Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latające przeźroczyste kuleczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

Shaisha.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Juz nie raz zastanawiałam sie co to może być. Ktos to kiedys opisał na forum jako :'jak spojze na czyste niebo albo na okno(dziwne ze te miejsca) to jak sie skupie widze niewiem jak to inaczej nazwac niewiedzialne kuleczki.Pytacie skoro niewidzialne to jak je widze? Niewiem poprostu widze w srodku nic niema tylko gruba niewidzialna obwodka tych kuleczek one sie ruszaja na wszystkie strony jak stado much albo komarow'
ja mam własnie to samo I nie mam pojecia co to moze byc! raz czytalam w jakims artykule że takie "kuleczki" to brama do świata astralnego. Czy może Wy wiecie, czym one są? z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • 0

#2

Shadow.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To są Męty ciała szklistego. Nic groźnego. Po prostu taka jakby galaretka w oczach.
  • 0

#3

Shaisha.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie, na pewno nie chodzi o menty. To sa tak jak by malutkie punkciki dryfujące po niebie, maja takie dziwne kolory nie do opisania, i sa jeden na drugim. Menty sa tutaj calkowicie wykluczone. Mam takiego jednego menta ale on sie pojawia zazwyczaj tylko rano i wiem jak wygląda, bo jest wielki. Natomiast te punkciki sa bardzo małe i jest ich nieobliczalnie wiele.
  • 0

#4

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówię ci to są menty, ja mam tak samo gdy patrzę na niebo albo na jednokolorowe tło.Aha czy te punkciki są pojedyńcze ? bo ja ich widzę miliardy.

Użytkownik Templariusz edytował ten post 05.07.2010 - 18:44

  • 0



#5

Shadow.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Męty nie muszą być takie duże. Ja czasami też mam nie takie konkretne kształty tylko małe kropki. Ruszają się bo poruszasz okiem a one są w oku.

Użytkownik Shadow edytował ten post 05.07.2010 - 19:05

  • 0

#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież każdy to widzi. Tak już skonstruowane jest ludzkie oko. Płyny je wypełniające i otaczające (łzy itd.) nie są krystalicznie czyste. I tyle.
  • 0



#7

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pochodź trochę na rękach, będziesz miał to samo. :)

Ja nie rozumiem jaką trzeba mieć wyobraźnię, żeby w zwykłych fizycznych zjawiskach doszukiwać się czegokolwiek paranormalnego...
  • 0

#8

Shaisha.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok to bardzo dziękuje :D jak widac człowiek wszedzie sie doszukuje paranormalności nawet w takich głupich szczegółach ;d
  • 0

#9

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba każdy kiedyś zastanawiał się co to może być :)
Według kultur dalekiego wschodu są to cząsteczki energii Reiki (Uniwersalnej Energii Życia i Miłości dopływającej ciągle do nas z Kosmosu), w hinduizmie jest to Prana, siła życiowa utrzymująca przy życiu wszystkie istoty żywe, utożsamiana z oddechem, według medycyny jest to przejściowe, lub trwałe zaburzenie widzenia tzw. śnieg optyczny, z tym, że tymi ostatnimi można tak jakby "sterować" ponieważ poruszają się w zależności od naszego ciśnienia/tętna, te o które chodzi w temacie poruszają się bezwładnie w różnych kierunkach, tak jakby faktycznie były poza naszym ciałem (imo).

Ile źródeł, tyle teorii, ja i tak będę doszukiwał się w tym czegoś duchowego :P

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 05.07.2010 - 20:09

  • 2



#10

Kosz85.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warto spojrzeć mimo średniego wyglądu strony o mętach:
http://swiatmetow.fm.interia.pl/
Forum o mętach:
http://swiatmetow.phorum.pl/

Lepiej wcześniej rozpoznać dolegliwość niż później. Warto spojrzeć również do galerii.

To co chciałbym dodać od siebie, to że ten efekt nie koniecznie musi być mętem, ale pewności nie mam. Otóż też "to" widzę, tylko że ja muszę to zwykle sam wywołać, rzadko widzę to od tak po prostu. Dodatkowo, czasami oprócz kropek są jakby powiewy "wiatru" i nie są one związane z okiem, tylko z miejscem. Dodatkowo zauważyłem kiedyś, że te męty są dużo ruchliwsze tuż przed i w trakcie deszczu. W pewnym stopniu sądziłem że mogę powiedzieć czy zaraz lunie po ich ruchliwości, ale to wcale może nie być kwestia niczego parapsychicznego tylko zmiany ciśnienia atmosferycznego i co za tym idzie również w oku. Nie wiem.
Inna obserwacja, to w stanach skrajnych, np: szybkie wstanie z zawrotami głowy, nagłe wyrwanie z medytacji, mocne uderzenie się w głowę lekko ogłuszające, ogólnie gdy świadomość jest jakby obok, i widzisz wszystko z perspektywy ciemnej dziury w głowie, to te punkty są jak gwiazdy, światełka (dosłownie jasno-złote świecące punkty z jakby ciemnym w środku) na skrajach widzenia (tam gdzie się obraz przyciemnia). Sądzę że to są właśnie te gwiazdy z powiedzenia gdy się mówi "zobaczył gwiazdy". A i warto dodać, że świecą nie zależnie czy jest jasno czy ciemno, czy dzień czy noc, więc wykluczam odbijające się światło.
Jak popatrzycie na galerię mętów, w podanej stronie i na innych, to miejscami rzeczywiście są podobne, ale w dużej części zupełnie nie pasują. Np. nie zaobserwowałem żadnych mętów nitkowych, nie mam też mgiełek przesłaniających pole widzenia, czy innych opisów.

Nie rozstrzygam tematu i nie osądzam czym to jest. To ciekawe zagadnienie, ale poczytać o mętach warto :) A nóż ktoś inny nie będzie mieć wątpliwości.

Użytkownik Kosz85 edytował ten post 05.07.2010 - 20:36

  • 1

#11

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Męty, męty... też mi towarzyszą, krople do oczu z jodem na receptę od okulisty i są mniej "obecne" ;]
  • 0

#12

Skalarnieboskie.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to są białe krwinki które przepływają przez naczynia krwionośne w siatkówce, mam też coś takiego a do tego mam męty także które raz są silniejsze a raz słabsze.
http://en.wikipedia....ptic_phenomenon

http://img32.imagesh...ldentoptic.gif/

coś a'la to

Użytkownik Skalarnieboskie edytował ten post 05.07.2010 - 20:45

  • 0

#13

Shaisha.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mnie one nie przeszkadzają a widze je tylko gdy mocno sie skoncentruje więc nie bede ingerowac
  • 0

#14

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na mój gust to nie męty. Ja mam coś takiego jak patrzę w intensywną jasność, jak błękitne niebo albo śnieg. To są jakby takie jasne wijące się robaczki, takie świetliste i sobie tak tańczą we wszystkie strony.

Ale ja mam ten śnieg optyczny. Jestem już do tego tak przyzwyczajona, że właściwie nie zwracam na to uwagi. Ale z tego, co podaje wikipedia powinnam się 'kompleksowo przebadać'. Cholercia ;]
  • 0



#15

N_Assassin.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

moim zdaniem chodzi mu o zupełnie co innego niz te psełdo robaki w oku(mety). ja tez widze te jakby punkty które są napewno poza okiem gdyż da sie mniejwiecej określić ich odległość.kiedyś nad tym myslałem i rozkmniniłem ze to mogą być cząsteczki(atomy) powietrza . poruszaja sie kazdy w swoja strone, zachowuje sie jak gaz
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych