Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuczne mięso bliżej naszych stołów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Sztuczne mięso bliżej naszych stołów

Co, jeśli następny hamburger jaki zjemy będzie wytworzony w ciepłej wzbogaconej o substancje odżycze - zupie wytworzonej w bioreaktorze? Badania nad produktami, które smakują i pachną tak jak prawdziwe wkraczają w ważną fazę i wkrótce możemy takowe znaleźć na sklepowych półkach. Naukowcy stale badają wzrost małych komórek mięśniowych w laboratoriach. Robili to od dawna w celach eksperymentalnych, jednak teraz wzmożone wysiłki wielu niezależnych organizacji badawczych powodują, że sztucznie wytworzone mieso może być faktem. Henk Haagsman, profesor nauk związanych z produkcją mięsa (dosłownie meat science), wraz z kolegami pracują nad wieprzowiną i jej sztucznym wzrostem z dala od komórek macierzystych świni. Mają oni nadzieję w przeciągu kilku lat stworzyć formę mielonego mięsa odpowiedniego np. do hamburgerów. Aktualnie trwają prace nad identyfikacją typów komórek macierzystych, które dzielą się najbardziej, w celu tworzenia większych obszarów mięsa przy wykorzystaniu bioreaktora. Zespół liczy na osiągnięcie konkretnych rezultatów przed 2009 rokiem. Duński rząd przeznaczył na te badania 2 miliony euro.

Tłumaczenie: Eurycide
źródło: unexplained-mysteries.com
  • 0



#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jadło dla astronautów dostępne dla szarych ludzi ... :mrgreen:
  • 0



#3 Gość_Lee

Gość_Lee.
  • Tematów: 0

Napisano

Fajnie było by ludzie by neizabijali niewinnych zwierząt i by jedli sztuczne chociarz i to do zycia niejst potrzebne tylko ludzie na poziomie niejedzą miesa !!vege górą!!


Tak juz swiat zostal stworzony i takie sa prawa na ziemi - prawa dzungli. Czlowiek zawsze byl najwyzsza istota na ziemi i wszystko jest dla ludzi :) Ludzie stworzyli miedzy soba wiez i kulture(jako jedyny gatunek). Dzieki temu panujemy nad kazdym gatunkiem na ziemi. Dlatego zwierzeta sa po to, abysmy je jedli - proste.

Sztuczne jedzenie to wdg mnie zly pomysl. Chcielibyscie cos takiego zjesc? Ja nigdy. Juz wystarczy nam tych Exxx i kwasow w jedzeniu codziennym.
  • 0

#4

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta sama chemia. Wg. mnie nowotwory i inne choroby nalezy przypisac wlasnie takim co tworza "sztuczne" jedzenie.
  • 0

#5

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja się tylko zastanawiam czy to co niektórzy jedzą w MC już nie jest czymś sztucznym. ;) Smcznego : :wall:
  • 0

#6

Larkin.
  • Postów: 111
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No własnie myslicie że to co dają w KFC to normalne mięso. Ja w to Wątpie moim zdaniem to mieso ma więcej w sobie chemi niż Mięsa
  • 0

#7

zdzisiu.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to zły pomysł bo co zrobią hodowcy zwierząt? Wilekie firmy i moze jakoś sobie poradzą ale zwykli mali hodowcy? Moim zdaniem wprowadzenie takiego mięsa spowoduje wzrost niezadowolenia u części społeczenstwa i protesty pod Wiejską!
  • 0

#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tak do konca nie jest sztuczne mieso a raczej mieso uzyskane w sposob "sztuczny". Chodzi przeciez o prawdzie komorki miesniowe, identyczne jakie znajduja sie np. w wieprzowinie, zatem i smak i zapach bedzie identyczny.
  • 0



#9 Gość_Lee

Gość_Lee.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem to zły pomysł bo co zrobią hodowcy zwierząt? Wilekie firmy i moze jakoś sobie poradzą ale zwykli mali hodowcy? Moim zdaniem wprowadzenie takiego mięsa spowoduje wzrost niezadowolenia u części społeczenstwa i protesty pod Wiejską!


Ale nikt normalny nie bedzie tego kupowal :) Rozumiem jezeli ktos jest wegetarianinem. Wtedy powinien kupowac to co kupuje teraz czyli kotlety sojowe itp. itd.(nie wiem dokladnie co jedza:P) Nic by to chyba nie zmienilo. Mysle, ze takie mieso byloby dostepne jedynie w supermarketach, bo po co komus taki syf w malym sklepiku(same straty, bo nikt nie kupi a samemu tez nikt nie zje). Takie "mieso" moze miec przyszlosc jedynie w chemicznym kraju USA.

edit:

To tak do konca nie jest sztuczne mieso a raczej mieso uzyskane w sposob "sztuczny". Chodzi przeciez o prawdzie komorki miesniowe, identyczne jakie znajduja sie np. w wieprzowinie, zatem i smak i zapach bedzie identyczny.


Ale sklad na pewno bedzie inny. W takie rzeczy to ja nie wierze :) (sztuczny zapach i smak - to juz znamy)
  • 0

#10

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co w tym vegetarianizmie przecież i tak niszczą rośliny one przecież tez żyją !! :hmm: :shock: Rosną dojrzewają .... a zwierzęta?
  • 0

#11 Gość_Lee

Gość_Lee.
  • Tematów: 0

Napisano

Pewnie dlatego ze bez roslin czlowiek nie przezyje, a zwierzeta powinny towarzyszyc ludziom i po to sa stworzone nie wiem:P Ja tam wegetarianinem nie jestem, schabowy rzadzi :D

Cytat z wikipedii:

Wielu wegetarian uważa, że zwierzęta nie mogą cierpieć i powinny być lepiej traktowane przez ludzi. Sprzeciwiają się oni brutalnemu zabijaniu zwierząt na farmach i nadmiernej produkcji mięsa. Wielu z nich wierzy, że nie powinni spożywać mięsa dla dobra wszystkich żywych stworzeń.

Niektórzy z etycznych wegetarian porównują zwierzęta do ludzi - zwierzę nie chce zginąć, jednak nie ma żadnego wyboru i zostaje siłą zaciągnięte do rzeźni. Wszystkie inne zwierzęta, jego przyjaciele i rodzina będą cierpieć po jego stracie. Samo zwierzę ma także pragnienia na przyszłość i ma prawo cieszyć się z życia, nie powinno cierpieć i być zabite tylko po to, aby wyżywić człowieka, gdy istnieją dla niego lepsze metody pożywienia.

Dla niektórych wegetarianizm jest także stylem życia opierającym się na ścisłych regułach etycznych nieszkodzenia innym istotom żywym, ściśle powiązanym z szeroko rozumianą ekologią.


  • 0

#12

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy z etycznych wegetarian porównują zwierzęta do ludzi - zwierzę nie chce zginąć, jednak nie ma żadnego wyboru i zostaje siłą zaciągnięte do rzeźni.

Qrcze kanibalizm :mrgreen: :rotfl: :lol : :-D
  • 0

#13

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem smakoszem mięsa i raczej nic tego nie zmieni. Uwielbiam jego smak w różnych wydaniach. Nie jestem oczywiście zwolennikiem uboju koni, czy znęcania się nad zwierzętami w jakiejkolwiek formie, jednakże jestem też istotą żywą i potrzebuję pożywienia. Stąd wybór pada na mięso, gdyż dania vege zupełnie do mnie nie przemawiają (choć od warzyw i owoców również nie stronię). Tak jak kot zjada mysz, aby przeżyć, tak i ja zjadam kota :) Ot, łańcuch pokarmowy (i stare przyzwyczajenia, hehe).
  • 0



#14

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak jak kot zjada mysz, aby przeżyć, tak i ja zjadam kota

TY KOTOŻERCO!! :mrgreen:
  • 0

#15

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tak i ja zjadam kota

satanista? :lol : :lol : :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych