Skocz do zawartości


Zdjęcie

Time Traveller - złapany na taśmie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#61

Erich Zann.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze to odnoszę wrażenie, że na filmie osoba spacerująca to kobieta ;) Po drugie, jakim cudem ktoś rozmawia przez komórkę - do kogo dzwoni? Możemy polecieć w fantazję w stylu 'Stargate' i pogadać o tym, że osoba jest z dalekiej przyszłości, nawet dla nas, żyjących obecnie i ucięła sobie wycieczkę do roku 1928 wraz z kilkoma innymi osobami i całym 'osprzętem' lub też możliwe, że rozmawia sobie z kimś ze swoich czasów, np z roku 2134 ;) who knows?
A tak na serio, to moje zdanie na ten temat jest takie, że osoba na filmie słucha małego radia tranzystorowego i komentuje coś co właśnie usłyszała :) całkiem możliwa jest także wersja z uderzeniem lub bólem zęba i przytrzymywaniem czegoś zimnego w celu uśmierzenia bólu np.
  • 0

#62

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Podróżnika w czasie napewno wykluczam. Bo zapewne zachowywał by się nienaturalnie i starał się ukrywać, anie chodził by jak gdyby nigdy nic z nowiutką nokią czy inną komórką
  • 1

#63

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po drugie, jakim cudem ktoś rozmawia przez komórkę - do kogo dzwoni?


Założył Pan, że owa osoba rozmawia używając sieci przekaźnikowej - a może, gdyby była podróżnikiem w czasie poradzono sobie z problemem stacji nadawczej...? Trudno coś samemu wymyślić, jeśli żyje się w świecie narzuconego myślenia, prawda? Ot, taka po prostu wzmianka, że kiedyś ktoś poradzi na problem łączności omijając nadajniki gsm...?

A tak na serio, to moje zdanie na ten temat jest takie, że osoba na filmie słucha małego radia tranzystorowego


Niedorzeczność. Proszę sprawdzić, kiedy wymyślono tranzystor - potem, kiedy wymyślono radia tranzystorowe a potem, kiedy radia tranzystorowe zminiaturyzowano na tyle, aby można je było zmieścić w dłoni. Znowu to samo - ciężko pomyśleć...chociaż odrobinę...


całkiem możliwa jest także wersja z uderzeniem lub bólem zęba i przytrzymywaniem czegoś zimnego w celu uśmierzenia bólu np.


Widział Pan kiedyś osobę, która swobodnym, lekkim krokiem idzie przez miasto, przykłada sobie rękę do ucha lub twarzy z powodu bólu zęba, gada do samej siebie śmiejąc się?

I nie wstydził się Pan pisać tutaj tych swoich poglądów? Gdyby Pan napisał, że osoba na filmie to jaszczur z Zeta Reticuli, który dowodzi statkiem latającym w kształcie banana, nie zabrzmiałoby to tak niedorzecznie jak powyższe.
  • -1

#64

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


całkiem możliwa jest także wersja z uderzeniem lub bólem zęba i przytrzymywaniem czegoś zimnego w celu uśmierzenia bólu np.


Widział Pan kiedyś osobę, która swobodnym, lekkim krokiem idzie przez miasto, przykłada sobie rękę do ucha lub twarzy z powodu bólu zęba, gada do samej siebie śmiejąc się?

Panie Dominiku,
a czy Pan miał okazję gościć w roku 1928 i poznać zachowania społeczności?
Idąc dalej z zaniechaniem trzymania jakiegokolwiek przedmiotu, czy nie spotkał Pan w końcu wieku XX i w wieku XXI osób, które z niewiadomych przyczyn idąc ulicą mówią do siebie?
Drugie pytanie jest retorycznie, bo spotkałem w swojej miejscowości taką osobę, a jeśli mnie pamięć nie myli również inne.

P.S. Dziękuję za fajny reportaż z Wszewilek/Wszewilków.
  • 0

#65

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panie Dominiku,
a czy Pan miał okazję gościć w roku 1928 i poznać zachowania społeczności?
Idąc dalej z zaniechaniem trzymania jakiegokolwiek przedmiotu, czy nie spotkał Pan w końcu wieku XX i w wieku XXI osób, które z niewiadomych przyczyn idąc ulicą mówią do siebie?
Drugie pytanie jest retorycznie, bo spotkałem w swojej miejscowości taką osobę, a jeśli mnie pamięć nie myli również inne.


Przyznam Panu, że nie spotkałem osoby, która z uśmiechem komentowała ból zęba w trakcie jego trwania (zresztą my tutaj NIE wiemy, czy ta osoba trzyma bolącą część twarzy, tylko założyliśmy, że mogłoby tak być).

I na drugie pytanie: też nie - tj. nie spotkałem osoby, która trzymając rękę przy uchu w formie dzwoniącego telefonu uśmiechałaby się do siebie i chodziła po chodniku. Tzn. mijam takie osoby często - ale one wszystkie dzwonią. Telefonami.

Argument o poznaniu społeczności w 1928 roku jest b. słaby. Jeśli uderzymy się młotkiem w palec - to nasza reakcja będzie dokładnie taka sama, jak gdybyśmy żyli w starożytnym Egipcie i uderzyli się z tym samym poziomem bólu też w ten sam palec. Zachowania ludzkie wbrew pozorom nie zmieniały się na przestrzeni wieków - po prostu technika i poziom społeczny dodawał do już poznanych nowe. Uśmiech jest uśmiechem i zachowania ludzkie są identyczne jak kiedyś.
  • 1

#66

corradam.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

moje zdanie jest takie ze trzeba by obejrzec caly film zeby powiedziec cos konkretniejszego na ten temat.
bo ta scenka byc moze jest wylapana z kontekstu czegos wiecej i wtedy wszystko by sie wyjasniło
  • 0

#67

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

przez chwile przyszly mi na mysl 2 rzeczy. a jest taka mozliwosc zeby ta rzecza w reku byla np jakas pozytywka a owa pani spiewala sobie w rytm muzyczki wygrywanej?
albo jest to rzeczywiscie jakis opatrunek a mowi nie sama do siebie tylko to tego pana idacego przed nia?(obrazony nic nie odpowiada tylko odwraca sie wczesniej na pietce i idze przed siebie). po tym jak sie odwraca jakos odnioslem przez chwile dziwne wrazenie jakby mowila hello na czyjs widok. ale wiek nie daje mi spokoju. old timer-time-traveler? hmmm jakos ciezko mi sobie wyobrazic starsza pania jako osobe podrozujaca w czasie. no jakos ni jak sie to logiki nie trzyma. zasieg jezeli chodziloby o telefon? no skoro byloby mozliwe przeniesc w czasie czlowieka chyba fale za pomoca ktorych mozliwa bylaby komunikacja nie stwarzalyby wiekszego problemu. bardziej juz moglbym powiedziec, ze ten ociezaly chod jest spowodowany niesieniem czegos ciezkiego pod plaszczem.
ale wyglada to jeszcze mniej wiecej tak jak to pierwszy raz zobaczylem. ile to razy widzi sie dzis w telewizji osoby ktore na widok kamery odwracaja sie w jej strone i sie usmiechaja, pozdrawiaja mame, tate i golebie. jak dla mnie sytuacja niemalze identyczna.
potrafie znalezc argumenty za i przeciw no ale jak pisalem jedyne co mi nie pasuje to wiek tej osoby, ktory jest naprawde dziwaczny jak dla podroznika w czasie. a to ze jest to prawdopodobnie mezczyzna...no chyba nikt nie mysli ze najmniejszy sens mialaby ta maskarada. chyba ze osoba z filmu to transseksualista :P
  • 0

#68

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

cholerka fajny i ciekawy temat a juz chyba umarl...szkoda
  • 0

#69

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tydzień temu w telewizji o tym mówili :) a najciekawsze jest to, że podali wyjasnienie takie same jak padło tutaj, użyto nawet tego samego zdjęcia. :)
  • 0



#70

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

a które, konkretnie wyjaśnienie?
  • 0

#71

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Post numer #41 w tym temacie, na 3 stronie :)
  • 0



#72

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

aha czyli w zasadzie najprostsze (najkorzystniejsze?) rozwiązanie hehe dzięki za odpowiedz;)
  • 0

#73

JAH-JAH.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do zasięgu..Skoro umieją się przenosić w czasie to czemu by nie mieli także tej kwestii rozwiązać?? a co do filmu.. widać ze ta osoba gada do czegoś ala telefon.. a skoro to byłby telefon to może jednak jest podróżnik w czasie ?? Dozucam link do artykułu o tym http://www.wspolczes...INACH/165776471
  • 0

#74

SPIOCH999.
  • Postów: 53
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie wierze w to ani troche,wielu znanych naukowcow mowi ze podroz w przeszlosc jest niemozliwa. Tzn mozliwa ale praktycznie niewykonalna bo jak osiagnax predkosc swiatla,choc moze sa miejsca we wszechswiecie gdzie czas zwalnia albo idzie do przodu. Ale tego nie wiemy na 100%.

Użytkownik SPIOCH999 edytował ten post 05.08.2011 - 22:48

  • 0

#75

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

podróżniczka w czasie z telefonem komórkowym

Nie widzę w tym nic zaskakującego. W ZSRR ponad 50 lat temu, na porządku dziennym było korzystanie z telefonu komórkowego, iPada i laptopa jednocześnie, o czym świadczą mozaiki z moskiewskiej stacji metra Kijewskaja. A biorąc pod uwagę okres zobrazowany na tych mozaikach, istnienie zaawansowanego sprzętu elektronicznego można spokojnie przedłużyć do czasów rewolucji październikowej.


"Siemano Kaśka. Słuchaj, dzisiaj nie dam rady się spotkać, król sobie ubzdurał jakąś wojnę. Kiedy się ustawiamy? (...) No dobra, to ja się odezwę na facebooku, ok? No papa."


@TOP:
ja osobiście uważam, iż faktycznie może to być podróżniczka w czasie. Pytanie tylko - po co się teleportowała?
Nie wykluczam faktu, iż historia naszego świata przebiegała zupełnie inaczej i baaaaa(...)ardzo różniła się od dzisiejszej rzeczywistości. Niewykluczone, iż została ona wysłana z przyszłości, aby zmienić bieg wydarzeń i ocalić nas przed czymś, co nam zagrażało.

Biorąc pod uwagę teorię światów równoległych... Czytałem kiedyś relacje osób, którym udało się "podejrzeć" to, co dzieje się w innym wymiarze w tym samym miejscu. Być może inny wymiar jest bardziej zaawansowany od nas technicznie, a kamera to zarejestrowała?

Niewykluczony też jest fakt, iż to urządzenie (?) dostała od kogoś nieznajomego, a jest ono przekazywane "z pokolenia na pokolenie"?

A co z faktem, że czasem na taśmie uda się zarejestrować coś, czego w rzeczywistości nie widać? Jeśli kobieta pochodzi z przyszłości, to czy nie mają tam "Ghost Mode" ? ;)

A może jest to ktoś, kto ma bezpośrednie powiązanie ze starożytnością i z tym?

Biorąc pod uwagę wszystkie niezwykłe wydarzenia, których doświadczamy, każde wytłumaczenie może być tym prawidłowym
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych