Skocz do zawartości


Zdjęcie

Projekt SERPO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#316

Cáerme.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pozostaje nic innego, tylko wstapić w szeregi CIA albo dostać się do jakiejś elitarnej jednostki wojskowej USA i poznać prawdę samemu.

Wierzę w to wszystko o mieszkańcach innych planet, wszechświat jest za duży żebyśmy mogli być sami, szkoda tlyko, że nikt nei raczy informować nas o postępach badań i nowych odkryciach. Miło by było.
  • 0

#317

kamien.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Troche bajkowate to jest;] za mało terminów naukowcyh i takich tam
  • 0

#318

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie pozostaje nic innego, tylko wstapić w szeregi CIA albo dostać się do jakiejś elitarnej jednostki wojskowej USA i poznać prawdę samemu.

Wierzę w to wszystko o mieszkańcach innych planet, wszechświat jest za duży żebyśmy mogli być sami, szkoda tlyko, że nikt nei raczy informować nas o postępach badań i nowych odkryciach. Miło by było.


No ale jakby się przyznali (lub okazało się), że jacyś 'obcy' od tysiąc leci kontrolują planetę wraz z ludźmi, wywołują choroby wojny itp żeby trzymać kontrole, trują ludzi żeby ograniczyć potencjał ich umysłu (zblokować telekineze itp) to już nie było by tak miło, oj nie było by...
  • 0

#319

kozini.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro nie są to szaraki to mozliwe ze to z nimi wojnę prowadzili ebeni :]

Nie możliwe ,przecież w takim wypadku szaraków by nie było :mrgreen:
  • 0

#320

Fenio.
  • Postów: 24
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co z dalszym tłumaczeniem? Więcej. Prośba do tłumacza o dalsze notatki.

Użytkownik Fenio edytował ten post 27.12.2009 - 14:27

  • 0

#321

JHS.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Projekt Serpo
Zeta Reticuli - program wymiany, część V
tłumaczenie:
Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło: http://ufo.whipnet.o...erpo/index.html


8) Dlaczego cywilizacja EBENÓW liczy zaledwie 650,000 osobników?

Ponownie, zespół nie znalazł nigdy bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie. Wiemy, że setki tysięcy EBENÓW zginęło w "Wielkiej Wojnie". Specjaliści od zachowań społecznych doszli do wniosku, że cywilizacja EBENÓW została tak stworzona aby spełniać potrzeby każdego. Zespół ludzi znalazł limitowane ilości towarów na ich planecie. Duże budynki były używane jako swego rodzaju magazyny na środki żywnościowe.

Gleba nie była żyzna, nie była bogata w minerały. EBENI używali form organicznych upraw aby pozyskać żywność. Być może też w pewien sposób obawiali się, że jeśli przeludnią planetę, nie będą mogli zagwarantować każdemu równego statusu. Ale jest to tylko moja idea, nic co zostało napisane w oryginalnym raporcie.

9) Teraz co nieco o kulturze: EBENI mieli coś na kształt "muzycznego" przemysłu. Muzyka brzmiała jak pewne tonalne rytmy. Słuchano również czegoś w rodzaju śpiewów (chanting - przyp. admina: wg. słownika: śpiew kościelny, śpiew monotonny, śpiewna recytacja). EBENI również tańczyli. Pewne okresy "pracy" celebrowali rytualnymi tańcami. EBENI formowali okrąg i tańczyli wokół słuchajać muzyki (chanting). Muzyka była grana na dzwonkach i bębnach lub czymś co je przypominało.

Nie było tam telewizji, radia ani niczego takiego. EBENI grali w grę, podobną do naszej piłki nożnej ale większą piłką. Celem gry było kopnięcie piłki do bramki. Gra miała bardzo dziwne reguły i rogrywana była przez dłuższy okres czasu. Mielo tam również inną grę, w większośći grały w nią dzieci. Polegało to na tworzeniu pewnych formacji składających się z grup EBENÓW. Wyglądało na to, że bardzo lubią tą grę, ale nasz zespół nie mógł zrozumięć jej zasad.

Pomimo, ze EBENI nie mieli telewizji ani radia. Każdy z nich posiadał małe urządzenie przypięte na pasku do ich bioder. Urządzenie wydawało rozkazy, polecenia aby przystąpić do odpowiednich zadań, przekazywało aktualne informacje (newsy). Urządzenie miało ekran podobny do ekranu telewizyjnego ale w formacie 3-D. Zespół przywiózł na Ziemię jedno takie urządzenie. Myślę dziś, że możemy porównać je do mały kieszonkowych komputerów np. palm pilot (przyp. admina lub pocketpc np. ipaq).

10) Urządzenie EBENÓW wytwarzające energię było analizowane raz po raz przez zespół ludzi, jednakże nie mieli oni dostępu do naukowych mikroskopów i innego sprzętu pomiarowego. Nie mogliśmy zrozumieć na jakiej zasadzie działa urządzenie. Jednakże niezależnie od wymaganej energii, urządzenie to zapewniało odpowiednie napięcie i natężenie prądu. Urządznie miało rodzaj regulatora, który sam dostosowywał się do wymagań odbiornika energii. Zespół przywiózł na Ziemię dwa takie urządzenia do analizy.

11) Serpo orbitowała tylko wokół jednego słońca

12) Dlaczego kilka osób zostało na planecie? Raporty wskazują, że osoby, które zostały podjęły tą decyzję dobrowolnie. "Zakochali" się w kulturze EBENÓW i ich planecie. Nie posłuchali rozkazu powrotu. Komunikacja z pozostałymi członkami misji została przerwana w 1988 roku. Nigdy więcej nie odebrano żadnego sygnału od tych osób z Serpo. Dwójka osób która zginęła na planecie Serpo, została umieszczona w trumnach i pogrzebana. Ostatecznie ich ciała wróciły na Ziemię.

13) Każdy z członków misji odebrał bardzo wysokie dawki promieniowania podczas pobytu na Serpo. Większość z nich zmarło później z tego powodu na chorobę popromienną.

14) EBENI toczyli bitwę z wrogiem przez dłuższy okres. Jeden z członków naszej załogi dotarł do informacji, że wojna trwała blisko 100 lat - naszego czasu. Wojna była prowadzona przy użyciu pewnych energetycznych broni (laserów?) wytworzonych przez obydwie cywilizacje. EBENI ostatecznie zniszczyli planetę wroga i zabili pozostałych przy życiu.

EBENI ostrzegali nas, że kilkanaście innych ras obcych w naszej galaktyce było wrogo nastawionych. EBENI trzymali się z dala od tych ras. Dokumenty uzyskane podczas wywiadu z załogą ludzi, która powróciła, nie mówią nic o nazwach tych ras, prawdopodobnie dlatego, że (część z nich) już nie istnieje.

c.d.n


Z tego co czytam panuje u nich mocno zakorzeniony komunizm, podział na stanowiska socjalne niezależny od woli. Jeżeli to są te inteligentne osoby to coś nie tak. Co ze sztuką poza muzyką, która wydaje się być po prostu "głosem kościelnym". Może są wysoko rozwinięci technicznie, ale duchowo na pewno mniej skoro stracili wolność ducha. Co do tych komputerków, które noszą ze sobą, obraz niczym z książki Orwell'a pt. "Rok 1984" gdzie wszyscy są kontrolowani przez warstwę rządzącą za pomocą wszędzie zainstalowanych monitorów nadawczo-odbiorczych... ;(
  • 0

#322

Wojteo.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"pots of stew" (przyp. admin: jeśli ktoś wie jak to przetłumaczyć będę wdzięczny).

"Pots" to z tego co mi wiadomo "kocioł" czy coś w tym stylu. Nie jestem na 100% pewny.
  • 0

#323 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

No no . ciekawy temat. ja sądzę po tym tyle. ze kosmici się kontaktują z nami od dawna.Tylko dlaczego my ,,prosci "ludzie nic o tym nie wiemy. (w sensie ze w gazetach) Dla mnie istnienie kosmitów jest oczywiste ale po przeprowadzeniu sądy , większość moich katolickich znajomych twierdzi ze to nie możliwe. nie krytykuje tutaj niczyjej wiary. Niemniej jednak wielu osobom zamyka ona dostęp do prawdy. jest od razu ,,wyrzucana przez ich umysł" sorka że się rozpisałem.

Projekt ciekawy. chciałbym być w tej 12.
  • 0

#324

Komarcin77.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie, choć może ten temat został zamknięty. Poczytałem na temat UFO i trafiłem na Projekt Serpo. Zaciekawił mnie, ale w niewyjaśniony sposób przestały być zamieszczane jego kolejne rozdziały. Moje pytanie brzmi: czy jest inna strona z publikacjami na temat Projektu Serpo, konkretnie rozdziały powyżej XXXIII ?!
Pozdrawiam
  • 0

#325

Broda.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"pots of stew" (przyp. admin: jeśli ktoś wie jak to przetłumaczyć będę wdzięczny).

"Pots" to z tego co mi wiadomo "kocioł" czy coś w tym stylu. Nie jestem na 100% pewny.

pots of stew - porcje/miski gulaszu/potrawki(?), ew porcja obiadowa, coś takiego w każdym razie : )
  • 1

#326 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Siemka, fajnie by było jakby ktoś to odświeżył i dopisywał dalsze rozdziały :) Jeżeli będę miał czas mogę trochę przetłumaczyć, chyba że jest ktoś inny kto ma to już przetłumaczone?
  • 0

#327 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra tłumacze :D Następna część będzie o Kryształowym prostokącie który wytwarza energię u Ebenów i jak go tworzyli Amerykanie.
  • 0

#328

Fili:P.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie może być części XXXX bo w rzymskich mogą być obok siebie max 3 takie same znaki, więc to będzie coś z L chyba
  • 0

#329

Ania:).
  • Postów: 72
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałam wszystko i nie mogłam się od tego oderwać. Szalenie ciekawe :D Ale czy to już koniec? Ktoś podejmie się przetłumaczenia dalej?
  • 0

#330 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeczytałam wszystko i nie mogłam się od tego oderwać. Szalenie ciekawe :D Ale czy to już koniec? Ktoś podejmie się przetłumaczenia dalej?



Ja też jestem ciekaw dalszej części, chciałem przetłumaczyć, ale występuję tam za dużo wyrażeń naukowych. Nie do końca rozumiem o co chodzi, nie znam się tak dobrze na między innymi chemi omawianej w następnej części. Może któryś z tłumaczy Paranormalne.pl, weźmie się za to :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych