Skocz do zawartości


Zdjęcie

Autopsja obcego - fałszerstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafikaKrótka historia fałszerstwa filmu "Autopsja Obcego"

Film ten śmiało można okreslić jako jeden z tych, który ogłupił cały świat. Jeszcze kilka czy kilkanascie lat temu film ten uważany był przez środowiska badaczy zjawisk paranormalnych za autentyczny dziś nie budzi już takich emocji. Wiadomo wszakże, że jest to fake czyli oszustwo. Film rzekomo miał przedstawiać obcą formę życia - szaraka, który zginął w katastrofie UFO w Roswell w Nowym Meksyku w 1947 roku. I choć tamtego dnia faktycznie coś rozbiło się w Roswell, a część faktów może wskazywać, że był to rodzaj pozaziemskiej technologii, wiemy już dziś na pewno, że postać z filmu to tylko lalka. Na niekorzyść filmu przemawiało złe techniczne oznakowanie wojskowe, osoby biorące udział w autopsji i sposób jej przeprowadzania. Specjalista od efektów specjalnych Trey Stokes ("The Blob", "Batman Returns", "Blade") uznał, że ciało "obcego" zachowywało się jak zrobione z gumy. Z kolei rzeźbiarz z Manchesteru i specjalista od efektów specjalnych John Humphreys wyznał, że obcy z Roswell był jego "pracą" i został zniszczony zaraz po tym jak film ten został nakręcony.

Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło: http://www.unexplain...ws.php?id=68825
  • 0



#2

octopus.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co chcieli osiągnąć utajniając sprawę a publikując autopsję i to fake?? Można gdzieś oglądnąć ten film?
  • 0

#3

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sam już nie wiem co o tym filmie sądzić...z jednej strony mówią że to fałszerstwo z powodu np. osoby która prowadziła autopsję i sposób np trzymania narzędzi chirurgicznych jednak z drugiej strony oglądałem na discovery że dali ten film do kodaka i spawdzając go, specjaliści z kodaka uznali że rzeczywiście film ten pochodzi z lat w których była katastrofa w Roswell. Z drugiej strony jeśli naprawde film pochodzi z lat 40dziestych to z kąd taka realistyka tej postaci?Czy w tamtych latach specjaliści od efektów specjalnych naprawde mieli tak dobrą technike aby stworzyć coś tak realistycznego?W tym filmie dokumentalnym na discovery różni technicy wypowiadali się o tej postaci i potwierdzili to że jeśli jest to kukła to idealnie zrobiona, ale sami nie wiedzą ponieważ w tamtych latach trudno było by stworzyć coś takiego..Wiem ze discovery nie jest zbytnio wiarygodnym żródłem jeśli chodzi o UFO jednak ja niewykluczam nadal tego że jest to prawdziwy film...No i poco mieliby coś takiego robić? Bo napewno nie po to żeby odwrócić uwage..bo od czego niby? Eurycide jeśli masz jakieś głębsze analizy tego filmu które potwierdzają że to fake to z chęcią bym przeczytał//zobaczył żeby ostatecznie stwierdzić czy to fake czy real;)
  • 0

#4

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, że oni tak mówią to nie znaczy, że tak musi być ?!
  • 0

#5

Searcher of a hidden sense.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam już nie wiem w co wierzyć :-/ Czytałem książke:Przesłanie z Roswell-Rene Coudris(niby najlepsza adaptacja wydarzeń z Roswell.Jest tam napisane że to autentyczna sekcja,żona autora niby od wielu lat zajmuje się channelingiem i w ten sposób potwierdzała tę informacje.Rasa ta niby pochodzi z planety Asas-Tan(oczywiście podchodze do tego z dystansem)

Polecam wszystkim te książke jest naprawde ciekawa i wciąga jak diabli :smile:
  • 0

#6

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli tak: Niezidentyfikowany obiekt rozbił się w Roswell. Na miejsce przybyło wojsko, które zabespieczyło obiekt. Nagrali film, z którego miało "bić", że to fake. Chodziło im o to, żeby każdy kto sobie ten filmik obejrzy, zniechęcił się do zgłębiania dlaszej sprawy i uznał całe zdarzenie za "bujde na resorach". Na sczęście, nie udało im się zniechęcić wszystkich.
  • 0

#7

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można gdzieś oglądnąć ten film?


http://www.paranorma...ction=file&id=2
  • 0



#8

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sam już nie wiem co o tym filmie sądzić...z jednej strony mówią że to fałszerstwo z powodu np. osoby która prowadziła autopsję i sposób np trzymania narzędzi chirurgicznych jednak z drugiej strony oglądałem na discovery że dali ten film do kodaka i spawdzając go, specjaliści z kodaka uznali że rzeczywiście film ten pochodzi z lat w których była katastrofa w Roswell. Z drugiej strony jeśli naprawde film pochodzi z lat 40dziestych to z kąd taka realistyka tej postaci?Czy w tamtych latach specjaliści od efektów specjalnych naprawde mieli tak dobrą technike aby stworzyć coś tak realistycznego?W tym filmie dokumentalnym na discovery różni technicy wypowiadali się o tej postaci i potwierdzili to że jeśli jest to kukła to idealnie zrobiona, ale sami nie wiedzą ponieważ w tamtych latach trudno było by stworzyć coś takiego..Wiem ze discovery nie jest zbytnio wiarygodnym żródłem jeśli chodzi o UFO jednak ja niewykluczam nadal tego że jest to prawdziwy film...No i poco mieliby coś takiego robić? Bo napewno nie po to żeby odwrócić uwage..bo od czego niby? Eurycide jeśli masz jakieś głębsze analizy tego filmu które potwierdzają że to fake to z chęcią bym przeczytał//zobaczył żeby ostatecznie stwierdzić czy to fake czy real;)


Też słyszałem że ta osoba która prowadziła autopsje źle trzymała przyrządy chrurgiczne itp.
a druga rzecz jeśli to prawda że ten film jest z tamtych czasów i niektórzy twierdzą że jest to nie możliwe aby tak realistycznie nakręcić ten film. Przecież nie wiadomo czym dysponowało wojsko.
Mogli mieć urządzenia do nagrywania obrazu wyprzedzające tamte czasy o 20 lub 30 lat

taka jest moja teoria.
  • 0

#9

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też słyszałem że ta osoba która prowadziła autopsje źle trzymała przyżądy chrurgiczne itp.
a druga rzecz jeśli to prawda że ten film jest z tamtych czasów i niektórzy twierdzą że jest to nie możliwe aby tak realistycznie nakręcić ten film. Przecież nie wiadomo czym dysponowało wojsko.
Mogli mieć urządzenia do nagrywania obrazu wyprzedzające tamte czasy o 20 lub 30 lat  

taka jest moja teoria.


Fakt, nie wiadomo jaką techniką dysponowało wojsko,chodż bardziej chodzi tu chyba o techniki plastyczne i efekty specjalne aby stworzyć tak realistyczną postać, bo urządzenia nagrywające nie odegrały tu chyba wielkiej roli ;-) ale w jakim celu miała by powstać ta autopsja? po to żeby odwrócić uwage od Roswell? Przez to jeszcze bardziej ludzie uwierzyli w tą historie i to, że UFO naprawde rozbiło się i być może wojsko przetrzymywało obce formy życia..Własnie dlatego myśle że jest to realny film ponieważ wojsko nie miało powodu by sfałszować coś takiego. Dla zabawy napewno by tego nie zrobili;) Chyba że znacie powody dla których mogli by takie coś nakręcić to z chęcią wysłucham i może zmienie zdanie na temat tego filmu :smile:
  • 0

#10

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z drugiej strony oglądałem na discovery że dali ten film do kodaka i spawdzając go, specjaliści z kodaka uznali że rzeczywiście film ten pochodzi z lat w których była katastrofa w Roswell

jeśli to prawda że ten film jest z tamtych czasów i niektórzy twierdzą że jest to nie możliwe aby tak realistycznie nakręcić ten film

Tez gdzies ogladalem analize autopsji obcego (mozliwe ze to nawet bylo discovery) i z tego co pamietam to z tym wiekiem filmu to chodzilo o wiek taśmy filmowej na ktorej nagrano ta autopsje. A wiek tasmy filmowej nie musi byc taki sam jak wiek filmu (mogli go nakrecic znacznie pozniej, wykorzystujac jedynie do tego celu starą taśmę filmową) :smile:
  • 0

#11

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tez gdzies ogladalem analize autopsji obcego (mozliwe ze to nawet bylo discovery) i z tego co pamietam to z tym wiekiem filmu to chodzilo o wiek taśmy filmowej na ktorej nagrano ta autopsje. A wiek tasmy filmowej nie musi byc taki sam jak wiek filmu (mogli go nakrecic znacznie pozniej, wykorzystujac jedynie do tego celu starą taśmę filmową) :smile:


Hmm mi się wydaje że po ogólnej analizie uznali że film ten był nakręcony w tamtych latach i nie chodziło tu o wiek samej taśmy. Jednak mogę się mylić ;-) musiałbym obejżeć jeszcze raz ten program..tylko że Discovery tak jak wszystkie programy praktycznie powtarza tak tego akurat nigdy nie widziałem żeby powtarzali :-/
  • 0

#12

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Też słyszałem że ta osoba która prowadziła autopsje źle trzymała przyżądy chrurgiczne itp.


Osoba trzymała nożyce kciukiem i palcem wskazującym, a lekarze i profesjonaliści jako podstawe wiedzą, że nożyce trzyma się kciukiem i palcem środkowym, a wskazujący służy do 'kierowania' narzędziem :)
  • 0



#13

Jocker.
  • Postów: 240
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale w jakim celu miała by powstać ta autopsja? po to żeby odwrócić uwage od Roswell? Przez to jeszcze bardziej ludzie uwierzyli w tą historie i to, że UFO naprawde rozbiło się i być może wojsko przetrzymywało obce formy życia..Własnie dlatego myśle że jest to realny film ponieważ wojsko nie miało powodu by sfałszować coś takiego


Może niechcieli odwracać uwagi do Roswell tylko od czegoś innego :hmm:

Tez gdzies ogladalem analize autopsji obcego (mozliwe ze to nawet bylo discovery) i z tego co pamietam to z tym wiekiem filmu to chodzilo o wiek taśmy filmowej na ktorej nagrano ta autopsje. A wiek tasmy filmowej nie musi byc taki sam jak wiek filmu (mogli go nakrecic znacznie pozniej, wykorzystujac jedynie do tego celu starą taśmę filmową)


to jest bardzo możliwe !!
  • 0

#14 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

najsmieszniejsze jest to że autopsja obcej formy życia, której nie widzieli na oczy trwała całe 15 minut :) ja bym to robił kilka dni :)
  • 0

#15

kEhYo.
  • Postów: 62
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autopsja nie trwała 15 min!
Wyraźnie widać godzinę na zagarze ściennym na początku 10:05, a pod koniec 11:30!
Poza tym stwierdzenie, że jest to fake na podstawie tego, że "tnący" nie umiał trzymać nożyc jest śmieszne. Widać, że prawdziwy specjalista jest tu w roli jedyne obserwatora za szybą nie chcąc ryzykować utraty zdrowia. Można zauwarzyć, że pan 'skalplowy' wyraźnie konsyltuje się z tą osobą za szybą ustalając szczegóły.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych