Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widzenie Aury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
770 odpowiedzi w tym temacie

#766 Gość_Doomin

Gość_Doomin.
  • Tematów: 0

Napisano

Nieźle, mam prawie wszystkie objawy xD A tak poza tym wiesz, jak ktoś jest święcie przekonany, że istnieją zjawiska paranormalne to go nie przekonasz o ich nie istnieniu. :D

Śniegowi optycznemu często towarzyszy szum uszny (tinnitus), męty, a także trwające dłużej niż u osób zdrowych powidoki. Często występuje także uczucie derealizacji, rzadziej depersonalizacji. U osób cierpiących na śnieg optyczny często pojawiają się zaburzenia psychiatryczne, takie jak stany lękowe, depresja czy zespół lęku napadowego. Nie wiadomo, czy zaburzenia te są jedynie następstwem stresów związanych ze śniegiem optycznym, czy mają podłoże neurologiczne.


Użytkownik Doomin edytował ten post 25.10.2012 - 18:09

  • 0

#767

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyczyny tego zaburzenia nie są do końca poznane, poniższy tekst przedstawia jedynie szereg naukowo udokumentowanych hipotez. Osoby cierpiące na śnieg optyczny powinny poddać się kompleksowemu badaniu okulistycznemu i neurologicznemu.


Nie są do końca poznane, a więc to niekoniecznie musi być wada. Badałem się u okulistów (3 razy) i nie wykryli niczego. Nie mam męt ani szumu usznego. Sądzisz, że się mylę. W takim razie powiedz mi dlaczego mogę to "wyłączyć" (przestać widzieć) i nie mam żadnych objaw, które tam opisali. CT również miałem i nic. Jestem zdrowy. Nie mam innych objawów niż te kropeczki. Uwierz, że na początku rodzice wysłali mnie kilka razy do lekarza, by się upewnić, że nie mam nic z głową. Sam też się zastanawiałem o co chodzi.

W tekście który od ciebie dostałem jest kilka razy wymienione, że niby coś tam wiedzą, ale to TYLKO hipotezy.
I nie myśl sobie, że jestem zachłanny, by wszędzie dostrzegać zjawiska paranormalne. Miałem kilka takich przeżyć po których mi przeszło.

I nie wiem czy to ważne, ale ja to widzę zupełnie inaczej niż na tamtej animacji. Tak, uwzględniłem kolor i szybkość tego migotania :P

Edit: Choć może masz rację i cierpię (akurat! W ogóle nie!) na jakąś rzadką odmianę, którą da się wyłączyć i włączyć kiedy mam ochotę. Przyjmuję więc twój punkt widzenia na tą sprawę i obiektywnie staram się to wyjaśnić. Zapisałem się jeszcze raz do neurologa.

A tak poza tym wiesz, jak ktoś jest święcie przekonany, że istnieją zjawiska paranormalne to go nie przekonasz o ich nie istnieniu. :D

Tak, wierzę w zjawiska paranormalne, duszę i istnienie bytów niematerialnych i form energetycznych. Udowodnijcie mi, że to nie istnieje to może zmienię swoje zdanie na ten temat. Jak na razie dowodów jest tyle samo po każdej ze stron.

I jak to mówił Pascal, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki, a nagroda będzie. Bo to co twierdzą sceptycy to nie jest ich własne zdanie poparte osobistym doświadczeniem lecz powtarzanie tego co twierdzą naukowcy. A oni przez wiele wieków ignorowali nie pasujące do ich umysłów pojęcia. Z drugiej strony ci, którzy podobno coś widzą oprócz kilku tysięcy niesamowitych zjawisk nic nie pokazali. Według mnie w końcu nauka dojdzie do tego, że wszystko tkwi w ludzkim umyśle i magia zostanie nazwana nauką. I przestanie istnieć kolejny wielki Dual Magia - Nauka.

Użytkownik Amon Kane edytował ten post 26.10.2012 - 08:56

  • 0

#768

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Magia podobnie jak zjawiska na przykład przyrody nie tkwią w umysłach.

Użytkownik Aidil edytował ten post 31.10.2012 - 18:14

  • 0



#769

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I jak to mówił Pascal, że wiara bardziej się opłaca, ponieważ ryzykujemy tylko czas życia, który jest zazwyczaj krótki, a nagroda będzie.


O taaak... Z tym, że powyższe stwierdzenie nie ma nic wspólnego z wiarą. Myślisz, że Wszechwiedzące bóstwo omamisz takim podejściem do sprawy? Dobre - "bardziej się opłaca". To nie rachunek oszczędnościowy. Ciekawe ile zostałoby z religii gdyby nie te wyimaginowane nagrody: życia wieczne, dziewice i inne dyrdymały.
  • 0

#770

Amon Kane.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Faktycznie dobór słów nader nieszczęśliwy...

Przyjmij to w ten sposób:
Jeśli wierzysz w energię (już nie mówię o tych co twierdzą iż wiedzą bo to inny temat) i jej używasz to się rozwijasz duchowo. Jeśli jednak tego nie robisz, a okaże się, że ona jest prawdziwa to tracisz, a raczej zatrzymujesz się w miejscu. Zysk jest więc jeden i strata też jedna. To, że poświęcisz trochę czasu na ćwiczenia zwróci ci się jeśli okaże się to prawdą. Jeśli nie to... w końcu ludzie i tak dużo swojego czasu marnują na głupsze rzeczy.

Mniej więcej o to mi chodziło. Ten nieszczęsny Pascal... tak- zdaję sobie sprawę, że jego zakład był ignorancją. Niestety zapomniałem dopisać właśnie to co przed chwilą przeczytałeś.
  • 0

#771

Tygrys99.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Magia podobnie jak zjawiska na przykład przyrody nie tkwią w umysłach.

Tylko w słowie. Bo słowo jest potęgą połączone z wolą. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych