Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co po śmierci? Wiem...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po unicestwieniu wszechświata, ok. ale co z wolną wolą, która jest podobno obowiązującym kanonem w naszej części multiwersu?

Jeśli moją wolą jest nie istnieć i nie może ona zostać spełniona, to de facto nie mam wolnej woli, lub w najlepszym razie nie rozciąga się ona na wszystkie aspekty mojego istnienia.


Oczywiście że się nie rozciąga, dlatego np. nie latasz.
  • 0

#17

Wiki.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem jeśli dusza nie mogłą by się rospaść lub zniknąć to musiała by mieć różne wcielenia. A ja nie wierzpaść się, to ma do tego prawo.

To było moje zdanie. Nikt nie wie jak jest naprawde...
:gicior:
  • 0

#18

Junk.
  • Postów: 72
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście że się nie rozciąga, dlatego np. nie latasz.


Rozmawiamy o wolnej woli do istnienia bądź nie. Nie zaś o ograniczeniach w lataniu.


Ok. Skoro porównanie z lataniem w jakiś sposób Ci nie odpowiada, spróbuj zastosować swoją wolną wolę do bycia szczęśliwym lub nieszczęśliwym i wybierz bycie szczęśliwym. Jeżeli Ci się to uda, możesz być pewien że "wolna wola rozciaga się na wszystkie aspekty Twojego istnienia". ;-)

Rozumiem, że masz odmienny punkt widzenia, szanuję go. Wedle mojej wiedzy, w bardzo szczególnych przypadkach, dusza, czy jak wolisz istota, może przestać istnieć. Podobno zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak.

Pamiętaj, tylko, że prezentujemy tutaj punkt widzenia, a nie objawienie prawdy.


Skoro jak piszesz, szanujesz mój punkt widzenia to dlaczego niezbyt subtelnie sugerujesz, że nie pamietam o tym? Nie akceptujesz tego, że to co tu piszę to własnie mój punkt widzenia?

Być może wraz z rozwojem i zdobywaną wiedzą, punk ten ulegnie zmianie?


Ponieważ sprawy o których rozmawiamy są w dużej części niesprawdzalne empirycznie ( w końcu ten dział nazywa się "Ezoteryka") , jest to kwestia przyjęcia takich lub innych autorytetów. Jeżeli o mnie chodzi to zbyt długo jestem wisznuitą by zaakceptować new agowskie koncepcje duchowości, jednakże nie ma dla mnie znaczenia czy takowe czy inne podzielasz bądź będziesz kiedyś w przyszłosci podzielać i co z nimi wtedy zrobisz , jednakże wszystkie, o ile nie będą zbyt absurdalne, będę szanować :)

Może Twój, kto wie, może mój.

:smile:


8-)
  • 0

#19

Wiki.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja ogólnie nie za bardzo rozumiem co pisze ten JUNK.
Popieram Obera, bo mówi prawde.
A moim zdaniem żadna książka nie mówi oni niby to mają wiedzieć!?!?!
:mad: :hmm: :argue2:

[ Dodano: 2006-06-27, 15:18 ]
Wychodze z tematu bo niepodoba mi się gdy Junk się tak przemądrza.
Zaczynam sobie wyrywać włosy gdy ktoś mi mówi że dusza żyje wiecznie, jak i tak nikt tego nie wie. :argue: 'Są tylko małe przypadki' Może i prawda, ale po co pisać, jak i tak się nie wie??? :hmm:

Alke dlaczego mój post został usunięty co myśle!! ;(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych