Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo nad Rybnikiem 7 lipiec 2010 VIDEO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dokładnie w ten sam sposób zachowują się Iridium Flares. Opis pasuje idealnie. Mogą być niewidoczne, by nagle zaświecić bardzo jasnym światłem a następnie zniknąć niczym w cieniu. Latają dosyć często a ich max jasność to -8 mag :)
  • 0

#17

OKSBartekOKS.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wpisałem sobie w gógl grafika Iridium Flares, i tam zdjęcia przedstawiają jakieś podłużne światła, tamte są okrągłe i lecą z prędkością samolotu :)
chyba, że to po prostu jakieś rozmycie obrazu na tych fotach.
  • 0

#18

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



Proszę bardzo. Ta jest dosyć jasna i dosyć długo widoczna. Nie często się takie spotyka. Przynajmniej nie na moich współrzędnych ;p
  • 0

#19

OKSBartekOKS.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

22:18 wyszedłem na balkon :) leciało :) nagrałem kawałek, także to chyba to, co mówił dżekson.
  • 0

#20

floid.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

22:18 wyszedłem na balkon :) leciało :) nagrałem kawałek, także to chyba to, co mówił dżekson.

Widziałem najpierw jeden przelatujący obiekt potem trzy w szyku pojawiające się i znikające ale to nie to co nagrałem albo w duuużo większej odległości.
  • 0

#21

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

krótki w czasie Stacji kosmicznej, bo tylko minute, kolejne przloty będziemy podziwiać za miesiąc..
22:22 przelot Iridium 76, było na co patrzeć ;) następny przelot o 2:55 Iridium 91. nie wiem jak wy, ale ja czekam :D
  • 0



#22

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czekam i ja, niestety nie potrafię rozszyfrować w której części nieba obserwować te flary ;] Znam jedynie godzinę z tej oto stronki:
http://www.heavens-a...&alt=381&tz=CET Ogólnie strona godna polecenia, wszystko ładnie opisane dla każdej miejscowości ;p
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


22:18 wyszedłem na balkon :) leciało :) nagrałem kawałek, także to chyba to, co mówił dżekson.

... potem trzy w szyku pojawiające się i znikające ...

To mogły być satelity wojskowe systemu NOSS. One zawsze latają w grupach: dwójkami lub trójkami.
  • 0



#24

faunax.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałam i to nie były satelity wojskowe w szyku ani flary, te trzy w szyku to diabli wiedzą co było.
  • 0

#25

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czekam i ja, niestety nie potrafię rozszyfrować w której części nieba obserwować te flary ;]


Azymut_astronomiczny cóż nie zdziwie się jeśli nie zrozumiesz..
  • 0



#26

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

faunax, dlaczego odrzucasz tą możliwość? Nie były satelity wojskowe w szyku ani flary, ponieważ... ? Nie, bo nie i tyle. Świetny argument, serio.
NOSS 2-2 będzie widoczny dziś około 22:30, więc ewentualne NOL-e należałoby wykluczyć.




@up Mi niestety nie udało się zaobserwować Iridium 76 (spóźniłem się o 4 min), zazdroszczę Ci dżekson. Zdążyłem jednak na Iridium 51(23:41, -3mag), niestety nie było tak spektakularnie. Co prawda Iridium 61 (1:17, -6mag) był doskonale widoczny, tak twierdzą moi znajomi, ale źle ustawiłem budzik ^^

Użytkownik SushieEz edytował ten post 11.07.2010 - 08:05

  • 0

#27

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Czekam i ja, niestety nie potrafię rozszyfrować w której części nieba obserwować te flary ;]


Azymut_astronomiczny cóż nie zdziwie się jeśli nie zrozumiesz..


A jednak się udało, dobra stronka gdzie wszystko jasno wytłumaczone i już żaden azymut nie jest straszny ;p Wczoraj udało mi się zaobserwować na niebie iridium (nie pamiętam nr) i rzeczywiście fajne zjawisko. Gdybym nie wiedział ocb, na pewno pomyślałbym o UFO :P
  • 0

#28

faunax.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nol to skrót niezinedtyfikowany obiekt latający a nie jakiś kosmiczny spodek bo w to nie wieże a sprawdzając na mapkach to te trzy to napewno nie wojskowe satelity.
Nie mylcie pojęc NOL a jakieś kosmiczne spodki. :D
  • 0

#29

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

MAm dość tego UFO. Ostatnio była rocznica lądowań w Wylatowie... Mieszkam 5 km od tego miejsca... I znowu ktoś widział jakieś sylwetki szare i spodek... Gdyby to jeszcze trójkąt był. :) Ale to na filmie to raczej Leonid nie był. Choć może tamte obiekty, które widziałeś to może płonące w atmosferze okruchy skalne.

Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 11.07.2010 - 17:23

  • 0

#30 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Napisano wczoraj, 18:41
ogormna aktywnosc obiektow ktore nie sa satelitami ... ani samolotami


a skąd ta pewność  ???? pojęcia nie mamy co nasze wojsko posiada na magazynie, odkąd jesteśmy w NATO


różne rzeczy po niebie latają.....ja bym się tak nie podniecała, tym filmikiem, sceptyczna jestem w tych sprawach

i stawiam na jakiś bajer wojskowy albo polski albo zagraniczny.....  ;)

Użytkownik mroova edytował ten post 11.07.2010 - 20:47

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych