Skocz do zawartości


Zdjęcie

Project Milo- technologia przyszłości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Projekt Milo- co o nim myślisz? (37 użytkowników oddało głos)

Czy projekt milo to technologia przyszłości?

  1. Głosowano Tak (20 głosów [54.05%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 54.05%

  2. Nie (11 głosów [29.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 29.73%

  3. Nie mam swojego zdania (3 głosów [8.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.11%

  4. Nie wiem (3 głosów [8.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.11%

Czy boisz się stworzenia sztucznej inteligencji?

  1. Głosowano Bzdury, to przyszłość (24 głosów [64.86%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 64.86%

  2. Tak, boje się (8 głosów [21.62%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 21.62%

  3. Nie mam swojego zdania (3 głosów [8.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.11%

  4. Nie wiem (2 głosów [5.41%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.41%

Czy sztuczna inteligencja może zniewolić ludzi?

  1. Głosowano Nie- maszyny nigdy nie będą w stanie pokonać ludzi (17 głosów [45.95%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 45.95%

  2. Tak- jest to całkiem możliwe i obawiam się co do tego (16 głosów [43.24%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.24%

  3. Nie mam swojego zdania (1 głosów [2.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.70%

  4. Nie wiem (3 głosów [8.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witajcie!

Na wstępie chciałbym się was o coś zapytać. Kto z was wie, co to konsola Xbox 360? O całkiem dużo ludzi... To teraz następne pytanie. Kto z was wie, co to projekt natal (kinect)? O już trochę mniej. To teraz czas na ostanie pytanie: Kto z was orientuje się kim jest Milo? Tak, wiedziałem- nieliczna garstka użytkowników.

Kinect to tworzona właśnie przez koncern Gatesa zabawka do jego konsoli xbox 360. Jest to kamera która zapamiętuje wyglądy ludzi, skanuje dokumenty do świata gier jak i również inne przedmioty, która rozumie ludzką mowę itd...



Natomiast Milo jest wirtualnym chłopcem tworzonym przez studio niejakiego Petera Molunexa. W pewnym sensie można nazwać to grą, jednak nie jest to zwykły program. Jest to w pewnym sensie żyjący człowiek- mały chłopiec, z którym będzie można porozmawiać i to do tego po polsku! Brzmi jak sieć informacyjna z filmów sci-fi. Jednakże uwierzcie to jest prawda! Przyszłość nadchodzi i to szybciej niż możecie się spodziewać! Spójrzcie chociażby na te filmiki:


Mam nadzieję, że nie są to gruszki na wierzbie i że studio wykonywające ten projekt spisze się na medal! A co wy o tym myślicie?

Użytkownik Opiart edytował ten post 23.07.2010 - 09:39

  • 2

#2

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na prawdę robi wrażenie... Pytanie tylko, jak będzie się to miało do rzeczywistości. Powiedz mi, Opiart, czy to są tylko prototypy, czy zabawki już produkowane seryjnie?
  • 0



#3

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Będzie to produkowane seryjnie prawdopodobnie parę miesięcy po premierze Kinecta. Kinect ma premierę chyba pod koniec wakacji, czy już po wakacjach, jakoś tak... Czyli na święta już możemy spodziewać się takich "zabawek".
  • 0

#4

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest świetne. Chciałbym kiedyś mieć w domu sztuczną inteligencję w rodzaju Milo, tyle że była by ona takim jakby naukowcem, chodzącą (po wirtualnym świecie) encyklopedią. Już sobie wyobrażam wieczory spędzane na dysputach o wynalazkach, filozofii itp. :mrgreen:
Takie boty mogłyby też zastąpić chyba tłumaczy i nauczycieli np. dla ludzi niezdolnych do opuszczenia domu. Widać, że mają własny charakter i są po prostu inteligentne. Ciesze się, bo wychodzi na to, że zanim umrę na prawdę zdążę zobaczyć przyszłość rodem z filmów i książek :)
  • 0

#5

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewnie niedługo wszystkich nas zastąpią tacy wirtualni chłopcy.. w pracy, w życiu i Bóg wie gdzie jeszcze.

Użytkownik voice edytował ten post 23.07.2010 - 11:38

  • 0

#6

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zajżyjcie sobie na forum psx estreme i na ich portal ppe.pl, tam macie fachowo objaśnione czym jest Kinect, jak również wyjaśnienie, że wcale nie jes to ani rewolucja ani duży krok do stworzenia sztucznej inteligencji. Milo to zwykła popierdółkowata zabawka, która do tego nie ma nawet określonej daty premiery jak również, M$ nie zapewnia, że wogóle pojawi się ona w tej postaci zaprezentowanej na targach gier komputerowych.

Obecnie na PS3 jest obecne coś podobnego nazywa się bodaj Eye Pet, coś jak zaawansowane tamaguchi, gdzie wychowujemy sobie zwierzaka/ potworka. Na x360 będzie to tygrysek. Według mnie zabawka dla nikogo. Robiąca wrażenie na początku, później program zacznie się powtarzać, bo jest niestety tylko wciąż programem, jacyś głupi ludzie, mogą pomieszać w kodzie gry tak, by Milo zaczął naśladować zbereźne ruchy i nic z tego dobrego nie wyjdzie.

Pozatym, przyjaciół i zwierzaczki trzeba mieć w realu, gry służyć powinny do innych celów.

Użytkownik asp edytował ten post 23.07.2010 - 11:55

  • 0

#7

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ankieta trochę nie pasuje do tematu. W zasadzie, to ten Milo nie posiada sztucznej inteligencji. Jest programem mającym ją udawać. Zabawki i narzędzia tego typu nie stanowią zagrożenia. Z wyjątkiem zagrożenia nałogiem, albo jakimś zaburzeniem psychicznym użytkownika. Natomiast sztuczna inteligencja stanowi zagrożenie, dlatego taką odpowiedź zaznaczyłem.

Fajna zabawka, ale nie kupiłbym jej. Może, gdyby stała się bardziej zaawansowana. Gdybym, mógł uczyć postać na ekranie wielu nowych rzeczy.

Użytkownik butibu edytował ten post 23.07.2010 - 16:39

  • 0

#8

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@asp

Następny fan boy PS 3. To jest naprawdę żałosne, nawet nie wiedziałem, że nawet tu się znajdą. Popierdułka powiadasz? To chyba nie oglądałeś tych prezentacji. Zaznaczę od razu, że nie jest to filmik stworzony przez MS tylko po to, by zrobić sobie reklamę! To jest prawdziwy program! I nawet nie porównuj tego do eye pet, bo to jest żałosne... Tutaj ten "dzieciak" mówi, gestykuluje, możesz wpływać na jego świat- wychowywać go. Dodam jeszcze, że im więcej Milo będzie rozmawiał z różnymi ludźmi tym więcej się naucz i będzie więcej wiedział. Można go również wychować na dwa sposoby- dobry (będzie grzeczny, życzliwy, będzie się słuchał) jak i również zły- (będzie często się denerwował, nie będzie chciał rozmawiać). To jest naprawdę rewolucja multimedialna!

Ankietę stworzyłem nie z powodu Milo, tylko po prostu chciałem się dowiedzieć co o sztucznej inteligencji (którą na pewno będzie posiadał Milo) myślą użytkowcy tego forum.

Chyba wiadomo, że na forum PS3 nie będą się dobrze wypowiadać o produkcie Microsoftu (są to dwa obozy- "walczą" ze sobą o klientów).
Co do tego, że nie wiadomo, czy MS wypuści Kinect w takiej postaci, to proszę cię nie mydl oczu tutaj znajdujących się. Kinect jest już niemalże produkowany- ma już ustaloną cenę, więc wyjdzie za maks 2 miesiące.

Użytkownik Opiart edytował ten post 23.07.2010 - 12:54

  • 0

#9

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale sie podnieciles! Widac kto tu jest fanbojem. Wszystko lykasz jak rekin? Nikt tego nie widzial, nikt nie wie po co to. Ani to gra ani program ktory ma do czegosc sluzyc, o takie tamagochi. Obejrzales dwie reklamy tego produktu (tak, to sa reklamy staranie wyrezyserowane) i juz wieszczysz w rewolucje? MS ma to do siebie ze omamiaja ludzi fajnymi reklamami. Nie mowie ze Kineckt bedzie klapa, ale narazie nie ma zadnych dowodow ze to bedzie wygodne do korzystania (pewnie slyszales ze nie bedzie mozna przed TV siedziec? trzeba bedzie stac zeby Cie to urzadzenie widzialo) a tym bardziej ze bedzie to rewolucja! Ochlon troche sporz na to z innej perspektywy. Interakcje z wirtualnym czlowiekiem/zwierzakiem to zadna rewolcuja chyba nie sadzisz ze to cos bedzie w stanie samodzielnie myslec a tymbardziej cos tworzyc?

Wogole czemu na forum o takiej tematyce wprowadzasz atmosfere wojny funboyow?
  • 0

#10

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja wprowadziłem wojnę fanbojów? :D Jeśli tak uważasz, to radzę zamknąć się w jaskini i nie wychodzić na powierzchnie.
Co do tego, że nie wiadomo jak to działa: wyobrażasz sobie, że oni zrobili konferencję i na tej konferencji rozmawiała z Mailem zwykłą osoba
z widowni? Nie, oczywiście, że nie wiesz, bo po co poczytać na ten temat! Jeśli chcesz o mnie z czymś dyskutować, to radzę najpierw trochę poczytać i się nieco o tym dowiedzieć... Tak na przyszłość to chyba ty się podnieciłeś małolacie... ;)
Co do tego, że trzeba stać, to wiem o tym. Ja przynajmniej nie mam żadnych problemów z nadwagą i nie przeszkodzi mi, jeśli będę musiał postać przed telewizorem 0,5 godziny... Tak, to będzie w stanie samodzielnie "myśleć". Dobrze znam produkcje Petera Molnexa i wiem, że jeśli on się za coś bierze, to zawsze jest to powiew nowości w danym temacie. Poza tym- jak nikt tego nie widział? A te filmiki powyżej? Przecież to jest ten właśnie program!
  • 0

#11

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem graczem, orientuje sie w tym temacie nie gorzej niz Ty.
Ty nie masz problemow z nadwaga i stanie Ci nie przeszkadza, ale inni moga miec, a osoby niepelnosprawne? Zreszta Ty mowisz o rewolucji a oni nie potrafia sobie poradzic z "pozycja siedziaca".
Widzialem te konfernencje z E3 z 2009 i 2010 roku i wiesz co? To byla insenizacja! Aktorzy grali do tego co pojawialo sie na ekranie. Bylo to omawiane na portalach zwiazanych z tematyka konsolowa.
Fajnie ze jests fanem Petera Molyneuxa (tak pisze sie jego nazwisko), gralem w jego produkcje (Black&White, Fable) i moze niektore pomysly mial fajne ale bez przesady, gry na WII byly juz bardziej rewolucyjne.
"TO" nie bedzie w stanie samodzielnie myslec, "TO" bedzie sie zachowywalo odpowiednio na bodzce (pewnie bedzie mialo duzo skryptow i dlatego moze sprawiac takie wrazenie)


Powtarzam, nikt tego nie widzial to wszystko co bylo zaprezentowane to REKLAMA produktu. Nie ma recenzji szanowanych czaspism, portali=nikt tego nie widzial.

Użytkownik sharpMarv edytował ten post 23.07.2010 - 16:16

  • 0

#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Molenux... Z jednej strony twórca takich genialnych gier jak Populus i B&W, ale jest jedna zasada w jego zachowaniu. Zawsze, ale to zawsze obiecuje więcej niż jest w stanie zaprezentować. Jest wizjonerem, ale niestety stan techniki nie pozwala mu na rozwinięcie skrzydeł.
  • 0



#13

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No a właśnie MS stworzył ten stan techniki. Kinect naprawdę będzie rewolucyjnym urządzeniem i możliwe będzie za jego pomocą stworzyć właśnie "coś" takiego. Co do E3 to nie, nie chodziło mi o nie. To była jakaś inna konferencja i pisali, że za jakiś czas będzie dostępne nagranie z tego spotkania. Poza tym jak wyobrażasz sobie granie z Kinectem na siedząco? Co to byłyby za gry? Turlanie się po sofie? Hehe.
  • -1

#14

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Opiart nie bede wiecej ciagnal tej dyskusji bo jak widac Ty juz wiesz ze to bedzie REWOLUCJA i zaden argument Cie nie przekona. Powiem tylko ze jedna z opcji kinekcta ma byc interaktywne menu na wzor "Raportu miejszosci" i np. ogladanie filmow wyobraz sobie teraz ze aby wybrac film musisz wstac z kanapy, aby zrobic cokolwiek (pomijam granie) musisz ruszyc tylek, wez pod uwage ze ludzie korzystaja z konsoli z powodu wygody, a to zdecydowanie wygodne nie bedzie. Co gier to lepiej Ty mi napisz co to beda za gry, bo na pewno nie fps, rpg, rts itp. zostaja popierdulki dla casulii dzieci. Tak to narazie wyglada, jezeli sie myle i bedzie inaczej z pewnoscia zainwestuje w ten sprzet, ale pamietaj ze to co "sie chce" i to "co bedzie" to dwie zupelnie inne sprawy.

Użytkownik sharpMarv edytował ten post 23.07.2010 - 18:16

  • 0

#15

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale ten temat bardziej dotyczy Milo niż Kinecta. Według mnie nie sam projekt Natal to coś super tylko ten wirtualny chłopiec. Co do Kinecta, to jeszcze do końca nie wiadomo jak to będzie. Pożyjemy zobaczymy, mam również nadzieję, że jednak będzie on hitem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych