Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bojkotujmy TVN


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
96 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mora.
  • Postów: 13
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Do bojkotu TVN, TVN24 oraz produktów tam reklamowanych wzywa grupa publikująca na profilu „W TVN się reklamujesz, twoich rzeczy nie kupuję” na popularnym portalu Facebook. Organizatorom kampanii społecznej chodzi o to, aby wywrzeć nacisk na stacje koncernu ITI, które prezentując antyspołeczną politykę napuszczają poszczególne grupy obywateli na siebie.

„Od roku 2005 r. stacja TVN, oraz inne stacje korporacji medialnej ITI aktywnie włączyła się w walkę polityczną w Polsce i niestety nie w charakterze recenzenta politycznych wydarzeń, ale jako strona. Trzeba zaznaczyć: jako strona bardzo agresywna w swojej retoryce. Co jednak jest najbardziej niepokojące, to fakt dzielenia Polaków, które regularnie odbywa się na antenie tej stacji. Strategia ta wydaje się mieć cele ściśle polityczne i realizowana jest mimo iż tak drastyczne łamanie standardów dziennikarstwa niesie za sobą ryzyko finansowych strat.” – czytamy w zamieszczonym na profilu liście otwartym skierowanym do jednego z głównych reklamodawców stacji.

Autorzy celnie charakteryzują dwubiegunową i nachalną wizję naszego społeczeństwa, lansowaną przez mainstreamowe media: „By nie być gołosłownym opiszę ten podział posługując się cytatami. Podział, który tworzy stacja, jak powiedział Wajda (na spotkaniu politycznym polityka PO) „zaprzyjaźniona”. Otóż w wizji świata promowanym przez TVN, nie ma Polaków. Są za to z jednej strony „niewykształceni, z prowincji, ciemnogrodu, ubodzy, brzydcy sfrustrowani, zmarginalizowani przez transformację, tęskniący za PRL, zagubieni i opętani z nienawiści”. Z drugiej zaś „jasna Polska”, ludzie „wykształceni, bogaci, piękni, wolni, postępowi”. Wizja ta promowana jest głownie w programach publicystycznych, satyrycznych, informacyjnych, czyli przez większość czasu antenowego.”

Pełen tekst przykładowego listu dostępny jest TUTAJ. http://www.facebook....ojkotTVN?v=wall

Organizatorzy zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcję społeczną, której celem jest nacisk na stacje telewizyjne TVN i TVN24, które aspirując do odgrywania roli politycznej od dawna konsekwentnie polaryzują społeczeństwo, tworząc coraz głębsze podziały wśród społeczeństwa. – Chcemy w skuteczny sposób się temu sprzeciwić, dlatego prowadzimy bojkot wszelkich produktów, które reklamowane będą na antenie TVN i TVN24. Dotyczy to produktów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. – oświadczają na swojej stronie internetowej. Jak można tam przeczytać, do protestu zainspirowała ich wypowiedź jednego z blogerów salonu24: „To Wasze kłamstwo założycielskie, fundament podziału społeczeństwa, na którym dzień po dniu, miesiąc po miesiącu wzrastało coraz większe zło; eskalacja niechęci,agresji, animozji, kłamstw, półprawd, poczucia krzywdy, pretensji, coraz częściej nienawiści; milczenie milionów ludzi z obawy przed ostracyzmem towarzyskim czy zawodowym, odrzuceniem, wyśmianiem, upokorzeniem, wykluczeniem z dyskursu.”

Źródło: Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://wolnemedia.ne.../#comment-29847

#2

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niech biorący udział w tej akcji spróbują przez dzień lub dwa policzyć wszystkie produkty jakie w tym czasie zareklamowały się na antenie TVN. Niech to będzie dodatkowo weekend. Jeśli nie będą chcieli kupić żadnego z tych produktów to chyba będą musieli własnoręcznie ubić świnie na mięso i uprawiać ziemniaki w ogródku żeby mieć co jeść. Zwłaszcza, że jeśli chcą być konsekwentni powinni wziąć pod uwagę też produkty reklamowane w TVN Style, TVN Turbo, TVN Warszawa, TVN7...

Użytkownik Polly Jean edytował ten post 03.11.2010 - 18:30




#3

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zdziwię się jakby to jakaś konkurencyjna stacja zaczęła tę szopkę.
TVN ma widzów liczonych w naście milionów a internet nie ma jeszcze takiej siły przebicia aby akcje organizowane w internecie z powodzeniem mogły walczyć ze stacją telewizyjną.
Coś jakios mi sie to nie widzi.

#4 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

A największy interes w bojkocie tvn będzie miał polsat i tvp ^^. Ludzie takie marne prowokacje napędzane niewiadome przez kogo i do końca po co są bezcelowe. Ja bym na przykład zbojkotował taniec z gwiazdami bo juz mnie to denerwuje. Nic nie moge ogladac w telewizji bo ten szit leci ...


Nie jest winą tvn ze ma bardziej atrakcyjna oferte niz inne stacje

Użytkownik convers edytował ten post 03.11.2010 - 18:50


#5

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to jest telewizor? ; p



#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co to k$%%^ jest
Dołączona grafika

Aby na Kaszubach była wolność, równość i sprawiedliwość społeczna!


No nie wiem ....

W sumie to tradycje juz mają:
Poprzednio jak nie było telewizji to było Radio BBC
:Dołączona grafika
do kompletu
Dołączona grafika

Użytkownik noxili edytował ten post 03.11.2010 - 19:42




#7 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie wiem jak można bojkotować TVN. To jest bez serca. Ja nie bojkotuję TVNu lecz doszedłem do wniosku, że programy emitowane na tej stacji są poniżej dna mułu rzecznego dlatego też nie oglądam z poziomu konsumenta/odbiorcy, a nie ideologicznego.

#8

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@UP

Czyli się sami przyznali, że są jak to oni napisali: "niewykształceni, z prowincji, ciemnogrodu, ubodzy, brzydcy sfrustrowani, zmarginalizowani przez transformację, tęskniący za PRL, zagubieni i opętani z nienawiści”



#9 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Akcja jak akcja - każdy może robić, co chce, w granicach prawa, rzecz jasna. Prawa nie łamią - to niech sobie robią taką akcję.

Dla mnie osobiście bezsensowna, o "uzasadnieniu" to nawet nie chce mi się pisać. Pewnie zdobędzie poparcie 26% społeczeństwa - przynajmniej werbalne poparcie, bo w bojkot produktów to zupełnie nie wierzę. Nikt nie będzie się w sklepie zastanawiał - ten towar jest bojkotowany czy nie jest? Może kilku nawiedzonych...

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 03.11.2010 - 20:10


#10

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto normalny ogląda Tvn ? Gówniane żałośnie cyniczne informacje + rozrywka dla lemingów.



#11

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie osobiście bezsensowna, o "uzasadnieniu" to nawet nie chce mi się pisać.


Co do pierwszego zdania zgoda - to nie odniesie sukcesu i ogólnie nie ma to sensu (jak napisała Polly Jean - trzeba by jedzenia szukać w lesie ;)), ale co dziwnego / śmiesznego / nieprawdziwego jest w uzasadnieniu ?



#12

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

TVN ostatnio wiele stracił na rzetelności w moich oczach po wyemitowaniu materiału o GMO w programie "Uwaga". Bardzo stronniczy, mający wywołać nieuzasadniony strach u odbiorcy. Niezależnie, czy przyświecała im słuszna sprawa, czy nie, przedstawiając ryzyko stosowania GMO, moim zdaniem uczynili to w najgorszy możliwy sposób. Zamiast konkretów uciekali się do marnych sztuczek manipulowania emocjami odbiorców.
Jednak nie zamierzam celowo bojkotować TVNu i firm reklamujących się na antenie tej telewizji, ponieważ praktycznie nie oglądam programów telewizyjnych z powodu braku czasu ;)



#13

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio, a konkretnie po tym, jak media pokroju TVN wypuściły plotkę, że u Olewnika znaleziono krew ukraińskiej prostytutki, widziałem w TVP Info dyskusję dziennikarzy (z różnych mediów), o poziomie dziennikarstwa. Wspomnieli, że radio to ostatni bastion przed takimi tanimi sensacjami i rzeczywiście - ostatnio w podróży zamiast słuchać swoich mp3, włączam radio i gdy lecą wiadomości, to jest takie swoiste "witamy w innej Polsce, od tej która leci w TV, bez wojny domowej, bez tych "gorszych" i "lepszych", z minimum polityki". Same sprawdzone newsy, zero tanich sensacji, zero patosu wciskanego przy każdym wypadku, rzetelne informacje. Gdyby od 2005 telewizja, a w szczególności omawiany TVN kierowały się takimi standardami, to dzisiaj zupełnie inaczej wyglądałby dialog społeczny, między różnymi opcjami politycznymi. I nie byłoby pewnej zaszczutej grupy ludzi, bojących się przyznać "na kogo ostatnio głosowali". No... może oprócz Korwinistwów, bo oni tak czy owak mają przerąbane ;) a raczej nic nie mają... z czasu antenowego.



#14 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie jest winą tvn ze ma bardziej atrakcyjna oferte niz inne stacje

Tiaaaaa, powalająca oferta w stylu "Taniec z gwiazdkami (a raczej celebrytami)", "Na wspólnej"
Generalnie nie oglądam TVN-u bo dla mnie to shit.
Dziwi mnie tylko bojkot właśnie TVN-u, bo tam raczej politykę wyrugowano.
Za to TVN24 idzie na całego na czele z programem "Zło Kontaktowe"

#15

antietam.
  • Postów: 320
  • Tematów: 114
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 34
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bez przyczyny TVN nazywane jest telewizją "Tusk Vision Network".
Faktem jest również, że poziom programów prezentowanych przez tą stację osiągnął przysłowiowe "dno".

Co do manipulacji rzeczywistością, a raczej dzielenia ludzi:

Kilka miesięcy temu w Faktach podano informacje o ataku na rodzinę cygańską w miejscowości Limanowa w Małopolsce. Z materiału można było się dowiedzieć iż biedni Cyganie to ofiary ataku rasistowskich Polaków, etc.

A jak było naprawdę?

KLIK




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych