Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywalić moderatora AlienGrey!!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Symptomami trollowania mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

* bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. „Ten system operacyjny jest najlepszy!”) i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości) — jest to kryterium kontrowersyjne, ponieważ samo fanatyczne przywiązanie do określonej idei nie oznacza trollowania;
* nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej albo zacznie próbować udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został właściwie zrozumiany albo zacznie bagatelizować znaczenie swego błędu; w przypadku gdy te sposoby zawiodą troll może być agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd;
* chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;

* skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze „literówki” albo demonstracyjne łamanie zasad;
* skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób – jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań wobec nich;
* częste nazywanie innych trollami internetowymi;

* wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów, współdyskuntantów etc.);
* częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona — celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;

* konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby która coś zna z autopsji etc.;
* próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji poprzez środki techniczne dostępne w danym forum (np. w Usenecie może dochodzić do prób zmieniania lub usuwania wypowiedzi współdyskutantów, ponieważ protokół nie pozwala na sprawdzenie, czy post z żądaniem usunięcia innego posta pochodzi od autora usuwanego posta) — działania takie jednak są rzadkie, ponieważ zazwyczaj wiążą się z naruszeniem regulaminu danego forum i tym powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll często ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;
* za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu – powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego;
* „ceremonialne” używanie filtrów (np. killfile'a) – troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w filtrze trolla, przy czym bardzo często i tak tego nie robi i dalej czyta wypowiedzi oponenta (czasem tylko próbuje udawać, że je filtruje);
* brak konsekwencji podczas prowadzenia dyskusji i zaprzeczanie własnym tezom i opiniom;

* regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju „obowiązkiem”, „otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu” etc.;
* zmienianie własnych danych, które może polegać albo na drobnych zmianach tych danych (np. „Troll” może zmienić się w „Troola” lub „Trrola” etc.) albo na poważnych zmianach takich danych (np. „Troll” staje się „Uczestnikiem”) — celem trolla jest spowodowanie, aby inni uczestnicy forum nie mogli filtrować wypowiedzi trolla lub ich ignorować bez czytania;
* tworzenie „klonów” (np. „Troll” może także występować w tym samym okresie także jako „Uczestnik1” i „Uczestnik2”), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla — troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.


http://pl.wikipedia....iki/Trollowanie

Wypisz, wymaluj Quintus Maximus. Większość punktów z powyższej listy pasuję do jego zachowania. Mam nadzieję, że nikt już tu nie ma złudzeń z kim ma tu do czynienia.

#17

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

poziom tego forum, jak i moderacja, zeszły już dawno na psy, więc niema się co dziwić takiemu zachowaniu

#18

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A były to posty, za które otrzymałem dużo punktów reputacji - czyli takich które się innym użytkownikom podobały.



To, że Ci drugi forumowy troll Muhad ponabijał trochę punktów ze swojego multi-konta to jeszcze nie znaczy, że się one podobały "użytkownikom" forum. Forumowe trolle ciężko uważać za normalnych użytkowników.

#19

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...]

I od razu zaznaczam, że z manipulatorami-agentami-kłamcami-wynajętymi młodymi ogłupiaczami rozmawiać nie będę.


Mozesz przedstawic ich liste, prosze... (bo nie wiem czy moge raportowac Twoj post czy nie :) )

#20

Quintus Maximus.
  • Postów: 577
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

poziom tego forum, jak i moderacja, zeszły już dawno na psy, więc niema się co dziwić takiemu zachowaniu

asp mnie też to już nie dziwi, ale strasznie wk..... Ten brak reakcji na zachowanie Szaraka i po prostu jawne okłamywanie ludzi w wielu tematach. Moderacja na tym forum jest fatalna. Jeden moderator chlasta posty, których treść mu nie pasuje (zasłaniając się OT), inny moderator prawi kazania i kompletnie nie dostrzega chamskiego i skandalicznego zachowania swojego kolegi. Administrator chyba w ogóle wyłożył ....

Użytkownik Quintus Maximus edytował ten post 10.06.2010 - 10:06


#21

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Quintus podpisze się pod tym co napisał Ill. Początki miałeś całkiem fajne, jak jest teraz sam widzisz. Pamiętaj, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

To, że Ci drugi forumowy troll Muhad

Trochę szacunku kolego, Muhad był jaki był i czasami nie umiał się stopować, jednak nie upoważnia Cie to do tego by wystawiać mu łatkę.

Użytkownik livin edytował ten post 10.06.2010 - 10:23




#22

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To wtedy dałby upomnienie prawda? A założyciel tematu twierdzi że usuwa tylko jego posty. A z tego co widać wielu użytkowników stacza tam polityczne potyczki. Jeśli to prawda to trochę nie fair. Pokazuje że jak jest moderatorem to mu wszystko wolno. A jak postąpił faktycznie słusznie, to wynika z przewrażliwienia Quintus Maximus... Ktoś by to musiał sprawdzić i tyle...


Proszę Cię... Prześledź niektóre posty, które nie były ruszane przez modów. Niestety chamstwo wrasta w to forum i dopasowuje się prawie tak samo jak nowa skórka. Cud, że ktoś jeszcze chce coś z tym robić (między prawdą a Bogiem idzie coraz gorzej ostatnio).
Co modowi wolno to wolno, ale użytkownikowi wolno więcej. Na przykład wolno mu olać regulamin. Byłaś na forum za czasów największych awantur bodajże tego roku? Nie? To prześledź sobie tematy i posty niektórych użytkowników, może zobaczysz różnice między "karaniem z racji konspiracyjnego zamknięcia ust informatorom" a normalnym karaniem. Jak bystro spojrzysz to może nawet zauważysz ile tematów tego typu już powstało i kto je zakładał, (Quintus naliczyłam cztery, o order jaki walczysz czy co?). Wszystkie o tej samej tematyce.


Tak.Racja.(musiałam troszkę wgłębić się w sprawę).
No to skoro już wcześniej poruszał takie tematy-sensacje. To potwierdza się moja druga opcja... Przewrażliwiony.
Bądź jest to chęć wywołania zamieszania. Wielu ludzi nie patrzy co pisze.... a potem mają jeszcze pretensje :P.

Ja osobiście nie mam żadnych problemów z modami, nikt mi nie usuwa postów nie wlepia ostrzeżeń.
Wg. mnie wszystko jest w porządku, ba! ale ja staram się dostosować do regulaminu :)

#23

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W takim razie proponuję, by AlienGrey jednak wkleił w to miejsce posty które usunął... Użytkownicy sami ocenią wg własnego sumienia czy te posty nadawały się do cenzurowania, bycie moderatorem to nie tylko przyjemności ale również obowiązki oraz ODPOWIEDZIALNOŚĆ za własne czyny..

AlenGrey... czekam na te posty QM.

#24

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Usunietych postow chyba nie da sie odtworzyc... 

#25 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W sumie nic do niego nie miałem ale ostatnio dał mi ostrzeżenie o wadze aż dwa za niewinność. Dokładniej za zmienianie wpisu moderatora choć nie skasowałem nawet kropeczki. Czy zatem jestem upoważniony do doczepienia łatki? Samowolka, nadinterpretacja, złośliwość to cechy tego tak zwanego "Super"Moderatora. Jeżeli ktoś chciałby strącić tego kacyka już nawet nie z tronu tylko z pieńka to jestem za. Ta oczywista kpina była bardziej żałosna od ostrzeżenia za "Obrazę użytkowników wyznających poglądy socjalistyczne" <lol>

#26 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Panie Ironmacko, obawiam się, że da się te posty odtworzyć i nie będzie z tym żadnego problemu. Kwestia chęci moderatora. I nie rozumiem Panie Artus, czemu użytkownicy mieliby oceniać dane postępowanie. To nie jest demokracja, moderatorzy nie są wybierani, a sami zgłaszają swoją chęć do pomocy w utrzymaniu porządku. Odpowiadają jedynie przed Administratorem i gronem moderatorskim. Proponuję - jeśli ma się uwagi co do sprawowania funkcji danego opiekuna - napisać PW bezpośrednio do Administratora.

Użytkownik pokerek edytował ten post 10.06.2010 - 17:54


#27

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skończyło się babci sranie.

I tu racja. Skończyło się. Za dużo czasu i tak Cię tutaj znosimy. Kilka razy byłeś już karany za notoryczne łamanie regulaminu. Nie skutkuje? Patrz wyżej.



#28

Artus.
  • Postów: 124
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I nie rozumiem Panie Artus, czemu użytkownicy mieliby oceniać dane postępowanie. To nie jest demokracja, moderatorzy nie są wybierani, a sami zgłaszają swoją chęć do pomocy w utrzymaniu porządku. Odpowiadają jedynie przed Administratorem i gronem moderatorskim. Proponuję - jeśli ma się uwagi co do sprawowania funkcji danego opiekuna - napisać PW bezpośrednio do Administratora.


Skoro forumowicz QM założył temat w którym żali się na moderatora w dziale który jest tego typu sprawom poświęcony, to siłą rzeczy by wyjaśnić sprawę dany moderator powinien pokazać posty zawierające treści "niedozwolone" na forum by wykazać podstawność swoich czynów... myślę, że to nie jest paranormalne - to co mówię... A jeżeli którykolwiek moderator może bez podania przyczyny, tak po prostu usunąć posty "bo akurat nie lubię tego użytkownika" to hm... zastanawiam się co ja w ogóle robię jeszcze na tym forum.

#29

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta oczywista kpina była bardziej żałosna od ostrzeżenia za "Obrazę użytkowników wyznających poglądy socjalistyczne" <lol>

Za coś takiego można dostać ostrzeżenie? :o Rozumiem, że jak będę propagował poglądy Hitlera (poniekąd socjalisty) to mogę liczyć na tolerancję i wyrozumiałość.



#30 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wtedy dostaniesz ostrzeżenie, ze szerzenie ideologii opierającej się na rasizmie. Dostałem też ostatnio ostrzeżenie za prowokację bo napisałem, że forum jest infiltrowane. Ogólnie co byś nie zrobił coś się na Ciebie znajdzie pod jakimkolwiek pretekstem.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych