Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 8 głosy

Foto-grafia Noxiliego


  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#1

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lubie mroczne klimaty. I chciałbym przedstawić swoja taką mini galerię swoich fotografii. Wiekszość przypadków charakter fotek (takie mhroooczne ;) ) determiniuję w specjalny sposób fotografujac(często filtrujac intensywnie filtrami zakrecanymi na obiektywy). Potem te które podobaja mi się poprawiam PS i softwarem do HDR .W sumie nierobie nic czego niepotrafiłbym zrobić pod klasycznym powiększalnikiem z zwykłego negatywu(zanim przesiadłem sie na cyfrę bawiłem się zwykła analogowa blisko 10 lat).
Wiem ze sporej grupie purystów foto mogą sie nie spodobać. No ale moze innym sie spodobają.
Gwoli technikaliów: wiekszość zrobiona cyfrowym Canonem 10D a troche analogowym zenitem 12XP (wszystkie portrety.Przepraszam za jakośc niektóre fotki maja ponad 10 lat.
Zapraszam do obejzenia i komentowania.


1.
Dołączona grafika



2.
Dołączona grafika


3.
Dołączona grafika

4.
Dołączona grafika

5.
Dołączona grafika

6.
Dołączona grafika

7.
Dołączona grafika

8.
Dołączona grafika


9.
Dołączona grafika


10.
Dołączona grafika.


12.
Dołączona grafika

13
Dołączona grafika


14
Dołączona grafika


15
Dołączona grafika

16

Dołączona grafika


17
Dołączona grafika

18
Dołączona grafika


19
Dołączona grafika


20
Dołączona grafika


21
Dołączona grafika


22
Dołączona grafika


23
Dołączona grafika


24
Dołączona grafika


25
Dołączona grafika

26
Dołączona grafika


27
Dołączona grafika


28
Dołączona grafika


29
Dołączona grafika



30
Dołączona grafika



Jeżeli sie Wam spodobało zapraszam serdecznie do mojej galerii Digart Noxili

Użytkownik noxili edytował ten post 20.08.2010 - 21:59




#2

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

1.ok
2 rusztowanie nie jest romantyczne a się rzuca w oczy,to nie ten klimat rozkładu kiedy widać że ktos chce cos robić z zabytkiem ,okej z ruderą w której bezdomni giną , ale nie z zabytkiem,
brak wyczucia naszej mrocznej estetyki,mroczny sznyt za to
3. bardzo dobrze,to grabieją nad cmentarzyskiem domostwa drzewa krwiopijcy pijące z trupów schowanych pod podłogom robaczywą krew
4. cienki efekt,to nie to co na filmach
5.pacz punkt wyrzej
6.parafialne
7.żydowskie
8.new york styl
9.nie wiadomo co, ani industrial ani sakralne
10.folklor
11.celtycka zielona nuda z Irlandii
12.nuda
13.zajefajne,apokaliptyczny stajl
14.o dramat,wiedźmin tu może biegać za południcami,ale kurna czeski
15.no już bardziej polski
16.nuda
17.folklor nuda
18.okej,poetyckie
19.nuda
20.zajefajne,mroczny pobyt na ranczu z piłą mechaniczną
21.świetne,mhm ,sypkie,płynne pomiędzy gatunkami alien-apokalipsa-poetyka
22.alien.,dobre
23.i dalej czyli z lasek ta z ustami z charakterem reszta to robienie sierotki od grabi z kobieciny
i dalej niema już nic ciekawego więc sobie daruje komentarze

Użytkownik Muhomorniczy. edytował ten post 19.08.2010 - 14:55


#3

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi tam się podobają.



#4

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakimś znawcą fotografii to ja nie jestem ale zdjęcia wg mnie ciekawe, szczególnie pierwsze trzy i drugie od końca.

#5

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kadry ciekawe, aparat z tego co widzę dobry i nie na kicie. To ułatwia robienie dobrych zdjęć.

Niektóre są trochę za chamsko fotoszopowane. Nie tyle że mocno, tylko trochę bez ładu i składu by dodać mroku na zdjęciu. Niektóre cienie na domach wręcz kłócą się ze wszystkimi prawami perspektywy i oświetlenia. :P



#6

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Okiem laika czyli moim, zdjęcia wyglądają ładnie i klimatycznie. Patrząc na niektóre aż chciałoby się przenieść na te puste pole i zobaczyć jego bezmiar (kojarzy mi się z wolnością) :D
A Pan, Panie Muhomor ma dosyć dziwne obiekcje co do niektórych zdjęć :P

#7 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Jedne są super ale są takie które są do bani i to nie tylko ze względów technicznych.

Ponumeruj je albo nadaj nazwy aby można było łatwiej się odnieść do konkretnych zdjęć. :)

#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówisz i masz .
Zdjecia są ponumerowane.



#9 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak czytam większość opinii to odnoszę wrażenie, że niektórzy doszukują się wad tam gdzie ich nie ma na siłę, tylko po to, żeby zabrzmieć mądrze i sprawić mylne wrażenie znawców. A pan muhomorniczy to już całkiem- przerost formy nad treścią.

#10

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy po prostu oglądają zdjęcia. Do tego mają alergie na digartowe i deviantowe lizanie dupska w komentarzach. ;p



#11

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi się bardzo podoba to z błyskawicą i pejzaże są ładne.



#12

Windigio.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałbym że takie mroczne, jedynie od pierwszych trzech zdjęć zawiewa grozą. Zdjęcie 16 i 19 bardzo mi się podoba, nie będziesz miał nic przeciwko, jak ustawię sobie któreś z nich na tapetę ? Reszta jest taka sobie.

PS. Gdzie były robione pierwsze 3 zdjęcia ?

#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałbym że takie mroczne, jedynie od pierwszych trzech zdjęć zawiewa grozą. Zdjęcie 16 i 19 bardzo mi się podoba, nie będziesz miał nic przeciwko, jak ustawię sobie któreś z nich na tapetę ? Reszta jest taka sobie.

PS. Gdzie były robione pierwsze 3 zdjęcia ?

To bardzo miło.
Tu masz linka do imageshacka z bardziej "cywilizowanymi" rozdzielczościamiMój odnośnik

Zdjęcia 1-2 to Mańczyce między Wrocławiem a Strzelinem .Niesamowita budowla

Dołączona grafika
W sumie jest tam też stara stalowa oranżeria jakby żywcem wyjęta z horroru Kinga "Róza Czerwona". Niestety akurat odmówiła współpracy bateria w aparacie i fotek niestety nie mam.Żeby było bardziej wkurzające to po przejechaniu paru kilometrów "obudziła się" znowu i mogłem fotografować płyty nagrobne templariuszy w Zielenicach(ten sam rejon) .
A nr 3 to ruina pałacu von Richthofenenów w Lipowej.z Lipowej są fotki nr 12 ,15,17,19 Naprawdę niesamowite miejsce.
Jeżeli mieszkasz niedaleko Wrocławia lub tam bywasz to zapraszam w rejon Pd wsch od Ślęży. Tam cały rejon jest usiany takimi ruinami(no i tez odnowionymi pałacami ale one nie są takie fajne)

Dołączona grafika

Sam wybieram się rowerem i aparatem w ten rejon popolować na ruiny wiatraków holenderskich

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Czekam tylko na dobrą pogodę.



#14

Windigio.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to w tym roku już się chyba nie doczekasz ładnej pogody :/.

Nie wiedziałem, że w tamtym rejonie jest tyle takich budowli, w przyszłym roku w wiosnę chyba się tam wybiorę, bo w tym to już na ładną pogodę chyba nie można liczyć a mieszkam w Częstochowie więc kawałek do tego miejsca mam.

A ta ruina pałacu Von Richthofenenów bardzo przypomina mi pewną budowlę którą mijam za każdym razem jak jadę do babci, kawałek od Częstochowy, dlatego się pytałem :).

#15

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to w tym roku już się chyba nie doczekasz ładnej pogody :/.

Nie wiedziałem, że w tamtym rejonie jest tyle takich budowli, w przyszłym roku w wiosnę chyba się tam wybiorę, bo w tym to już na ładną pogodę chyba nie można liczyć a mieszkam w Częstochowie więc kawałek do tego miejsca mam.

A ta ruina pałacu Von Richthofenenów bardzo przypomina mi pewną budowlę którą mijam za każdym razem jak jadę do babci, kawałek od Częstochowy, dlatego się pytałem :).

Mam nadzieje że jednak będzie trochę cieplej . Tu jest bardzo fajny mikroklimat .
Codo "zatężania niezwykłości" to polecam tą książkę

Dołączona grafika
Moze dorwiesz w jakiejś bibliotece. Autorka jest znana z serii "Polska z dreszcykiem". Notabene w tej książce poraz pierwszy pojawia się w mediach Lucyna Łobos.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych