Skocz do zawartości


Zdjęcie

Time Traveller - złapany na taśmie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#16

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Sprawa ciekawa, tylko jedna rzecz jest zastanawiająca. Co prawda brak naukowych zasad dotyczących podróży w czasie, ale pojawia się wątpliwość: dlaczego ta kobieta jest ubrana w strój z ówczesnej epoki, a nie końca XX wieku? Jeżeli nawet założymy, że miała miejsce teleportacja z epoki późniejszej o co najmniej 60 lat, to dlaczego uległ jej tylko telefon i nie dokonała się ona wraz z ubiorem tej osoby? Znane dotychczas przypadki podróżników w czasie każdorazowo opisywały te osoby jako ubrane w stroje z epoki, z której przybyli.

Można próbować szukać innych wyjaśnień, ale też dojdziemy do granicy absurdu. No bo czy mógł to być miniaturowy odbiornik radiowy lub przenośny odtwarzacz MP3?

Natomiast co do płci tej osoby - jedyną cechą świadczącą, że to kobieta, jest dolna część garderoby, natomiast gdyby oceniać po samej twarzy, wygląda raczej na mężczyznę.

Użytkownik Easy_Rider edytował ten post 24.10.2010 - 00:05

  • 0

#17

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Wydaje mi się, że ona trzyma słuchawkę od klasycznego telefonu. Kiedyś mogło się to wydawać śmieszne. Teoria z podróżnikiem w czasie jest bezsensowna. Chaplin przecież wiedział co kręci i jakby ktoś z przyszłości plątał się po planie i gadał przez komórkę to chyba został by dostrzeżony?
  • 2

#18

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakby się przypatrzeć, to można dostrzec w tej postaci Zorro, albo głównego bohatera z filmu Vendetta. :) Może to taki żart Chaplina?
  • 0

#19

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Easy_rider, a nie pomyślałeś, że w dzisiejszym stroju wzbudzałaby "trochę" sensacji? Pewnie przebrała się (a raczej przebrał, bo dla mnie to facet :P) jeszcze przed przeniesieniem. I może to nie telefon a krótkofalówka?


Nexus6, może na tym polegał żart Chapllina - idzie facet przed miasto i gada do słuchawki telefonicznej z urwanym kablem?


Choć i tak poderzewam, że wyjaśnienie tej zagadki jest piekielnie proste, a my tu szukamy na siłe sensacji :) Poza tym nie widzę tam żadnego chronocykla :P
  • 0

#20

gree.
  • Postów: 8
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A zróbmy takie założenie, że faktycznie , jest to kobieta, która w tym czasie rozmawia przez "coś". Jeżeli jest to podróżnik w czasie, wówczas musimy założyć, że "podróżnicy" dysponują wysoce zaawansowaną technologią. Dysponując technologią umożliwiającą , skoki w czasie, jaki problem umieścic na orbicie satelitę do łączności radiowej. Wówczas ta Pani, może rozmawiać, przez telefon satelitarny.
  • 0

#21

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A zróbmy takie założenie, że faktycznie , jest to kobieta, która w tym czasie rozmawia przez "coś". Jeżeli jest to podróżnik w czasie, wówczas musimy założyć, że "podróżnicy" dysponują wysoce zaawansowaną technologią. Dysponując technologią umożliwiającą , skoki w czasie, jaki problem umieścic na orbicie satelitę do łączności radiowej. Wówczas ta Pani, może rozmawiać, przez telefon satelitarny.


W tamtych czasach nie było satelit.
  • 1

#22

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Easy_rider, a nie pomyślałeś, że w dzisiejszym stroju wzbudzałaby "trochę" sensacji? Pewnie przebrała się (a raczej przebrał, bo dla mnie to facet :P) jeszcze przed przeniesieniem. I może to nie telefon a krótkofalówka?


Nexus6, może na tym polegał żart Chapllina - idzie facet przed miasto i gada do słuchawki telefonicznej z urwanym kablem?


Choć i tak poderzewam, że wyjaśnienie tej zagadki jest piekielnie proste, a my tu szukamy na siłe sensacji :) Poza tym nie widzę tam żadnego chronocykla :P


1928 - data powstania filmu.

a tutaj wynalazki tamtych lat:

1901: G. Marconi przesyła sygnał radiowy przez Atlantyk.
1902: Ameryka. Millar Hutchinson kontruuje pierwszy elektryczny aparat słuchowy.
1902: Robert Bosch wynajduje świecę zapłonową.
1903: Ametyka. Nicola Tesla, fizyk pochodzenia chorwackiego, patentuje elektryczne bramki logiczne.
1904: Anglia. John A. Fleming wynajduje diodę lampową i konstruuje prostownik na bazie tych elementów.
1904: Skonstruowanie pierwszej fotokomórki.
1906: Ameryka. Nadanie programu radiowego zawierającego głos i muzykę.
1906: Dunwoody i Pickard budują kryształkowy odbiornik radiowy.
1906: Wprowadzenie do użycia żarówek wolframowych.
1907: Marconi buduje pierwszą radiolatarnię morską.
1907: Ameryka. Lee de Forest wynajduje triodę.
1907: Lee de Forest rozpoczyna nadawanie regularnego programu radiowego.
1909: G. Marconi otrzymuje Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za wkład w rozwój telegrafii.
1909: Radiowy sygnał wezwania o pomoc ratuje życie 1800 osób.
1910: Ameryka. Pierwsze użycie dalekopisów na linii pocztowej Nowy Jork - Boston.
1910: Pierwsze elektryczne pralk
1910: Francja. Georges Claud konstruuje lampę neonową.
1911: Holandia. Heike Kamerlingh Onnes odkrywa zjawisko nadprzewodnictwa.
1912: Wprowadzenie sprzężenia zwrotnego i heterodyn rozpoczyna nową erę w historii odbiorników radiowych.
1913: Niemcy. Meissner buduje pierwszy lampowy generator i razem z Arco wynajduje technikę odbioru superheterodynowego.
1913: William D. Coolidge konstruuje wolframową lampę rentge nowską, która staje się standardei w zastosowaniach medycznych.
1914: Ameryka. Wprowadzenie sygnalizacji świetlnej (Cleveland Ohio).
1914: Pierwsza międzykontynentalna rozmowa telefoniczna.
1914: Przeslanie sygnału radiowego z ziemi do samolotu.
1915: Pierwsza rozmowa telefoniczna poprzez Ocean Atlantycki
1916: Pojawienie się tunerów radiowych.
1916: Polska. Prof. Jan Czochral ski (1885-1953) wynajduje metodę hodowania dużych monokryształów metali i półprzewodników, stosowaną współcześnie do produkcji krzemu, w którym następnie wytwarzane są układy scalone. Nazwisko Czochralski wśród elektroników na całym świecie jest tak słynne jak Kopernik, gdy każdy podręcznik technologii układów scalonych (nawet chiński) zaczyna się od prezentacji metody Czochralskiego.
1917: Wprowadzenie mikrofonów pojemnościowych.
1917: Frank Conrad buduje pierwszą stację radiową, która rozpoczyna nadawanie w 1920r.
1919: Idea radia pracującego na falach krótkich.
1919: Wynalezienie przerzutnika.
1919: Wprowadzenie telefonów z tarczą do wybierania.
1919: Walter Schottky wynajduje tetrodę - pierwszą wielosiatkową lampę wzmacniającą.
1921: Albert Hull konstruuje magnetron - generator mikrofalowy.
1921: Karel Ćapek ukuwa termin robot w sztuce R.U.R. (Rozumne Uniwersalne Roboty)
1921: Wprowadzenie rezonatoróv kwarcowych w celu stabilizacji częstotliwości stacji radiowych.
1923: Pierwsza telefoniczna łączność między statkami.
1924: Ameryka. Powstaje firma IBM.
1925: Ameryka. Vannevar Bush konstruuje analogowy komputer.
1925: USA. Pierwsze komercyjm przesyłanie obrazów (nieruchomych) drogą radiową.
1926: Pierwsza projekcja filmu zsynchronizowanego ze ścieżką dźwiękową.
1926: USA. Dr Julius E. Lilienfeld składa wniosek o patent układu będącego protoplastą tranzystora złącżowego.
1926: Pierwsze komercyjne przesyłanie obrazów (nieruchomych) przez Atlantyk.
1926: John L. Baird demonstruje elektromechaniczny system TV.
1927: Pojawienie się pierwszej pentody.
1927: Pierwsza publiczna demon stracja długodystansowej transmisji telewizyjnej.
1927: Harold S. Black formułuje koncepcję sprzężenia zwrotnego, które znakomicie polepsza pracę wzmacniaczy.
1927: Philo Farnsworth tworzy całkowicie elektroniczny system TV.
1928: Ameryka. Rosyjski imigrant V. Zworykin wynajduje kineskop.
1928: USA. Pierwszy zegar kwarcowy.
1928: Wprowadzenie telewizji programowej.
1928: John L. Baird prezentuje elektromechaniczny system telewizji kolorowej oraz wynajduje dysk wizyjny do zapisu audycji T'V
1928: Niemcy. Fritz Pfleumer patentuje taśmę magnetyczną.
(...)
1933: Inżynierowie z Motoroli konstruują krótkofalówkę.

Jak widać dopiero za 5 lat miała powstać pierwsza krótkofalówka

I zauważmy, że osoba analizowała ten film przez rok

Użytkownik shortez edytował ten post 24.10.2010 - 11:50

  • 1



#23

kananod.
  • Postów: 90
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może ta osoba słucha przenośnego radyjka?
  • 0

#24

Kimlorek.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up raczej nie

Topic. Skłaniałbym się do pierwszych testów Walkie Talkie ;) Jak dla mnie to ta kobieta to mężczyzna, jakiś ten jej/go chód mi się nie podoba, chyba że w tamtych czasach chodzono inaczej.
  • 0

#25

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...)
1933: Inżynierowie z Motoroli konstruują krótkofalówkę.

Jak widać dopiero za 5 lat miała powstać pierwsza krótkofalówka



Przypominam że krótkofalówka to radiostacja pracująca na falach krótkich czyli 3-30 MHz i długości 10–100 m. Z uwagi na propagację używane zwłaszcza do łączności na duże odległości. Nie jest to absolutnie określenie rozmiaru radioodbiornika. Pierwsze sprzęty komunikacyjne o rozmiarach handset czyli dużego telefonu komórkowego powstały w latach 60.


Dla każdej osoby mającej jako takie pojecie o historii (albo chociaż ogladającej czasem stare filmy) to co widać jest dość oczywiste.
Do czasów wynalezienia metody przemysłowej produkcji penicyliny w 1939 r dentyści całego świata zalecali pacjentom z bolacym lub ropiejacym zębem przykładanie nagrzanego termoforu lub tak zwanej duszy od żelazka do opuchnietego miejsca. Przy podniesionej temperaturze ciała antyciała osiagają maksimum sprawności. Tak wygrzewany ropień na dziąśle albo pękał i wylewał się na zewnątrz albo zanikał.I dopiero w tym momencie dentysta rwał albo borował ząb. Wcześniejsze "rwanie zęba" prawie zawsze kończyło sie posocznicą i zgonem pacjenta.
Takich chorych było pełno i nikogo nie dziwił widok osoby przyciskajacej ciepły kompres do twarzy.

Dołączona grafika
Rozmiary tego czegoś przy twarzy są identyczne jak szamotowy(lub żeliwny) wkład do żelazek tzw dusza.

Dołączona grafika

I zauważmy, że osoba analizowała ten film przez rok.
I przez rok nie wymysliła nic ciekawego.

Użytkownik noxili edytował ten post 24.10.2010 - 15:33

  • 2



#26

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ona gada przez obcieta sluchawke zwyklego telefonu. To miało byc śmieszne.
  • 0

#27

klaq.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tamtych czasach nie było satelit.


Raczej teorie, że skoczkowie używają technologii z okresu do którego przybyli jest mało prawdopodobne. Jeśli już mamy zakładać, że podróż jest możliwa to czemu komunikacja nie miała by być możliwa.

Oczywiście nie przystaje do tej teorii, że to jakikolwiek podróżnik to nie można wykluczać sygnału nawet jeśli w danym okresie nie było możliwości komunikacji satelitarnej.
  • 0

#28

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Shortez. Dziękuje, że chciałeś mnie pojechać i pokazać mi jak bardzo jestem głupi. Jest tylko jeden problem...

Easy_rider, a nie pomyślałeś, że w dzisiejszym stroju wzbudzałaby "trochę" sensacji? Pewnie przebrała się (a raczej przebrał, bo dla mnie to facet ) jeszcze przed przeniesieniem. I może to nie telefon a krótkofalówka?


To moja wypowiedź. Nie trzeba być orłem, żeby zrozumieć, ze chodzi w niej o to przebrany podróżnik w czasie gada przez krótkofalówkę z innym podróżnikiem w czasie. Skore może przenieść się w czasie, to czemu nie może wziąśc z tamtąd krótkofalówki czy stroju z epoki? Przecież to nie Terminator... Nie, nie bronie tej tezy namolnie, wkurzyło mnie tylko, że ktoś nieumiejący czytać ze zrozumieniem od razu wrzuca całą liste wynalazków chcą zaimponować mi umiejetnościami typu wkopiuj-wklej.

Jak już mówiłem - nie bronie tej tezy to po prostu ot tak rzucona teoria. Nadal jestem za żartem Chapllina.
  • 0

#29

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proszę mi powiedzieć za co niby dostałem minus w moim pierwszym poście w tym temacie? Najlepiej na PW. Teoria z wkładem z żelazka jest ciekawa. Jedyną rzeczą, która wydaje się dziwna jest to, że ta osoba wyraźnie coś mówi.

Użytkownik Bloodsucker69 edytował ten post 25.10.2010 - 11:14

  • 0



#30

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jedyną rzeczą, która wydaje się dziwna jest to, że ta osoba wyraźnie coś mówi.

Niekoniecznie. Mogła po prostu mówić do siebie (komentowanie wizyty u dentysty w wyniku zdenerwowania, choroba psychiczna, itp.)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych