Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 8 głosy

Foto-grafia Noxiliego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#136

colorado brothers.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ładne zdjęcia.

 

Czym wykonujesz te zdjęcia, np powyższe, krakowski rynek. Jakiś obiektyw 'rybie oko' ?

Fajne, interesuję się, bo też czasem coś pstryknę ;)



#137

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakiś obiektyw 'rybie oko' ?

Tak , Samyang 3,8/8mm+ bezlusterkowiec Samsunga.





#138

colorado brothers.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A czy taki obiektyw zawsze zrobi 'jednakowe rybie oko' czy masz możliwość zmniejszyć kąt widzenia obiektywu ? Czy kąt zawsze jest jednakowy, a zmniejszyć można go ewentualnie kadrując zdjęcie ?



#139

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy taki obiektyw zawsze zrobi 'jednakowe rybie oko' czy masz możliwość zmniejszyć kąt widzenia obiektywu ? Czy kąt zawsze jest jednakowy, a zmniejszyć można go ewentualnie kadrując zdjęcie ?

To jest obiektyw stałoogniskowy czyli stale jest beczkowy obraz.Kadrować(crop) zawsze można w komputerze , Do mniejszych kątów używam innych obiektywów.choćby zestawowego "kita" 17-55mm. Ogólnie obiektywy zmiennoogniskowe są gorsze optycznie zwłaszcza w fotografii nocnej z racji słabszej transmisji kontrastu(np wokół świateł jest dużo wiecej flar i rozblasków).





#140

colorado brothers.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aa, tak przypszczałem, że obraz będzie stały, ale wolałem zapytać. Powiększyłeś moją wiedzę o obiektywach. Dzięki ;)



#141

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

etPm5T9.jpg

 

Oc7u4Nt.jpg

 

 

PXqV6Qb.jpg

 

 

92XY7VV.jpg

 

Jv8KzPN.jpg

 

GpOmpUn.jpg

 

 

QHSock5.jpg

 

nlCaLC2.jpg

 

gmvPgIF.jpg

 

 

Muzeum lokomotyw w Jaworzynie Śląskiej.

 

Ciekawostka to tu nakręcono ten teledysk Cleo

]https://youtu.be/rU0EO9_WWWU

 

 a wiele lat wcześniej jedna z lokomotyw "zagrała" w "Alternatywy 4"  :

 

http://www.tvp.pl/se...16?start_rec=16





#142

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Byłam tam kiedyś na imprezie parowozowej. :) Noxili tak, jak lubię oglądać Twoje zdjęcia tak tu trochę przesadziłeś z obróbką. ;)





#143

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Troszkę eksperymentuję z nowym programem(100 % przesiadka na linux) i czasem mnie ponosi. :(





#144

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako dzieciak, pamiętam że fascynowały i przerażały mnie parowozy. (tak pamiętam jak jeszcze jeździły normalnie na trasach.) Często z kumplami chodziliśmy na Stację PKP aby pooglądać te potwory. Pewnego razu zapytałem maszynistę, który przetaczał skład towarowy na bocznicę, czy mnie przewiezie. I Zgodził się :))) Niesamowite wrażenie. Do dzisiaj pamiętam każdy szczegół. Piękne wspomnienie. 





#145

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Noxili tak, jak lubię oglądać Twoje zdjęcia tak tu trochę przesadziłeś z obróbką. ;)

A mi się BARDZO podoba.

Dałem temu zresztą wyraz gdzie indziej.

Może nie na zdjęciu z "ludziami" ale lokomotywy wyszły przy tej obróbce... kosmicznie wyszły po prostu.

Moim faworytem jest "trójeczka" (chociaż "ósemka"... niepokojąco przyciąga wzrok :D)


Troszkę eksperymentuję z nowym programem(100 % przesiadka na linux) i czasem mnie ponosi. :(

A ten program to?

I tylko na Linuxie?

 

edit:

noxili - thx


Użytkownik pishor edytował ten post 12.09.2016 - 21:55




#146

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest Luminance HDR. Forki są pod windę (32 i 64 bitówki),Linux i MacOsa. Ściągnij z tąd

http://qtpfsgui.sourceforge.net/ Nawet nieźle to to działa. :)  Darmowy całkowicie.

 

PS Userzy ubuntu mają to w Centrum Oprogramowania Ubuntu czyli takim ichnim odpowiedniku Google Play czy Sklepu Windows.

 

Pewnego razu zapytałem maszynistę, który przetaczał skład towarowy na bocznicę, czy mnie przewiezie. I Zgodził się :)))

 

 

Ja miałem fajniej bo mój dziadek i dwóch moich wujków było maszynistami. Jako nastolatek(11-12lat ) potrafiłem prowadzić  elektrowóz ET22. Co ciekawe wiele lat później prawdopodobnie właśnie ten egzemplarz ET22 rozbił sie w katastrofie pod Szczekocinami.





#147

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Elektrowóz to jednak nie to samo co Parowóz :) Te wszystkie wajchy, ogień w piecu, gorąco i łańcuch (albo linka stalowa, pamiętam wajchę z zapadką, ale nie pamiętam do czego była podłączona) połączony z gwizdkiem. I te kłęby pary. Dla ośmiolatka to było coś niesamowitego. Dodatkowo pan maszynista, mówił mi co właśnie robi i dla czego. Wprawdzie niewiele wtedy z tego rozumiałem, ale tym bardziej była to dla mnie masakra:))))





#148

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Elektrowóz to jednak nie to samo co Parowóz :) Te wszystkie wajchy, ogień w piecu, gorąco i łańcuch (albo linka stalowa, pamiętam wajchę z zapadką, ale nie pamiętam do czego była podłączona) połączony z gwizdkiem. I te kłęby pary. Dla ośmiolatka to było coś niesamowitego. Dodatkowo pan maszynista, mówił mi co właśnie robi i dla czego. Wprawdzie niewiele wtedy z tego rozumiałem, ale tym bardziej była to dla mnie masakra:))))

Co fakt to fakt.Elektrowóz to taka krzyżówka konsoli elektrowni z wielka kierownicą( która służy tylko do ustalania szybkości jazdy :( ). Jazda elektrykiem taka trochę septyczna i stosunkowo mało emocjonująca.To trochę jak porównywać jazdę chopperem z jazdą wózkiem elektrycznym. Ale mimo wszystko wtedy jako dla dzieciaka frajda nieprawdopodobnie niesamowita.W muzeum w Jaworzynie najtrudniej było się dopchać do wnętrza lokomotywy: tyle dzieci :).

0rP3eLl.jpg

 

 

kCbrclw.jpg

 

Dzieciaki wejść weszły ale już żeby wyszły to "siłą" trzeba było je wyciągać.





#149

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Superksiężyc i mgła w moim ogrodzie.

 

ufYKLat.jpg





#150

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Troszkę nie publikowałem wiec nazbierał sie fotek.

Na poczatek  coś niezwykłego  i pasującego do forum

Pamiętacie histerię 2012 roku ?Majowie , przepowiednie , Koniec Kalendarza , przepowiednie Lucyny Łobos, Enki inne cuda na kiju??

Te niepozorne rumowisko to podziemia  pod kościołem na szczycie Ślęży. Tu miał się miała kryć maszyna Która Miała Ocalić Świat. :) ,   Tu wg pewnego znanego archeologa miąło być świątynia boga Żmija   (to akurat było już bardziej prawdopodobne).

Czyli Panie i Panowie tak wygląda miejsce o którym chyba wszyscy słyszeli a o którym nikt nie chce jakoś pamiętać.Jak wchodziłem miałem nadzieję, że trochę bardziej będzie w klimacie wykopalisk Indiany skrzyżowanych z wykopaliskami w Wolfenstein. Początek nawet nawet...

 

 

O354zpo.jpg

 

 

Resztki klimatu psują nawrzucane bez składu i ładu  jakieś współczesne śmieci , krzyz brzozowy , światek wymieszane kilkoma starymikamieniami i jeszcze podpisany hełm budowlany  Tabliczka Relikty.Dobre sobie..Chyba PRL w wersji Barei. Masakra.

 

AEd2Dst.jpg

 

 

Na uspokojenie nieco fotek z okolic szczytu Slęży.

 

RWiwyxA.jpg

 

hQVXrLA.jpg

 

 

A taki mam widoczek na Ślężę jak jadę z mojej wioski do najbliższej Biedronki(tez w wiosce notabene). To po lewej to góry Sowie i Wałbrzyskie.:)

 

QEkON3x.jpg






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych