Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA pracuje nad silnikiem antymaterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
NASA pracuje nad silnikiem antymaterii

Większość porządnych statków kosmicznych w powieściach Science-Fiction używa generatorów antymaterii jako paliwa / rodzaju napędu, z prostej przyczyny - jest to najlepsze znane paliwo. Podczas gdy tony paliw chemicznych są potrzebne do wykonania załogowej misji na Marsa, tylko kilkanaście miligramów antymaterii wystarczyłoby aby dokonac tego samego (miligram to jedna tysięczna wagi jednego cukierka M&M). Jakkolwiek w rzeczywistości moc antymaterii idzie w parze z ceną. Niektóre reakcje antymaterii produkują bardzo silne promieniowanie gamma, które penetruje materię i niszczy molekuły w komórkach, więc nie jest zbyt "zdrowe" dla otoczenia. Instytut NASA - "Koncepcji Zaawansowanych" (NIAC) sponsoruje zespół badaczy, którzy pracują nad nowym statkiem z silnikiem antymaterii i starają się oni wykluczyć negatywne efekty tego typu reakcji. Antymateria jest czasem nazywana "odwrotnym obrazem" normalnej materii ponieważ mimo, że wygląda tak jak normalna materia, niektóre jej własności są odwrócone. Na przykład: normalne elektrony, które przenoszą ładunki elektryczne wewnątrz wszystkiego od telefonów po telewizory plazmowe, mają negatywny (ujemny) ładunek. Anty-elektrony mają dodatni ładunek a naukowcy nazywają je "Pozytronami". Kiedy antymateria spotka się z materią obie giną powodując wyzwolenie energii. Prace nad statkiem wykorzystującym antymaterię jako napęd zawierają się w programie "Mars Reference Mission".

Tłumaczenie:
Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://www.unexplain...ws.php?id=71212
  • 0



#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

elegancko. szkoda tylko ze nie pracuja nad silnikiem antygrawitacyjnym
:smile:
  • 0

#3

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w hotnews.pl juz dawno pisali o tym... Antymateria ma dluzszy staly ciag niz normalny silnik wykorzystywany w kosmosie i przy tym w 45 dni mozna doleciec tym silnikiem na Marsa. Wiec daje to wielkie mozliwosci kolonizacji np. Ksiezyca i bliskich planet :>
  • 0

#4

octopus.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale antygrawitacja też chyba ma przyszłość. Są przesłanki, że już nawet Hitler osiągnął antygrawitację. Jest nawet znana budowa takich "generatorów".
  • 0

#5

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No antygrawitacja napewno jest lepsza od silników na antymaterię choćby z tego względu, że obiekt posiadający napęd antygrawitacyjny ma masę równą zero co daje nieograniczone możliwości przemieszczania się :)
  • 0

#6

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jeśli w niedalekiej przyszłości będą próby tego silnika nagrane na video to podajcie tu linki chciałbym zobaczyć jak to będzie działać :D

elegancko. szkoda tylko ze nie pracuja nad silnikiem antygrawitacyjnym


octopus wspomniał że Hitler ponoć dysponował silnikiem antygrawitacyjnym też to słyszałem. a teraz według mnie silnikiem tym pewnie dysponują amerykanie :D
  • 0

#7 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

@Eurycide elektron o dodatnim łądunku to pozyton a nie pozytron :) przecież wiem że wiesz i to tylko pmyłka :)

gdzies na forum czytałem jeszcze że narazie nie potrafilibysmy antymateri przechowywać ze względu że przy kontakcie z materią nastąpi anihilacja... a zresztą myśle że szybciej zrobią statki działające na wirującą wode i powietrze, wkońcu prototyp maja pokazać już za rok !!!!
  • 0

#8

StormHunt.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Antymateria może być trzymana w polu elektromagnetycznym co pozwalałoby chyba na brak kontaktu ze "zwykłą" materią.

Electromagnetic trap

In one plan, the antimatter would be collected using three concentric wire spheres. The outermost, spanning 16 kilometres, would be positively charged to repel protons from the solar wind and attract negatively charged anti-protons from space.

These anti-protons would then slow down passing through the middle sphere and come to rest inside the smallest sphere, which would measure 100 metres in diameter. An electromagnetic field would trap the exotic particles there.

http://www.newscient.../article/dn7538


Może ktoś by to przetłumaczył, bo ja jestem kiepski w te klocki ;-)
  • 0

#9

neon.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nasa, amerykanie, mają wszystko, antygrawitacje i tak dalej, a ja widziałam w telewizjii polaka, co wymyślił jak oszykać grawitacje, i mówił że to jest tak okropnie proste i że ludzie zamiast przysiąść do prostych rz to rozmyślają nad trudami pokonamia grawitacji! to prawda, a gość nie chciał zdradzić wynalazku, :-(
  • 0

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ktoś by to przetłumaczył, bo ja jestem kiepski w te klocki


Elektromagnetyczna pułapka

Antymateria mogłaby być przechowana przy użyciu trzech koncentrycznych "siatkowych" sfer. Zewnętrzna mierzaca 16km (średnicy) byłaby naładowana dodatnie aby odpychać protony pochodzące ze słonecznego wiatru i aby przyciągać czasteczki naładowane ujemnie (anty-protony) z kosmosu.

Te anty-protony zwalniałyby przechodząc przez środkową sferę i zatrzymywałyby się wewnątrz najmniejszej, która mierzy 100m średnicy. Pole elektromagnetyczne łapałoby tam te egzotyczne cząsteczki.
  • 0



#11

pawelg.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a skad sie bierze taka antymaterie?
  • 0

#12

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a skad sie bierze taka antymaterie?


Jesteśmy w stanie wytwarzać śladowe ilości antymaterii poprzez rozpędzenie w akceleratorach cząstek do bardzo dużej prędkości (energii) i zderzeniu ich. W wyniku kreacji powstają pary cząstka-antycząstka. Udało się otrzymać antyprotony, antyneutrony, pozytony (antyelektrony), atomy antywodoru i jądra antydeuteru, antytrytu i antyhelu.

Tak otrzymane cząstki i antycząstki mają bardzo dużą prędkość (temperaturę) co utrudnia przechowywanie antymaterii. Trwają liczne doświadczenia, w których bez kontaktu antymaterii z materią można spowalniać cząstki antymaterii oraz przechowywać antymaterię.

prościej się nie da ;-)
  • 0



#13

octopus.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Eurycide elektron o dodatnim łądunku to pozyton a nie pozytron :) przecież wiem że wiesz i to tylko pmyłka :)

chyba raczej :-D pozytron :mrgreen:
  • 0

#14

Ariel.
  • Postów: 242
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przecież pozyton, pozytron i antyelektron to jedno i to samo, po co na siłę wprowadzacie zamieszanie?

Dla tych co jeszcze zechcą polemizować z tą opinią mała definicja:

Pozyton, pozytron, antyelektron – elementarna cząstka antymaterii oznaczana symbolem e+, będąca antycząstką elektronu – należy do grupy leptonów. Jej ładunek elektryczny jest równy +1 (jednostce ładunku elementarnego), masa jest równa masie elektronu. Spin pozytonu jest połówkowy. Podczas anihilacji elektronu z pozytonem wydzielane są dwa kwanty gamma.
  • 0



#15

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

NASA pracuje nad silnikiem antymaterii


Na reszcie jakieś postępy. Może doczekam podróży poza nasz system. :drink:

Użytkownik Tiamat edytował ten post 22.11.2006 - 20:46

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych