźliwy...
Pozdrawiam Cię.

A co do tematu...

To tylko jeden malutki puzzelek BIG PAGE'u. Polecam być uważnym dopasowując go do kolejnych, aby niczego nie przegapić, ani źle nie połączyć.

Pozdrawiam.

Użytkownik Andromedan edytował ten post 18.11.2010 - 23:24

  • 0

#9

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyraziłeś swoje zdanie, szanuję, jak każdą wypowiedź. Nie szanuję za to treści typu fałszywe narzekanie - dlaczego ? - PUNKT WIDZENIA ZALEZY OD PUNKTU SIEDZENIA. Nie jesteś pępkiem świata, nie jesteś wyrocznią, nie pozjadałeś wszystkich rozumów, nie jesteś geniuszem, ani Mr.PRAWDA.
Więc nie wiesz jak jest.

Nie musze byc żadnym geniuszem ani pępkiem świata, żeby wiedzieć że wbrew temu co pierniczą ludzie sytuacja na świecie sie poprawia cały czas . W kazdym aspekcie .


To tylko jeden malutki puzzelek BIG PAGE'u. Polecam być uważnym dopasowując go do kolejnych, aby niczego nie przegapić, ani źle nie połączyć.

No i o tym właśnie mówie . BBuuhuuu wielki PLAN , mega SPISEK , NWO , chemtrails bla bla bla bla............ come on, get a life man .

Użytkownik Canaris edytował ten post 19.11.2010 - 11:32

  • 0



#10

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aż się ponownie zalogowałem...

Jednym z "najpilniejszych" państw wspierających nazistów (a raczej III Rzeszę) było, prawie do samego wybuchu konfliktu, państwo radzieckie. Wsparcie zarówno na poziomie deklaratywnym jak i materiałowym było aż zadziwiające.
A po zakończeniu II wojny światowej, przeszłość nazistowska, bladła w obliczu korzyści jakie mogli odnieść alianci (wszyscy alianci) z pomocy konkretnych jednostek.
  • 0

#11

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym z "najpilniejszych" państw wspierających nazistów (a raczej III Rzeszę) było, prawie do samego wybuchu konfliktu, państwo radzieckie. Wsparcie zarówno na poziomie deklaratywnym jak i materiałowym było aż zadziwiające.

Dokładnie .


A po zakończeniu II wojny światowej, przeszłość nazistowska, bladła w obliczu korzyści jakie mogli odnieść alianci (wszyscy alianci) z pomocy konkretnych jednostek.

Naziści to wogóle nie mieli zbytniego wyboru . Albo współpraca z Aliantami albo kulka od komuchów .
  • 0



#12

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy w tym wszystkim chodzi o znana od bardzo dawna operacje Paperclip (Spinacz) czy ja czegos nie rozumiem?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych