Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fale GDN


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak czy inaczej trop prowadzi do Bielska-Białej. Szczerze mówiąc to nie chce mi się bawić w detektywa ;)
Już raz się tak bawiłem i ożywiłem eksmoderatora, "zmarłego w tragicznym wypadku samochodowym".
Sądzę, ze to po prostu jakaś viralna kampania reklamowa miasta Gdańska.
  • 0



#17

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten sam bus był też na starówce i przy dworcu głównym.

Mozna się też dowiedzieć, że...

Instytut Rezonansów i Interferencji, przeprowadził badania na grupie ochotników, których poddano działaniu tajemniczych fal. Ze wstępnego raportu z tych badań wynika, że pod wpływem fal GDN w mózgu dochodzi do wzmożonej produkcji endorfin. Badani mówili o nagłym przypływie energii i ogarniającej ich błogości. Wykazywali także bardzo wysoką potrzebę aktywności oraz skłonność do działań spontanicznych, zachowywali się nieprzewidywalnie i w sposób nieskrępowany.

Już za kilka dni mają wyruszyć w Polskę grupy badawcze, aby mierzyć natężenie fal GDN w różnych miejscach w kraju oraz badać konkretne przypadki ich wpływu.

Tak więc myślę, że busik zawita do każdego większego miasta. Co to za akcja reklamowa na razie nie wiadomo, chyba że ktoś dowie się ze źródła (na WM nic na ten temat nie pisali). Wcześniej, czy później dowiemy się :)

  • 0

#18

faustus.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No rzeczywiście to troche dziwne i intrygujące. Na yt takie filmiki znalazłem:


http://www.youtube.c...u/1/M6Rs2SW127A

Tak sobie myślę, że trochę zachodu sobie zadali, bo teren odgrodzili taśmą. Z tego co mnie wiadomo to terenu publicznego nie mozna odgradzac taśmą, bez jakiś papierów czy pozwoleń, ale poprawcie mnie jak się mylę.
  • 0

#19

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

terenu publicznego nie mozna odgradzac taśmą, bez jakiś papierów czy pozwoleń, ale poprawcie mnie jak się mylę.

USTAWA z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych mówi, że można za pozwoleniem wydawanym przez zarządcę drogi (czyli GDDKiA, właściwego wojewodę, burmistrza lub wójta) i pobiera się opłatę administracyjną nie większą niż 10 zł/m2 za dzień. Uzyskać takie pozwolenie, to żaden problem. A kwoty za zajęcie pasa drogowego (czyli drogi, jezdni, chodnika - tak jak w tym przypadku) są śmiesznie niskie dla jakiejkolwiek firmy reklamowej
  • 0

#20

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nosz weźcie litości... kolejna durna reklama tudzież... tudzież durna reklama, bo nie widzę innego powodu, dla którego chciałoby się komuś robić kosztowną operację na taką skalę.
Szczerze powiem, że wolę taką formę reklamy niż "to pranie jest kur*a bielsze!", ale widzę, że łatwo was miśki z forum, zdezinformować - skoro wystarczy paru kolesi w białych wdziankach, to strach pomyśleć, co by było, jakbyście się za Reptilian wzięli...
A i od razu widać, triumf święcą panowie z PR, reklama trafiła celnie.
  • 0

#21

ufoludek19.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sądze żeby miasto Gdańsk potrzebowało jakiejkolwiek rekalmy, szczególnie na tegotypu forum zajmującym się zjawiskami paranormalnymi. Fale GDN to nowość, nikomu wcześniej nie znane, fascynujące i szalenie przydatne. A jeżeli ktoś sądzi że pisanie na temat naukowych aspektów tych fali, to jakaś reklama - to znaczy że nie jest zbyt bystry i inteligentny.

Wracając do tematu to trzeba czekać na jakieś wyniki tych badań, co konkretnie wyniknęło.
  • -2

#22

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Ze wstępnego raportu z tych badań wynika, że pod wpływem fal GDN w mózgu dochodzi do wzmożonej produkcji endorfin. Badani mówili o nagłym przypływie energii i ogarniającej ich błogości. Wykazywali także bardzo wysoką potrzebę aktywności oraz skłonność do działań spontanicznych, zachowywali się nieprzewidywalnie i w sposób nieskrępowany.
Już za kilka dni mają wyruszyć w Polskę grupy badawcze, aby mierzyć natężenie fal GDN w różnych miejscach w kraju oraz badać konkretne przypadki ich wpływu.


To mi się kojarzy z akcją reklamową sieci komórkowej Heyah ;) nie wiem czy pamietacie, jak w telewizji emitowano serię spotów reklamowych z czerwoną łapą, a w centrach miast pojawiały bilbordy i plakaty z tym samym obrazkiem.
Działa to na tej samej zasadzie tzn. zainteresowanie klienta tajemniczością :) korci żeby się dowiedzieć, co powoduje zapamiętanie.
Według mnie, jeżeli napisali o "badaniu natężenia fal w różnych miejsach w kraju" to jednak nie będzie akcja promocyjna Gdańska , a coś szerszego.
Trzeba poczekać na wyjaśnienie :) jestem w stanie nawet o coś się założyć xD

A jeżeli ktoś sądzi że pisanie na temat naukowych aspektów tych fali, to jakaś reklama - to znaczy że nie jest zbyt bystry i inteligentny.


Dzięki wielkie xD akurat nigdzie nie ma nic naukowego na temat tych fal ;)




  • 0

#23

ufoludek19.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

Tak więc samochód z "naklejkami" nie był ściemą i rekalmą jak ktoś wyżej określił. To jest załosne. Chce się z kimś podyskutować na jakiś temat a tu zaraz jakieś gadanie o rekalamach. Pisząc o tym sami to nakręcacie -.- Załosne
  • -1

#24

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Badacze-sprawdza-natezenie-fal-GDN-w-Polsce,wid,12621032,wiadomosc.html

Tak więc samochód z "naklejkami" nie był ściemą i rekalmą jak ktoś wyżej określił. To jest załosne. Chce się z kimś podyskutować na jakiś temat a tu zaraz jakieś gadanie o rekalamach. Pisząc o tym sami to nakręcacie -.- Załosne

A wiesz co to jest "artykuł sponsorowany"? Na wp.pl jest ich sporo, zresztą jak na każdym większym portalu.
To jest reklama i do tego zrobiona bardzo ciekawie.

Użytkownik Ill edytował ten post 31.08.2010 - 19:53

  • 0

#25

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@ufoludek19
Bez stresu :) o czym chcesz tu dyskutować? Przeszukiwałem google na ten temat i nie znalazłem nic, oprócz wszędzie tego samego "kopiuj, wklej" tekstu. Aby poruszyć jakiś temat od naukowej strony to najpierw trzeba mieć jakiś materiał, a najlepiej kilka z różnych źródeł. Nie ma nic na temat odkrywcy, nie ma daty, nie ma okoliczności odkrycia, a to wszystko powoduje zmniejszenie wiarygodności tej informacji. Brak danych naukowych, ale już przeprowadzono badania na grupie osób :) to nie tak działa
  • 0

#26

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ufoludek19
Bez stresu :) o czym chcesz tu dyskutować? Przeszukiwałem google na ten temat i nie znalazłem nic, oprócz wszędzie tego samego "kopiuj, wklej" tekstu. Aby poruszyć jakiś temat od naukowej strony to najpierw trzeba mieć jakiś materiał, a najlepiej kilka z różnych źródeł. Nie ma nic na temat odkrywcy, nie ma daty, nie ma okoliczności odkrycia, a to wszystko powoduje zmniejszenie wiarygodności tej informacji. Brak danych naukowych, ale już przeprowadzono badania na grupie osób :) to nie tak działa

Jest tez www.falegdn.com na razie pusty ale pewnie ujawni się z kolejnym etapem reklamy.
Ups juz jest- przekierowuje na facebooka z kontem pofalowani
  • 0



#27 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Rejestracja ewidentnie SB. Kiedyś, za PRL to była Służba Bezpieczeństwa - dziś, to cholera wie! :))

Edit: +.....
3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

3.13 Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.

Użytkownik +..... edytował ten post 31.08.2010 - 22:34

  • 0

#28

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i ciąg dalszy małego śledztwa.
1 ktoś wyłożył pieniadze na utrzymanie domeny www.falegdn.com
Mamy jakiś trop .
Mały reserczyk i prosze bardzo.Mamy trop

Dołączona grafika

I proszę bardzo pod nr IP mamy 3 adresy

Dsk.com.pl
Falegdn.com
Gdnwaves.com
Nr 2 to ta od której startowaliśmy , nr 3 angielska wersja tego samego a nr 1 to .....


TAAAA DAAAAAA!

To duża warszawska agencja reklamowa DSK zajmująca się

Dołączona grafika

Między innymi organizowaniem takich akcji jakie oglądaliśmy na linkach z tego wątku .
Reklamowali miedzy innymi promocję Funduszy Europejskich na Podkarpaciu.Sandomierz ,Sephoprę ,firmę SAAB, keczup Tortex,

Poznań

Dołączona grafika



oraz pochwalili się i na stronie firmowej i na stronie Facebooka

Dołączona grafika.

Czyli to promocja Gdańska
Fale GDN dobre sobie .....

Użytkownik noxili edytował ten post 01.09.2010 - 07:50

  • 2



#29

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jednak miałem rację, że to fale GDaŃska :) moja intuicja mnie zaskakuje xD
@noxili
Good job ;)
  • 0

#30

faustus.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wow, że też wcześniej na to nie wpadłem. GDN. Aż w oczy się rzucało GDaNsk.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych