Skocz do zawartości
Zdjęcie

Statek Obcych na Księżycu - zdjęcia NASA


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#1

BrainCollector
 • Postów: 1769
 • Tematów: 100
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niewielu z was pewnie śledzi cały czas stronę fundacji nautilus, umieszczam więc bardzo ciekawy artykuł który pojawił się dwa dni temu:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niezwykła historia związana z dziwnym zdjęciem Księżyca, które opublikowała NASA

Autor: FN Źródło: http://www.viewzone2.com/monalisa.html Dodany: Thursday, 14 October 2010 07:49

Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do tego, żeby się „niczemu nie dziwić”. Oczywiście są sprawy, które budzą natychmiastowy sprzeciw, gdyż logika je „wysadza w powietrze”, ale są także takie, o których trudno powiedzieć coś rozsądnego. Oto przykład takiej historii (a raczej tłumaczenie tekstu), którą na nasz pokład przysłała nam Anna Modrzejewska. Nasz komentarz na końcu.

Dołączona grafika

STATEK KOSMICZNY OBCYCH NA KSIEZYCU


Oto historia,która krąży po Internecie od około 2007 roku.To zdumiewające i zastanawiające, że tak mało się o niej mówi. Myślę, że wielu osobom wydawała się tak nieprawdopodobna, że uznali, że nie mogła być prawdziwa. Szczerze mówiąc sami myśleliśmy, że to oszustwo, dopóki jeden z pracowników Viwzone nie postanowił nabyć taśmy filmowej z witryny NASA.

Zauważyłem, że były dostępne dwa zdjęcia obiektu zrobione z dwu różnych punktów i zostały opracowane w technice 3D. Nie jesteśmy przekonani do obrazu "istoty" /ciała kobiety/,to jednocześnie jesteśmy zdumieni, że obraz w 3D pokazuje obiekt na powierzchni Księżyca.

Jeśli ktoś ma stare czerwono-niebieskie okulary, to może zobaczyć statek kosmiczny dość wyraźnie.

Dołączona grafika

Na początek przebieg wydarzeń

Wiadomości te pochodzą od człowieka, który twierdzi, że brał udział w specjalnej misji NASA. Wiliam Rutledge jest obecnie na emeryturze i mieszka w Afryce. Niedawno ujawnił niesamowite fakty z jego współpracy z NASA w latach 70-tych.

Twierdzi on, że brał udział w co najmniej dwóch misjach na Księżyc, w tym tej, która się nie powiodła (Apollo 13), Apollo19 i Apollo 20, który wyleciał w sierpniu 1970 roku z Bazy Sił Powietrznych w Vanderberg. Oba te loty były zakwalifikowane jako "wspólne kosmiczne misje" w ramach współpracy pomiędzy USA i ZSRR. Nie są też one ujęte z ważnych i niejasnych powodów, które uwzględniła NASA.

Celem tych Misji było zbadanie dużego obiektu po drugiej stronie Księżyca w regionie Delporte Izsak, który został rzekomo odkryty i sfotografowany podczas misji Apollo 15. Obiekt ten przypomina "X-Wing" wojownika podobnego do tego z filmu „Gwiezdne Wojny”. Statek kosmiczny jest bardzo dużych rozmiarów i można przypuszczać, że albo się rozbił, bądż też został porzucony na księżycu w czasach starożytnych.

Jak duży jest to statek?

Dzięki stronie internetowej ramistrip.com posiadamy grafikę demonstrującą ten obiekt. Kiedy mówimy "ogromny", to słowo to nie oddaje właściwego rozmiaru tej jednostki. Spójrzmy uważnie na zdjęcie tego obiektu.

Obrazy i filmy o tym obiekcie pojawiły się w Internecie i zostały spopularyzowane przez uczonego Richarda C.Hoaglanda w ciągu ostatnich kilku lat.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnalezione ciało kobiety EBE?


Rutledge twierdzi, że on i radziecki kosmonauta, Aleksiej Leonow, wylądowali w Księżycowym Module /produkcji radzieckiej / blisko statku kosmicznego obcych i weszli do niego.

Odkryli tam pewne artefakty, w tym rzekomo ciała "dwóch pilotów". Jedno było w doskonałym stanie i okazało się być kobietą. Drugie było w bardzo złym stanie, ale zachowała się głowa, którą zabezpieczono i zabrano na Ziemię. Kobietę nazwano" Mona Lisa.".

Opowiada Rutledge:

"Znaleźliśmy się w środku ogromnego statku kosmicznego. Jedna z jego części miała trójkątny kształt. Był to statek-matka. Był bardzo stary, przemierzał wszechświat przez co najmniej 1,5 miliarda lat. Znaleźliśmy tam wiele oznak życia biologicznego, pozostałości starej roślinności, trójkątne kamienie, które emitowały "łzy" z żółtym płynem, który miał jakieś specjalne właściwości lecznicze i również rysunki stworzeń z układu solarnego. Znaleźliśmy także szczątki "ciałek" długości 10cm żyjących w sieci szklanych rurek ciągnących się wzdłuż ścian statku. Ale najważniejszym odkryciem były dwa ciała, w tym jedno nienaruszone.

Pewna struktura „Miasto" została tak nazwana na ziemi i zaplanowano tam Bazę, ale okazała się terenem pełnym kosmicznych śmieci, złomu, jakiś złotych części, tylko jedna budowla wydawała się nienaruszona. Nazwaliśmy ją "Katedrą".

Zrobiliśmy zdjęcia każdego kawałka metalu, na którym widniały wyryte napisy. Niewyraźne, bo narażone na działanie słońca. "Miasto" wydaje się być tak stare, jak statek. Nie pamiętam, kto nazwał dziewczynę jako Mona Lisa, ja czy Leonow. Humanoid ma 1,65 cm wzrostu. Miała kobiece cechy, włosy, sześć palców. Pełniła prawdopodobnie funkcję pilota, pilotażowe urządzenia były zamocowane na palcach, oczach, była bez ubrania. Musieliśmy przeciąć dwa kable przymocowane do nosa. Krew lub biociecz wybuchła i zamarzła wokół ust, nosa i oczu. Inne części ciała były w niezwykle dobrym stanie /włosy /. Skóra zaś była zabezpieczona przez cienką, przezroczystą warstwę jakiejś substancji. Powiedzieliśmy Stacji Kontroli, że wydawała się być w stanie pośrednim między życiem a śmiercią. Nie mieliśmy ani doświadczenia, ani sprzętu medycznego, ale Leonow i ja zrobiliśmy testy biologiczne dla EBE i Kontrola Medyczna Misji potwierdziła ten stan. Ale to już inna historia. Niektóre jej części mogą być wprost nie do uwierzenia teraz, wolę więc opowiedzieć całość innym razem, kiedy inne filmy video pojawią się w sieci. Te doświadczenia zostały sfilmowane w LM. Znaleźliśmy też drugie ciało, uszkodzone, ale miało głowę w dobrym stanie. Kolor skóry był błękitno-szary i miejscami pastelowo-błękitny. Na skórze powyżej oczu biegły dziwne napisy, pasek wokół głowy nie miał napisów. Za to "Kokpit" był pełen napisów i uformowany był z długich półsześciokątnych rur. Kobieta przebywa teraz na Ziemi i nie jest martwa , ale zdecydowanie wolę najpierw opublikować inne filmy video zanim opowiem, co stało się potem.

/fragment wywiadu z Wiliamem Rutledge/


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Konkluzja Viewzone

Podczas gdy film i cała historia mogły zostać sfałszowane, to obiekt, który został sfotografowany przez Apollo 15 jest w oczywisty sposób prawdziwy. Nie ma przebarwień powierzchni, a krater jest dziwnie oświetlony. Zdjęcia w technice 3 D wyraźnie pokazują nietypowy kształt i położenie tego obiektu

Film przedstawiający "Mona Lise"

Przetłumaczyła i opracowała na podstawie strony: http://www.viewzone2.com/monalisa.html

Anna Modrzejewska - Załogant


Link: Fundacja Nautilus - Niezwykła historia związana z dziwnym zdjęciem Księżyca, które opublikowała NASA


Co o tym sądzicie ?

--------------------

Edit:
Jeszcze parę zdjęć odemnie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Film Przedstawiający antyczny statek

Użytkownik shortez edytował ten post 17.10.2010 - 08:23

 • 18#2

SRardom
 • Postów: 141
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba już było o tym ale pewny nie jestem

Ciekawy artykuł :)
 • 0

#3

Atomowy_jogurt_zagłady
 • Postów: 465
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aż nie chce się wierzyć. Skoro to ma tyle lat, więc może księżyc jest starszy niż twierdziliśmy.
Ale zastanawia mnie fakt, skoro te istoty naprawdę istnieją i wywiad nie jest ściemą dopisaną do obrazka to "ONI" są podobni do nas.
Czyli kto wie czy "MY" nie jesteśmy ich tworem, podobnie jak "Twarz" na Marsie.
Wydaje mi się, że obiekt na fotografii nie jest skała, zbyt odróżnia się od otoczenia, no i ten jego szpiczasty, odstający tył. Aż za[oera oddech, dla nas super tankowiec jest super konstrukcją a tu widzimy, że w stosunku do tego czegoś jest to ciupciakiem. :)
Dziwi mnie fakt publikowania tego, skoro takie rzeczy otacza sie klauzulą TAJNE! Więc skoro jest to opublikowane, czemu by o tym głośniej nie pogadać?
Kolejnym dziwnym faktem jest to, że gdyby była taka misja i z Ziemi by startowałą rakieta to raczej zostało by to zauważone. Przynajmniej przez satelity dzięki ich czujnikom podczerwieni. Raczej dotarło by to do opinii publicznej, nie takie rzeczy już docierały. :)
 • 0

#4

Wszystko
 • Postów: 8096
 • Tematów: 58
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko pachnie tandetnym kiczem. Misje 18 19 i 20 były planowane, ale nic z tych planów nie wynikło.
Richard C.Hoagland nie jest żadnym uczonym tylko zwykłym fanatykiem teorii spiskowych. To taki typ w stylu davida icka. Można o nim poczytać na wikipedii.

Ten twór przypominający rakietę to zwykły odłamek skalny i nic więcej.#5

Dager
 • Postów: 3022
 • Tematów: 62
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jak na skalny odłamek, jest to zwyczajnie za duże. Wygląda to na zastygły jęzor lawy w zagłębieniu, którego kształt uwypukla ukośne oświetlenie. Gdyby nie południkowe usytuowanie, nikt pewnie by jej nie zauważył. Najnowsze zdjęcia tego miejsca pochodzą z sierpnia 2009 i czerwca 2010 i wykonała je kamera szerokokątna (WAC) satelity LRO. Kamera nie ma wysokiej rozdzielczości, więc widać jedynie zarys tego obiektu, który absolutnie nie ma nic wspólnego ze "statkiem" widocznym na kolorowych obrazkach.

Dołączona grafika
Zdjęcie z 2009r, najmniejsze szczegóły o rozmiarach - 128m/piksel.

Dołączona grafika
Zdjęcie z 2010r, najmniejsze szczegóły o rozmiarach - 78m/piksel.
 • 5#6

perun
 • Postów: 102
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no dobra ale skad lawa na ksiezycu==brak wulkanow,zlepek odlamkow ktore krazyly sobie wokol ziemi po jakims uderzeniu oficjalnie?:)


jak dla mnie to bajeczka o statku 10000000000000 lat ktory jak to w pewnym fimie przewozil ludzkosc na inna planete(tez bylo w nim tylko dwoch pilotow-reszta zahibernowana etc etc) a ze wstrzykneli im jakis syf na ziemi wiec ewoluowali na nowej planecie w cos kompletnie odmiennego od pierwotnej formy ludzkiej :) ale zdjecie ciekawe tylko dlaczego nie w kolorze?:)
 • 0

#7

Alexi Arduscoini
 • Postów: 717
 • Tematów: 85
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam. Zalogowałam się specjalnie po to żeby Ci dać + ! podoba mi się temat wreszcie coś ciekawego nad czym można pomyśleć... hmm czy to prawda a może nie? a nawet jeśli nie to przynajmniej nie jest prowokacja. Naprawdę ciężko odpowiedzieć czy to jest prawda czy nie. Zdj wyglądają na prawdę interesująco. Tylko dlaczego to faktycznie jest takie "uciszone" ?? Chciałabym żeby była prawdą ta historia :) może dowiemy się niedługo czegoś więcej w tym kierunku.

P.S
Mnie o dziwo nie było dane wcześniej się z tym spotkać, pierwszy raz słyszę tę historie. ;)
 • 0

#8

Dager
 • Postów: 3022
 • Tematów: 62
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no dobra ale skad lawa na ksiezycu==brak wulkanow,zlepek odlamkow ktore krazyly sobie wokol ziemi po jakims uderzeniu oficjalnie?:)
:) ale zdjecie ciekawe tylko dlaczego nie w kolorze?:)Gdy patrzysz na Księżyc w pełni, wszystkie widoczne na jego "twarzy" ciemne plamy, to lawa, która wydostała się spod powierzchni w wyniku katastroficznych zderzeń z dużymi obiektami kosmicznymi. Owalne ślady tych katastrof o rozmiarach setek kilometrów nazwano "morzami kraterowymi". Na Księżycu nie ma wulkanów podobnych do ziemskich, lecz odnaleziono wiele miejsc, noszących ślady aktywności wulkanicznej.
LRO robi zdjęcia czarno-białe w różnych pasmach promieniowania, by uzyskać istotne informacje naukowe. Używa się w tym celu specjalnych filtrów. Zdjęcia kolorowe można uzyskać z kamery szerokokątnej WAC, która posiada podstawowe filtry RGB, jednak sam Księżyc jest kolorystycznie ubogi i na jego powierzchni dominują odcienie szarości.
 • 2#9

perun
 • Postów: 102
 • Tematów: 1
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


no dobra ale skad lawa na ksiezycu==brak wulkanow,zlepek odlamkow ktore krazyly sobie wokol ziemi po jakims uderzeniu oficjalnie?:)
:) ale zdjecie ciekawe tylko dlaczego nie w kolorze?:)Gdy patrzysz na Księżyc w pełni, wszystkie widoczne na jego "twarzy" ciemne plamy, to lawa, która wydostała się spod powierzchni w wyniku katastroficznych zderzeń z dużymi obiektami kosmicznymi. Owalne ślady tych katastrof o rozmiarach setek kilometrów nazwano "morzami kraterowymi". Na Księżycu nie ma wulkanów podobnych do ziemskich, lecz odnaleziono wiele miejsc, noszących ślady aktywności wulkanicznej.
LRO robi zdjęcia czarno-białe w różnych pasmach promieniowania, by uzyskać istotne informacje naukowe. Używa się w tym celu specjalnych filtrów. Zdjęcia kolorowe można uzyskać z kamery szerokokątnej WAC, która posiada podstawowe filtry RGB, jednak sam Księżyc jest kolorystycznie ubogi i na jego powierzchni dominują odcienie szarości.


no i o takie konkretne informacje mi chodzilo :) po prostu jakos tej lawy nie widze na tym zdjeciu-imho...a film to pandorium gdyby ktos chcial uzupelnic sobie informacje przed kolejnym filmikiem w ktorym pan "astronauta powie nam wiecej"

im wiecej zdjec tym jasniej sie zrobi...
 • 1

#10

Ladd
 • Postów: 1115
 • Tematów: 49
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świetny artykuł, o ile stosunek do spiskowych proroków pokroju Richarda C.Hoaglanda mam bardzo sceptyczny to faktycznie nie bardzo można się do czegoś przyczepić. Na zdjęciach które wydają się być autentyczne wyraźnie widać symetryczną strukturę ze wzorami (kwadraty i równoległe linie) co w przyrodzie raczej się nie zdarza, a przynajmniej na obiektach tej wielkości, nie sądzę żeby była ta lawa.
Już dawno nie było tak ciekawego tematu, powiedział bym że trochę szok.

Użytkownik Ladd edytował ten post 16.10.2010 - 22:16

 • 0

#11

Daikin
 • Postów: 248
 • Tematów: 16
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ten temat był już tutaj . I filmik jest nawet. Dużo za i przeciw.
 • 0#12 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały
 • Tematów: 0

Napisano

(...)
Richard C.Hoagland nie jest żadnym uczonym tylko zwykłym fanatykiem teorii spiskowych. To taki typ w stylu davida icka. Można o nim poczytać na wikipedii.

Wiesz to z badań czy też pamiętasz ze szkoły?

Ten twór przypominający rakietę to zwykły odłamek skalny i nic więcej.

Wiesz to z badań czy pamiętasz ze szkoły?

Podpowiedź:
Jak już masz takie rewelacje, to warto je jakoś poprzeć, nie?
 • 1

#13

BrainCollector
 • Postów: 1769
 • Tematów: 100
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto powiedział, że to była konwencjonalna rakieta nośna ? może to była wykorzystana nowsza technologia do przetransportowania kosmonautów na księżyc i z powrotem...
 • 0#14

Wszystko
 • Postów: 8096
 • Tematów: 58
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedoskonały, a jak można nazwać człowieka, który twierdzi że twarz na Marsie jest częścią miasta?
Miejmy szacunek do naukowców i nie nazywajmy byle kogo uczonym.#15

voice
 • Postów: 198
 • Tematów: 13
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

'I want to believe', jednakże postać z filmu wyglądająca jak figura woskowa do mnie nie przemawia.
 • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u