Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kulapati E. Krishnamacharya, wykład, Genewa 19.10.1981


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Siema. Znalazłem w sieci bardzo ciekawy wykład na temat reinkarnacji. Problem wzięty od naukowej strony - surowo to wszystko brzmi, a nie tak słodko i wspaniałomyślnie jak się na co dzień słyszy (chociaż jest i też coś fajnego w tym)... no ale nic dziwnego, skoro autor opowiada, że za reinkarnacje odpowiedzialna jest natura. Polecam każdemu, bo w sumie mimo, że trochę ciężko się z tym pogodzić to ma to sens i jest chyba najbardziej rozsądną teorią : ]

http://www.ipsgeneva...einkarnacja.pdf


pozdro.
  • 1

#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki :) Zabieram sie do czytania bo na pewno warto.

Użytkownik Akinci edytował ten post 03.11.2010 - 21:46

  • 0

#3 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Z mojego punktu widzenia reinkarnacja jest to taki sam debilizm jak KK. Ludzka populacja ciągle się powiększa to co ? oznacza to, że dusze sie klonują ?

Użytkownik convers edytował ten post 03.11.2010 - 21:53

  • -2

#4

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

gościu przeczytałeś to w ogóle ? chyba nie bardzo.
  • 0

#5 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...) Polecam każdemu, bo w sumie mimo, że trochę ciężko się z tym pogodzić to ma to sens i jest chyba najbardziej rozsądną teorią : ]

Wahałem się, czy w ogóle tu napisać. Zadziwia mnie łatwość przypinania łatki "to ma sens"; aby wzmocnić swoją opinię, autor dodał: "najbardziej rozsądna teoria". Co prawda, dodał jeszcze - na wszelki wypadek - "chyba", ale to właśnie słowo jest decydujące tutaj.

Nie za bardzo mam teraz czas i chęci, ale mogę podać sporo linków do teorii, które będą takie właśnie. Łatwość skłaniania się ku jakiejś teorii to znak, że przestajesz myśleć...

I zupełnie tu abstrahuję od oceny, czy reinkarnacja w ogóle istnieje. Całkiem możliwe, że tak. Lepiej jednak, jeśli już ktoś bardzo chce w to wierzyć, sięgnąć po więcej - niż jeden marny wykład - źródeł ...

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 03.11.2010 - 22:48

  • 0

#6

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja przestaje myśleć ? człowieku ja nie mam pojęcia o tym. Ty też zapewne nie masz, bo nikt nie wie co ostatecznie jest po śmierci. Szukam, czytam i wyrażam swoje zdanie. Nie mogę niczego ani wykluczyć, ani powiedzieć że w 100 % to jest właśnie to. Więc nie wiem do czego bijesz ? Ty jesteś taki wielce oświecony ? spoko, gratuluje.

Reszcie równie nieoświeconym i nie myślącym tak jak ja jednak polecam do przeczytania.
  • 2

#7 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja przestaje myśleć ? człowieku ja nie mam pojęcia o tym. (...)

To przecież widać, po innych postach i tym tekście. Nie polecam nikomu do czytania, bo jest bezwartościowy.
  • 0

#8

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Śmieszny typek z Ciebie. No ale ok, nie mam zamiaru się z Tobą kłócić przez internet. A podejrzewam, że piszesz iż tekst jest bezwartościowy bo, albo zwyczajnie chcesz się odegrać za poprzedniego posta, albo tego w ogóle nie czytałeś. A jeżeli czytałeś to daj jakieś sensowne argumenty, czemu ten tekst jest bezwartościowy ? Sądząc po Twoich postach to jesteś typem "wszystkowiedzącego najlepiej", więc daj mi argumenty, czemu ten tekst wg. Ciebie jest bezwartościowy. Chętnie się dowiem, co w nim jest takiego złego.

Czyżby burzył Twój wyimaginowany światopogląd ? trudno się pogodzić, z tym że może być inaczej niż Ty sobie to wyobrażasz ? jak tak to gratuluje po raz drugi i jednak zachęcam innych do przeczytania.

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 05.11.2010 - 21:21

  • 1

#9 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Jest tak samo bezwartościowy jak masa innych tekstów o tematyce pseudo oświeceniowej. NIe czytałem tego tekstu tylko przeleciałem go szybko i z tego co mi sie rzuciło w oczy to faktycznie jest nic nie warty. A dla czego ? własnie dla tego ze czlowiek to jest ssak inteligentniejszy od np psa i to nie czyni go jakims c***j wie jakim KIMŚ !. Rodzisz się starasz się przetrwać, rozmnażać i umierasz .... tyle tu masz czystą nature, a nie doszukiwanie się czegoś czego nie ma i nazywanei tego naturalnym czy inaczej ....
  • 0

#10

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

od strony ateisty, który nie przyjmuje do siebie nic, co jest sprzeczne z jego światopoglądem, to faktycznie każdy tekst będzie bezwartościowy. Ale to nie jest obiektywna opinia.. To tak jak by, Talib miał wymieniać za co kocha katolików, albo wegetarianin miał by wymienić plusy jedzenia mięsa : ] no ale ok. Masz prawo tak myśleć. Nie mam zamiaru zmieniać świata :P

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 06.11.2010 - 06:34

  • 0

#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Błąd to ja nie mam zamiaru zmieniać twojego świata ^^. Gdybyś sam postarał zastanowićsię nad pewnymi kwestjami nie opierajac sie o żadne rozmyślania innego człowieką to byś doszedł to podobnych wniosków. Poza tym jeżeli myślisz, żę ateista to ktośgorszyi zamknięty na nowe doznania i nie szukający prawdy zapraszam do zapoznania się z definicją tego słowa choć by z wikipedi. To, że uwarzam iż nie ma czegostakiego jak stwórca nie znaczy, że nie przyjme tego do wiadomości jeżeli ktosto jakoś udowodni nawet jeżeli miało by sięokaza, że jesteśmy kosmicznym zoo, a jakaś obca cywilizacja wpada nas podglądaćw weekendy.....


Zamiast akceptować to co ktoś wymyślił prawdopodobnie ktoś kto zarobił mnustwo kasy na jakichś bzdurnych książkach, a taki tekst napisał żeby się jakoś promować usiądź i logicznie pomyśl nad daną sprawą. I jeżeli faktycznie nie jesteś tylko kolejną słąbą osobą która nie jest wstanie ogarnąć samodzielnie czegoś tak banalnego jak na przykład bezsens systemu jakim jest demokracja w obecnym wykonaniu czy prawdopodobieństwo, że jest niebo lub piekło dojdziesz do włąsnych wniosków, zwątpisz w to co do tej pory myślałeś i jużnigdy więcej nie będziesz w stanie uwierzyć w pi****e domorosłych expertów od spraw duchowych.
  • 0

#12

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, ja też raczej podchodzę sceptycznie do zjawisk paranormalnych, ale niczego nie mogę wykluczyć. Nie wiem jak jest na prawdę. Dużo myślałem i też dochodziłem do wniosków, że na logikę to jesteśmy tym co zwierzęta, że wszystko w świecie kończy tak samo, czyli rodzi się i umiera. Zwierzęta umierają i służą za pokarm dla hien czy sępów, a ludzie dla robali. Nic w przyrodzie nie ginie itd itd. wszystko ma swoje miejsce.. że nie ma nic prócz tego co jest tu i teraz. No ale... no właśnie jest to "ale" Jak coś wydaje mi się wiarygodne to biorę to pod uwagę. A to, że reinkarnacja jest jakimś procesem w naturze, jest na logiczny umysł bardziej prawdopodobne niż anioły w "niebie" i życie gdzieś... ch. wie gdzie. Poza tym mówiąc szczerze, przyznam bez bicia, że trudno jest się pogodzić z tym, że może nic nie być po śmierci - ale taką wersję też przyjmuję do wiadomości. Nie jestem jakimś fanatykiem.. ale jednak mam nadzieje, że jednak życie ma jakiś cel, prócz wydania potomstwa, zapewnienia bytu i podróży 2.5 metra pod ziemię. Czas pokaże.

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 06.11.2010 - 10:56

  • 0

#13

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Śmieszny typek z Ciebie. No ale ok, nie mam zamiaru się z Tobą kłócić przez internet. A podejrzewam, że piszesz iż tekst jest bezwartościowy bo, albo zwyczajnie chcesz się odegrać za poprzedniego posta, albo tego w ogóle nie czytałeś. A jeżeli czytałeś to daj jakieś sensowne argumenty, czemu ten tekst jest bezwartościowy ? Sądząc po Twoich postach to jesteś typem "wszystkowiedzącego najlepiej", więc daj mi argumenty, czemu ten tekst wg. Ciebie jest bezwartościowy. Chętnie się dowiem, co w nim jest takiego złego.

Czyżby burzył Twój wyimaginowany światopogląd ? trudno się pogodzić, z tym że może być inaczej niż Ty sobie to wyobrażasz ? jak tak to gratuluje po raz drugi i jednak zachęcam innych do przeczytania.

oczywiście odpowiedzi brak : ]
  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ronaldo jesteś taki pewien tego że reinkarnacja jest prawdziwa? Bo ja mam w tej sprawie wiele wątpliwości. Wydaje ci się że odkryłeś sens twojego życia? To jest taka ślepa fascynacja kulturą wschodnią i bajkami tego świata.
  • 0



#15

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie jestem pewien. ale wg. mnie jest to jedna z możliwych opcji
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych