Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największa ćma jaką widziałem w życiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może to jakiś nowy gatunek, który lubi się suszyć razem z praniem ;)

Użytkownik crc edytował ten post 03.09.2010 - 21:12

  • 0

#17 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

To zapewne początek końca ! Obca cywilizacja wysłałą na nas atak ciem spodniożernych. Chcą w ten spoób paraliżować całą cywilizację !



Faktycznie wielka ta ćma. Wywieszę spodnie na noc może też się coś złapie ( i może nie zdechnie xD )
  • 3

#18

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważaj, aby ta ćma nie złozyła jaj..
u mnie rok temu pełno latało po domu, na szczęście tych małych ;]
jakby takie wielkie mi latały.. to nie miałbym po co do domu wracać ;)
  • 0

#19

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taka duża ćma nie jest szkodnikiem.
Szkodliwe są na przykład:
http://pl.wikipedia....MĂłl_koĹźusznik
http://pl.wikipedia...._włosienniczek
http://pl.wikipedia....i/MĂłl_ziarniak
  • 0



#20

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Podobnej wielkości ćmę, miałem okazję "poznać" w tym roku na działce. Siedziałem w domku wieczorem, oglądając telewizje przy zapalonym świetle i otwartym oknie. Siedziałem blisko lampy, obok okna i w pewnym momencie odbiło się coś od mojej głowy...wielka ćma...przyznam szczerze że nie miłe to stworzenia a tym bardziej takich rozmiarów...Długo się nie zastanawiając złapałem za buta i strzeliłem ją w powietrzu dobijając na podłodze. Nawet dobita butem na podłodze prezentowała się imponująco..jednym słowem była ogromna choć wydaje mi się że jednak trochę mniejsza od tej. Przyznam szczerze, że nie przepadam za tymi stworzeniami...szczególnie jak latają chaotycznie, odbijając się od ściany i będące nie przewidywalne w swoich ruchach powietrznych. Jak sobie spokojnie siedzi na ścianie to niech sobie już siedzi...;)
  • 0

#21

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałem kilka razy takie coś w ogrodzie około godziny 20. Było z tego co mi sie wydaje sporo wieksze, i spijało nektar z kwiatów (bynajmniej tak sądze, ponieważ wsadzało taką śmieszną trąbke w kwiaty, tak jak koliber, wiecie o co chodzi) Rrobiłem zdjecie, niestety jest troche rozmazane, bo owad latał dość szybko a w dodatku nie mogłem dojść do porozumienia z aparatem...

Jeśli kogoś to interesuje, to moge wrzucić to zdjecie.
  • 0

#22

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Widziałem kilka razy takie coś w ogrodzie około godziny 20. Było z tego co mi sie wydaje sporo wieksze, i spijało nektar z kwiatów (bynajmniej tak sądze, ponieważ wsadzało taką śmieszną trąbke w kwiaty, tak jak koliber, wiecie o co chodzi) Rrobiłem zdjecie, niestety jest troche rozmazane, bo owad latał dość szybko a w dodatku nie mogłem dojść do porozumienia z aparatem...

Jeśli kogoś to interesuje, to moge wrzucić to zdjecie.


wrzuc jesli mozesz zobaczymy czy cos sie da z tego zdjecia rozszyfrowac :P
  • 0

#23

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To Zawisak tawulec. A z trudnymi z oznaczeniami to najlepiej na forum entomologiczne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych