Skocz do zawartości


Awantura o Krzyż.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
311 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html


http://www.youtube.com/watch?v=nFYodFG_I-k&feature=channel


Jeden z wielu filmów na YT.


Co ja o tym myślę...

Krzyż został postawiony przez harcerzy celem tymczasowego upamiętnienia tragicznego wydarzenia jakim nie wątpliwie była katastrofa w Smoleńsku. Jest apelem o postawienie w jego miejscu pomnika. Moim zdaniem cel, idea są słuszne. Harcerze chcieli dobrze i nie powinno się mieć do nich żadnych pretensji. Wydaje mi się, że gdyby wiedzieli wcześniej co z ich czynu wyniknie, wątpię czy postawili by ten krzyż, kompletna profanacja idei autorów. Za to pretensje powinny być i to spore do polityków, głównie z PiS,u i do jego zwolenników, którzy, urządzili sobie z niego obiekt politycznych manifestacji. Za ich właśnie sprawą widzieliśmy to co widzieliśmy, przepychanki, gaz łzawiący i pałki. Moim zdaniem, krzyż ten powinien już dawno zostać przeniesiony w inne, bardziej się do tego nadające miejsce, wszak minęło sporo czasu od tragicznych wydarzeń. Poza tym, Pałac Prezydencki nie jest miejscem kultu, miejsce krzyża jest w kościele.

Co wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Użytkownik Armstrong2009 edytował ten post 03.08.2010 - 18:16

  • 3

#2

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety wszyscy wiedzieli, że to się tak skończy...Polacy zawsze identyfikowali się ze swoją wiarą, wszystkie większe wygrane bitwy poprzedzane były pieśniami religijno-patriotycznymi, chyba widziałeś w TV, że większość "obrońców krzyża" to ludzie starsi. Tego przywiązania nie da się wyplenić z dnia na dzień, tak jakby to sobie niektórzy życzyli...Ile to społeczeństwo ma jeszcze wytrzymać? Mi osobiście krzyż nie przeszkadzał.
Btw. Niepotrzebnie rozpętałeś kolejną awanturę na forum ;)
  • 2



#3

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bo za tym krzyżem głównie stoją ciemni i ograniczeni ludzie, to są fanatycy którzy nie potrafią przegrywać (wybory).Wystarczy powiedzieć coś na ten krzyż albo na któregoś z braci Kaczyńskich, aby zostać zwyzywanym od komuchów,skur*******, oraz żydów (bo to oczywiście wszystko ich wina...).Rzygać mi się chce gdy to oglądam, jest to żałosne i odrażające.Denerwuje mnie także postawa kościoła, który wcina się w politykę jak może, a teraz gdy jeden z jego symboli jest w takiej sytuacji, umywa ręce.Ja staram się być dobrym człowiekiem ale teraz, naprawdę mam nadzieje że wszyscy ci fanatycy skończą źle bo to oni są prowokatorami "Wojny Polsko-polskiej"

PS:Wulgaryzmy same cisną się na usta
  • 6



#4

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polska jest krajem "demokratycznym" gdzie panuje wolność słowa, wolność wyznania itp. Jeżeli przed Pałacem Prezydenckim stanie krzyż to będzie świadczyło o dyskryminacji innych religii.. I zacznie się wojna o wznoszenie nowych symboli religijnych przed pałacem... Bo dlaczego ma prawo stać tam krzyż, a nie można postawić pomnika Buddy... Jak dla mnie ta cała historia to błędne koło . Krzyż powinien zniknąć jak najszybciej... A to co się dzieje przed tym pałacem to chocholi taniec i marazm społeczny... Idea może była słuszna ale nie przemyślana.. Tyle w temacie.
  • 1



#5

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Krzyż miał być symbolem, upamiętnieniem wielkiej tragedii, która dotknęła każdego Polaka bez względu na wyznanie i poglądy polityczne. Jednakże stoi przed pałacem - siedzibą prezydenta, jakby nie patrzeć, przed placówką polityczną, więc nie może tam zostać na zawsze. Postał w czasie żałoby, czas przenieść go w bardziej odpowiednie miejsce- do kościoła, przecież wtedy nie straci nic ze swojej symboliki. Te proste argumenty nie docierają do niektórych ludzi, to smutne. Krzyż postawili harcerze, oni też zdecydowali, że kościół św. Anny to dobre miejsce, w którym można go umieścić już na stałe- jako pamiątkę, mimo to są opluwani i wyzywani, dla mnie to chore.
Nic nam nie wróci tych ludzi, na pewno nie awanturowanie się o dwie zbite ze sobą deski.
  • 1

#6 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam nadzieję że nikt nie wyjedzie znowu z argumentacją, że krzyż stoi tam bezprawnie.
Jeśli tak to nie powinien tam w ogóle się znaleźć i kto na to w ogóle pozwolił i dlaczego go natychmiast nie usunięto?
Pani Gronkiewicz-Waltz od razu powinna go usunąć ale się bała czyli dała przyzwolenie do łamania prawa.

na pewno nie awanturowanie się o dwie zbite ze sobą deski.

No tu przeginasz.

Użytkownik osiris edytował ten post 03.08.2010 - 18:30

  • 1

#7

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No tu przeginasz.

A co, ja tam stoję i pod świętym symbolem się wyklinam, wydzieram i awanturuję?
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, a z tego co widze to aż tam tym ludziom nienawiść z oczu strzela!

Użytkownik Syrinks edytował ten post 03.08.2010 - 18:39

  • 1

#8

Geniusz.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zdaje się, że tam wybuchła jakaś masowa histeria. A propos umywania rąk przez Kościół - w telewizji słyszałem, że obrońcy krzyża kilku księży zwyzywali.
Staram się zrozumieć tych ludzi. Myślę o tym, że większość z nich żyła w czasach, kiedy usuwano krzyże i walczono z religią. Jednak czy to możliwe, że ta walka o krzyż zakorzeniła się tak głęboko, że przetrwała tyle lat (oraz w międzyczasie zmianę ustroju)? No i co tam robią ludzie młodzi? Nie wiem...
  • 0

#9

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mimo że jestem liberalny w poglądach, to jestem świadomy że religia Chrześcijańska dawała Polakom siłę w wielu trudnych sytuacjach. Jest jednym z mocnych akcentów polskości. Dlatego mam szacunek dla tego zjawiska jakim jest KK w Polsce.

Co do krzyża, to ludzie walczący z każdych sił o usuwanie krzyży są równie fanatyczni jak ci z tego filmiku.

Wiecie jak to jest, gdy zabierają wam coś co jest dla was drogie, do tego z poważaniem prawa i państwa, budzi się agresja.
  • 4



#10

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

i tak garstka fanatykow dopiela swego... krzyz zostaje na stale:

http://www.prezydent...wie-krzyza.html

nawet nie bede tego komentowal

Użytkownik pazuzu edytował ten post 03.08.2010 - 19:05

  • 0

#11

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mogę śmiało powiedzieć, że ten krzyż nie jest już symbolem Chrystusa, a Kaczyńskiego. To całe stowarzyszenie obrońców, walczy o niego już dosłownie z każdym... Z przeciwnikami, z politykami, a dzisiaj do tego wszystkiego doszli harcerze, którzy go tam postawili i, co najdziwniejsze, kościół, który zorganizował zbojkotowaną procesję. Czy to są nadal katolicy? Nie wiem, ale na pewno nie Chrześcijanie.
  • 2



#12 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

i tak garstka fanatykow dopiela swego... krzyz zostaje na stale:

http://www.prezydent...wie-krzyza.html

nawet nie bede tego komentowal

Nie ma tu nic, na temat tego, że krzyż ma być na stałe...


Mam nadzieję że nikt nie wyjedzie znowu z argumentacją, że krzyż stoi tam bezprawnie.
Jeśli tak to nie powinien tam w ogóle się znaleźć i kto na to w ogóle pozwolił i dlaczego go natychmiast nie usunięto?
Pani Gronkiewicz-Waltz od razu powinna go usunąć ale się bała czyli dała przyzwolenie do łamania prawa.




No niestety, ale muszę to powiedzieć: Masz zakuty łeb. I tyle w tym temacie.
Jestem w stanie zrozumieć (podobnie jak większość chyba osób tutaj), że taki krzyż powstał, bo wymagała tego sytuacja. Trzymany był, bo wymagały tego emocje i te tysiące osób które tam były w okolicy i które identyfikowały swoje cierpienie z nim... ale...

Żałoba się skończyła, emocje rozpaczy i goryczy wśród przeciętnych "Kowalskich" opadły, więc należy ten krzyż już zlikwidować. Inna sprawa, że garstka fanatyków uzurpuje sobie prawo do wywierania presji na większości - to jest smutne. Obawiam się, że gdyby wzięto ich za "mordę" dzisiaj, to skończyło by się to (dzięki naszemu kochanemu PISowi) jak przy KDT - co z tego, że władze miejskie i policja działały w obronie prawa - grunt, że Ci 'źli' PeOwcy odważyli się zaatakować i wyrzucić biednych sprzedawców (nielegalnie okupujących nie ich teren, ale kto by się tym przejmował, nie?)

Takim samym skurwy*#$ było to co zrobił pan Błaszczak - coś takiego jest nie do pomyślenia. Jak można tych chorych ludzi, jeszcze bardziej podjudzać i mielić im mózgi...

Dołączona grafika
Edytował Pit

Użytkownik Pit edytował ten post 03.08.2010 - 21:37

  • 1

#13 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

Bo za tym krzyżem głównie stoją ciemni i ograniczeni ludzie, to są fanatycy którzy nie potrafią przegrywać (wybory).Wystarczy powiedzieć coś na ten krzyż albo na któregoś z braci Kaczyńskich, aby zostać zwyzywanym od komuchów,skur*******, oraz żydów (bo to oczywiście wszystko ich wina...).Rzygać mi się chce gdy to oglądam, jest to żałosne i odrażające.Denerwuje mnie także postawa kościoła, który wcina się w politykę jak może, a teraz gdy jeden z jego symboli jest w takiej sytuacji, umywa ręce.Ja staram się być dobrym człowiekiem ale teraz, naprawdę mam nadzieje że wszyscy ci fanatycy skończą źle bo to oni są prowokatorami "Wojny Polsko-polskiej"

PS:Wulgaryzmy same cisną się na usta


Templariusz, nie wrzucaj wszystkich stojących, za krzyżem, do jednej fanatycznej masy, bo to jest niesprawiedliwe. Są tam też osoby osoby które nie są fanatykami, a którym po prostu nie podoba się, że krzyż zostanie przeniesiony, choćby z powodu miejsca lokalizacji. Tak więc, można się nie zgadzać z władzą czerpiąc powody poza tą szopką w wykonaniu PiS i koleżków, RM itp. Dlatego prosił bym o nie wrzucanie wszystkich do jednego worka.
Reszta to tak zwany margines i właśnie fanatycy, głównie ci bijący się policją i wyzywający nawet księży. Niestety, ci ludzie nalezą do pokolenia które jest bardzo przywiązane do symboli religijnych, i ciężko coś na to poradzić, szkoda, że cierpią wszyscy. Co sobie pomyśli taki Anglik będący akurat tam i w tym czasie na wycieczce, hmm.. Dzicz?

P.S. Warto dodać, że znane organizacje z robienia zadym wzięły udział w demonstracjach, na filmikach powiewa nie jedna flaga Solidarności.

Użytkownik Armstrong2009 edytował ten post 03.08.2010 - 23:15

  • 0

#14

Verick.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



No tu przeginasz.

A co, ja tam stoję i pod świętym symbolem się wyklinam, wydzieram i awanturuję?
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego, a z tego co widze to aż tam tym ludziom nienawiść z oczu strzela!


Chodziło raczej o to, że krzyż jest symbolem i nazywanie go "dwoma zbitymi ze sobą deskami" może kogoś urazić. Trochę więcej empatii.

A co do zaistniałej sytuacji to niewątpliwie jest ona żałosna tak samo jak ci wszyscy ludzie, którzy go tak uporczywie bronią. Szczerze to nawet się zastanawiałem co może kierować tymi ludźmi i szybko doszedłem do wniosku, że jest to zwykła głupota. Ale mimo, że to wszystko jest tak żałosne i beznadziejne to cały ten paradoks jest również zabawny.
  • 0

#15

Hajime.
  • Postów: 81
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tragedia w Smoleńsku, powódź, kryzys i wzrost bezrobocia, teraz jeszcze VAT idzie w górę. To wszystko wywołuje masę negatywnych emocji, które na pewno gdzieś w społeczeństwie siedzą. Widać, że szukają ujścia. Społeczeństwo jest zagubione bo nie wie co jest prawdą, ludzie są wściekli a politycy to obracają na swoją korzyść, dzieląc nas jeszcze bardziej. Smutne to jest.


edit: zapomniałem "a" w wyrazie zagubione, zgubione brzmiało strasznie fatalistycznie...

Użytkownik Hajime edytował ten post 03.08.2010 - 21:29

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych