Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo nad Rybnikiem 7 lipiec 2010 VIDEO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1

floid.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W ciągu ostatnich dni widziałem podobne obiekty kilkakrotnie

W końcu złapałem za kamerę i sfilmowałem .Co o tym sądzicie ktoś z Norwegi nagrał podobny obiekt latający.

Użytkownik floid edytował ten post 10.07.2010 - 15:41

  • 3

#2

Mr. Bad Reputation.
  • Postów: 44
  • Tematów: 1
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Nie martw się :)

Zaraz ktoś Ci pierdyknie, że to chiński lampion i skończy się Twoja życiowa historia z UFO.

Pozdrawiam x]
  • 0

#3

faunax.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autentyczny film z NOL a nie przerobiony filmik bo takich to dużo na portalach.
Więc oceniam że ten jest wiarygodny. :))
  • 0

#4

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wiemy, że to Rybnik, czas mamy, kierunek się domyślamy..


sądzę, iż to stacja kosmiczna, która do jutra polata nad naszym krajem w tych godzinach..
7 July jasność -2.4magnitudo, kierunek lotu: W-SSW-S godzina: 22:33

brak czegokolwiek znaczącego na filmie co skłoniłoby mnie do zmiany zdania :]
nie to nie jest samolot, jak mówi ta pani, ani balon.. światło nie pulsuje i nie mruga ;)

'super autentyk' xD

pozdrawiam.
dżek.

Użytkownik dżekson edytował ten post 10.07.2010 - 16:18

  • 1



#5

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szkoda, że ów nol nie zrobił nagle jakiegoś szybkiego ruchu, odlatując w przeciwną stronę.. bez tego jestem raczej za chińskim lampionem, chociaż chciałbym się mylić.
  • 0

#6

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

JESSST !!! Nareszcie ktoś to nagrał, sam chciałem ale nie posiadam kamery.Te obiekty widać najlepiej przy gwieździstym niebie.Widzę je od dzieciństwa i do dzisiaj nie potrafię tego wytłumaczyć.Jedyna różnica to to że u mnie koło godziny 12 widać dziesiątki takich obiektów, ale jak mówiłem nie mam kamery.
  • 0



#7

floid.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiemy, że to Rybnik, podaj mi czas i w jakim kierunku (np czy to z północy na południe) leciało, a zaraz zweryfikuje ;)

ok.22.30 z zachodu na wschód

wiemy, że to Rybnik, czas mamy, kierunek się domyślamy..


sądzę, iż to stacja kosmiczna, która do jutra polata nad naszym krajem w tych godzinach..
7 July jasność -2.4magnitudo, kierunek lotu: W-SSW-S godzina: 22:33

brak czegokolwiek znaczącego na filmie co skłoniłoby mnie do zmiany zdania :]
nie to nie jest samolot, jak mówi ta pani, ani balon.. światło nie pulsuje i nie mruga ;)

'super autentyk' xD

pozdrawiam.
dżek.

Lecz to było jaśniejsze od najjaśniejszych gwiazd które mają jasność ok 7 magnitudo a przy mojej wadzie wzroku nie zobaczył bym tak słabego obiektu więc moim zdaniem ta opcja odpada.

Użytkownik floid edytował ten post 10.07.2010 - 16:18

  • 0

#8

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lecz to było jaśniejsze od najjaśniejszych gwiazd które mają jasność ok 7 magnitudo a przy mojej wadzie wzroku nie zobaczył bym tak słabego obiektu więc moim zdaniem ta opcja odpada.


dziwne, bo większość widocznych nam gwiazd jest w zakresie od 0mag do 6mag, zajmuje się obserwowaniem roju meteorów i dostrzec meteor czy jakąkolwiek gwiazdę gołym okiem o jasności mniejszej niż 7magnitudo to jest naprawdę wyczyn.
Podkreślę to co napisałeś jeszcze raz: 'to było jaśniejsze od najjaśniejszych gwiazd'
Dodam, że wartości "na minusie" są jaśniejsze niż te na plusie.. (przykład? obiekt o jasności -0,1mag jest o wiele jaśniejszy niż ten co ma +5mag).

Zatem wartość -2,4mag jest o wiele jaśniejsza od gwiazd! Na naszym niebie mogą się równać na razie tylko planety Wenus -4mag na zachodzie, Jowisz -2,4mag w centralnej części nieba.
Jestem jeszcze bardziej pewny po przeglądnięciu filmiku po raz drugi i po przeczytaniu tego co napisałeś.
Mam nadzieje, że zrozumiałeś teraz moje wytłumaczenia.
pozdrawiam.

Użytkownik dżekson edytował ten post 10.07.2010 - 17:08

  • 0



#9

Kamilos.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://www.heavens-a...CET&satid=25544

Tutaj masz dokładny rozkład przelotów ISS nad rybnikiem. Sprawdź dziś o 22:18 - może to twoje UFO ;p
  • 0

#10

floid.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.heavens-above.com/PassSummary.asp?lat=50.0997&lng=18.5448&alt=0&loc=Rybnik&TZ=CET&satid=25544

Tutaj masz dokładny rozkład przelotów ISS nad rybnikiem. Sprawdź dziś o 22:18 - może to twoje UFO ;p

OK.Sprawdze i dam znać.
  • 0

#11

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

ogormna aktywnosc obiektow ktore nie sa satelitami ... ani samolotami w ciagu ostatnich dowch nocy zaobserowalem z kumplem wiele obiektow ktore lataja nie regularnie ! musicie sie czasem sami wysilic i popatrzec dluzej w niebo niz tylko pare sekund :P
  • 0

#12

OKSBartekOKS.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja podobnie, widziałem to w przeciągu kilku dni. Także nagrałem ( 4 lipca ), jestem z województwa opolskiego.
Z tym, że niekiedy to po prostu gasło, a niebo było bezchmurne ( chyba, że gdzieś zapodziała się maleńka chmurka, za którą to się schowało, jednak zza niej po jakimś czasie się ponownie nie wyłaniało ). Raz po prostu pojawiło się na niebie, jakby zapaliło, przeleciało jakąś odległość i zgasło ponownie. ( oczywiście nie wykluczam kamuflażu :D za chmurami, ale takowych nie zaobserwowałem, niebo było czyste wg mnie ).

Użytkownik OKSBartekOKS edytował ten post 10.07.2010 - 19:09

  • 0

#13

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OKSBartekOKS, to znów mogły być flary satelit Iridium. Satelty te nie świecą zbyt jasnym światłem, ale często ich jasność się zwiększa w krótkim czasie przez odbidzie słońca od paneli słonecznych ;)

thewake, co noc obserwuje niebo minimum 3h i nic nie zauważam, gdy jest wzmocniona aktywność meteorytów spędzam po 6h w nocy i po dłużeszj obserwacji 99% przypadków da się wytłumaczyć ;p

Użytkownik dżekson edytował ten post 10.07.2010 - 19:40

  • 0



#14

OKSBartekOKS.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dżekson, możliwe, ja się po prostu na tym nie znam:) także mogły to być właśnie te flary, jednak to wygląda tak samo jak na tym filmie :) a ten co nagrałem, nie zgasł w ogóle, tylko zniknął za blokami niestety :)
co nie zmienia faktu, że pierwszy raz takie coś widziałem i trochę się "podjarałem" :D
  • 0

#15

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

tak dokladnie tak jak napisal OKSBartekOKS


Z tym, że niekiedy to po prostu gasło, a niebo było bezchmurne ( chyba, że gdzieś zapodziała się maleńka chmurka, za którą to się schowało, jednak zza niej po jakimś czasie się ponownie nie wyłaniało ). Raz po prostu pojawiło się na niebie, jakby zapaliło, przeleciało jakąś odległość i zgasło ponownie. ( oczywiście nie wykluczam kamuflażu za chmurami, ale takowych nie zaobserwowałem, niebo było czyste wg mnie ).




dokladnie to samo zaobserwowalem.. Nikt mi nie powie ze to lampion czy satelita .. umiem je rozrozniac :P

Użytkownik thewake edytował ten post 10.07.2010 - 20:10

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych