Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bojkotujmy TVN


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

#31

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś w Polsce był dotowany PKS a teraz reguluje to sam wolny rynek.
Skutek jest taki że PKS wycofał się z wielu rejonów i przejęły to busy.

To dobrze, że mniej efektywne przedsiębiorstwa przegrywają lub upadają. Oznacza to, że konkurencja świadczy usługę taniej, lepiej i sprawniej. A jak zapłacę za jedną rzecz mniej, to będę miał więcej pieniędzy w kieszeni, aby przeznaczyć je na coś innego.

Skutek.
18 zabitych w jednym busie.

To raczej nie jest wina wolnego rynku, że niekiedy dochodzi do wypadków na drodze. Nadmierna prędkość, zła pogoda, nieuwaga kierowcy lub brak wyobraźni są częstszymi przyczynami tragedii.

Nie zawsze i nie wszędzie działa wspaniale niewidzialna ręka gospodarki wolnorynkowej.
Przykład to USA gdzie mieliśmy wzorcowy wolny rynek, który nie może się podnieść z kolan i chyba czeka go jeszcze większy regres bo ile można pompować pustych dolarów w sektor finansowy, który dodatkowo jest finansową bańka mydlaną składającą się z giełdowych wydmuszek.

To akurat nie jest wolny rynek. W USA aktualnie panuje wzorcowy interwencjonizm. Amerykański rynek bankowy i finansowy jest bardziej socjalistyczny niż w Unii Europejskiej.



#32

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skutek jest taki że PKS wycofał się z wielu rejonów i przejęły to busy.


I bardzo dobrze. W końcu jaki taki transport z A do B jest możliwy, a busy jeżdżą częściej niż co dwie, trzy (cztery) godziny. ;) Bo PKS wcale nie potrafi być zawalony stojącymi ludźmi. Popatrzcie na MPK, jaki tam czasem jest ścisk.



#33

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Samochód który uległ katastrofie w Nowym Mieście nad Pilicą nie był przecież nawet busem należącym do jakiegoś przewoźnika, a zwykłym dostawczakiem, którym "po cichu" właściciel dowoził robotników na swoją plantację. Fakt, że nagonka na busiarzy zadziałała trochę na zasadzie "Cygan zawinił, kowala powiesili", ale jak wszyscy wiemy i kowal też tu nie zawsze jest bez winy.

Nie rozumiem co mógłby dać bojkot TVN? Kto ogląda programy tej stacji ten będzie je oglądał nadal i nie przejmie się opinią przeciwników. Twórcy bojkotu i tak ich nie oglądają, więc jaki w tym sens? Taki, że od momentu ogłoszenia tego bojkotu nie będą ich oglądać "oficjalnie"? :) Co do reklam to strzał kulą w płot, bo przecież TVN emituje te same reklamy, które emitują inne stacje, tak komercyjne jak i publiczne. W sumie to dzięki TVN zainteresowałem się zjawiskami paranormalnymi, to tam przecież pojawiła się "Strefa 11" i chociaż widać było, że spora część odcinków nastawiona jest na sensację ("Do tego tematu jeszcze powrócimy" - jakoś rzadko wracali :) ) to jednak program jakiś klimacik miał.



#34

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu nie wiem o co Ci chodzi.

Gdyż po prostu nie zrozumiałeś, o co mi chodzi.
Słucham Jedynki właśnie dlatego, że nadają coś dużo ciekawszego i ambitniejszego niż inne stacje, i dlatego, że repertuar stacji tworzą ludzie, a nie playlista w Winampie.



#35

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytam cały ten temat i tak się zastanawiam... I nadal nie bardzo wiem o co chodzi. Offtopu jest tyle, że równolegle toczą się chyba dyskusje na 4 różne tematy i już zaczyna się znów wymyślanie.

Że telewizja ma działać bez zysku... Proszę bardzo, włączyć sobie TVP i oglądać. Ktoś sobie założył PRYWATNĄ stację telewizyjną, miał kasę na to, zrobił i CHCE ZARABIAĆ. Dodatkowo nie zmusza nikogo do oglądania i tak, ma prawo sobie tam nadawać co tylko chce, choćby miały przez 24 godziny lecieć programy wyśmiewające Prezesa.

Nie wiem jaki sens ma nakłanianie do bojkotu, ale wiem jaki skutek - taki sam jak wszystkie inne podobne akcje, czyli żaden (podobnie jak super pomysł - nie kupujmy paliwa na stacjach X, Y, Z to zejdą z ceny).



Nie rozumiem tylko dlaczego TVN. Prawdą jest, że stacja w jakiś sposób jest stronnicza i więcej mówi się źle o PISie niż PO. Ale z drugiej strony wystarczy spojrzeć na wszelkie inne media - chyba wszędzie mówi się więcej źle o PISie? Pomijam tu DEFINITYWNIE stronnicze gazety typu Nasz Dziennik.

No dobrze, odrzućmy te 2 skrajności. Pozostaje jeszcze cała masa prasy, stacji TV i radiowych. I oni nadal szerzą nienawiść wobec PIS! :o OH!

Może w końcu pora się zastanowić nad swoimi typami politycznymi?

Osobiście wszystko mi jedno czy oglądam TVP1, Polsat czy TVN - włączam wiadomości i słyszę co ci ludzie wygadują i jaki mają wyraz twarzy to mam dość. I nie żebym był zagorzałym fanboyem PO. Nie, nie.

Po prostu wydaje mi się, że sposób bycia PIS i zwolenników idzie w kierunku oficjalnego przyznania do tego, jak jest w istocie od dawna już:

Nie chodzi o PIS vs PO, tylko PIS kontra cała reszta. I to PIS jest cudowny, a reszta agenturalna, komunistyczna i w ogóle FUUUUU! :<

Użytkownik KriSSnt edytował ten post 05.11.2010 - 12:52




#36

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja sie tak zastanawiam czy ktoś mi wyjąsni o co chodzi z tym trzepaniem sie nad TVN ??

Przesz to telewizja jak telewizja - ta sama sieczka co na Polsacie , TVP1 i innych .
Za PiSuarami w Polsacie tez nie przepadają i ich nie oszczędzają, nawet w TVP są ostrożni mimo że jest tam kupa ludzi z nadania PiS .

Wiec skąd to trzepanie sie nad TVN ??

Użytkownik Canaris edytował ten post 05.11.2010 - 16:57




#37

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest chyba tylko takie trzepanie się dla zasady. Ktoś kiedyś przykleił do TVN łatkę stacji liżącej odbyt platformczykom... i tyle.



#38 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim skromnym zdaniem TVN bardzo intensywnie pracuje na ten wizerunek.

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Target TVN, jest podobny do targetu PO. Inteligentni, aktywni i wykształceni ludzie (siedzący przed TV, oglądający uwłaczające korze mózgowej programy). Lepszym słowem byłoby tu poczucie jakie dają te dwie organizacje ich poplecznikom. Mają dobrze zbudowane marki w podobnym brzmieniu. Skoro są podobni, to byłoby dziwne gdyby się nie darzyli jakąś sympatią.



#40

Mora.
  • Postów: 13
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ogólnie Moje zdanie na temat Mass mediów jest jasne - manipulacja oczywiście czytam i oglądam wiadomości ale ignoruje komentarze redaktorów z tych TV programów. Najlepiej brać pod lupę ogólną informację i sięgnąć do internetu, a odraz człowiek dowie się wiele więcej niż mu mogłoby się wydawać.

Media są lobbowane przez różnych ludzi o różnych poglądach i celach, głównie w mass mediach chodzi o to żeby zarabiać pomijając jakość i argument. Pompuje się ludziom głupotę do mózgów, najbardziej zabawna ostatnio okazała się wypowiedź jednego z moich znajomych iż uczy się w TV. Współczuję mu.

Uczyć się, a oglądać to dwie różne kwestie.

Media są potężnym narzędziem w rękach polityków i tutaj byłoby głupim według ich taktyki ignorowanie tego narzędzia - szkoda że Mass media są takie jakie są - zamiast pomagać i pokazywać te ważne elementy. Tak jak choćby Misja Specjalna, która została zdjęta z anteny(ciekawe czemu) opublikowali reportaż o Smoleńsku. Polecam obejrzeć.

Pozdro

#41 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim skromnym zdaniem TVN bardzo intensywnie pracuje na ten wizerunek.

Myślę dokładnie to samo.
Nikt jej nic nie przylepił tylko sami na to intensywnie zapracowali.

#42 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

No helloł, postawcie się w roli szefa np. TVN - bo jak na razie samo piep**enie się tu przewija...

Każda prywatna stacja nastawiona jest na generowanie zysku i dobrą współpracę z KAŻDĄ partią polityczną - bo z tego są jasne profity. Jeśli dwie strony ze sobą współpracują - jest ok i mamy wówczas równowagę.

Przypomnijcie sobie "pisowe lemmingi" kto zaczął tę wojnę z TVN i innymi komercyjnymi stacjami? Kto obrażał reporterów, kto odmawiał wywiadów, kto "zakazał kontaktowania się z TVN" członkom swojej partii? Kto zezwolił na transmisję podpisania "paktu stabilizacyjnego"... TV Trwam, mając w dupie wszystkie inne stacje telewizyjne? Kto na wiecach darł ryja, że w TVN "to same żydy, masony i cykliści"?

Czy przy takim podejściu drugiej strony, jest jakakolwiek mowa o współpracy?

edit:

Po za tym nie oszukujmy się - TVN stara się przynajmniej sprawiać wrażenie obiektywnej stacji (ostatnie akcje - "nepotyzm" Rostkowskiego czy pijany poseł z partii koalicyjnej) - poszukajcie w ND albo TV Trwam, choć małej notki krytykującej PiS czy Jarka...

Użytkownik Razor edytował ten post 06.11.2010 - 08:20


#43

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No helloł, postawcie się w roli szefa np. TVN - bo jak na razie samo piep**enie się tu przewija...

Każda prywatna stacja nastawiona jest na generowanie zysku i dobrą współpracę z KAŻDĄ partią polityczną - bo z tego są jasne profity. Jeśli dwie strony ze sobą współpracują - jest ok i mamy wówczas równowagę.

Przypomnijcie sobie "pisowe lemmingi" kto zaczął tę wojnę z TVN i innymi komercyjnymi stacjami? Kto obrażał reporterów, kto odmawiał wywiadów, kto "zakazał kontaktowania się z TVN" członkom swojej partii? Kto zezwolił na transmisję podpisania "paktu stabilizacyjnego"... TV Trwam, mając w dupie wszystkie inne stacje telewizyjne? Kto na wiecach darł ryja, że w TVN "to same żydy, masony i cykliści"?


Wymieniłeś "fakty" z góra 2007 do 2010. Odpowiadając więc na Twoje pytania "kto ..." odpowiem -> TVN. Ale w 2005. Akcja powoduje reakcje. Te ruchy PiS, które wymieniłeś to reakcja. To z resztą logiczne, że żadnej partii nie opłaca się wojować z żadną stacją TV, chyba że sama (partia) zostanie zaatakowana, a w tym przypadku nie raz "zaatakowana", a notorycznie atakowana.



#44 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co wiem to określenie "lemingi" dotyczy fanów PO a nie PiS-u. To primo.
Secundo, nikt nie zabrania danej stacji sympatyzować nawet z lemurami czy pingwinami, ale nie trzeba się obrażać jeśli określa się iż TVN i TVN24 jest wręcz służalcza wobec PO.
Jeśli lemingi (i sama stacja) się tego wstydzą to już ich problem.
To że deptanie chrześcijańskich wartości oraz patriotyzmu jest cool, trendy a odwrotnie jest wiochą, obciachem oraz ciemnogrodem to nie mój problem ani sympatyków PiS-u.
Ja jestem obciachowy i wcale się tego nie wstydzę.
Okazuje się jednak że najczęściej prymitywizm w zachowaniach i słowach przedstawiają "piękni, bogaci, młodzi, wykształceni z dużych miast"
Jeżeli sranie, sikanie na wszystko co dotychczas było najwyższą wartością naszego narodu stało się hasłem przewodnim PO oraz ich popleczników z mediów zaprzyjaźnionych to moje gratulacje.
Nie trzeba wzywać do bojkotu TVN-u bo oni sami się wykluczyli dla pewnego sektora widzów.
Kiedyś bardzo chętnie oglądałem TVN24 a teraz kiedy stali się tubą PO omijam szerokim łukiem tą stację.
Na pewno bardzo wielu widzów z tego powodu nie ogląda tej stacji co ma przełożenie na oglądalność i to już jest naturalny bojkot bez wielkich haseł.
Mniejsza oglądalność, mniejsze wpływy z reklam. Proste jak ogon świni.

Użytkownik osiris edytował ten post 06.11.2010 - 10:22


#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to określenie "lemingi" dotyczy fanów PO a nie PiS-u. To primo.
Secundo, nikt nie zabrania danej stacji sympatyzować nawet z lemurami czy pingwinami, ale nie trzeba się obrażać jeśli określa się iż TVN i TVN24 jest wręcz służalcza wobec PO.
Jeśli lemingi (i sama stacja) się tego wstydzą to już ich problem.



Tercjo,
a tak na prawdę to co miałeś na myśli ?
co właściwie zaprzątnęło Twoje skołatane skronie ...;-) aż sięgnąłeś po klawiaturę, w czym rzecz ?




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych