Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#3436

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 

Dla mnie krytykanci są po prostu prymitywni i egoistyczni.

:facepalm:

No to widać, że do krytyki nie jesteś przyzwyczajona, ale radzę zmienić podejście, bo nie zawsze będziesz zbierała pochwały. Jeśli umieszczasz gdzieś swoją twórczość, to musisz być przygotowana, że ktoś wyrazi swoją negatywną opinię. I dopóki te opinie nie są obraźliwe, to nie ma w tym nic złego. A minusy są zwykłą formą wyrażania opinii. Gdybym ja miał się oburzać o każdy minus, jaki dostałem, to chyba bym się wykończył nerwowo. I nie rozumiem po co te złośliwości, skoro w moim wpisie ich nie było.

Krytyka to jest normalna rzecz i radzę się do niej przyzwyczaić.

 

Jasne, że nie jestem przyzwyczajona do krytyki i nigdy nie będę. To, że ty myślisz, że nie ma w niej nic złego, nie znaczy, że tak jest. Nie tobie decydować, na co ja mam być przygotowana. I nie odpisuj, bo mam dość takiej rozmowy.

 

 

Trochę mi się nie chce wierzyć w to co czytam :o no, ale chyba to na poważnie. Autorko, ile masz lat? Stawiam, że nie więcej niż 15. Ja nie wiem na jakich forach piszesz, podejrzewam, że dla gimnazjalistów - ale krytyka, to podstawa każdego pisarstwa. Dzięki niej, widzisz swoje błędy, odbiorcy twórczości dają Ci rady poprzez krytyczne spojrzenie na to co piszesz. Brak krytyki, w którym tak dobrze się czujesz - to dla pisarza strzał w stopę. Jeśli oczekujesz tylko poklasku, to obawiam się, że będziesz musiała zmienić sobie forum, bo tutaj piszą ludzie dojrzali i obyci - nie weseli gimnazjaliści, którzy łykają wszystko jak młode pelikany. 

I absolutnie niedopuszczalnym jest tutaj zabranianie komukolwiek pisania postów. Jeśli nie łamią one regulaminu, są jak najbardziej mile widziane. 

 

Ode mnie - proponuję Ci jednak poczytać krytykę, wnioskuję z całokształtu Twojej twórczości, zarówno pisarskiej jak i tej "postowej", że jesteś młodą osobą i wręcz POWINNAŚ słuchać swoich potencjalnych czytelników. Ich uwag, skarg, pochwał, poprawek. To wyjdzie Ci tylko na zdrowie :)


  • 1



#3437

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Peen

Odezwij się ;) czekam na końcówkę. Mam nadzieję, że matkę złapią i skończy się dobrze.





#3438

Glossy Lady Blair.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

@ kronikarz przedwiecznych Takie teksty o gimnazjalistach to możesz sobie mówić do swoich znajomych, jak ci pozwolą. A propo tego, to ty bardziej przypominasz gimnazjalistę, bo krytykujesz jak frustrat jakiś tylko dlatego, że żal ci tyłek ściska, że ty byś takiego opowiadania nie napisał. Nie tobie decydować, co powinnam. Rozmowę uważam za zakończoną.


 

 

Jasne, że nie jestem przyzwyczajona do krytyki i nigdy nie będę.

To w takim razie pisz do szuflady. Tylko to zagwarantuje ci brak negatywnych opinii. Może to brutalne, ale taka prawda. Wyrażanie swojej opinii w kulturalny sposób to normalna rzecz i nie jest to mój wymysł, tylko fakt. Ale jak chcesz, tylko się potem nie zdziw, że nie wszyscy się będą zachwycać twoimi opowiadaniami.

No i nie będziesz decydować, kiedy mam odpisywać, a kiedy nie :D

 

 

Nie tobie decydować, gdzie ja coś napiszę. Kulturalnym nie jest kpienie sobie z cudzej pracy. Cudzą twórczość należy uszanować, a nie se po niej jechać jak jakiś troll.


  • -1

#3439

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ kronikarz przedwiecznych (...) krytykujesz jak frustrat jakiś tylko dlatego, że żal ci tyłek ściska, że ty byś takiego opowiadania nie napisał. 

 

Głupio by wyszło gdyby okazało się że Kronikarz pisze opowiadania i dlatego zdecydował się napisać co myśli o Twoich... pomyśl o tym. :D

 

 

Rozumiem, że te pozytywne komentarze, nawet jeśli są w całości kłamstwem nie przeszkadzają Ci bo wyrażają aprobatę? Super słodko:)

 

Zaczynasz pisać jak Shadow... - ale to takie moje wrażenie.

 

Lupus tylko Ci zasugerował że skoro nie potrafisz znieść nawet jednego słowa krytyki to może lepiej nie publikować opowiadań.
Nigdzie nie napisał że on decyduje o tym czy i gdzie coś napiszesz. Czytaj ze zrozumieniem i zrozum że to jest forum internetowe, będą się tu pojawiać różne opinie i nie możesz nikomu zabronić wyrażania tych które akurat ci się nie podobają.

Jest opowiadanie będą pochwały i będzie krytyka. Tak to już jest.

 

Ale zaraz....

chwileczkę.....

czy niektórzy z nas nie próbują Ci tego wytłumaczyć od kilku postów?!

Próbują, tylko do Ciebie nie dociera nic poza pochwałami :D


  • 0



#3440

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie widzę że to nie creepypasta tylko regularne opowiadanie. Opowiadanie jest ciekawe ma nawet pewien klimat. Może tylko przesadziłaś z ilością wątków, ledwie jakaś historia się rozwinie zaczyna się następna, a potem następna. Staraj się w miarę możliwości unikać zbyt częstego zapisywania liczb cyframi, bo to zaburza płynność tekstu.

 

Bardzo nieporadnie wyszło tłumaczenie dlaczego opuszczony szpital jest duży:

"- Ale ten szpital jest duży (...)

-(...) Na początku był mniejszy, ale potem dobudowali większą część, niż był on na początku. Coraz więcej ludzi chciało się w nim leczyć, więc go powiększyli"

- po pierwsze nie wiem czemu tłumaczy jej dlaczego szpital jest duży, a po drugie tłumaczy jej rzecz bardzo niezgrabnie. Gdyby skasować całe to zdanie zaczynające się od słów "na początku" to wyszłoby lepiej.

 

Hieny cmentarne - w jaki sposób dotarły do trumny? Grobowce zwykle są nakryte płytą, kamienną, ciężką, często przymurowaną. Natomiast amerykanie chętnie chowają ludzi w ziemi, bez płyty, tylko z nagrobkiem. Czyli albo rozkopały grób, robiąc metrowy dól, albo rozbiły płytę nagrobną. A tutaj tylko zdjęły znicze i od razu otwierją trumnę.

 

"- Może jest jakieś drugie wyjście z piwnicy.
- Piwnicy? - w oczach Chelsy był coraz większy strach.
- To nasze jedyne wyjście." - a okno?

 

Dobra. Zaczynasz ósmy z rzędu identyczny wątek "licealiści idą do nawiedzonego budynku" to już się robi nudne. Nie czytam dalej. W ten sposób możesz ciągnąć opowiadanie i ciągnąć i nie widać aby to ku czemuś zmierzało.

 

W paru miejscach zdania zaczynają się od małej litery.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 24.02.2017 - 07:24

  • 0



#3441

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autorko tematu - bredzisz jak potluczona. Zacznij myslec a nie lecisz na fantazjach jak na chmurce. Zeby udowodnic ci, jak bardzo ludzie doceniaja tworczosc innych, proponuje wyslac te swoje gimnazjalne wypociny do JAKIEGOKOLWIEK wydawnictwa. Nie dostaniesz nawet odpowiedzi, bo to jest slabiutkie, z bledami i w kolko powtarzanymi watkami. Sluchaj sie krytyki, bo to wlasnie ona ma znamienny wplyw na to co robimy i jak mozemy poprawiac swoje zdolnosci i udoskonalac warsztat. Pochwaly to dostaniesz, jak przyjdzie na nie pora.

A juz totalna bzdura jest chwalenie kogos, bo cos napisal...czy dobrze czy zle - niewazne. :facepalm: nie wroze ci zadnej kariery w tej materii, bo nie potrafisz zrozumiec podstaw, jakie rzadza tym tematem.
  • 0



#3442

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie tobie decydować, gdzie ja coś napiszę.

O niczym nie decyduję, tylko zastanawiam się dla kogo właściwie piszesz. Dla ludzi czy dla siebie? Bo gdybyś pisała dla ludzi, to wszystkie głosy byłyby dla ciebie ważne, nie tylko te pozytywne. A jeśli piszesz dla siebie, to nie rozumiem po co umieszczasz swoją twórczość na forum publicznym i oburzasz się, gdy ktoś ośmieli się napisać, że nie wszystko jest idealne. Po to się chyba upublicznia swoje opowiadania, żeby zebrać opinie.

 

 Kulturalnym nie jest kpienie sobie z cudzej pracy. Cudzą twórczość należy uszanować, a nie se po niej jechać jak jakiś troll.

No to zacytuj mi z łaski swojej, w którym miejscu sobie zakpiłem z twojej pracy, albo "pojechałem po niej jak troll". Od razu przypominam, że zwykłe wyrażenie negatywnej opinii się nie liczy.

 

 Cudzą twórczość należy uszanować

Mówisz o szacunku, ale gdy wyraziłem swoje zdanie, nawet cię nie obrażając, wyskoczyłaś z chamskim tekstem o sierotach. I ty szacunku wymagasz?

Po co tracić czas na autora, który nie szanuje czytelników?


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 24.02.2017 - 16:42

  • 2



#3443

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomyślałem, że dam ci szansę i zacząłem czytać najnowsze "dzieło". Poległem po pierwszych 2 zdaniach:

 

Mia była wstrząśnięta i przerażona tym, co ujrzała w odbiciu. Za nią stała kobieta w białej, podartej sukience, połowa jej twarzy gniła, a na drugiej połowie widać było szkielet twarzy. Kobieta uśmiechała się do niej psychicznie.

 

Wat? wat? wat? Szkielet twarzy? To twarz ma szkielet? :o

Uśmiechała się psychicznie? Znaczy tak? =>  :D

 

Jak widzisz, droga do POPRAWNEGO pisania przed tobą daleka. Sugeruję jednak porzucić dziecięce fochy i posłuchać się swoich czytelników. Dużo mówisz o szacunku - miej go w takim razie dla tych, którzy poświęcili swój czas na przeczytanie i ocenienie tego co tu wrzucasz. 

 

Jesteś 20cm za Startem, a Meta jest baaaaaaardzo daleko. Dalej niż bramka w meczu Tsubasy :)

 

EDIT:

 

Zacząłem czytać dalej. O matko. To jest tak TRAGICZNIE napisane, niewyobrażalnie zły dobór słów, błędy merytoryczne, stylistyczne, 79 postaci w każdym akapicie...szczerze mówiąc to brak mi słów i jestem pełen podziwu, że ktoś to czyta lub czytał. To jest dramat. Ja wstydziłbym się coś takiego gdziekolwiek wrzucić. Serio - to nie jest złośliwość - to dobra rada. Mam nieodparte wrażenie, że ty w ogóle nie czytasz tego co napiszesz, tylko wrzucasz jak leci. Żeby spróbować ci uzmysłowić OGROM błędów jakie popełniasz, mam taką propozycję - daj 2 strony swojej pani od polskiego i poproś, żeby poprawiła ci błędy - uwierz mi, producenci czerwonych długopisów, będą organizowali pielgrzymki pod dom twoich rodziców. W podzięce. 

 

[...]Gdy podeszła bliżej, zamarła. Napis był napisany krwią. Zaczęła się cofać, chciała uciec z powrotem do pokoju, odwróciła się i wrzasnęła. Stała twarzą w twarz z kobietą bez oczu. Z jej oczodołów leciała krew. Cofała się i zaczęła biec po schodach. Obrazy na ścianach same spadały. Mia potknęła się na schodach i upadła do przodu. Uderzyła głową o kant schoda (??) i zjechała ze schodów. Z jej czoła ciekła krew.[...]

 

I tak napisany jest każdy twój tekst. Tak wrzucam przykład, żebym nie był odebrany jako zły i zakompleksiony, bo sam nie umiem pisać. 


  • 1



#3444

trebmal.
  • Postów: 178
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale ukazał się nowy sezon serialu "Channel Zero" opieranego na popularnych creepypastach. Twórcy wzięli tym razem pod lupę znaną chyba nam wszystkim historię "Dom Bez Końca". Swego czasu mocno mną wstrząsnęła. http://www.filmweb.p...use-2017-780804


  • 0

#3445

JemPlacki.

    Król Benzenu

  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Początki creepypast były niesamowite do tego stopnia, że chciałbym móc przeczytać je pierwszy raz. Teraz mamy tylko odgrzewane kotlety albo łańcuszki.


  • 0



#3446

inaczej233.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up dokładnie. Gdybym mogła jeszcze raz poczytać o Polybiusie lub Binarnym DNA, byłabym w siódmym niebie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych