Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przed Wielkim Wybuchem


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#31

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama teoria może nie jest błędna. Skłonny jestem uważać, że błędne jest nasze pojęcie o tym, czym Wielki Wybuch był. Nie wiemy również, co go zainicjowało, oraz nie wiemy tego z czego wszystko powstało, a to nazywane jest stanem wysokiego uporządkowania.

Czym ten stan był nie wiemy. Nie wiemy czy to była skupiona materia czy coś innego.

Jak coś popitoliłem, to Mariush mnie poprawi.





#32

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nasze życie rozgrywa się na jednym z wielu poziomów rzeczywistości. Zmysły człowieka są tak zbudowane i tak oddziałują na ,,stan materii" znajdujący się wokół niego, że mózg człowiek nie ma po prostu wstępu do świata skupiającego się w skali fundamentalnej. I tu mamy przykład zjawisk / procesów, których najważniejsze momenty odbywały się w wycinku czasu, który momentem czy tym wycinkiem nazwać nie można, z racji abstrakcji jego wielkości. Na zdjęciu poniżej widać jak w szóstym odcinku pierwszego sezonu serialu dokumentalnego pt. "Kosmos (2014)", z prowadzącym serial gospodarzem Neil deGrasse Tysonem, Neil we własnej osobie prezentuje szacunkową ,,wielkość" sferyczną Wszechświata w jedną trylionową trylionową trylionowej części sekundy po Wielkim Wybuchu. To, co teraz nazywamy Wszechrzeczą, wtedy w tym abstrakcyjnie krótkim ułamku ułamku czasu po akcie stworzenia, miało absurdalnie niepojęty rozmiar piłeczki pingpongowej.



WXsueN2r.jpg


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych