Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wróżka Dzidzianna o przyszłości Krakowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wróżka Dzidzianna o przyszłości Krakowa

Od 30 lat można ją spotkać w Sukiennicach. Przepowiada krakowianom i turystom przyszłość. A do odnowionych Sukiennic przychodzi jeszcze chętniej.

Dominika Wantuch: Jaką ma pani wizję Krakowa na najbliższy czas?

Wróżka Dzidzianna Solska: - Kraków się rozwija, ale urzędnicy nie dbają o kulturę i sztukę w mieście. Nowy prezydent też się tą dziedziną nie zajmie. A Kraków to przecież miasto kultury i sztuki. Jedno z najpiękniejszych w Europie. Ma w sobie nektar i swój niepowtarzalny charakter. Powinno przyciągać turystów z całego świata. Dobrze by było, żeby władze miasta to odkryły. Ale o to będzie trudno.

Odnowiona galeria w Sukiennicach przyciągnie wielu turystów.

- Na pewno. Przewiduję, że kolejki jeszcze przez długi czas ciągnąć się będą przez cały Rynek. Ale miasto powinno się upiększać też ciekawymi postaciami. Ja tu przychodzę już 30 lat i zawsze przyciągam turystów, ustawiają się do mnie kolejki. Ale poza mną brak tu osobowości, które zainteresują publiczność.

A jakie są szanse, że władze miasta porzucą pomysły organizowania na Rynku jarmarków i kiermaszy? Sama Pani powiedziała, że Kraków powinno być miastem sztuki i kultury.


- Ależ te imprezy są ciekawe! I nie powinny być likwidowane. One przyciągają ludzi sztuki, rzemiosła i kultury. Dlatego ja im zniknąć nie pomogę.

Wspomniała Pani o nowym prezydencie? Kto wygra wybory w Krakowie?


- Wiem na pewno, że trzeciej kadencji prezydent Jacek Majchrowski już nie przejdzie. Ale kto zostanie prezydentem zdradzę, jak zobaczę wszystkich kandydatów i nieco ich poznam.

Jednak bukmacherzy obstawiają, że prezydent Majchrowski ma największe szanse w wyścigu do fotela prezydenckiego.

- Jeżeli obecny prezydent wygra kolejne wybory, będzie to dla mnie ogromną tajemnicą.

Jaką metodą najlepiej wróżyć przyszłość polityczną miasta?


- To jest skomplikowane zadanie. Nie wystarczą karty, potrzebna jest jeszcze umiejętność obserwacji. Dlatego muszę poznać wszystkich kandydatów, aby zdradzić, który będzie prezydentem.

A może wróżka przewidzieć pogodę? Czy to już koniec deszczów i powodzi na południu Polski?


- Powodzie się kończą i myślę, że w przyszłym roku uda się ich uniknąć. Pogodę jednak na następny rok będę przewidywać w grudniu, gdy zobaczę układ planet, księżyca i gwiazd.

Polska ma szanse na wygraną na Euro 2012?


- Skład kadry jest źle dobrany w obronie. Dopóki nie będzie zmian, nie mamy żadnych szans na wygraną na Euro.

Czy wrócą loty z Krakowa do Chicago?


Przerwa w tych lotach jest tymczasowa. Jestem pewna, że one wrócą, bo niedługo znajdzie się osoba, która podejmie decyzje o dostosowaniu lotniska i pasów startowych dla lotów do USA. I to jest wiadomość dla Krakowa optymistyczna. Zła to brak pieniędzy w kasie miasta. I to niestety się nie poprawi.

WIDEO

źródło: Gazeta.pl Kraków

Użytkownik balas edytował ten post 09.09.2010 - 16:59

  • 0

#2

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wróżka Dzidzianna o przyszłości Krakowa



Polska ma szanse na wygraną na Euro 2012?


- Skład kadry jest źle dobrany w obronie. Dopóki nie będzie zmian, nie mamy żadnych szans na wygraną na Euro.
[b]



Tyle to i ja wiem bez patrzenia w kryształową kulę, gwiazdy czy fusy.
Przejdę się do sukiennic moze i spotkam ją. Myśle że w jej odpowiedziach mało jest wróżenia a wiecej po prostu wiedzy i oczytania. Dużo musiała czytac i składać fakty. To wszystko. Niech powie lepiej swoją wizje na 2012.
  • 0

#3

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to bardziej czyste spekulowanie niż wizjonerstwo... Może dlatego, że pytania takie ogólnikowe... Pewnie indywidualnym klientom ładuje inną ściemę xD
  • 0



#4

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

OMG... osoby które mnie znają co nieco wiedzą że nie mam w zwyczaju się naśmiewać z czegokolwiek i kogokolwiek, ale to jest chyba jakiś żart :)
  • 0

#5

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta kobieta jest faktycznie znana z wróżenia w Krakowie i jeśli chodzi o to czy posiada jakieś zdolności przewidywania przyszłości, siedzi 30 lat przy sukiennicach nic za to nie płacąc, nikt jej stamtąd nie wyprosi. Czymś musiała sobie zasłużyć na takie przywileje. Dwie znajome u niej były, ale nie chciały podzielić się swoimi pytaniami. Wróżka ta to starsza kobieta siedzi przy stoliczku przy samych sukiennicach, czasami z herbatka ;)

Odnośnie artykułu jest on nudny, kogo obchodzą takie pytania, mogliby pytać o coś konkretnego i ciekawego.

@Seebolek, chcesz wiedzieć co myśli na temat 2012 to jej zapytaj, nie liczy sobie dużo, właściwie to "co łaska".
  • 0

#6

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta kobieta jest faktycznie znana z wróżenia w Krakowie i jeśli chodzi o to czy posiada jakieś zdolności przewidywania przyszłości, siedzi 30 lat przy sukiennicach nic za to nie płacąc, nikt jej stamtąd nie wyprosi. Czymś musiała sobie zasłużyć na takie przywileje. Dwie znajome u niej były, ale nie chciały podzielić się swoimi pytaniami. Wróżka ta to starsza kobieta siedzi przy stoliczku przy samych sukiennicach, czasami z herbatka Dołączona grafika

Odnośnie artykułu jest on nudny, kogo obchodzą takie pytania, mogliby pytać o coś konkretnego i ciekawego.

@Seebolek, chcesz wiedzieć co myśli na temat 2012 to jej zapytaj, nie liczy sobie dużo, właściwie to "co łaska".



Wróżka Dzidzia wpisała się w pejzaż Starego Miasta, zrobiła to świetnie. Zadbała o swój wizerunek, stworzyła charakterystyczną postać, odpowiadająca powszechnemu wizerunkowi takich postaci. Z czasem te dwie postaci zespoliły się ze sobą.
W przeszłości grała w teatrze, przez wiele lat była świetną modelką na krakowskim ASP. Z całą pewnością płaci podatki.
Czy jest dobrą wróżką ? Jeszcze nie wiem ?

Stworzyła siebie, swój świat. Ilu z nas potrafi być tak kreatywnymi i wiernymi sobie ?
  • 0



#7

ewa.
  • Postów: 44
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałam tą wróżkę siedzącą przy stoliczku w tle sukiennic.Kolejek nie było.Ot,barwna /bo kolorowa/postać i to wszystko.Jak kiedyś pani /ta nie kolorowa/sprzedająca obwarzanki /jakimś cudem znikła/.Jest aktualnie ciekawa postać pani sprzedającej w rynku drobne pamiątki/ co chwilę gwiżdże na glinianym koguciku,moim zdaniem o wiele ciekawsza postać.

Widziałam tą wróżkę siedzącą przy stoliczku w tle sukiennic.Kolejek nie było.Ot,barwna /bo kolorowa/postać i to wszystko.Jak kiedyś pani /ta nie kolorowa/sprzedająca obwarzanki /jakimś cudem znikła/.Jest aktualnie ciekawa postać pani sprzedającej w rynku drobne pamiątki/ co chwilę gwiżdże na glinianym koguciku,moim zdaniem o wiele ciekawsza postać.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych