Skocz do zawartości


Awantura o Krzyż.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
311 odpowiedzi w tym temacie

#31

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Po co Premier podgrzewa i tak gorąca atmosferę, przecież takie stwierdzenie tylko umocni obrońców krzyża w ich przekonaniach. Czy ktoś mi jeszcze powie, że to nie jest celowe podburzanie.
  • 0



#32

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zachodnie trendy? Zachodnim trendem jest państwo bezwyznaniowe? Państwo gdzie obywatel robi, co mu każą i nie podskakuje władzy? Państwo, gdzie rząd nie musi o wszystko walczyć i się targować? Jak to są zachodnie trendy, to ja wolę ten zgniły Wschód...

Kurde, sprawiłeś, że się chwilę poczułem starym dziadem z przegranym życiem...

Ja akurat należę do młodych (23 lata), i TVN, jest dla mnie zwykła stacją TV jak każda inna.


To i tak masz nade mną siedem lat przewagi, a ten tekst o masonach i żydokomunie to walnąłem w lekkim przypływie ironii ;]
  • 1

#33

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

usuną krzyz to i nie bedzie zadnego pomnika ofiar zamachu w smolensku. ludzie to wiedza. teraz krzyz stal sie nie symbolem nie kosciola a walki o prawde. mam nadzieje, ze niedluga beda wieksze awantury i dla pewnych osob to sie zle skonczy
  • -1

#34

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry, że tyle piszę w tym threadzie, ale nie zdzierżę normalnie...

@Pudzion: A bez tego, cholera, pamięć wygaśnie? Wszystkie ofiary zostaną wymazane z pamięci "prawdziwych Polaków"? Bez tego twojego cholernego drzewka i jakiejś kiczowatej tablicy? Tym jest dla ciebie pamięć? Sztucznym monumentem, martwymi symbolami? Nienawiścią i walką o "prawdę", którą każdy postrzega tak, jak mu wygodnie?
Oby to się skończyło źle dla ciebie i tym podobnych oszołomów. Może was to nauczy trochę rozumu...

edycja cisz: Szanujmy jednak uczucia katolików i piszmy o krzyżu nie jak o "cholernym drzewku". I szanujmy się wzajemnie w dyskusji, bez wyzywania się i złorzeczenia, proszę.

Dołączona grafika

Użytkownik cisz edytował ten post 03.08.2010 - 20:55

  • 0

#35

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cisnienie ci skoczylo, nie pora jeszcze na to

edycja cisz: pudzion, nie spamuj jednak

  • 0

#36 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Po 'choj' ma być przed pałacem pomnik? Czy to tam zginęli Ci którzy lecieli samolotem? Czy krypta na Wawelu i odpowiedni "kącik" w kościele św. Anny to za mało? Trzeba zawłaszczyć jeszcze teren Kancelarii Prezydenta? Może wywalimy tych urzędników i zrobimy tam "Muzeum Męczeńskiej Śmierci Jego Wysokości Lecha Aleksandra Kaczyńskiego wraz z małżonką"?

Dziwne, że Ci wszyscy fanatycy nie chcą robić miejsc kultu np. pod prywatnym domem Kaczyńskich, albo w Smoleńsku...
  • -1

#37

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Razor: Przecież im chodzi o pokazanie się, zrobienie jak największej zadymy tam, gdzie ich wszyscy widzą i gdzie mogą wywrzaskiwać swoje dykteryjki i do woli bić pianę przed mediami.

@Pudzion: Nie pyskuj.
  • -1

#38

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może wywalimy tych urzędników


Popieram. :D

Dołączona grafika
  • 0



#39 Gość_Kamret Dołnalt

Gość_Kamret Dołnalt.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo za tym krzyżem głównie stoją ciemni i ograniczeni ludzie, to są fanatycy którzy nie potrafią przegrywać (wybory).


A ja wiem, że to są Polacy z dziada pradziada, którym nie wystarczy powiedzieć jak dziecku "Kacor jest zły, a Tfusk dopry" i biegną posłusznie do zagrody. Ci, którzy tak ujadają na krzyż to tak naprawdę najbardziej bezwolna masa w naszym narodzie, która była na tyle głupia żeby dać się zindoktrynować mediom bo stamtąd czerpią informacje, a wszystkie poza TVP i nielicznymi gazetami szczekają na jedną modłę.

Wystarczy powiedzieć coś na ten krzyż albo na któregoś z braci Kaczyńskich, aby zostać zwyzywanym od komuchów,skur*******, oraz żydów (bo to oczywiście wszystko ich wina...).


Mhm i pewnie sprawdziłeś na sobie i nie opierasz się na stereotypach.

Rzygać mi się chce gdy to oglądam, jest to żałosne i odrażające.


Rzeczywiście udzieliły mi się te problemy żołądkowe czytając tan wpis.

Denerwuje mnie także postawa kościoła, który wcina się w politykę jak może, a teraz gdy jeden z jego symboli jest w takiej sytuacji, umywa ręce.


Angażować się źle, umywać ręce tak samo. Najlepiej gdyby posłusznie partii rządzącej usługiwał.

Ja staram się być dobrym człowiekiem ale teraz, naprawdę mam nadzieje że wszyscy ci fanatycy skończą źle


Brawo! Jesteś na dobrej drodze. Będziesz wspaniałym wyznawcą partii rządzącej. Pamiętaj o paradzie Schumana i pochodzie.

bo to oni są prowokatorami "Wojny Polsko-polskiej"


Prowodyrami ...

PS:Wulgaryzmy same cisną się na usta


Ależ wybaczamy ze względu na bardzo młody wiek ale w takim wieku jeszcze nie powinno się używać wulgaryzmów.




A ja w przeciwieństwie do Ciebie życzę Ci jak najlepiej. Byś wzrastał w zdrowiu i radości.

Dołączona grafika

Użytkownik Kamret Dołnalt edytował ten post 03.08.2010 - 21:07

  • 2

#40

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też popieram pomysł z wywaleniem urzędasów, w Pałacu Prezydenckim jest za dużo pomieszczeń, a jak wiadomo w państwie biurokratycznym wolne pomieszczenie to niewykorzystane pomieszczenie...tyle z OT

Dołączona grafika
  • 1



#41

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm, jeśli wierzyć sondzie w jednym z programów publicystycznych w TVP dla Polaków wcale nie jest takie jasne i jednoznaczne co z tym krzyżem uczynić. 56% do 44% - no ok, 10% różnicy, ale druzgocząca większość to nie jest.

Tak naprawdę chyba za bardzo nam nie przeszkadza, że krzyż - symbol Katolicyzmu stoi przed budynkiem rządowym. Przypominam, że krzyż wisi także w sejmie i w każdej polskiej klasie szkolnej (chyba, że mnie coś ominęło). Polacy nie widzą tak naprawdę wiele złego w tym, że przestrzeń publiczna jest przesycona symbolami katolickimi, kościelnymi.
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kościół zawsze w polityce uczestniczył i tak jest do tej pory. Czy to dziwne takie? Wszak jesteśmy krajem o zbliżającej się do 100% deklaracji tego wyznania. Obowiązują nas dawne zobowiązania - konkordat.

Teraz pytanie, czy jesteśmy gotowi odejść od stałego wikłania kościoła w politykę? Konstytucja gwarantuje jednak rozdzielność Państwa od kościoła, świeckość państwa...
Trudne to wszystko, osobiście mi ten krzyż nie przeszkadza i jak dla mnie może tam sobie stać. Jesteśmy takim krajem, jakim jesteśmy i nie przeszkadza mi wkraczanie symboli religijnych w sferę publiczną. Wynikają z naszej tożsamości, z tego, że nie mamy nic przeciwko nim. Oczywiście dopóki nikt nie będzie tej niewierzącej mniejszości czynił przymusu wyznawania pewnej religii bądź czczenia (nie mylić z szacunkiem) pewnych symboli.

Zastanawiam się nad usilnie powtarzaną jak mantra tezą PO, iż krzyż ten jest użyty do celów politycznych, a także zdaniem M. Środy iż grupa pełniąca wartę pod krzyżem jest stymulowana przez pewne środowiska polityczne. Tak owszem, to co czyni ta grupa najzagorzalszych fanatyków jest po prostu karygodne i uwłaczające dla krzyża i katolicyzmu. Oni są gotowi zginąć za ten symbol przecież. I z jednej strony to jest tak, że ktoś nagle zabiera im coś najdroższego (btw. widziałam tam także młode osoby), odziera ich kraj z symbolu ich religii i wytycza im miejsca, gdzie z tym symbolem mogą się schować nikomu nie przeszkadzając, a z drugiej kieruje nimi straszna nienawiść do obecnej opcji rządzącej. I to jest żenujące, ale na takich emocjach bazuje Radio Maryja. I jest to w sporej mierze elektorat PiS.
Każdy coś wykorzystuje do swoich politycznych rozgrywek i dlatego prawdę mówiąc nie chce mi się angażować w tę kwestię. Tu nic nie jest szczere. Doprawdy, straszny szum się zrobił, i to jest w sumie z boku całkiem groteskowe.
Już nie wspominając, że dzisiaj podjęto całkiem ważne decyzje w sprawie podatku VAT. I to jest kolejny wątek ;)

No i dobra, koniec tego monologu.
  • 0



#42 Gość_Kamret Dołnalt

Gość_Kamret Dołnalt.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystkim którzy zazdroszczą Białorusinom ustroju politycznego, chcą strzelać ostrą amunicją do protestujących i krzewicieli innych tego typu kwiatkwów...

jeb@#jcie się w czoło zanim coś powiecie...


Żebyście z takim animuszem wyklinali oszustów i aparatczyków w urzędach, to może żyłoby się lepiej. ;)



Święta racja :D To jak z hasłem "Zero tolerancji dla braku tolerancji". Tacy wielcy obrońcy Arabów w Palestynie, Afgańczyków, Arabów w Iraku, a bezbronną grupkę z krzyżami w ręku wojskiem by rozganiali. To się nazywa obłuda. Przypatrzmy się kto tak wrzeszczy na forum i okaże się że wielbiciele pokoju to zamordyści.
  • 1

#43

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A najsmutniejsze ale co było do przewidzenia to to, że sam krzyż i to co on sobą reprezentuję jest gdzieś tam hen daleko, zdeptane żeby nie napisać splugawione. Krzyż został zawłaszczony, stał się już niestety nie symbolem a narzędziem.
Tak jak ze słowem "kocham". Powiedziane raz, w odpowiedniej chwili potrafi sprawić, że świat wiruję, zabiera obdarzonej osobie oddech, potrafi odmienić resztę życia. Powtarzane notorycznie, w każdej dowolnie wybranej chwili traci znaczenie, sens.
Dopuściliśmy aby "ukrzyżowano" wszelką przestrzeń publiczną, porozwieszaliśmy je w szkołach, urzędach, szpitalach, biurach czy nawet po dworcowych kiblach. W imię poprawności a właściwie kierowani owczym pędem odarliśmy go z sacrum. Teraz byle paranoik może się do niego przykuwać, stawiać po nocy na środku chodnika i NIKT mu nie zarzuci profanacji bo sprofanować można świętość a nie ... ogólnodostępne, publiczne narzędzie które każdy może zbić z dwóch desek lub kupić plastikowe w kiosku...

Użytkownik Bierdol edytował ten post 03.08.2010 - 20:41

  • 0

#44

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę chyba za bardzo nam nie przeszkadza, że krzyż - symbol Katolicyzmu stoi przed budynkiem rządowym. Przypominam, że krzyż wisi także w sejmie i w każdej polskiej klasie szkolnej (chyba, że mnie coś ominęło).


No, a teraz jeszcze ma stać na pokaz i pośmiewisko całego świata? Już i tak trudno wytrzymać...

(btw. widziałam tam także młode osoby)


Wiesz o indoktrynacji, nie? I o tym, dlaczego taki Hitler najchętniej robił sobie zdjęcia z dziećmi?
Osobiście było mi żal pewnego blondynka, która wymachiwał krzyżem, wrzeszczał te durnoty, a wyraz twarzy miał zupełnie niczym nawiedzona baba rzucająca się w tym czasie pod krzyżem i wołająca o niesprawiedliwości, jaka to ją spotyka.

Teraz pytanie, czy jesteśmy gotowi odejść od stałego wikłania kościoła w politykę? Konstytucja gwarantuje jednak rozdzielność Państwa od kościoła, świeckość państwa...


Lecz konkordat to rujnuje, żeby nie było za fajnie, zresztą cała Polska i bez niego jest już na dobre w szponach Watykanu.



Tacy wielcy obrońcy Arabów w Palestynie, Afgańczyków, Arabów w Iraku, a bezbronną grupkę z krzyżami w ręku wojskiem by rozganiali. To się nazywa obłuda. Przypatrzmy się kto tak wrzeszczy na forum i okaże się że wielbiciele pokoju to zamordyści.



Ja tam bym na Irak [kasacja treści], więc won.

Dołączona grafika

Użytkownik cisz edytował ten post 03.08.2010 - 20:51

  • 0

#45

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja jestem zadowolony z faktu ze Polacy jeszcze potrafią wyjść na ulicę w obronie tego co dla nich ważne.
Czyż to nie pozytywne ? W epoce lemmingów, biernośći i ogólnego marazmu to podnoszący na duchu gest.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych