Skocz do zawartości


Zdjęcie

Postępowanie na wypadek ogłoszenia wojny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na sam początek warto byłoby najpierw zdefiniować samo pojęcie owej wojny, a raczej jej kategorię, bo wojna polityczna, chemiczna, biologiczna itp. znacząco się od siebie różnią. W sytuacji każdej z nich zachowujemy się przecież inaczej.

Uogólniając, pewnie naradzałabym się z rodzicami z racji, iż nadal z nimi mieszkam. Hipotetycznie zakładając, że byłabym sama, spakowałabym wszystkie najważniejsze rzeczy (dokumenty, ciepłe ubranie, prowiant, niezbędnik) i udałabym się do banku wypłacić oszczędności (a nóż widelec przydadzą się jakieś drobne) oraz zaopatrzyć się w żywność na dłuższy okres czasu. Sama na pewno nigdzie bym nie podróżowała, więc pewnie zostałabym w domu do czasu, aż mój rejon nie zostałby bezpośrednio zaatakowany.
  • 0

#32

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ci co mają kat."E" strzelają do swoich , dlatego mają kat."E" - tak słyszałem.
Jakby było napradwę mało ludzi to i tak by cię wzieli.


Ehmm... dziękuję? Nie musisz się martwić, kategorii E nie dostałem z powodów umysłowych. Więc jeśli na froncie zobaczysz psychola z cieknącą z ust śliną, który śmiejąc się diabolicznie beztrosko pluje ołowiem do wszystkiego co się rusza... to nie ja!


Co do działań w czasie wojny. Jeżeli będzie używana broń konwencjonalna, to raczej możemy czuć się bezpiecznie o nasze życie. Gorzej, jeżeli wykorzystają broń masowego rażenia... Opad radioaktywny zrobi swoje i jeżeli nie mamy odpowiedniego bunkra w piwnicy - nie ważne co zrobisz i tak zginiesz.
  • 0

#33

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No jak to co? Dzięki charyzmie zjednuję sobie ludzi i powtarzam to co Hannibal pod Kannami.
...
Znając życie wyszłaby jednak Zama... :mrgreen:

A tak na poważnie - nie mam pojęcia co bym zrobił, gdyby doszło do starć militarnych w moim mieście(zakładając, że nie zostałaby użyta broń masowego rażenia). Raczej nie ma sensu teraz się nad tym zastanawiać, bo wszelkie racjonalnie myślenie pójdzie się 'kochać', gdybym zobaczył na własne oczy ogrom i piekło wojny.

Prawdopodobnie jednak starałbym się zadbać o bezpieczeństwo rodziny i swoje. Np. zaniesienie pożywienia, pieniędzy do piwnicy, w dalszej kolejności, jeśli czas da, dokumentów, czy ważnych dla mnie(nas - rodziny) rzeczy.

Broni szukać raczej bym nie próbował. Raz, że zajmuje to dużo czasu, dwa, że gdyby doszło do prawdziwych starć militarnych to taką bronie można by 'gwizdnąć'(czysto hipotetyczny truposz chyba nie miałby tego za złe), trzy, że cotygodniowa strzelnica na niewiele się jednak zda. W dużej mierze zależy też od tego, jaki kraj[naród] byłby najeźdźcą i jakie miałby intencje wobec ludności cywilnej. Bez urazy - przyszłość egzekutywy, legislatywy mnie nie obchodzi - nie oszukujmy się też - oni by znaleźli drogę ucieczki.

Na szczęście nie muszę się martwić, gdyż w żaden konflikt na skalę globalną, czy dotykający Polskę nie wierzę.

Ci co mają kat."E" strzelają do swoich , dlatego mają kat."E" - tak słyszałem.
Jakby było napradwę mało ludzi to i tak by cię wzieli.

Ehmm... dziękuję? Nie musisz się martwić, kategorii E nie dostałem z powodów umysłowych. Więc jeśli na froncie zobaczysz psychola z cieknącą z ust śliną, który śmiejąc się diabolicznie beztrosko pluje ołowiem do wszystkiego co się rusza... to nie ja!


Świetne :D

Niekoniecznie, nie chodzi o adrenalinę. Może już czas na zmiany.


Powiedz mi - jakim kosztem? Podejrzewam, że faktyczna wojna 'naprostowałaby' Twoje poglądy na jej temat.

Celem jest nie tylko zabijanie, ale i ratowanie i ochrona innych żyć z narażeniem swojego.


Od tego są lekarze/strażacy. Naprawdę sądzisz, że wojsko było stworzone w takim celu? Od biedy teraz może rzeczywiście mają chronić GRANIC państw, ale pierwotnie wojna to 'prowadzenie polityki w inny sposób'(Cycerona chyba, nie pamiętam, może być nie słowo w słowo), a wojsko to sposób prowadzenia tej 'polityki'.

Szanowni koledzy którzy nie byli w wojsku najczęściej wypowiadają się o służbie w niezwykle "fachowy" sposób. A dlaczego szanowne koleżeństwo zakłada że atak będzie konwencjonalny i będziecie mieć czas na cokolwiek ?


Bo w innym wypadku nie byłoby tego tematu? Sądzisz, że autor tematu stworzyłby topic z pytaniem 'co byście zrobili' zakładając, że już byśmy nie mieli czasu? To logiczne.

Uciekałbym w kierunku ewakuacyjnym rządu.


Heh, świetne :D

Rozbawiłeś mnie. Najlepsze wybiera tylko dla siebie. Schodzimy troszeczkę z tematu.


Przecież tamte dwa posty mylo to była ironia. Zabawna :P

Po pierwsze gówno byście sami zrobili. Po ukończeniu 16 roku życia jesteście zobowiązani skierować się do waszej najbliższej jednostki wojskowej. I tam zgodnie z potrzebami pokierują was gdzie trzeba aby pomagać ! To nie jest tak, że sobie możecie uciec i sie schować. Choć w takim przypadku mogli by was oskarżyć nawet o dezercje i zdrade stanu czy jak to sie nazywa bo nie jestem pewny.


...i użyliby cennej na ten czas amunicji na rozstrzelanie takich ludzi.

Daj spokój, większość ludzi starałaby się wpierw zadbać o bezpieczeństwo swoje i rodziny, później kraj. Nie twierdzę, że wszyscy, ale większość.

Użytkownik miXUE edytował ten post 31.10.2010 - 20:04

  • 0

#34

Gaiuss.
  • Postów: 203
  • Tematów: 10
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszyscy mówią tutaj o ucieczce ale tak naprawdę jedyną szansą na odkrycie prawdy byłaby właśnie WWIII.

Zamiast uciekać lepiej walczyć i odkryć to co jest przed nami ukryte a jeżeli gady faktycznie nami rządzą to ich wykończyć.
Pomyślcie tylko gdyby wszyscy ludzie oglądający takie fora czyli ci co kwestionują prawdomówność rządów wierzących w ET i inne takie rzeczy zebrały się to ile mogłoby nas być?
milion? może więcej.

Wtedy i tylko wtedy podczas WWIII moglibyśmy odzyskać wolność i odkryć prawdę i co najważniejsze skończyć ze wszystkimi tajemnicami i to byłby Nowy porządek świata.

Odzyskalibyśmy naszą planetę.
  • 0

#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto będzie nami rządził w tym Nowym porządku świata? Będzie kompletna anarchia i bieda jak w Afryce. Domki z trzciny, brud, smród i ubóstwo.
  • 1



#36

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wtedy i tylko wtedy podczas WWIII moglibyśmy odzyskać wolność i odkryć prawdę i co najważniejsze skończyć ze wszystkimi tajemnicami i to byłby Nowy porządek świata.

Odzyskalibyśmy naszą planetę.

Cały myk polega na tym, że nam (jako ludzkości) nikt wolności ani planety nie zabrał. A nawet jeśli ukrył to niewiele i tak średnio przydatnych rzeczy ;]

A kto będzie nami rządził w tym Nowym porządku świata? Będzie kompletna anarchia i bieda jak w Afryce. Domki z trzciny, brud, smród i ubóstwo.

Jeśli potrzebujesz władcy, który nad tobą stoi z batem, to współczuję. Anarchia jest stanem przejściowym pomiędzy jednym systemem rządów, a drugim.
Ludzie nie potrzebują władców, bo sami doskonale potrafią się zorganizować. Jeśli chcą.

Użytkownik Ill edytował ten post 01.11.2010 - 17:16

  • 0

#37

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie nie potrzebują władców, bo sami doskonale potrafią się zorganizować. Jeśli chcą.



Ale są i tacy, co chcą "wyrwać" to co inni sobie zorganizowali. Porządku ktoś musi pilnować, więc władza musi być. Przynajmniej lokalna.
  • 0

#38

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wtedy i tylko wtedy podczas WWIII moglibyśmy odzyskać wolność i odkryć prawdę i co najważniejsze skończyć ze wszystkimi tajemnicami i to byłby Nowy porządek świata.


Blablabla. Mieliśmy odzyskać wolność dzięki komunistycznym rewolucjom, wiele wojen toczyło się o prawdę i wolność. Potem i tak wszystko wracało do starego. ;)
  • 0



#39

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszyscy mówią tutaj o ucieczce ale tak naprawdę jedyną szansą na odkrycie prawdy byłaby właśnie WWIII
(...)
Wtedy i tylko wtedy podczas WWIII moglibyśmy odzyskać wolność i odkryć prawdę i co najważniejsze skończyć ze wszystkimi tajemnicami i to byłby Nowy porządek świata.

Ja tam wolę stary porządek świata. Tylko za pomocą, lub za groźbą WWIII może nastąpić nowy porządek świata. O ile mi wiadomo, nie ma on polegać na podarowaniu wszystkim wolności i ujawnieniu tajemnic. Chciałem przez to powiedzieć, że moim zdaniem, jest dokładnie odwrotnie niż w cytowanym zdaniu. Dwie poprzednie wojny były pretekstami do stworzenia ligi narodów i ONZ. Dlatego myślę, iż trzecia może się skończyć ustanowieniem rządu światowego. I to bez względu na to kto wygra wojnę :(
  • 0

#40

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz wpadła mi taka myśl. Jak do jasnej ciasnej, można wojną, przemocą i gwałtem uwolnić cokolwiek dobrego? oO Dobro złem stwarzaj?
  • 2



#41

nungal.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" Nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji! "

Komiczną datę 10.11.2010 traktuję z przymrużeniem oka.
Jeżeli jednak rozpatrujemy już jakikolwiek konflikt zbrojny to, raczej większość z nas udała by się do najbliższej jednostki wbrew temu, czy aktualnie planujecie sobie jakieś wypady w las, 'skok' na monopolowy po konserwy, czy vigilante czołgiem po osiedlu.
Taki backhand w potylice i powrót do mrówczego szeregu... i po kozakowaniu.

Użytkownik nungal edytował ten post 02.11.2010 - 00:21

  • 0

#42

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gadacie że byście bronili kraju. Bierzcie pod uwagę Technologie zbrojeniową, to już nie 1-2 wojna gdzie nie było noktowizorów, satelit, Nowoczesnych myśliwców, czołgów, śmigłowców bojowych itd. itd. Bierzesz broń idziesz do lasu wszystko fajnie, a tu nagle leci Rosyjski Mi-24 odpala termowizor i widzi grupkę osób która idzie z bronią odpala pociski S-5 i zostaje z grupki papka. Ja bym szukał tunelów pod babią górą, jedyne bezpieczne miejsce w Polsce o ile istnieje ;D Ukrył bym się w jaskini.

Użytkownik Carmel edytował ten post 02.11.2010 - 21:58

  • 0



#43

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak to dobrze, że pod całym moim osiedlem budowanym w czasie zimnej wojny jest cały kompleks bunkrów głębokich na 3-4 piętra ;] Wejścia są w niektórych piwnicach i na placach, ale ostatnio znalazłem nawet jedno pod lasem dobre 1 km od osiedla co każe mi podejrzewać że schrony rozciągają się jeszcze dalej, tak więc w razie ogłoszenia wojny, pakuję szybko najpotrzebniejsze rzeczy i pędzę do schronu.

Użytkownik Bloodsucker69 edytował ten post 02.11.2010 - 09:42

  • 0



#44 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

a tu nagle leci Rosyjski Mig 24

A co to jest? Bo jedyne co mi się nasuwa to Mi-24, taki helikopter duży. Ale myśliwca Mig o numerze 24, nie kojarzę...


Adiś, uważaj, żeby Cię inni nie ubiegli. Na przykład pewna pani "X" o inicjałach "K.P." - bo powróci trauma dotycząca bilansu :D
  • 0

#45

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Adiś, uważaj, żeby Cię inni nie ubiegli. Na przykład pewna pani "X" o inicjałach "K.P." - bo powróci trauma dotycząca bilansu :D


Spoko Piotrusiu :D Pani X ma na pewno własny schron :D Poza tym schron jest duży ;p No i nie wszyscy o nich wiedzą, zawsze jest jakaś szansa, że KP "przypadkiem" nie zdąży dobiec ;] Koniec off-topa ;p
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych