Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manuskrypt George'a Ripley'a


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

cieszy mnie że ktoś przykuł większą uwagę to tego manuskryptu, bo było on w sumie przez ponad rok dla mnie zmorą :) mag w interpretacji nie bierz dosłownie wszystkich słów które napisałem, w niektórych wypadkach i nauczyciele angielskiego nie potrafili mi pomóc, jest to ciężki staroangielski tekst, a ja też nie uważam się za bardzo dobrego tłumacza. nie mniej jednak muszę ponownie przeanalizować ten tekst, bo mnie do tego natchnęłaś :P wymaga on sporo poprawek, udało też się dotrzeć do nowych źródeł, więc jeśli tylko czas się znajdzie i komputer będę miał sprawny w domu to się za to zabiorę tym bardziej, że wieczory coraz dłuższe :0

Użytkownik dżekson edytował ten post 02.11.2010 - 13:15

  • 0



#17 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Najbardziej przemawiaja do mnie jednak rysunki, wiec tekst odkladam.Wiecej tresci jest w obrazach. Ja rowniez czekam na wiecej innych materialow, ktore pomoga mi rozszyfrowac reszte symboli. To co znalazlam w tekscie przerasta moje wyobrazenie i odbiega od tego co spodziewalam sie tutaj znalezc. Musze sie wstrzymac na jakis czas, az sie nie upewnie, ze mam racje. Nie chce pisac niczym nie popartych bzdur, ale zalezy mi na prawdziwej interpretacji. Ten tekst spedza mi sen z powiek..

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 02.11.2010 - 21:29

  • 0

#18 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Przygotowalam dzis troche wiedzy z "notatnika alchemika":
Alchemicy używali wielu zawiłych znaków i symboli, np. metale łączono z planetami Układu Słonecznego:
złoto ze Słońcem,
srebro z księżycem,
miedź z Wenus,
rtęć z Merkurym,
żelazo z Marsem,
ołów z Saturnem
cynę z Jowiszem.
Symboliki tej do dzis uzywa sie w astrologii. Nowoczesna astrologia pod nazwa "astropsychologia", laczy w sobie nauki alchemiczne,astrologie i psychologie glebi. To tam odnalazlam czesc elementow nalezacych do rys.1
"Stary Mędrzec był zawsze symbolem pierwiastka duchowego. Bezgraniczna wiedza i zrozumienie malują się na jego obliczu.
Długa biała broda, piękne dłonie, oczy zwrócone do wewnątrz, wyrażają duchowość postaci. Trzymany w ręku owoc, podkreślają związek duchowości Mędrca z naturą. (opis innego medrca Ongo-tho, duchowny buddyzmu japońskiego.)Jakze pasujacy do naszego starszego pana...,ktory trzyma w reku owoc. Jablko przekrojone w poprzek ukazuje nam wlasnie zasade swietej geometrii...zawsze bedzie osiem gniazd nasiennych wokol srodka. teraz powiem o symbolach, ktore "stary medrzec" trzyma w dloniach(mam na mysli to "cos" co przypomina piecioramienna gwiazde), a raczej zrobi to Franz Bardon, ktory propaguje nie tylko"Kybaliona":
Mój odnośnik
I moze dla wyjasnienia:
Punkty na rysunku oznaczone "narodziny" i "wzejście do Nieba" są miejscami, gdzie Wenus pojawia się i znika po drugiej stronie Słońca - kiedy pojawia się na naszych niebach i gdy z nich znika. Punkty jakie nazwałem "zejściem" i "wzejściem" mają miejsce, gdy jest ona w najdalszej elongacji od Słońca - tak daleko na wschód bądź zachód jak tylko może być i w konsekwencji jest wtedy najjaśniejsza i największa. Pomiędzy "Śmiercią" a "Odrodzeniem" (wypełniony różowy obszar) nie jest ona widzialna, zatopiwszy się w horyzoncie na 8 dni, tak jak uczynił to bóg Upierzony Wąż, przed zmartwychwstaniem i ponownym wzejściem do niebios.

"Majowie byli tego wszystkiego świadomi i na tej podstawie ułożyli swoje słynne kalendarze. Nie tylko znali cykle Wenus, lecz zdawali sobie sprawę, że w jej pojawianiu się istniał pewien schemat. Pokazuje nam ona tę samą twarz jedynie podczas niższej koniunkcji - tę samą twarz, która odwrócona jest od Słońca podczas wyższej koniunkcji, jak gdyby dzieląc ją pomiędzy Ziemią a wszechświatem. Ta twarz to Ishtar Terra. Znali oni dalszą tajemnicę - jeśli połączy się zodiakalne punkty wyższej lub niższej koniunkcji, punkty maksimum elongacji lub jasności albo też punkty, gdzie się pojawia lub znika - w skrócie, jakikolwiek z punktów jej cyklu ukazany na moim skromnym obrazku - to na przestrzeni 5 cykli utworzą one doskonały pentagram, pięcioramienną gwiazdę. Zatem gdy Wenus nakreśla wokół Ziemi wzór doskonałego pentagramu, powoli obracając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, Upierzony Wąż wije się wdzięcznie przez czas i przestrzeń, ostatecznie kończąc pełen obwód, oferując tym samym Różę Wenus".
A co jest w tekscie na temat weza?
"Również wąż wewnątrz jest dobry
Jego długi ogon jest szeroki ze skrzydłami"
Mój odnośnik
Reszte madrosci znow musze przygotowac.
Pozdrawiam
Ps.Symbolika i zwiazek z naukami hermetycznymi, oraz z wiedza Majow, wskazuja na ukryta madrosc i sekret duzo starszy niz datowanie Manuskryptu.
Ale najciekawsze zostawiam na koniec :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 09.11.2010 - 20:28

  • 0

#19 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Przygotowalam dzis troche wiedzy z "notatnika alchemika":

Nie neguję pełnej wiedzy, poszukiwań, dociekań - bo sam to robię.

Natomiast skojarzył mi się cytat z Kubusia Puchatka:
"Im bardziej go szukał, tym bardziej go nie było!""

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 09.11.2010 - 22:29

  • 0

#20 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

A mnie moj drogi przypomina sie jednak inny cytat, ktory jest mi mysla przewodnia od lat : "szukajcie a znajdziecie(...)" Chyba jednak studiujemy nie te same ksiegi, :>
  • 0

#21 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam nadzieje Małgosiu , że wrócisz do tłumaczenia manuskryptu . Powiem , że sam też zaczynam go rozumieć.
  • 0

#22 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma takiej potrzeby, a nawet lepiej, zeby zostalo tak jak jest. To opis calego wielkiego cyklu, ktoremu podlegamy oraz historia powstania zycia w naszej czasoprzestrzeni i tylko w niej. To wszystko jest w materialach Radoslawa, wizerunek zaby to Anunaki, ale sa tez i Anioly. Tu jest wszystko, lacznie z duchowym rozwojem i wirujacym merkaba. Czerwony kamien, bialy kamien to krysztaly, ale zespolone w jeden tworza izotropowy model budowy calego wszechswiata...
Tekst przestal mnie juz interesowac i uwazam jak George, ze kiedys kazdy sam go przeczyta i zrozumie. Dzialanie na sile mogloby przyniesc wiecej szkody niz pozytku.
Pozdrawiam.
Zapomnialam dodac, skad George ma ta wiedze. To wiedza Druidow.Fragmenty spisywane w formie manuskryptow. Staroirlandzkie przekazy.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 11.04.2011 - 22:49

  • 0

#23 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedyś pewnie to zrozumiem.
  • 0

#24

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

od góry:
Mellon MS 41, Beinecke Library, Yale University

HM 30313, Huntington Library, San Marino CA

MS. Ash. Rolls 53, Bodleian Library

Użytkownik dżek edytował ten post 16.08.2013 - 10:41

  • 1



#25 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzek
Wyrazy podziekowania za caloksztalt tematu, w tym rowniez ostatnie grafiki. Swiadomie czy nie miales wielki wplyw na moje poglady i przemyslenia.
Twoja ciezka praca(tlumaczenie) pozwolila mi nie tylko zrozumiec, czym jest ten tekst, a jest bezwatpienia chanellingiem ,ale rowniez "pojsc dalej."
Na pewno zrozumiesz.
Dziekuje :serce: :serce: :serce:
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych