Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do tematu "Creepypasta (Urban Legends itp.)"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3445 odpowiedzi w tym temacie

#3151

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdzie ja się pytam ?! Już rzygam tymi pseudo-pisarzami...

A myślisz, że skąd się biorą oryginalne pasty? Też je piszą internetowi pseudo-pisarze, tyle że po drugiej stronie oceanu. Nie widzę więc problemu w tym, że niektórzy wolą pisać własne makarony, niż tłumaczyć angielskojęzyczne. Które, swoją drogą, nie trzymają wcale wyższego poziomu niż nasze - po prostu tłumaczy się tylko te najlepsze, a tych słabych u nas nie przeczytasz - logiczne więc, że wydają ci się lepsze. Jest bardzo dużo słabych makaronów w języku angielskim, np. legendarne "who was phone".

Blazorasz ile można powtarzać że my mamy w d... którą pastę dodajesz? Wstęp jest dłuższy niż cała historia aż szkoda mi na ciebie minusa

Polać.

Użytkownik Wrty edytował ten post 14.08.2013 - 22:09

  • 2

#3152

gzygza.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przepraszam za to "obiektywnie", miało być właśnie "subiektywnie". Ale właściwie mój wstęp i tak był potrzebny, aby napisać skąd wziął się pomysł, inaczej byłoby to nieładne z mojej strony. ;)
  • 0

#3153

thebaddest.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Who was phone" nie jest słabe, a jest legendarne przez swoją prześmiewczość i satyrę na creepypasty ogółem.
  • 0

#3154

bidon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gzygza, jestem zdania, że lepiej jest wrzucić pastę i nie dodawać żadnego wstępu, bo to po prostu psuje nastrój. Jak już coś, to zawsze można napisać coś na końcu, oby tylko nie: ,,to moja pierwsza pasta...".
Wiem, że się czepiam szczegółów, ale to się strasznie często zdarza i w końcu zaczyna denerwować.
Mam nadzieję, że nie przestaniesz wrzucać nowych historii, bo ta była naprawdę świetna :).
  • 0

#3155

gzygza.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że nie przestanę wrzucać nowych past, jednak wszystko zależy od tego, czy będę miała chęć na pisanie, bo nic na siłę. ;)
  • 0

#3156

Teloc.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozwoliłem sobie na ocenę wszystkich past ze strony 91 (podobne podsumowania niegdyś robił Neck).

@Ichigo - Larwy i Letarg Pana K
Wstęp, dwie pasty w jednym poście i brak podania autora. Tragiczna mieszanka. Larwy bardzo słabe i nie ma w tej paście nic, oprócz czysto medycznego przebiegu choroby. Druga pasta znacznie lepsza (niestety nie jest Twoja, nawet nie pokwapiłeś się o dodanie oryginalnego autora), doczytałem do końca z lekkim rumieńcem. Nie było to arcydzieło, ale było to całkiem na poziomie. Niemniej jednak za złamanie wszystkich chyba "zasad" tego tematu leci minus.

@marcin szeregowy - Tapeta część II
Wybacz, ale nie dałem rady przeczytać, wymiękłem po paru linijkach. Z Tapety zrobiłeś nużący, przydługi tasiemiec, niestety pierwsza część nie wciągnęła mnie tak bardzo, żebym się zmusił do przeczytania drugiej. Pochwalić natomiast należy, że piszesz w coraz lepszym stylu, czytelnik nie ucieka już na sam widok autora. Tak trzymać. Nie czytałem, więc pozostawiam bez oceny.

@Blazorasz - Maszynka
Minusa wstawiłem przed przeczytaniem, bo jak ktoś wspomniał wstęp jest dłuższy od pasty. Jesteś tu nowy, możesz od razu nie wiedzieć wszystkiego, rozumiem. Ale ludzie, czy tak trudno przeczytać kilka past i komentarzy z tego tematu przed napisaniem? Pasta sama w sobie jest bardzo przeciętna, niemniej za wstęp leci minus.

@marcin szeregowy - 109.3 MHz
Pasta napisana trochę chaotycznie, jednak całkiem dobra. Plus.

@gzygza - Letarg
Minus przed przeczytaniem za wstęp. A za te prośby o obiektywną ocenę to powinni was zsyłać do gułagu, będę oceniał tak jak mam ochotę. Pasta sama w sobie trzyma poziom, gdyby nie ten wstęp to byłby plus.

@Drops - Sąsiedzi z dołu i Zegar
Można się jedynie doczepić o dwie pasty w jednym poście, jednak obie pasty są bardzo dobre. Uwidoczniony tytuł, autor i link do oryginału, należy Ci się w pełni zasłużony plus.

@d1ler
Brak tytułu i wstęp. Jesteś nowy, a pasta okazała się bardzo dobra, więc Ci odpuszczam. Jak na debiut poszło Ci bardzo dobrze, oprócz rzeczonych błędów. Do ortografii czy języka nie mogę się za bardzo doczepić, mimo tych "przewinień" leci plus.

No, to tyle. Ta strona całkiem się udała, chociaż bywało znacznie lepiej.




Shi i HPL, kiedy planujecie dodanie regulaminu? Mam co do niego jeszcze parę sugestii.

Użytkownik Teloc edytował ten post 15.08.2013 - 14:27

  • 0

#3157

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetnie, że jakieś masz! Przedstaw je prosze tutaj bądź na PW jeżeli wolisz. Ja ostatnio mam sporo spraw zawodowych na głowie, do tego problemy natury technicznej dlatego też przepraszam, że ta sprawa tak się przeciąga; każda propozycja będzie brana pod uwagę także zapraszam do przedstawiania swoich pomysłów.
  • 0



#3158

gzygza.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Teloc
Już wczoraj poprawiłam to "obiektywnie" na "subiektywnie", gdyż właśnie o takie ocenianie mi chodziło, pomyliłam się, bo byłam zmęczona. ;)
Do tego nie rozumiem nawyku dawania minusów za "wstęp", który wg mnie jest tylko zwykłym dopisem, który mogłabym równie dobrze wkleić w osobnym poście. Ale cóż... nie będę przecież prosić się o plusy. :D
  • 0

#3159

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i właśnie lepiej by było, gdyby ten wstęp był w osobnym poście - tutaj, w komentarzach. Zrozumcie, że to naprawdę psuje klimat.
  • 1



#3160

Teloc.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Shi, dodam tutaj, żeby każdy widział i mógł skomentować. Część punktów jest wręcz oczywista, ale dodałem "dla zasady".

1. Zakaz (albo jakoś ładniej to ujmijcie) dodawania komentarzy i wstępów do pasty. Z tym się chyba każdy zgodzi.
2. Jedna pasta na jeden post. Przy kilku pastach w jednym poście nie wiadomo za którą oceniać, można chyba dopuścić double-posty w tym wypadku.
3. Pasty z oceną -x (najlepiej -5) będą usuwane. Pasty z takimi ocenami to albo trolle, albo nieudolne trolle, więc nie będzie płaczu.
4. Jakiś schemat pisania by się przydał. Chodzi o to, że niektórych boli dopisek o autorze, bo odbiera klimat. Proponowałbym:

[size="7"][b]TYTUŁ PASTY[/b][/size] #można ustalić jedną czcionkę i rozmiar, żeby tytuły się wyróżniały.
[size="1"]autor: NICK[/size] #piszemy drobnym druczkiem (nie wali tak po oczach) nick autora albo "własne". Można też zrobić z tego odnośnik do oryginału.

TREŚĆ #tutaj pełna dowolność.
5. Zakaz używania wulgaryzmów (oczywiste, nie?).
6. Poprawność językowa dodawanej pasty. Nie chodzi mi tu o duperele, literówki, pojedyncze błędy czy przecinki. Rażące ilości błędów ortograficznych w paście nagradzajcie upomnieniami/ostrzeżeniami. Przecież chyba wszystkie dzisiejsze przeglądarki mają funkcję podkreślania błędów i autokorekty, czyż nie?.
7. W temacie z pastami tylko pasty. Zdarzały się sporadyczne pytania i komentarze do past.
8. Pasty niespełniające któregoś z podpunktów usuwajcie/upominajcie. Dajcie delikwentowi jakieś 3 dni na poprawę, a potem róbcie co chcecie.




Ode mnie to tyle. To oczywiście moja wizja w dość surowym stanie i możecie się z nią nie zgadzać. Mogłem o czymś zapomnieć, ale chyba większość zagadnień została w tych ośmiu punktach zawarta. Czekam na opinie i uwagi.
  • 7

#3161

marcin szeregowy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Teloc szkoda że nie przeczytałeś tapety :(, ale dzięki za miłe słowa względem 109.3 MHz. I nie martw się, to z założenia miało być chaotyczne, nie wiem czy wyszło to na dobre, ale takie miało być :)

i trochę dziwi mnie to że tapeta której poświęciłem więcej czasu i uwagi nie ma żadnej oceny, a to ,,radio" które tak naprawdę napisałem na ,,odwal się" (czyli tak bez zaangażowania) ściąga pochwały :/
  • 0

#3162

marcin szeregowy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wstawiłem krótką pastę, mam nadzieję że wam się spodoba piszcie co wam się nie spodobało, liczę na krytykę :) żeby podnieść napięcie powiem że w pewnym momencie pasty piszę prawdę ;) , ostatnio było związane z radiem teraz będzie z komputerem :) powoli też zabieram się za trzecią i ostatnią część tapety, do końca wakacji ją wrzucę,
  • 0

#3163

Nekochin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi to o radiu jakoś nie przypadło do gustu... Ni to strzaszne ni poukładane.
  • 0

#3164

marcin szeregowy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co się ludzie z wami stało? jakoś cicho tu ostatnio i w temacie z creepypastami też
  • 0

#3165

CierpnacaSkora.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widzę, że "Domek W Głębi Lasu" mego, skromnego autorstwa się spodobał :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych