Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmieniony dekalog


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KAŻDY MUSI TO PRZECZYTAĆ!!!: Więc, Jeżeli ktoś jest zagorzałym Katolikiem - Chrześcijaninem, napewno wie że podstawą tej wiary jest Pismo Święte - Biblia. Włądze tego Kościoła uważają się za równe Bogu. A teraz przedstawie wam oszustwo i kłamstwo na której zbudowana jest wiara ta. Otwórz Pismo święte i UWAŻNIE przeczytaj 10 Przykazań Bożych które Bóg przekazał Mojrzeszowi i jego potomkom. Następnie otwórz Katechizm Katolicki (z którego dzieci przygotowywują sie do Pierwszej Kominii Świętej) i porównaj (te same) 10 Przykazań Bożych. Zwróć uwagę na DRUGIE przykazanie w Biblii, które kościół WYRZUCIŁ - widocznie nie odpowiadało wizjii Kościoła, ale żeby ilość przykazań się zgadzała podzielili DZIESIĄTE (ostatnie przykazanie) NA DWA!!!

I CO WY NA TO?????

Mogłabym przedstawić więcej takich sprzeczności ale nie chce mi sie rozpisywać bo jest tego naprawde wiele.

Czy ktoś chce wiedzieć więcej na ten temat to kontaktujcie się ze mną mój gg: 7947801 lub mailem: [email protected]


PS. Teraz łatwiej mi uwierzyć w UFO niż w Księdzu na kazaniu.
  • 0

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

więcej na ten temat
Było o tym juz na forum, poza tym temat ten znajduje się w złej kategorii...
  • 0



#3

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Następnie otwórz Katechizm Katolicki (z którego dzieci przygotowywują sie do Pierwszej Kominii Świętej) i porównaj (te same) 10 Przykazań Bożych.

Gdyby Krk chciał usunąć coś, co nie pasuje do jego wizji, usunąłby to z Pisma Św. a nie katechizmu dla dzieci, w którym wszystko jest przedstawione tak, aby nie miały problemu ze zrozumieniem. Kto chce, zajrzy do Biblii i ma odpowiedź.

2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
7 Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy*.
8 Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić*. 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 10 Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. 11 W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.
12 Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
13 Nie będziesz zabijał.
14 Nie będziesz cudzołożył.
15 Nie będziesz kradł.
16 Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek.
17 Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony* bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego».


Z kolei zaś inna wersja dekalogu znajduje się w Księdze Powtórzonego Prawa:

«Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 7 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie*. 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
11 Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.
12 Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. 13 Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, 14 lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. 15 Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.
16 Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.
17 Nie będziesz zabijał.
18 Nie będziesz cudzołożył.
19 Nie będziesz kradł.
20 Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa*. [18] 21 Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego.


Wersja dla dzieci jest tutaj:

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
4. Czcij ojca swego i matkę swoją
5. Nie zabijaj
6. Nie cudzołóż
7. Nie kradnij
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest


Poza tym istnieją trzy podziały dekalogu: katolicki/luterański, prawosławny/protestancki oraz żydowski.

W tym momencie chyba kończą się Twoje argumenty dot. dekalogu.
Poza tym, czytaj uważnie tematy i korzystaj z wyszukiwarki.
  • 0



#4

Sebastos.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram :mrgreen: . Kościół kłamie w wielu sprawach i przerobił pierwotną Biblię na swoje potrzeby.
  • 0

#5

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NHolokaust, Bardzo ładnie! Odrobiłeś zadanie. Ślicznie! 6+!
Ty sie obudź człowieku, sam przedstawiłeś tutaj w swiom poście argumenty popierające moją wersję, czyli napisałeś przykazania z Biblii i te które pozmieniał kościół, ty nie widzisz różnicy między nimi?? Napisałeś że są różne wersje żeby łatwiej zrozumieć, nie twórzmy kilku wersjii z czegoś co jest łatwe do zrozumienia. to w takim razie dla ciebie niedziela jest dniem szabatu?? bo wegług Biblii i nawet kościoła niedziela jest pierwszym dniem tygodnia i czcimy ten dzień bez podstawnie a przy sobocie - szabacie - siudmym dniu tygodnia zostali tylko żydzi!
Jeszcze jedno: nie czepiaj sie taki pierdół jak błędy ortograficzne bo nie o to tu chodzi a zresztą cała ta durna polska gramatyka to tylko komplikuje życie a ja od kilku lat nie mieszkam już w polsce, NA SZCZĘŚCIE!

[ Dodano: 2006-06-24, 18:47 ]
NHolokaust, Poza tym istnieją trzy podziały dekalogu: katolicki/luterański, prawosławny/protestancki oraz żydowski. ...


A ci co pisali Pismo Święte, prorocy i evangeliści występowali chyba w JEDNEJ wersjii czy podzale, czyż nie? Jeżeli każdy Kościół: katolicki/luterański, prawosławny/protestancki oraz żydowski, tworzy różne wersje dekalogu, czyli zmieniają wolę Boga, to coś jest NIE tak.
  • 0

#6

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

NHolokaust, Bardzo ładnie! Odrobiłeś zadanie. Ślicznie! 6+!

Schowaj ironię do kieszeni, bo nie jest wiele warta w Twoim przypadku.

Ty sie obudź człowieku, sam przedstawiłeś tutaj w swiom poście argumenty popierające moją wersję, czyli napisałeś przykazania z Biblii i te które pozmieniał kościół, ty nie widzisz różnicy między nimi??

Widzę. Kościół również je widzi. Każdy, kto ma IQ wyższe niż kamień polny - również. Wietrzysz sensację tam, gdzie de facto jej nie ma.

Napisałeś że są różne wersje żeby łatwiej zrozumieć, nie twórzmy kilku wersjii z czegoś co jest łatwe co jest łatwe do zrozumienia.

Uważasz, że dziecko jest w stanie bezproblemowo zrozumieć takie kwestie jak np:
jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Nie sądzę, ponieważ wbrew pozorom jest to nawiązanie do bardzo złożonej kwestii, jaką jest istota Boga.

to w takim razie dla ciebie niedziela jest dniem szabatu?? bo wegług Biblii i nawet kościoła niedziela jest pierwszym dniem tygodnia i czcimy ten dzień bez podstawnie a przy sobocie - szabacie - siódmym dniu tygodnia zostali tylko żydzi!

To, jak zapatruje się na to Biblia, masz podane w cytatach, parę postów wyżej. Jest to cytat z Biblii Tysiąclecia.

Jeszcze jedno: nie czepiaj sie taki pierdół jak błędy ortograficzne bo nie o to tu chodzi a zresztą cała ta durna polska gramatyka to tylko komplikuje życie a ja od kilku lat nie mieszkam już w polsce, NA SZCZĘŚCIE!

Zatem witaj w miejscu, gdzie "durna, polska gramatyka" jest m.in. wyznacznikiem tego, co sobą reprezentujesz.

A ci co pisali Pismo Święte, prorocy i evangeliści występowali chyba w JEDNEJ wersjii czy podzale, czyż nie?

Nie. Generalnie podział jest w pewnym sensie umowny, ponieważ nie masz przydzielonych liczb porządkowych w Piśmie Św. Stąd też różnice.

Jeżeli każdy Kościół: katolicki/luterański, prawosławny/protestancki oraz żydowski, tworzy różne wersje dekalogu, czyli zmieniają wolę Boga, to coś jest NIE tak.

Dekalog jest ten sam, różnią się tylko numerki.
Odsyłam do wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog
  • 0



#7

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponuje zamknać ten temat bo nie wnosi o nic nowego na to forum, a człowiek, który go założył posiada chyba zbyt małą wiedże w tym zakresie.
  • 0

#8

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytuje:
neon napisał/a:
A ci co pisali Pismo Święte, prorocy i evangeliści występowali chyba w JEDNEJ wersjii czy podzale, czyż nie?

Nie. Generalnie podział jest w pewnym sensie umowny, ponieważ nie masz przydzielonych liczb porządkowych w Piśmie Św. Stąd też różnice.

Nie o to chodzi, nie zrozumiałeś mnie, bo mi chodzi o to że autorzy Biblii napisali ją w jednej wersjii. Zdaje sobię sprawę że przetłumaczenie pisma z przed 2000 lat napisanego w języku aramejskim a później staro hebrajskim i przełożenie - przeniesienie na w miarę zrozumiały i nieodbiegający od orginału język jest nie lada sztuką. Zgodze się że mogą być różnicę w sposobie przekazu ale nie w zmienianiu jasnych i logicznych założeń w orginale.
  • 0

#9

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie o to chodzi, nie zrozumiałeś mnie, bo mi chodzi o to że autorzy Biblii napisali ją w jednej wersjii. Zdaje sobię sprawę że przetłumaczenie pisma z przed 2000 lat napisanego w języku aramejskim a później staro hebrajskim i przełożenie - przeniesienie na w miarę zrozumiały i nieodbiegający od orginału język jest nie lada sztuką. Zgodze się że mogą być różnicę w sposobie przekazu ale nie w zmienianiu jasnych i logicznych założeń w orginale.

Tłumaczenia masz dwa: Septuaginta oraz Wulgata. Myślę, że orientujesz się, czym one są.
Najwidoczniej nie zaglądałaś do linka podanego przeze mnie. Masz tam dokładnie wyjaśnione, na czym polegają podziały.

Jeśli zaś chodzi o odniesienie treści przykazań z Katechizmu do treści przykazań z Biblii - to już chyba wyjaśniliśmy, prawda? Niektórych kwestii nie da się przekazać w sposób prosty.
  • 0



#10

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cytuje:
neon napisał/a:
to w takim razie dla ciebie niedziela jest dniem szabatu?? bo wegług Biblii i nawet kościoła niedziela jest pierwszym dniem tygodnia i czcimy ten dzień bez podstawnie a przy sobocie - szabacie - siódmym dniu tygodnia zostali tylko żydzi!

To, jak zapatruje się na to Biblia, masz podane w cytatach, parę postów wyżej. Jest to cytat z Biblii Tysiąclecia.

---Biblia sie nie zapatruje, nie napisałeś żadnej odpowiedzi na moje to właśnie pytanie.
  • 0

#11

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

PS. Teraz łatwiej mi uwierzyć w UFO niż w Księdzu na kazaniu.

Tylko co ma do rzeczy kazanie księdza?
  • 0



#12

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powiesz o produkowaniu świętych??
  • 0

#13

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ukonkretnij, co masz na myśli, Sylwio, bo akurat "produkowanie" świętych to dość szeroka kwestia.
  • 0



#14

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poświęcanie swojego czasu świętym, klękanie i modlenie się do figur lub obrazków, a przecież tylko Bogu oddajemy cześć, i nie potrzebujemy do tego pośredników.
  • 0

#15

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

poświęcanie swojego czasu świętym, klękanie i modlenie się do figur lub obrazków, a przecież tylko Bogu oddajemy cześć, i nie potrzebujemy do tego pośredników.

Na początek małe zastrzeżenie: nie jestem katolikiem, ani nawet chrześcijaninem (co najwyżej formalnie).
A teraz do rzeczy: Figury/obrazki przedstawiające Boga i modlenie się do nich to nic złego. Tu raczej szukaj analogii do złotego cielca.
Jeśli zaś chodzi o świętych - to, że modląc się do Boga równocześnie ludzie proszą o wstawiennictwo Świętych za nimi nie jest przecież niczym karygodnym. Nie słyszałem o modlitwie do jakiegkolwiek Świętego(za wyjątkiem Maryi, choć to przypadek dość szczególnej Świętej), choć mogę być w błędzie . Co innego modlitwa jakiegoś Świętego (dajmy na to Krzysztofa, jeśli mowa o kierowcach).
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych