Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Czarny Lipiec"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

poziomy.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jestem tu nowy więc jak bym coś spieprzył to sorki... ale do rzeczy... kilka dni temu miałem dość głupi sen. Akcja toczyła się w Lipcu , tego roku , to wiem na 100 %, Widziałem Biało-Czerwoną flagę z kirem było po wyborach, nie wiem co się stało ale miało to chyba związek z wyborami prezydenckimi. Ktoś zginie, ale nie wiem kto, komuś coś się nie będzie podobać. Głupio się czuję, jak bym był z przyszłości, ale mam wrażenie że coś złego się stanie i nie mogę temu zapobiec. Zaczynam się bać, dopiero był Smoleńsk, może jestem przewrażliwiony? Piszę to na wszelki wypadek...

Użytkownik poziomy edytował ten post 19.06.2010 - 19:48

  • 0

#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, tak. Też czytałam posta tej dziewczyny co rzekomo przewidziała żałobę w kwietniu i lipcu.

Obawiam się, że nawet gdyby twój sen był prawdą (a tego nie wykluczam, mógł być chociażby skutkiem przeczytania "przepowiedni" na lipiec) nikt ci nie uwierzy że to przewidziałeś jeżeli coś się w lipcu stanie. Bo tamta dziewczyna była pierwsza i jej słowa są już znane w całym świecie internetu, były już nawet z tym demoty. Przykro mi 8)

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 19.06.2010 - 20:05

  • 0



#3

poziomy.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam trochę więcej. W niektórych snach widzę walące się budynki gdzieś w większym mieście Polski, zdaje mi się że poszło o zamach terrorystyczny na Polskę. ( oby nie ).
  • 0

#4

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A skąd wiesz, że w Polsce?
Wiesz, mnie kilka razy śniły się latające spodki nad moim osiedlem i jeszcze ani razu nie widziałam ich :)
  • 0

#5 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Dodam trochę więcej. W niektórych snach widzę walące się budynki gdzieś w większym mieście Polski, zdaje mi się że poszło o zamach terrorystyczny na Polskę. ( oby nie ).


dlaczego uważasz, że śnił ci się zamach terrorystyczny ?
co na to wskazywało, bo chce ci przypomnieć, że ostatnia powódź sprawiła, że budynki się osówały i zawalały .....

no a z drugiej strony miejmy nadzieje, że te sny twoje i tej dziewczyny się nie sprawdzą, bo dosyć już mamy tragedii w tym roku

Użytkownik mroova edytował ten post 19.06.2010 - 22:16

  • 0

#6

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A propos walących się wieżowców - to dzisiaj w nocy miałem sen:

Stałem na balkonie z grupką znajomych (wieczór - jest ciemno) i nagle wielkie poruszenie. Patrzę w lewo i widzę samolot lecący wzdłuż balkonu na którym stałem jakieś może 400 metrów niebezpiecznie nisko, z płonącym silnikiem - i chwila później katastrofa w stylu 9/11 - wysoki budynek, mieszkalny który w zasadzie od razu się zawalił... zamach terrorystyczny? wypadek? nie wiem... nie mogę też jednoznacznie stwierdzić co to było za miasto (w Krakowie nie ma takich wysokich budynków)... Traktuję to w kategoriach zwykłego snu ale jest na tyle ciekawy że zdecydowałem się go opowiedzieć - no i pasuje do tematu ;p
  • 0

#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie raczej nękają nie prorocze sny, ale przebłyski intuicji, które wskazują iż w Polsce będziemy mieli do czynienia z trzęsieniem ziemi.
Jest to irracjonalne przeczucie ponieważ jesteśmy na asejsmicznych terenach, ale przecież z przeczuciami się nie dyskutuje.
  • 0

#8 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie znowu przesladuje wizja, jak uciekam przed naplywajaca woda na jakies wzgorze, potem stoje na nim i patrze na miasto w dole i jak nad nim zbieraja sie niesamowicie czarne chmury. Niebo jest nienaturalnie "czarne", jak przed super burza(tajfunem). Tez mam nadzieje, ze to nie proroctwa.
  • 0

#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

MAG Twoje wizje mogą być wizualizacją lęków które są efektem ciągłego zgiełku i tumultu informacyjnego na ten temat (globalnego potopu, roku 2012)
Trudno teraz rozdzielić co jest prawdziwym przekazem a co odbiciem lęków i obaw.
Moje przebłyski są chyba o tyle interesujące, że nie mają żadnej podstawy.
Ani racjonalnej, ani medialnej.
Mam jakieś dziwne przeczucie że Polskę dotknie zjawisko które nie miało żadnego precedensu w naszej części Europy.

Użytkownik osiris edytował ten post 20.06.2010 - 11:59

  • 0

#10 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

He, he po raz pierwszy chcialabym, obys TY mial racje! Oczywiscie tylko co do moich wizji. Reszte przedyskutujemy zgodnie i po przyjacielsku.
  • 0

#11

franek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie raz mi się śniło, że wyglądam przez okno, a tam trąba powietrzna między blokami... niestety TV ostro potrafi wyprać mózg i zmiast bać się pijanego kierowcy za kółkiem, boimy się wirtualnego terrorsty, ktorego prawodopobieństwo wystąpienia jest 1000000x mniejsze....
Polecam zmienić miejsce, gdzie się śpi, chociaż spać "odwrotnie" (tam gdzie nogi, teraz głowa) i przestać oglądać wiadamości...
  • 0

#12

Dece.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie raz mi się śniło, że wyglądam przez okno, a tam trąba powietrzna między blokami... niestety TV ostro potrafi wyprać mózg i zmiast bać się pijanego kierowcy za kółkiem, boimy się wirtualnego terrorsty, ktorego prawodopobieństwo wystąpienia jest 1000000x mniejsze....


takie myślenie uważam za błędne :) bo prawdopodobieństwo wystąpienia zamachu terrorystycznego jest coraz większe w naszej pięknej Polsce :), a dopiero po fakcie człowiek rozmyśla iż można było temu zapobiec. Powrócę tutaj do sytuacji z 10 kwietnia bieżącego roku, nikt nie spodziewał się że może dojść do tragedii, tak samo jutro możesz wyjść z domu i zobaczysz terrorystę który detonuję ładunki, wszystko jest możliwe i niczego nie można lekceważyć.
  • 3

#13

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm, też miałem dzisiaj sen. Nie wiem na ile był proroczy, ale w śnie tym przyszedł do mnie Bronisław Komorowski (akurat leżałem wtedy na łóżku), on usiadł obok mnie i zapłakał, po czym powiedział: "Sławek, Sławek, dlaczego przegrałem te wybory?".
Chciałbym, by rzeczywiście był to proroczy sen. ;)
A wracając do tematu. Osiris, nie miało precedensu w naszej części Europy? Potrafiłbyś sprecyzować swe obawy? Czy może jest to zwyczajne przeczucie? W gruncie rzeczy, to ten rok zaskoczył mnie już tyle razy, że jestem przygotowany na wszystko.
  • 0



#14 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Potrafiłbyś sprecyzować swe obawy?

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to wstrząsy ziemi o niespotykanej jak na tą część Europy skali.
Inne - nie mam zielonego pojęcia.
  • 0

#15

Dece.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
a propos wstrząsów wygooglowałem coś takiego

data : 5 VI 1443
miejsce : Śląsk (Wzgórza Strzelińskie)
Magnituda w skali Richtera: 5,8
skutki : odczuwalne w całej środkowej Europie;
duże uszkodzenia zabudowy Wrocławia, zapadnięcie się sklepienia
w koś­ciele farnym w Brzegu i kościele Św. Katarzyny w Krakowie
krótki opis : najsilniejsze z historycznych trzęsień na ziemiach polskich, o magnitudzie ocenianej na powyżej 6 stopni w skali Richtera oraz intensywności 9 stopni w 12-stopniowej skali Mercallego; jego epicentrum znajdowało się gdzieś na północ od Wrocławia. Wstrząsy odczuwane były w całej środkowej Europie. Największe straty odnotowano w samym Wrocławiu. W Krakowie zawaliło się sklepienie kościoła św. Katarzyny. Zginęło 30 osób.

Najsilniejsze trzęsienie w Polsce, oczywiście jeżeli bierzemy pod uwagę całą historię Polski :).

@edit
na bieżąco jeśli ktoś jest ciekawe wstrząsów w EU i nie tylko polecam stronę
http://www.emsc-csem.org

ponadto coś o trzęsieniach w Europie

Gdzie drżało w Europie?

Trzęsienie ziemi, o sile 8,7 stopnia w skali Richtera nawiedziło w 1755 roku Lizbonę. Wstrząs dał się odczuć w prawie całej Europie, a wody w jeziorach podnosiły się i opadały wraz z falą wstrząsów. Powstałe fale zwane tsunami osiągnęły wysokość kilkunastu metrów i zatopiły statki w porcie oraz zalały miasto. Zginęło 60 tys. osób. Najsilniejsze wstrząsy jakie odnotowano w Europie nawiedziły w 1908 roku Mesynę na Sycylii. Zginęło wtedy 75 tys. ludzi. W 1997 roku zadrżała ziemia w okolicach Asyżu. Od wstrząsów ucierpiała słynna bazylika oraz freski Giotta, przedstawiające życie św. Franciszka. Wstrząsy spowodowały śmierć 4 osób. Tragedia rozegrała się także w sierpniową noc 1999 roku w Turcji, leżącej na pograniczu Europy i Azji. Trzęsienie, którego epicentrum znajdowało się koło Izmiru trwało zaledwie 45 sekund. Oficjalnie miało ono 6,7 stopni w skali Richtera, choć amerykańscy sejsmolodzy ocenili, że prawdopodobnie miało ono o stopień więcej. Odczuli je również mieszkańcy Bułgarii i Krymu. Zginęło 17 tys. osób. Przez kilka dni ludzie w obawie przed kolejnymi wstrząsami nocowali na dworze. W akcję ratowniczą włączyły się ekipy z całego świata, w tym także z Polski.


Użytkownik Dece edytował ten post 20.06.2010 - 21:43

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych