Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bojkotujmy TVN


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

#16

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TVN prawie nie oglądam bo seriale i programy rozrywkowe są dla debili. Któy to już sezon tańca z gwiazdami? 9-10? Ilez można. Jedynie fakty lubię obejrzeć. Co do programów typu uwaga to trzeba wiedzieć, że są to programy polegające na sensacji i mieć do nich naprawdę duży dystans. Każdy kto ma trochę wiedzy na temat który jest przerabiany w uwadze, będzie się smiał widząc co mówi lektor w komentarzu.

TVN24 to stacja typowo nastawiona na wiadomości. Niestety w ciągu jednego dnia nie dzieje się na tyle dużo żeby zapełnić ładnie ramówkę różnymi reportażami. Byle jaka sensacja jest tam wałkowana cały dzień do znudzenia. Zapewne jakbym pracował tam jako prezenter to bym świra dostał jakbym miał co 15 minut łazić do studia i mówić to samy z takim samym podekscytowaniem.

Dobra, a tak naprawdę to lubię te stacje za ich niebieski motyw graficzny ;)

Pozdrawiam

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, a tak naprawdę to lubię te stacje za ich niebieski motyw graficzny


To trzeba im przyznać, identyfikacje wizualną mają na pierwszorzędnym poziomie. Dodatkowo te wszystkie reklamy serii programów w jednym klipie. Majstersztyk.

To jest stacja z rodzaju, ładnie, dużo show i kolorków. Żeby się ludowi podobało.

To jest pierwsza zasada wielu dziedzin życia, show musi być. Treść może być kiepska, ale jeśli jest show, świecące powierzchnie i błyszczące krawędzie - ludzie łykają jak złoto.

Użytkownik mylo edytował ten post 03.11.2010 - 23:59




#18 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

heh . Prawda jest, ze taniec z gwiazdami to szit... lecz taki sam szit ma polsat z tym ich spiewaniem .... na wspolnej tez dno lecz i polsat "samo zycie " i tvp "m jak milosc" to gowna. Na tvn chociarz sa czasami jakies premiery filmowe co raczej polsatowi i tvp sie nie zdarza. Ponadto maja tez kupe innych programow ktorych ja nie lubie ale duza czesc spoleczenstwa tak.... wole juz ogladac szymona majewskiego jak nei ma nic na discovery lub axn niz mordy politykow w tvp lub jakies schizy na polsacie ....

poza tym czmu ta akcja ma słuzyc ? o nie bedziemy ogladac tvn i tvn24.... to moze nie ogladajcie tvnturbo tvnstyle i tvn7 bo ta tez same durne programy nie ?Moze zbojkotujcie tvp za to ze puszczaja mode na sukces ?

Może wychodze na obrońce tvn ... ale takie spontany typu wlasnie bojkot tvn dowodza polskiej mentalnosci. Za dobrze im sie wiedzie za duza popularnosc to trzeba go zniszczyc :\

Użytkownik convers edytował ten post 04.11.2010 - 07:10


#19 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie bez przyczyny TVN nazywane jest telewizją "Tusk Vision Network".
Faktem jest również, że poziom programów prezentowanych przez tą stację osiągnął przysłowiowe "dno".

Co do manipulacji rzeczywistością, a raczej dzielenia ludzi:

Kilka miesięcy temu w Faktach podano informacje o ataku na rodzinę cygańską w miejscowości Limanowa w Małopolsce. Z materiału można było się dowiedzieć iż biedni Cyganie to ofiary ataku rasistowskich Polaków, etc.

A jak było naprawdę?

KLIK


Polskie media - w większości - manipulacją stoją.
To przede wszystkim media są odpowiedzialne za dzielenie Polaków i podgrzewanie atmosfery a politycy tylko się w to wpisują na tyle na ile im to służy.
Media robią z igły widły aby tylko zwiększyć oglądalność lub poczytność.
Przykład z brzegu.
Zrobiono tragedię narodową ze złamanych masztów żaglowca "Chopin" gdzie epatowano nas cały dzień tym niusem.
Potem śmierć jednej alpinistki była ważniejsza niż śmierć w tym samym czasie 39 osób na drogach.
U nas wiadomości nie dzielą się na ważne i mniej ważne, ale na medialne i niemedialne.

Użytkownik osiris edytował ten post 04.11.2010 - 08:29


#20

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telewizja jest takim samym przedsięwzięciem jak powiedzmy tartak czy kopalnia. Musi mieć do działania pieniadze.
A pieniadze moze zdobyć tylko na 3 sposoby :bezpośrednio od ogladajacych(zbiórki i opłaty za jakis tam dekoder ) od reklamodawców, i od polityków wpłacajacych im nasze pieniądze (abonament).
Ponieważ i TVN i Polsat niema dostepu do koryta zwanego abonamentem to zostaja im druga opcja.
Pierwsza odpada bo watpie czy ktokolwiek z widzów wpłacał im jakieś pieniadze(pomijam jakieś Fundacje Polsat).
Zostaje im pieniadze od reklamodawców.
Zeby mieć te pieniadze z reklam trzeba mieć dużo widzów. Tak sie jakoś składa że ludzie inteligentni bardzo często albo niemaja czasu oglądać, albo tak ich szlak trafia jak to coś ogladaja że nie ogladaja niczego albo ogladają tylko Discovery , Animal, Geografic i muzę itp albo planowo odpieli anteny i jada na DVD i blueraju czy AVI czy RMVB.
Zostaje ta grupa widzów która ma sporo czasu , lubi się bezmyślnie gapić, i jest często jak by to powiedzieć.... głupia.(mówimy tutaj o średniej wartości , medianie) . No i dla nich to co leci jest dopasowane do ich poziomu. Zresztą poziom wszystkich mediów jest dopasowany do głównego targetu odbiorców. TVN, Polsaty Trwam PR1...Radio ma ...
wszystcy jada na tym samym wózku.



#21 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Telewizja jest takim samym przedsięwzięciem jak powiedzmy tartak czy kopalnia.

To tak samo błędne rozumowanie jak to że szpitale mają przynosić zyski.
To że w tartaku klną i chleją oraz robią zły wyrób odbija się generalnie na samym tartaku, ale zła i nierzetelna praca dziennikarzy skutkować może mordem w Łodzi.

#22

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Najdotkliwsze byłoby dla TVN-u, gdyby dostawali mniej zleceń na reklamy. To mógłby być skutek zmniejszonej oglądalności, ale na to raczej nie ma co liczyć, podobnie jak na skutki apelu o bojkot reklamowanych towarów. Uważam, że jedyną skuteczną bronią w walce z TVN-em jest ta sama, którą oni stosują - czyli medialna. Przecież społeczność internetowa stanowi dzisiaj już na tyle potężną grupę nacisku, że inne media muszą się liczyć z prezentowanymi w sieci opiniami. Trzeba poruszać ten temat na forach, blogach, portalach, pisać odezwy, listy otwarte itp. W końcu, w jakimś stopniu przełoży się to na reklamodawców i - należy mieć nadzieję, że może zmusi ten SB-ecki pomiot do rezygnacji z uprawiania polityki.

Użytkownik Easy_Rider edytował ten post 04.11.2010 - 09:56


#23

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telewizja jest takim samym przedsięwzięciem jak powiedzmy tartak czy kopalnia.

To tak samo błędne rozumowanie jak to że szpitale mają przynosić zyski.
To że w tartaku klną i chleją oraz robią zły wyrób odbija się generalnie na samym tartaku, ale zła i nierzetelna praca dziennikarzy skutkować może mordem w Łodzi.


Ble ble ble
Niema jak to sztuka wyrywania z kontekstu. Kontekst brzmiał:

Telewizja jest takim samym przedsięwzięciem jak powiedzmy tartak czy kopalnia. Musi mieć do działania pieniadze.

Udowodnij że telewizja albo szpital bedzie funkcjonowac bez pieniedzy to pogadamy.Pomijam to że nieprofesjonalna praca tartaku moze doprowadzić do katastrofy budowlanej . Więżba dachowa jest produkowana w ... tartaku.
O katastrofach w kopalniach tez nie słyszłeś.
Mało jest stanowisk pracy gdzie dzieki głupocie nie mozna doprowadzić do tragedii.

Użytkownik noxili edytował ten post 04.11.2010 - 10:11




#24

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiecie co? Ja o takich czy podobnych akcjach dowiaduję się dopiero po przejrzeniu postów na VRP.

Prooponuję wam wyłączyć telewizor, a najlepiej wziąć i wyciepnąć to cholerne pudło przez okno - i pójść na spacer, podychać świeżym powietrzem...

Ja od dłuższego czasu nie oglądam telewizji w ogóle. Nie to, że nie mam czasu - po prostu nie chcę. Żaden kanał, nawet tematyczny, nie jest w stanie mi zaoferować czegokolwiek, co dla mnie byłoby naprawdę ciekawe i pozbawione podtekstów politycznych.

Trwale przerzuciłem się na radio. Dokładnie na Jedynkę. Dobra, ambitna muzyka, ciekawe audycje gadane, dużo reportaży, i Dziennikarze przez duże "D". To się nazywa publiczne medium...

PR1...Radio ma ...

Ty w ogóle słuchałeś kiedyś Polskiego Radia?
Aha, no faktycznie - Cztery Pory Roku i umcykumcyk z Czwórki... :P



#25 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Udowodnij że telewizja albo szpital bedzie funkcjonowac bez pieniedzy to pogadamy.

Nie piszę że mają działać bez pieniędzy tylko bez zysku.
W każdym kraju powinny być pewne instytucje które są dotowane przez państwo ponieważ z założenia są niedochodowe.

#26

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szpitale w USA nie były finansowane przez państwo i jakoś działały? Nie? Dochodowe jest wszystko - chyba, że zabierze się za to armia urzędnicza z błogosławieństwem państwa.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 04.11.2010 - 14:21




#27 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedyś w Polsce był dotowany PKS a teraz reguluje to sam wolny rynek.
Skutek jest taki że PKS wycofał się z wielu rejonów i przejęły to busy.
Skutek.
18 zabitych w jednym busie.
Nie zawsze i nie wszędzie działa wspaniale niewidzialna ręka gospodarki wolnorynkowej.
Przykład to USA gdzie mieliśmy wzorcowy wolny rynek, który nie może się podnieść z kolan i chyba czeka go jeszcze większy regres bo ile można pompować pustych dolarów w sektor finansowy, który dodatkowo jest finansową bańka mydlaną składającą się z giełdowych wydmuszek.

Użytkownik osiris edytował ten post 04.11.2010 - 15:41


#28

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przykład to USA gdzie mieliśmy wzorcowy wolny rynek, który nie może się podnieść z kolan i

Gospodarka USA z roku na rok od paru dziesiątek lat ma coraz mniej wspólnego z wolnym rynkiem, co skutkuje właśnie takimi problemami wynikłymi z poczynań Obamy.
Spójrz na Gruzję, która po ostatnich reformach Saakaszwilego podnosi się z ruin wojny z Rosją.

Zaś nazwanie zwykłego wypadku, które zdarzać będą się zawsze i zdarzają się nawet, gdy pieczę nad tym trzyma dobrotliwe państwo, skutkiem wolności panującej w tej dziedzinie gospodarki jest... ? Głupie i zupełnie pozbawione sensu, stawiające pod znakiem zapytania procesy myślowe, które podobne rewelacje wysmażają?



#29 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja również pragnę wyrazić moje zdanie w tym temacie, jedną z wielu rzeczy jaka mi się nie podoba w tych stacjach, pominowszy durne seriale, tolk showy i programy pokazujące głupotę i przemoc, jest dramatyzm np. tvn24 . Przyznam, że codziennie czytam sobie wiadomości na różnych portalach informacyjnych, i stwierdzam z wielką przykrością, że ta stacja oprócz przedstawiania śmierci w różnych postaciach, dramatów ludzkich i wybryków rządu, oraz informacji proamerykańskich nie ma nic ciekawego do zaoferowania. (Brakuje tam nowinek technicznych, osiągnięć naukowych....czegoś optymistycznego). Dlatego też nie zamierzam bojkotować tej czy inne telewizji, po prostu już tam nie zaglądam.

#30

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiecie co? Ja o takich czy podobnych akcjach dowiaduję się dopiero po przejrzeniu postów na VRP.




Ty w ogóle słuchałeś kiedyś Polskiego Radia?
Aha, no faktycznie - Cztery Pory Roku i umcykumcyk z Czwórki... :P?
Za ambitna

PR1 słucham choć nie są jakoś szczególnie lubiane przeze mnie.
Jednak biorąc biorąc pod uwagę co napisałem cytuję:
Zresztą poziom wszystkich mediów jest dopasowany do głównego targetu odbiorców. TVN, Polsaty Trwam PR1...Radio ma ...
wszystcy jada na tym samym wózku.

Wynika z tego Ivelliosie że skoro sie nie zgadzasz z tym twierdzeniem ze poziom wszystkich mediów jest dostosowany do targetu swoich odbiorców to odczuwasz jakis niedosyt przy słuchaniu PR1. Skoro target kazdej z tych stacji jest dopasowany do odbiorców a nie odwrotnie to powiedz co ci nie pasi w PR1?
Zbyt ambitna muzyka czy za mało ambitna?I poco ja słuchasz?
Bo ja cie nie zrozumiałem.
Dla ambitnych są stacje z odpowiednim programem, dla wielbicieli kretynizmu też.Skoro stacje się utrzymuja znaczy że na to co serwuje konkretna stacja jest konkretny popyt(ktoś to chce ogladac/słuchać) . Ty zaś twierdzisz ze jest inaczej .
Po prostu nie wiem o co Ci chodzi.

Użytkownik noxili edytował ten post 04.11.2010 - 16:23





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych