Skocz do zawartości


Milosc, strach i...DNA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystkie zamieszczone przeze mnie tematy, oraz te w ktorych sie udzielam, mozna powiazac w calosc, oprocz jednego(pozornie). Napisalam pozornie, bo temat Huny (a raczej programowania podswiadomosci) o ktorym mowie, ma wbrew pozorom wielki zwiazek z cala reszta. Rowniez sygnatura, ktora wlocze za soba po calym forum, ma zwiazek ze wszystkim o czym pisze, czym jestem i co uwazam za bardzo wazne.
Ten film, jest esencja wszystkiego. Bedzie tez o strachu, bo oprocz strachu o niezaplacone rachunki, raty kredytow, strate pracy, domu, ostatnio bije rekordy popularnosci inny strach...Strach przed koncem naszego swiata...
A moze nie powinnismy sie bac, tylko jak Majowie powiedziec , ze to bedzie jak Nowy Rok...
Zreszta zobaczcie sami co chce powiedziec, a reszte pozostawiam Waszej interpretacji...


http://www.youtube.com/watch?v=2DUEC9XXCdk
http://www.youtube.com/watch?v=hUcOHsLQybg



Pozdrawiam Mag

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 11.11.2010 - 21:39

  • 2

#2 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo dziękuję , wspanialy film . Mag , czy mam wrażenie , ale czy ty nie przygotowujesz nas na przyjęcie czegoś większego ?
W tym filmie było wszystko , świeta geometria , życie , no po prostu wszytko , tak blisko pomostu łączącego wszystko co istnieje , bardzo dobry film , z bardzo dobrym przekazem , dziekuję;)

Oo jakieś dwa nowe .

Użytkownik Dolg edytował ten post 11.11.2010 - 21:57

  • 0

#3 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mala zmiana planow, teraz to jest wazniejsze, reszta bedzie za niedlugo. :rotfl:
  • -1

#4

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poproszę o więcej. :)
  • 0

#5 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)
Zreszta zobaczcie sami co chce powiedziec, a reszte pozostawiam Waszej interpretacji...

Podziwiam odwagę i upór, widać, że wierzysz w to, co piszesz.

Choć w niewielkim stopniu zgadzam się z Twoimi poglądami, czytam z uwagą Twoje posty, bo znajduję w nich energię i nadzieję na zrozumienie wielu spraw, które mnie nurtują od lat. Akurat mam inną interpretację świata, ale to nie jest najważniejsze.

Ważne jest, aby zderzać własne poglądy z innymi - najlepiej bezkolizyjnie. Nie cierpię oślego uporu, bezkrytycznej wiary w cokolwiek - wolę wyciągać wnioski, czasem wywracające moje poglądy, w ogóle wybieram elastyczne myślenie, gotowe przyjąć różne rozwiązania.
  • 1

#6

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ładnie to wszystko brzmi ale nie da się ukryć naginania niektórych faktów pod teorię, a powinno być odwrotnie.

Strach nie jest niczym złym ponieważ umożliwił przetrwanie gatunku ludzkiego, a miłowanie wszystkiego i wszystkich jest mocno przereklamowane nie zgodne z naturą ludzką i często prowadzi do depresji. Jest po prostu nie zdrowe.

Ale faktycznie coś w tym wszystkim może być, czekam na więcej.
  • 1

#7 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

No chyba nie powiesz, że uczenie się jes bezsensowne i tylko niszczy człowieka ;x ? A fotony, żyją na tyle długo aby mogły ułożyć się kształt dna ;x w dodatku nie umierajac zaraz po zetknieciu sie z nim...

Ten filmik jest to kolejnie dzieło new age. Nie krytykuje cie za te poglądy, masz do tego prawo tylko mi się to wydaję przynajmniej po części głupie.

Wyobraź sobie wszechświat i nasz ukłąd słoneczny. W naszym wypadku wydaje się być ogromnym słońce. A są Gwiazdy tak duże, że mógłbyś porównać nasze słońce jako ziarnko maku z piłką do kosza. Z resztą inne ciałą niebieskie w innych układach są setki i wiecej większe od ziemi. W skali innych ciał jsteśmy drobinką. Podobnie rzecz ma się z małymi cząstkami elementarnymi. To że człowiek nie jest w stanie narazie odkryćnic mniejszego nie oznacza, że tego nie ma. Przeprowadzone kiedyś eksperyment. W próżniowym zbiorniku nie powinno być nic prawda ? a jednak... zaobserwowano pojawiające się i znikające cząsteczki. Zapewne człowiek jeszcze długo nie będzie wstanie poznać dobrze oddziaływań subatomowych. Gdyby to się jednak już stało będzie możliwe tworzenie nowych cząsteczek elementarnych i z nich materiałów tak trwałych, że niemal że niezniszczalnych. Wracając do nauki. Gdyby iść tokiem rozumowania tego gościa na filmie to do tej pory prawdopodobnie mieszkał byś w jakiejś lepiance... Nie wiem ile masz lat, a to może mieć decydujące znaczenie w kwestii postrzegania przez ciebie świata. Mi też się kiedyś wydawało, że nie ma sensu się uczyć. A to jest największa bzdura jaka może być !. Właśnie przez brak edukacji dawniej władcy i kościoły mogły manipulować głupim ludem ! Teraz to jest trudne... o wiele bardziej...

Gdyby ten kto wymyślił ten film się nie uczył dalej by myslal, ze ziemia jest plaska i jest w centrum wszechswiata xD ! Dzieki zdobytej wiedzy ( moze nie za poprawnej) zrobil to co zrobil... i zanegowal sens nauki ...idiotyzm



tak czy inaczej nie neguje nowych mozliwosci. Jest pewnym, ze nie jedno niesamowite odkrycie zostanie doonane. Jednak równoczesnie smieszy mnie poglad niektorych ludzi na otaczajacy nas swiat. Doszukuja sie nie wiadomo czego nie wiadomo po co. Pewnym jest to, ze ewolucja uczynila nas takim jakim jestesmy, to potrzeba wiedzy i ciekaosc siata uczynila nas takimi jakimi jestesmyi pewno jest to, ze w wyniku naturalnych kolei losu kiedys predzej czy pozniej przestaniemy wszyscy istniec...a gdzies w innej galaktyce powstanie kolejna planeta podobna do naszej gdzie caly proces zacznie sie ponownie.


Chcac sie zastanawiac nad sensem wszystkiego wysnulem swoja teorje. Połaczyłem fakty ze swoimi przemysleniami. Skoro zaklada sie ze wszystko powstalo w wyniku wielkiego wybuchu ktory byl bardzo dawno temu i ze wszedzie sa czarne dziury, ktore pochłaniaja wsyzstko nawet same siebie łaczac sie w supermasywne czarne dziury to procesem nieuniknionym jest, ze za moze setki miliardow lat wszystko zostanie wessane i powstanie jesdna hiper masywna dzarna dziura, ktora w koncu strzeli i wszystko zacznie sie na nowo ^^. TO tak na luzie co sobie pomyslalem xD

Użytkownik convers edytował ten post 12.11.2010 - 08:27

  • 1

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeciętny niuejdżowski filmik. Nie wiem czym wy się zachwycacie.
  • 0



#9

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No chyba nie powiesz, że uczenie się jes bezsensowne i tylko niszczy człowieka ;x ? A fotony, żyją na tyle długo aby mogły ułożyć się kształt dna ;x w dodatku nie umierajac zaraz po zetknieciu sie z nim...

To jest "fantomowy efekt dna"
Garść linków z gogli:
http://www.fosar-blu...tsein/index.htm
http://homepages.ihu.../DNAPhantom.htm

Poza tym widze, że ktoś plagiatuje (?) "Esoteric Agenda", bo z tego właśnie filmu, żywcem, pochodzi ten fragment.

Gdyby iść tokiem rozumowania tego gościa na filmie to do tej pory prawdopodobnie mieszkał byś w jakiejś lepiance... Nie wiem ile masz lat, a to może mieć decydujące znaczenie w kwestii postrzegania przez ciebie świata. Mi też się kiedyś wydawało, że nie ma sensu się uczyć. A to jest największa bzdura jaka może być !. Właśnie przez brak edukacji dawniej władcy i kościoły mogły manipulować głupim ludem ! Teraz to jest trudne... o wiele bardziej...

Chodzi Ci o ten fragment "pierwszej części" o edukacji? Chyba nie do końca go zrozumiałeś.
Btw. manipulacja "ciemnym ludem" wcale nie jest trudniejsza, chyba nawet prostsza.

Użytkownik Ill edytował ten post 12.11.2010 - 12:27

  • 0

#10

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@convers

Chyba nie zrozumiałeś przekazu tego filmu. Wzmianka o edukacji nie mowi o zaprzestaniu zdobywania wiedzy i rozwoju, tylko o nieprawidłowym "systemie" uczenia sie.
  • 0

#11 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Zgadzam sie Akinci.
W jednym z postow napisalam, ze przez ostatnie pol roku nauczylam sie wiecej niz przez okres pobytu w szkole. Dlaczego tak? Bo wszkole wbijano mi do glowy na sile rzeczy, ktore mnie nie obchodzily, w dodatku nie zgodne z prawda. Kiedy sama zaczelam szukac prawdy o sobie, swiecie, to okazalo sie ze, teraz musze wyrzucac z mojej pamieci caly ten smietnik i wprowadzac moje wlasne dane, ksztaltowac poglady na podstawie wiedzy zdobytej i uporzadkowanej przez siebie sama. Teraz wiem, ze "cos" wiem. A w szkole? strach bylo sie odezwac, dlaczego tak? A kto tak powiedzial? A kto mowi, ze to prawda? Ze nie powiem o chwili kiedy wszystko w "srodku" krzyczalo " to jest nie prawda!"
Ladd
Mowicie New Age, nie sadze, to nie moj styl, ale nawet gdyby, to co? A jesli jutro wrzuce cos z religii muzulmanskiej, a pojutrze z hinduizmu, to co wtedy? Zapewniam, ze bede sie trzymac caly czs pojecia milosci. To nie religie ja wypaczaja, ani jakiekolwiek ruchy, to MY PRZESTAJEMY BYC ZDOLNI DO TEGO UCZUCIA!. A tak sie sklada, ze od poczatkow jakichkolwiek ruchow religijnych, zawsze byla mowa o potrzebie kochania i wzajemnym szacunku jeden do drugiego i do calej natury. Nie dziwi Cie to? Do czego zmierza cywilicazja niezdolna do kochania? Nie bede prorokowac... Kochanie nie zdrowe? Depresja? doprawdy nie wiesz nic o tym, tego jestem pewna!
Czy to nie uczucie milosci pozwala czytac w myslach kochanej osoby? Miedzy matka a dzieckiem jak czesto sie zdarza telepatia? Gdzie ta depresja miedzy nimi? Niezdrowe jest kochac przyrode, uwielbiac swojego psa, kota? Czy wszyscy wpadamy w depresje z powodu kochania? A moze raczej niezrozumienia co ta miloscia jest, a co nie...
Strach pozwolil przetrwac? Ze strachu to by nigdy nie wylezli z jaskini, gdyby nie ciekawosc swiata :rotfl:
  • 1

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi ci o taką telepatię, którą obejrzałaś w reklamie nesquika? Bo ja o innych przypadkach telepatii nie słyszałem.
  • 0



#13 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

No jak Ty tylko reklamy ogladasz to sie nie dziwie...
  • 0

#14 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

To wiedze, że zdolna jesteś. nauczyć sie matematyki, historii, fizyki tylko obserwójąc świat i wsłuchując się w siebie. Napewno jak to napsizesz w CV to zniszczysz konkurencje na posade w pracy ...

Wybacz ale to, że cie tępili w szkole to nie wina wiedzy tylko nauczycieli. Może mi się udałoi akurat miałem fajnych nauczycieli, że zamist krzyczeć to byli skłonni wysłuchać co masz do powiedzenia i wyjaśnić co jest źle ... Pokazujesz typowy bunt dorastajacego nastolatka i raczej nic dziwnego w tym nie widzę bo sam to przechodziłem jak i wiele innych ludzi.

@ Akinci teoretycznie rzecz biorąc to wydaje się, że system edukacji jest zły... ale ty interpretujesz słowa tego faceta i porownujesz do polski. Zapoznaj sie z systemem nauczania np USA i zoabcz co miał na mysli autor... To nie jest film odnoszacy sie do polskich reali. Co prawda nie jest może najbardziej poukładany nasz system szkolnictwa i niepotrzebnie zrobili gimnazja lecz poziom nauczania jest jeszcze na jako takim poziomie. Jeszcze parenascie lat temu poziom nauczania byl na bardzo wysokim poziomie. I nikt nie plakal ze wiedza jest zbedna poprostu sie uczono by cos osiagnac. Teraz dzieciarnia robi co chce i potem sa nazekania ze szkola nic nie uczy .... Jak bys faktycznie sie uczyl(a) to po jakims czasie dałbyś czy dała byc rade wychwycić zależności pomiędzy niektórym przedmiotami.

A i jeszcze pijac do twoich słów to jak niby ma wygladać system nauczania ? nauczyciel ma siedziec i pokazywac tym co sa zainteresowani danym tematem to co ma do pokazania ? to jest idiotyzm ... sluchalo by nauczyciela 3 osoby na cala klase .... reszta by przeszkadzala albo zajmowala sie pisaniem smsow lub gra w karty. Czy to by było bardziej prawidłowe !?



a i @ mag1-21 polecam ci zacząć się uczyć normalnie no chyba, ze szczytem twoich ambicji jest praca w fasfoodzie lub stanie przy lasku ...

Użytkownik convers edytował ten post 13.11.2010 - 10:34

  • 0

#15

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W jednym z postow napisalam, ze przez ostatnie pol roku nauczylam sie wiecej niz przez okres pobytu w szkole. Dlaczego tak?


To ze system edukacji jest beznadziejny to się zgodzę w 100%. Ludzie zamiast uczenia się z przyjemności traktują to jako ciężki obowiązek który opiera się na ocenianiu, a tam gdzie ocenianie naszej osoby tam jest i stres, nie wspominając o zabijaniu kreatywnego myślenia.

Ladd
Mowicie New Age, nie sadze, to nie moj styl, ale nawet gdyby, to co?


Gdzie użyłem sformułowania New age. Każdy ruch jest manifestacją myśli społecznych wiec warto je mieć na uwadze ale często treści w nich zawarte są zakłamane w celu zarobienia kasy.

A jesli jutro wrzuce cos z religii muzulmanskiej, a pojutrze z hinduizmu, to co wtedy?


Nic, dobrze poznawać zwyczaje innych kultur i poszerzać horyzonty, sam często zamieszczam na forum materiały z buddyzmu.

To nie religie ja wypaczaja, ani jakiekolwiek ruchy, to MY PRZESTAJEMY BYC ZDOLNI DO TEGO UCZUCIA!. A tak sie sklada, ze od poczatkow jakichkolwiek ruchow religijnych, zawsze byla mowa o potrzebie kochania i wzajemnym szacunku jeden do drugiego i do calej natury. Nie dziwi Cie to? Do czego zmierza cywilicazja niezdolna do kochania? Nie bede prorokowac... Kochanie nie zdrowe? Depresja? doprawdy nie wiesz nic o tym, tego jestem pewna!


Zarzucasz mi brak empatii, co zdaje się być chybione ponieważ chyba pierwszy raz w życiu ktoś mi zarzuca tę ułomność.
Zmierzam do tego że w życiu musi być zachowana równowaga, nie należy być jednoznacznie dobrym „ostatnim sprawiedliwym” czy też jednoznacznie złym.

Zauważ ze jakby nie było wojen czy głodu to doszło by do przeludnienia co z kolei odbiło by się na innych gatunkach zwierząt czy roślin. Ludzie muszą doświadczać zła by móc doświadczyć dobra, bez zła nie było by dobra ponieważ by nie było punktu odniesienia.
Często powtarzam ze to nie świat nie jest idealny tylko postrzeganie go przez ludzi nie jest.

Po przez swoją próżność i strach przed złymi doświadczeniami stawiasz siebie i cały nasz gatunek jako istoty wręcz boskie które powinny doświadczać jedynie miłości, ale zwróć uwagę ze nie jesteśmy panami tej ziemi, inne stworzenia również zasługują na poszanowanie.

Czy to nie uczucie milosci pozwala czytac w myslach kochanej osoby? Miedzy matka a dzieckiem jak czesto sie zdarza telepatia?


Owszem telepatia jest najprawdopodobniej zjawiskiem zaawansowanej empatii czy też miłości o którą tak walczysz.

Czy wszyscy wpadamy w depresje z powodu kochania?


Nie z powodu kochania, ale z powodu chęci stania się idealnymi, kiedy na doświadczanie składa się nie tylko to co miłe i przyjemne.

Strach pozwolil przetrwac? Ze strachu to by nigdy nie wylezli z jaskini, gdyby nie ciekawosc swiata.


A jednak z lwem czy niedźwiedziem, nie walczyła byś.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych