Skocz do zawartości


Zdjęcie

Julian "Apostata" czy Oktawian August - który z cesarzy był większy, potężniejszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#46

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Yagmoth, no cóż, gdyby nie Ty... :) Bardzo dziękuję za sugestie. Podążając za nimi, wysłałam zapytanie do Noxiliego ;) Czekamy zatem na odpowiedź.
  • 0



#47

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Klient: Panie kierowniku, ja już czekam cały miesiąc!!
Kierownik warsztatu: Pan siada, sekundę... Miesiąc, mówi pan?!
Klient: Noo!!
Kierownik: No i już nieprawda, bo nie miesiąc, a 37 dni kalendarzowych.
Klient: Więc już więcej!
Kierownik: Więc już się pan mija z prawdą, prawda? Noo. 37 dni... no skoro pan tyle czeka, to może pan poczekać jeszcze jeden dzień.
Klient: Ja mam czekać jeszcze jeden dzień, a ten pan dopiero...!
Kierownik: Nie, chwileczkę, niech pan siada. Pan jest moim gościem na razie, ja mówię. Samochód tego pana przywieziono dzisiaj rano, 8 godzin temu. Czyli że dla niego jeden dzień czekania dłużej to jest 300% więcej czasu.
Klient: Ale...
Kierownik: Jest czy nie jest?
Klient: No jest.
Kierownik: No, jest. A dla pana, skoro pan czekasz 37 dni, to jeden dzień więcej to będzie... yyy... No kochany, no jakby nie liczyć no... (Liczy różnymi sposobami). No jakby nie liczyć... To dla pana jeden dzień jest niecałe 3, dokładnie 2 koma 702. No to na stratę 2 koma 7 no, to jeszcze możemy sobie pozwolić, ale, żeby stracić 300% czasu... ho, ho, kochany, co to to nie – my na czas musimy patrzeć po gospodarsku!"


EDIT: Znalazłem wersję youtubową. Zaczyna się od 39 sekundy. "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" to świetny film tak przy okazji.

http://www.youtube.com/watch?v=s2LoQgmx9iE

Cytat z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz".
  • 0



#48

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh i pomyśleć, że ja tak zapierdzielałem z tą oceną żeby zmieścić się w terminie. :P
  • 0

#49

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Yaw, Tyś wspaniały współpracownik :)

Twój kontakt - Noxili - zgodził się wspaniałomyślnie na ocenę debaty. Będę szczęśliwa, jeśli uda mu się to do końca tygodnia. Dziękujemy!
  • 0



#50

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ano widzisz, miałem nosa, cieszy mnie to. Rzekłbym nawet, że mnie to ciszy :P No dobra, to powodzenia, mam nadzieję, że teraz już dotrzecie na metę bez problemu ;)
  • 0



#51

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Błogosławieni cierpliwi ;) Już dzisiaj będzie ocena debaty, muszę tylko ogarnąć wszystko, ale już komplet jest! Noxili się spisał :)
  • 0



#52

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękujemy za ocenę :)

Jeszcze tylko jedna sprawa:

"zdjęcia były też dobrze dobrane, choć bardzo cwanie wkleiłeś obrazek przedstawiający jeden z najsłynniejszych zabytków Rzymu i podpisałeś go jako dzieło Oktawiana. Chodzi mi oczywiście o Panteon. Na pewno zdawałeś sobie sprawę, że to co widzimy dzisiaj, zawdzięczamy Hadrianowi, że budowniczym pierwszego panteonu był Agryppa, a nie August"

Faktycznie - jeden błąd, ale zapewniam, że popełniony nieświadomie. Nie wiem czemu, ale przyjąłem, że Panteon został "odbudowany" w takiej samej formie jaką stworzył Agryppa (pewnie pozostawiony napis mnie zmylił). Poza tym w debacie napisałem:

"Wśród najlepiej zachowanych monumentów zbudowanych za czasów Augusta w ramach jego programu wznoszenia imponujących budowli znajdują się"


"W ramach jego programu". Nie oznacza to, że sam wszystko zorganizował. August, według mojej wiedzy, rozpoczął upiększanie Rzymu nie tylko fundując nowe budowle, ale aktywnie zachęcajac innych do naśladowania. Postawiłem tym samym pytanie, czy Agryppa (i inni) zbudowałby swoją świątynię bez tego programu.
  • 0



#53

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wybacz, przyznaje, że to moje niedopatrzenie :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych