Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Dr. Michio Kaku: "The World in 2030"


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1

Apophis.
  • Postów: 57
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Dr. Michio Kaku: "The World in 2030"
Czas trwania: 1:04:01
Polska lokalizacja: nie
Tagi: technologia
Krótka recenzja: Wykład Michio Kaku na temat przyszłości technologii w perspektywie 20, 30 lat, ale i tej odległej... Wykład w języku angielskim rzecz jasna, ale wg mnie bardzo zrozumiałym... przynajmniej ja wszystko zrozumiałem...
Link do filmu:


  • 0

#2 Gość_witek32

Gość_witek32.
  • Tematów: 0

Napisano

Mówiąc: "potrzeba jest matką wynalazku" doskonale pokazuje, co jest najsilniejszym czynnikiem pochodzenia wynalazków.Większość wynalazków pochodziła, bo ludzie starając się zaspokoić ich potrzeby, chcą, aby ich życie najprostszy i bardziej komfortowe.Na początku, już w starożytności, ludzie starali się korzystanie z zasobów naturalnych naszej planety. Na przykład, okazało się, kamiennych narzędzi i wiele innych tematów, który z nich jest konieczne, aby przetrwać w tych czasach.Przez wieki, naukowcy byli wymyślania lub odkrycia wielu, wielu wynalazków. Zazwyczaj są one wyjątkowo potrzebne i pożyteczne, jak np.. energii elektrycznej, telefonów czy samoloty.Kilka wynalazków też uległa zmianie w latach. Na przykład, kilka wieków temu ludzie byli przy użyciu pojazdów, który z nich ciągnął przez konie, później były przy użyciu pojazdów silnikowych .

Świat i technologia rozwijają się przez cały czas, więc nasze wynalazki są wciąż doskonalone
  • 0

#3

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja mam takie pytanie: czy witek32 jest obcokrajowcem (wtedy taka składnia byłaby dopuszczalna) ewentualnie osobą niesłyszącą (takie osoby maja problemy z formułowaniem myśli na piśmie), czy też niedouczonym?
Czytając Twój post trzeba się bardzo wysilić, aby cokolwiek z niego zrozumieć.

Co do doktora Michio Kaku uwielbiam jego programy prezentujące przyszłość, co dziś brzmi jak fantastyka naukowa (zaginanie czasoprzestrzeni, podróże międzygwiezdne statkami z napędem żaglowym, pola siłowe, miecze świetlne itp). Pan doktor udziela się tez na konwentach SF i oczywiście interesuje się życiem pozaziemskim. Polecam jego artykuł "Fizyka, a cywilizacje pozaziemskie". Niewątpliwie jest wyśmienitym fizykiem, a czy równie dobrym futurologiem? Czas pokaże.
  • 0

#4 Gość_witek32

Gość_witek32.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolego mishka pochodze z obszaru pozaziemskiego , a wynalazki są tam takie jak opowiada doktor Michio Kaku,
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych