Skocz do zawartości


Zdjęcie

Statek Obcych na Księżycu - zdjęcia NASA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#31

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto według ciebie mieszka na Księżycu? Ufoludki czy ludzie?
  • -5



#32

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie. Ziemia jest płaska a jeśli lecimy samolotem i widzimy zaokrąglony horyzont to jest to efekt wywołany przez parę wodną w powietrzu która wywołuje efekt rybiego oka... Jeśli naukowycy oficjalnie by podali takie informacje popierając to swoimi badaniami to większość ludzi na świecie by w to uwierzyła, przecież to naukowcy to wiedzą co mówią. (ironia mode off)
  • 3



#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem. Jasne. Ale to ciekawostka
A może jakieś precyzyjne dane ? Czy źródła/artykuły ?

Proponuje angielską Wiki. W każdym artykule dotyczącym danego księżyca znajdziesz dział References z szeroką bibliografią.
  • 0



#34

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widziałem. Jasne. Ale to ciekawostka
A może jakieś precyzyjne dane ? Czy źródła/artykuły ?

Proponuje angielską Wiki. W każdym artykule dotyczącym danego księżyca znajdziesz dział References z szeroką bibliografią.

Liczyłem na polski język, ale dzięki, to pomocne zatem.
  • 0

#35

Constantine.
  • Postów: 292
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego każda rzecz opisana tak dokładnie,sfotografowana i opowiedziana przez ludzi zdrowych na umyśle i cieszących się dobrą opinią,od razu jest określania mianem kiczu,lub nawet kiczu tandetnego ?
Forum to nie istnieje po to by wyszydzać i stwierdzać po oględnym przejrzeniu materiału że to kłamstwo.
Za artykuł ogromny plus ode mnie.

I nie twierdzę jak większość wyżej podpisanych osób że to ściema.
Powiem tak.
Chciałbym w to wierzyć.

Ale,pomimo że historią krąży w sieci od 3 lat ja się z nią spotkałem dopiero w tej chwili.
A coś tak fenomenalnego jak ten statek powinno szumieć we wszystkich mediach.
Dlaczego więc tak się nie dzieje ?

Prośba.
Nie cytujcie mojej wypowiedzi bo niesamowicie mnie to denerwuje :-)
  • -1

#36 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdjęcia stare jak świat, filmik z tymi statkami oglądałam jakieś pół roku temu..., dodam że statków było więcej,w różnych miejscach, ale jak ktoś wcześniej napisał trzeba spędzić trochę czasu na ytb a dużo się można dowiedzieć, obecnie nie pamiętam jaki to był film. może któryś z tych wklejonych wyżej :/
  • 0

#37 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Andromedan
W ramach wsparcia upominam wyluzuj i zrozum, ze nie wszycy widza i wiedza to co Ty.Nie przekazesz ludziom tego co Ty sam wiesz,bo nie potrafisz im wytlumaczyc skad to wszystko wiesz.Ja tez nie. I to jest nasz bol, ale i przewaga, tylko co nam z tego powiesz?Jeszcze raz i co nam z tego?

Dlaczego każda rzecz opisana tak dokładnie,sfotografowana i opowiedziana przez ludzi zdrowych na umyśle i cieszących się dobrą opinią,od razu jest określania mianem kiczu,lub nawet kiczu tandetnego ?
Forum to nie istnieje po to by wyszydzać i stwierdzać po oględnym przejrzeniu materiału że to kłamstwo.
Za artykuł ogromny plus ode mnie.

Constantine
Mysle sobie, ze istoty rozumne traktuja to forum jak poszerzanie percepcji, a nie jak sie ogolnie przyjmuje rozrywke. Rozumujacych jest nie wielki procent, wobec rozrywkowych sceptykow(?).Tego typu forum nie jest rozrywkowe i to wie kazdy, ktory tu przychodzi.Nie cytuje twoich slow zgodnie z Twoja prosba, aczkolwiek niechetnie, bo jest co wybrac.
Shortez
Twoje postrzeganie rzeczywistosci duzo wybiega ponad "norme", moze przygotuj sie na wysylke do psychiatry :mrgreen:
Pozdrawiam

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 23.10.2010 - 01:07

  • -1

#38

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Wiem, że postrzegam rzeczywistość inaczej niż miliony szarych ludzi, ale to normalne, że takich jak ja od razu uważa się za "innych", odmieńców. Inny nie znaczy gorszy czy chory. Nie znasz mnie osobiście więc jednak na Twoim miejscu powstrzymał bym się od tego typu komentarzy.

I co do Twojej uwagi do Andromedana. Dobrze, że wie więcej od nas i jeszcze lepiej, że chcę dzielić się z nami tym co wie. I właśnie o to chodzi, że wie więcej i tłumaczy nam i przedstawia fakty związane z tym tematem. Jeśli to dla Ciebie coś złego, to trochę dziwne. Sama sobie zaprzeczasz pisząc te słowa a później mówiąc, że te forum jest po to żeby porzeszać swoją wiedzę i perspektywy. I teraz mógłbym powiedzieć, że Twoje rozumowanie jest poniżej "normy". Nie mają sensu kłótnie na taki temat tutaj...

Użytkownik shortez edytował ten post 23.10.2010 - 06:10

  • 0



#39 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Shortez
nie zrozumiales mnie. :mrgreen:
Ja podziwiam Twoja odwage i ciesze sie , ze jest kilka takich osob na forum, ktore mowia bez mozliwosci udawadniania czegokolwiek.Mam tylko specyficzny sposob mowienia.
  • -1

#40 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Z punktu widzenia siedzącego zwykłego nic nie mogącego w sumie człowieka - wiemy praktycznie nie wiele.
Z punktu widzenia człowieka mającego władzę i wgląd w projekty których codzienny świat nie widzi - można wiedzieć mnóstwo.
Pytanie co by każdy z Was wybrał jako taki człowiek przy opcji nr 2 ?


Oczywiście , że są tacy ludzie , którzy mają dostęp do tej wiedzy i chcą ujawnić ją światu , ale najczęściej są wyśmiewani i szykanowani.
Naprzykład jakiś człowiek zobaczył by lądowanie statku pozaziemskiego , zrobił by zdjecie i wrzucił by je do internetu chcąc się podzielić nim z innymi . Pierwsze to co by usłyszał to , że to jest podróbka , żeby najpierw skończył szkołe , a nie zaśmiecał internetu. Ale ten człowiek naprawde to widział i niema sposobu by udowodnić innym , że to jest prawdziwy. Bo "eksperci" i tak by mieli wystarczająco dużo dowodów by udowodnić mu , że on to zdjęcie podrobił , powołując się na "wiarogodne" źródła takie jak NASA.
"Bo przecież , gdyby NASA zrobiło zdjęcie takich obiektów to udostępniło by je opini publicznej , po co przecież ukrywać przed ludźmi prawdę"
No głównie dlatego by ludźmi manipulować i ich wyzyskiwać .

Nie liczę na to , że ktokolwieg po przeczytaniu tego postu sie chodź chwilę zastanowi nad różnymi możliwościami . Tak wiem , że twierdząc , że istnieje życie na innych planetach( i mało tego , nieraz ingerowało w naszą cywilizacje niemam na to dowódów , które moge wam przedstawić , by was przekonały) , mam takie samo prawo tak twierdzić , jak wy , którzy tą możliwość nagujecie bądź (może za kilkaset lat , gdy bedziemy mogli podróżować między galaktykami , spotkamy jakieś bakterie) dopuszczacie taką możliwość . I obydwie sytuacje z punktu widzenia osoby postronnej są tak samo możliwe .
Ja wiem , że oni istnieją , ale moja prawda , nie musi być waszą .To od ciebie zależy co jest prawdą , bo wszechświat jest tak ogromny i różnorodny , że każda sytuacja ma możliwość zaistnieć.

Użytkownik Dolg edytował ten post 23.10.2010 - 11:10

  • 1

#41

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście , że są tacy ludzie , którzy mają dostęp do tej wiedzy i chcą ujawnić ją światu , ale najczęściej są wyśmiewani i szykanowani.


Zgadza się i często są wyśmiewani nie dlatego że piszą o sprawach nie prawdziwych ale dlatego że piszą o tych które ciężko jest zrozumieć że mogą być prawdziwe.
Sceptycyzm jest jak najbardziej wskazany, ale niewielu jest sceptyków na forum z prawdziwego zdarzenia. Większość na forum to bardziej cynicy, którzy opowiadają się przy obranym stanowisku na dobre i na złe, po czym staje się to częścią ich osobowości w takim stopniu że negują każdy aspekt zjawisk paranormalnych czy też nie wyjaśnionych.
Osobowość cynika daje dużo satysfakcji, ludzie chwalą jego elokwencję i spostrzegawczość co przyjemnie łechta ego i niestety sprawia że człowiek wyżej stawia chęć bycia tym kim jest niż faktyczną chęć zrozumienia istoty rzeczy.
Nie oczekuję zmiany ludzi którzy popadli w „chorobliwy cynizm” bo sam taki byłem i wiem jak to działa, ale warto mieć na uwadze to co napisałem powyżej, ponieważ o ile zbytni sceptycyzm czy cynizm rozwija umysł i zdolność logicznego myślenia to zabija sferę duchową człowieka czy jakkolwiek inaczej ją sobie nazwiecie, człowiek nie jest istotą jednowymiarową, i bynajmniej nie mam tu na myśli „wymiarowości” w sensie dosłownym, ale metaforycznym.

Nie liczę na to , że ktokolwieg po przeczytaniu tego postu sie chodź chwilę zastanowi nad różnymi możliwościami.


Wielu z pewnością się zastanowi ale większość opowie się za lub przeciw, mało kto powie że po prostu nie wie. Według mnie procesy poznawcze jednostki nie pozwolą w żaden sposób w 100% potwierdzić którejkolwiek tezy. Przez parę stron będzie przewijać debata czyja prawda jest prawdziwsza, a potem temat przepadnie w setkach innych bez jednoznacznego rozstrzygnięcia, ale zawsze przyjemnie jest poczytać.

Ja wiem , że oni istnieją , ale moja prawda , nie musi być waszą .To od ciebie zależy co jest prawdą , bo wszechświat jest tak ogromny i różnorodny , że każda sytuacja ma możliwość zaistnieć.


Ładnie napisana, może nawet aż za ładnie przez co ciężko niektórym przyjdzie uznanie tego za trafne spostrzeżenie jakiegoś aspektu rzeczywistości w szczególności osobom które prowadzą na tyle monotonne i rutynowe życie lub sposób myślenia by zdobyć się na wyobraźnię i uzmysłowić sobie że faktycznie tak może być.
  • 0

#42

lukasz245.
  • Postów: 89
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście , że są tacy ludzie , którzy mają dostęp do tej wiedzy i chcą ujawnić ją światu , ale najczęściej są wyśmiewani i szykanowani.


Zgadza się i często są wyśmiewani nie dlatego że piszą o sprawach nie prawdziwych ale dlatego że piszą o tych które ciężko jest zrozumieć że mogą być prawdziwe.
Sceptycyzm jest jak najbardziej wskazany, ale niewielu jest sceptyków na forum z prawdziwego zdarzenia. Większość na forum to bardziej cynicy, którzy opowiadają się przy obranym stanowisku na dobre i na złe, po czym staje się to częścią ich osobowości w takim stopniu że negują każdy aspekt zjawisk paranormalnych czy też nie wyjaśnionych.
Osobowość cynika daje dużo satysfakcji, ludzie chwalą jego elokwencję i spostrzegawczość co przyjemnie łechta ego i niestety sprawia że człowiek wyżej stawia chęć bycia tym kim jest niż faktyczną chęć zrozumienia istoty rzeczy.
Nie oczekuję zmiany ludzi którzy popadli w „chorobliwy cynizm” bo sam taki byłem i wiem jak to działa, ale warto mieć na uwadze to co napisałem powyżej, ponieważ o ile zbytni sceptycyzm czy cynizm rozwija umysł i zdolność logicznego myślenia to zabija sferę duchową człowieka czy jakkolwiek inaczej ją sobie nazwiecie, człowiek nie jest istotą jednowymiarową, i bynajmniej nie mam tu na myśli „wymiarowości” w sensie dosłownym, ale metaforycznym.

Nie liczę na to , że ktokolwieg po przeczytaniu tego postu sie chodź chwilę zastanowi nad różnymi możliwościami.


Wielu z pewnością się zastanowi ale większość opowie się za lub przeciw, mało kto powie że po prostu nie wie. Według mnie procesy poznawcze jednostki nie pozwolą w żaden sposób w 100% potwierdzić którejkolwiek tezy. Przez parę stron będzie przewijać debata czyja prawda jest prawdziwsza, a potem temat przepadnie w setkach innych bez jednoznacznego rozstrzygnięcia, ale zawsze przyjemnie jest poczytać.

Ja wiem , że oni istnieją , ale moja prawda , nie musi być waszą .To od ciebie zależy co jest prawdą , bo wszechświat jest tak ogromny i różnorodny , że każda sytuacja ma możliwość zaistnieć.


Ładnie napisana, może nawet aż za ładnie przez co ciężko niektórym przyjdzie uznanie tego za trafne spostrzeżenie jakiegoś aspektu rzeczywistości w szczególności osobom które prowadzą na tyle monotonne i rutynowe życie lub sposób myślenia by zdobyć się na wyobraźnię i uzmysłowić sobie że faktycznie tak może być.



ty to masz gadane , mógłbyś zostać PR-owcem :mrgreen:
Ja szczerze wierze że nie jesteśmy sami w tym wszechświecie bo poprostu jest z duży na to , ale jak niewierny Tomasz powiem nie uwierzę póki nie zobaczę i nie filmiki z YT ale naoczny dowód , i wcale nie naśmiewam się z naukowców i innych którzy twierdzą że widzieli lecz z tych którzy twierdzą że ci co widzieli są nienormalni , każdy dowód nawet najmniejszy trzeba zbadać a potem odrzucić lub przyjąć
  • 0

#43

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Druga sprawa... - można mieć duuuuuże zastrzeżenia co do jakości filmiku. Racja, sam mam !
Ale ale... no i co ? to nie mogę zatrzymać filmiku i przyjrzeć się temu ? MOGĘ. TY TEŻ. Jasna sprawa i prosta jak drut.

Pozdrawiam i życzę odnalezienia odpowiedzi na nurtujące was pytania.


Zasadnicze pytanie jakie mnie nurtowało, gdy oglądałem te dwa filmiki, dotyczy sensu opowieści gościa, pokazującego księżycowe slajdy. Po pobieżny przejrzeniu tych fotek, uznałem, że pochodzą one z różnych źródeł, lecz z powodu słabej jakości, trudno zlokalizować pokazywane rejony Księżyca. Na dziś udało mi się rozpoznać 6 miejsc, które prezentuję.

Dołączona grafika
Z opisu wynika, że mamy tu jakąś "skorupę" długą na 2 mile, tymczasem ów rogalik to oświetlony wschodzącym słońcem brzeg krateru, znajdującego się we wnętrzu większego o nazwie Clavius. Na wyraźnym zdjęciu z LO-4 widać znacznie więcej szczegółów i nie dostrzegam niczego dziwnego. Klasyczna topografia księżycowa, będąca wdzięcznym obiektem do amatorskich zdjęć Księżyca.


Dołączona grafika
Nie sposób uznać, że te chaotyczne rowy są dziełem sztucznym, bo jaki sens ma naśladowanie natury, która stworzyła je pod wpływem ruchów tektonicznych. To co tu widzimy to dwa rowy tektoniczne o nazwie - Ariadeus i Hyginus, łatwo dostrzegalne przez amatorskie teleskopy.


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Na tych zdjęciach widzimy słynną "wieżę", będącą w istocie jednym z wielu artefaktów utrwalonych na filmie z LO-3. Zlokalizowałem miejsce w którym powinien się znajdować ów obiekt, lecz na zdjęciu z LO-4 nic tam nie ma. Miejsce to znajduje się tuż obok krateru Lalande, położonego niemal w centrum księżycowej tarczy. Jak dotąd, żaden ze znajomych obserwatorów Księżyca nie zdołał zlokalizować w tym miejscu żadnego sztucznego lub dziwnego obiektu.


Dołączona grafika
Na tym zdjęciu również ma być jakaś "wieża", lecz jeśli dobrze zrozumiałem, jest nią chyba centralny szczyt górski z okazałym cieniem w kraterze Simpelius, leżącym blisko południowego bieguna. Skoro jest to twór naturalny, to o czym mówimy?


Dołączona grafika
"Reaktywacja" obszaru krateru Theophilus to jakaś zmyła, bo przez setki lat obserwacji, nic się w tej okolicy nie zmieniło. Szczególnie ostatnie półwiecze badań i prac kartograficznych, nie daje podstaw do wyciągania tak kuriozalnych wniosków.


Dołączona grafika
Przyznam szczerze, że w żaden sposób nie potrafię dostrzec we wskazanym strzałką miejscu rzeczonego "mostu", Jest tam jakiś zakrzywiony grzbiet, oddzielający nieforemne zagłębienia i tyle. Rejon ciekawy ze względu na bliskość słynnego krateru Tycho, który jest stałym obiektem obserwacji amatorskich. Dla uwydatnienia szczegółów, posłużyłem się zdjęciem z LO-4.


W oparciu o przytoczony materiał zdjęciowy, można uznać, że osoba prezentująca slajdy, nie ma pojęcia o czym mówi a sugestie o obecności na tych zdjęciach tworów sztucznego pochodzenia, śmiało można włożyć między bajki.
  • 20



#44 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Przyznam szczerze, że w żaden sposób nie potrafię dostrzec we wskazanym strzałką miejscu rzeczonego "mostu", Jest tam jakiś zakrzywiony grzbiet, oddzielający nieforemne zagłębienia i tyle. Rejon ciekawy ze względu na bliskość słynnego krateru Tycho, który jest stałym obiektem obserwacji amatorskich. Dla uwydatnienia szczegółów, posłużyłem się zdjęciem z LO-4. [/i]

Nie znam się specjalnie na zdjęciach, nie mam też czasu na szukanie, dlatego zapytam:
Jaki jest najmniejszy rozmiar obiektu, który da się rozpoznać na Twoich zdjęciach? Podaj oczywiście jakieś przybliżone wielkości - w planie i wysokości, tak by dały się wyobrazić.
  • 0

#45

LotosUR.
  • Postów: 146
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dager
O ... i to jest fajna robota :)
Podoba mi się i wrzucam plusa z czystym sumieniem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych