Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO - diabelska sztuczka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Luke, powinieneś troche bardziej zagłębić się w tematach kościelnych. Na forum wcześniej było poruszanych wiele tematów o tej tematyce ;)
Zacznijmy od tego, że Jezus nie zakładał żadnego kościoła-to my zwykli ludzie go założyliśmy. Jezus tylko(albo aż) nauczał nas jak żyć. Biorąc pod uwagę istnienie Kościoła to przyjrzyj się jego czynom podczas upływającej historii, ile krwii, kłamstwa i obłudy pozostawił pod czas swojej świętej drogi, która trwała prawie dwa tysie. Kościół i jego historia nie jest tak nieskazitelny jak Ci się wydaje.
Myślisz, że czemu nauka była tepiona przez KK?? Im mniej wiedzy tym łatwiej jest manipulować. W dzisiejszych czasach już nie ma takiego silnego stanowiska jak kiedyś.
Kiedyś wskazywali prawde czynami-dzisiaj dyplomacją.
Powracając do tematyki UFO- jest takie powiedzenie: każde kłamstwo prędzej czym później wyjdzie na jaw.
Wydaje mi się, że największym problemem KK jest to, że zdaje sobie sprawe z tego iż ludzie otwierają powoli oczy. A jeśli otworzymy oczy to Kościół straci monopol na "prawdę apsolutną".
Postęp w nauce, rozwoju ludzkości oznacza trudniejsze czasy dla Kościoła. A takimi chwytami którym jest głoszenie, że UFO to dzieło szatana to nabiorą się tylko najbardziej gorliwi katolicy. Kiedyś to był dopry chwyt-dzisiaj ludzie potraktują to z przymróżeniem oka ;)
Na koniec dodam, że treść Biblii była zmieniana conajmniej kilka razy w historii szerzenia
wiary K. Pomyśl jeszcze czemu była tak często zmieniana...
  • 0

#17 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

zle mnie zrozumiales bo zjadlem pare slow; juz wyjasniam:

W takim rozumieniu słowa wszechmocny -  nie byłoby zła. Wszechmocny nie znaczy taki, który wszystko może. Czy Bóg może stworzyć kamień, którego nie będzie mógł podnieść...?


widzisz...problem jest w tym ze zle rozumiemy Boga. Jest Wszechmogacy bo ON jest całym stworzeniem wszystkiego, jest Panem calgo wszechswiata w kazdym wymiarze, czasie i przestrzeni.

Po co ma Bog podnosic Kamien skoro sam Nim jest? Rozejrzyj sie dookola, spojrz na kwiaty, na drzewa, na piekne niebo, na potoki gorskie ..to jest Bog, On jest we wszystkim:)

Wtedy Bóg stworzyłby człowieka, który nie może wybrać zła i może być tylko dobry. Ale tak nie zrobił... dał nam wolność, dał nam wybór.


Slusznie zauwazyles ze dal nam wolnosc i wybor...Zle korzystamy z tego wolnego wyboru. Obralismy zlą drogę. My sami wykreowalismy sobie taka rzeczywistosc w ktorej licza sie tylko sprawy przyciemne; kasa, wladza i nic pozatym. Gdy nie masz pieniedzy i jestes glodny, pojdziesz i zamordujesz za 100zl. Ile razy tak bylo? na zlecenia polityczne sa zabojstwa, oszustwa, przekrety i wojny...za jaka cene? za cene pieniedzy i wladzy. To my jestesmy za to odpowiedzialni.Nie Bog a tymbardziej Szatan( ktorego nie ma).

Zastanawia mnie jeszcze wasza postawa wobec Kościoła. Przecież Kościół jest instytucją założoną przez Jezusa, a więc samego Boga! I On przez Ducha Świętego czuwa nad Kościołem. Fakt, że jest to częściowo ludzka instytucja i również tam wkrada się szatan. Ale  że Kościół kłamie i okrada ludzi? To chyba lekka przesada. Kościół mówi dużo prawdy, przekazuje słowo Boga! Komu warto wierzyć? Jakimś ufoludkom z kosmosu, czy tym, których powołał Duch Święty?...


tylko zeby tak naprawde mowil prawde i zeby stawial na rozwoj duchowy.
Dlaczego Buddysci sa bardziej uduchowieni? Czemu chcrzescijanie nie posiadaja takiej wiedzy duchowej ani zdolnosci? Bo sa wolni od strachu przed ptepieniem.Bog jest milosierny, nie potepia.to jest tylko kreacja kosciola. Strach wzbudza posluszenstwo wsrod ludzi wobec wiary.Za tym rowniez ida Pieniadz.
Jezus zalozyl Kosciol jako wspolnote, jako wiare ktora miala laczyc ludzi. Kosciol stworzyl religie.

Jak wiadomo; religia dzieli ludzi i ogranicza. Wiara ich laczy.

Jeszcze powiem na koniec coś, co wie o szatanie każdy duchowny i nie tylko. Szatan dąży do tego, aby człowiek myślał, że go (szatana) nie ma... UFO poniekąd mu w tym pomaga... :)


To cos ja dodam na koniec:)

Wlasnie kosciolowi chodzi aby czlowiek tak myslal bo inaczej kazdy by sie odwrocil od kosciola:) kosciol jak mu nic nie pasuje we wszystkim dopatruje sie szatana...
  • 0

#18

Sebastos.
  • Postów: 55
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cyt. Luke:"I On przez Ducha Świętego czuwa nad Kościołem."

Czy to czasem nie Kościół wymyślił Ducha Świętego?(Jeśli się mylę to sory)
I co za tym poszło Trójcę Świętą.
  • 0

#19

Solaris.
  • Postów: 62
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając ten temat nie mogłem powstrzymać się na nie udzielenie komentarza do kilku co lepszych 'kwiatków':

Nie dziwię się że Kościół martwi się tym. Ludzie odchodzą od chrześcijańskiej wiary i Kościół boi się że straci władzę nad większością społeczeństwa.  
Coraz więcej ludzi "otwiera oczy"



“Otwiera oczy”? Ale na co? Może na to, że Biblia to jedna wielka bajka, Jezus nie istniał, a jeśli już to na pewno w zwykłej, ludzkiej postaci i do tego był ożeniony z Marią Magdaleną, no i jeszcze stworzyli nas UFOnauci. To taka nowa prawda, którą te 'coraz więcej' ludzi wyznaje. Potrzeban jest nowa prawda, bo stara jest już nieatrakcyjna, nie idzie z duchem czasu, jest staroświecka itd. A nie przyszło wam do głowy, że może prawda jest o wiele prostsza, niż się wydaje? No ale nie – to by było przecież za łatwe. Lepiej poszukać czegoś tajemniczego i niezwykłego.


Boshe czy ja dobrze widze?? Iscie głęboko fanatyczno-religijne stwierdzenie.  
Moim zdaniem szatan jest wyolbrzymionym wymysłem kościoła... Nie ma żadnego przywódcy zła są tylko zagubione istoty które nie mają materialnego wpływu na nasze życie. A czemu tak uważam?? To moja sprawa, nie musisz się z tym zgadzać.


zreszta Zlo jako szatan nie istnieje...Nie moze...

A może jednak istnieje i właśnie się z ciebie śmieje, że udało mu się oszukać kolejnego człowieka? Bo największym zwycięstwem szatana w dzisiejszych czasach jest to, że nikt w niego nie wierzy. Ma wolne pole do działania.


Jezus tylko(albo aż) nauczał nas jak żyć.

Jeżeli to tylko twój osąd, to masz do niego prawo. Jeżeli to osąd opierający się na Biblii, to jesteś w błędzie. Według Pisma Świętego Jezus nie przyszedł, aby nas nauczać, tylko by zapłacić karę za nasze grzechy, umierając na krzyżu.
I być może się zdziwisz, ale nikt nie idzie do nieba czy piekła za swoje uczynki. (mimo, że 99% osób myśli w ten sposóB)

Biorąc pod uwagę istnienie Kościoła to przyjrzyj się jego czynom podczas upływającej historii, ile krwii, kłamstwa i obłudy pozostawił pod czas swojej świętej drogi, która trwała prawie dwa tysie. Kościół i jego historia nie jest tak nieskazitelny jak Ci się wydaje.

Biorąc pod uwagę swoje istnienie, przyjrzyj się swoim czynom podczas swego życia, ile zła, kłamstwa, obłudy, grzechu pozostawiłeś podczas swojej krótkiej jeszcze drogi. Nie jesteś tak nieskazitelny jak ci się wydaje.

Kościół tworzą tylko ludzie. Grzesznicy, tacy jak ty i ja.

Wydaje mi się, że największym problemem KK jest to, że zdaje sobie sprawe z tego iż ludzie otwierają powoli oczy. A jeśli otworzymy oczy to Kościół straci monopol na "prawdę apsolutną".

Jeżeli KK się komuś nie podoba, to chyba może z niego odejść, nie? Nikt nie trzyma tam na siłę. Nie ma też prawdy absolutnej, tylko prawdę o Chrystusie. Kto chce, niech słucha, kto nie chce, niech nie słucha. Nie widzę w tym żadnego monopolu.

Czy to czasem nie Kościół wymyślił Ducha Świętego?(Jeśli się mylę to sory)

Pudło. Ducha Świętego wymyślił Bóg. Relację o Nim spisali apostołowie – patrz drugi rozdział Dziejów Apostolskich.

Czemu chcrzescijanie nie posiadaja takiej wiedzy duchowej ani zdolnosci? Bo sa wolni od strachu przed ptepieniem.Bog jest milosierny, nie potepia.to jest tylko kreacja kosciola. Strach wzbudza posluszenstwo wsrod ludzi wobec wiary.

Jeżeli ktoś jest chrześcijaninem, wierzy w Chrystusa i nadal boi się potępienia to już tylko jego problem, skoro nie ma podstawowej wiedzy o tym, co Biblia mówi o zbawieniu.


I tak gwoli ścisłości – nie jestem żadnym ortodoksyjnym katolikiem. Dobrze widzę błędy, jakie popełniał i popełnia nadal Kościół. Mimo to jako człowieka wierzącego rażą ciągłe ataki na KK i w ogóle całe chrześcijaństwo. Zastanawiające jest też to, jak łatwo i bezkrytycznie łykacie wszystko,co tylko związane jest ze zjawiskiem UFO.

A co do UFO, to myślę, że prawda leży pośrodku – z jednej strony mogą to być manifestacje tej 'złej siły', z drugiej – pojazdy, którymi poruszają się opisani w Biblii aniołowie. (a czemu nie - patrz księga Ezechiela). Tak więc wg mnie nic nie jest albo tylko czarne, albo tylko białe.

Polecam poczytać sobie http://www.gotquestions.org/Polski/
  • 0

#20

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cyt:"“Otwiera oczy”? Ale na co? Może na to, że Biblia to jedna wielka bajka, Jezus nie istniał, a jeśli już to na pewno w zwykłej, ludzkiej postaci i do tego był ożeniony z Marią Magdaleną, no i jeszcze stworzyli nas UFOnauci. To taka nowa prawda, którą te 'coraz więcej' ludzi wyznaje. Potrzeban jest nowa prawda, bo stara jest już nieatrakcyjna, nie idzie z duchem czasu, jest staroświecka itd. A nie przyszło wam do głowy, że może prawda jest o wiele prostsza, niż się wydaje? No ale nie – to by było przecież za łatwe. Lepiej poszukać czegoś tajemniczego i niezwykłego. "

Wiesz co w tym momencie mnie obrażasz bo na podstawie postu nie jesteś w stanie stwierdzi w co ja wierze, a w co nie. Wszystko wkładasz do jednej szufladki-bo tak najprościej.

Cyt:"A może jednak istnieje i właśnie się z ciebie śmieje, że udało mu się oszukać kolejnego człowieka? Bo największym zwycięstwem szatana w dzisiejszych czasach jest to, że nikt w niego nie wierzy. Ma wolne pole do działania.
"
Widzisz czasami warto jest samemu zagłębiać się w istote wiary i historii wiary jaką się wyznaje, a nie tylko opierać się na tym co uczą Cię na religii czy mówią w Kościele... Musisz wziąć poprawke na historie KK, w jaki sposób działał, w jakim stopniu prawdziwa Biblia została zmieniona itd.
Nie wiem czy wiesz ale korzenie naszej wiary wywodzą się z czasów kiedy równocześnie wyznawano kilku bogów.
Diabeł ma wiele imion. Wiesz jakie jest najstarsze imię Diabła??-Belzebub.
Imię to powstało w wyniku zniekształcenia starożytnego imienia boskiego „ Baal-Sebub”.
Baal-Sebub miał w Ekronie dużą świątynię. Bóstwo ów cieszyło się znacznym poważaniem. Ludzie zwracali się do Baala w ciężkich chwilach swego życia.
Baal swojego czasu stał się głównym rywalem Jahwe. W miarę jak rosło znaczenie Jahwe, rola Baala malała itd.
Baal przeżył swój renesans w XVI wieku. To najważniejsze niegdyś bóstwo zostało jednak zdegradowane do pozycji diabła. Kiedyś traktowano Baala jako mało znaczącego boga, to teraz znano jedynie diabła Baala.

A teraz z innej beczki.
Czyż Bóg Najwyższy jest Bogiem mściwości? Czy jest Bogiem nienawiści? Czy jest Bogiem miłości? Czyż stworzyłby istotę duchową skrajnie złą? Pomyśl nad tym. Zło i dobro jest w tobie i od ciebie zależy, na którą szalę się przechylisz. Masz rozum, masz wolną wolę i potrafisz rozgraniczać, widzieć co jest złe, a co jest dobre. Kiedy zaczniesz realizować drugie przykazanie boskie - "Szanuj bliźniego swego jak siebie samego" to wtedy zrozumiesz pojęcie istot duchowych, że nie może być złej istoty. Jest tylko dopuszczone to, co powiedziałem - możliwość wybrania pomiędzy dobrymi uczynkami, a złymi.

Cyt:"Według Pisma Świętego Jezus nie przyszedł, aby nas nauczać, tylko by zapłacić karę za nasze grzechy, umierając na krzyżu."

Nie ograniczaj swojego pola widzenia... Przyszedł nas zbawić i jednocześnie głośić naukę Najwyższego Boga. Myślisz, że co robił przez swoje całe życie?? Umierał na krzyżu?? Zanim umarł odbył długą wędrówkę podczas której zbierał doświadczenie itd. aby wkońcu zebrać swoich uczniów i ich nauczać-jak żyć-czyli w miłości do bliźniego swego. Nauka była częścią zbawienia.

Cyt.:"I być może się zdziwisz, ale nikt nie idzie do nieba czy piekła za swoje uczynki. (mimo, że 99% osób myśli w ten sposóB)"
Nie wiesz tego co ja myślę i w co wierzę...

Cyt:"Biorąc pod uwagę swoje istnienie, przyjrzyj się swoim czynom podczas swego życia, ile zła, kłamstwa, obłudy, grzechu pozostawiłeś podczas swojej krótkiej jeszcze drogi. Nie jesteś tak nieskazitelny jak ci się wydaje.
Kościół tworzą tylko ludzie. Grzesznicy, tacy jak ty i ja. "

I znowu mnie obrażasz.
Nie twierdze, że jestem nieskazitelny ponieważ nikt nie jest bez grzechu... A KK jest od tego aby godnie reprezentować Boga Najwyższego(przynajmniej za taki się uwarza). Więc jeszcze raz prosze przyjrzyj się historii(i nie tylko), a może kiedyś mnie zrozumiesz.

Cyt:"Jeżeli KK się komuś nie podoba, to chyba może z niego odejść, nie? Nikt nie trzyma tam na siłę. Nie ma też prawdy absolutnej, tylko prawdę o Chrystusie. Kto chce, niech słucha, kto nie chce, niech nie słucha. Nie widzę w tym żadnego monopolu."

Widzisz nie w tym tkwi problem... Kościół sam w sobie jest dobrem, ale chodzi o to, że nie zawsze podąrzał prawidłowymi ścieżkami, czego efekty będą widoczne...

Cyt:"Pudło. Ducha Świętego wymyślił Bóg. Relację o Nim spisali apostołowie – patrz drugi rozdział Dziejów Apostolskich. "

Pudło. Trójca święta jest doktryną(poczytaj co to są doktryny) wymyśloną przez biskupa Atanazy.
Koncepcja Trójcy boskich bytów nie była ideą poddaną przez Jezusa ani żadnego innego Bożego Proroka. Doktryna ta, podzielana przez Chrześcijan na całym świecie, jest od początku i w całości tworem ludzkim.
W 325r, odbyło się w Nicei posiedzenie z udziałem 300 biskupów. Doktryna Trójcy została przypieczętowana. Od tej chwili, Bóg Chrześcijan był postrzegany jako trzy istoty, lub natury, w osobach Ojca, Syna, i Ducha Świętego.

P.S. Jeszcze raz prosze nie wyciągaj w stosunku do mnie pochopnych wniosków, bo widze że wiele mi zarzucasz :>
Czasami trzeba szukać dobra w złym i złego w dobrym nie należy wszystkiego wkładać do jednej beczki....
  • 0

#21

Solaris.
  • Postów: 62
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

P.S. Jeszcze raz prosze nie wyciągaj w stosunku do mnie pochopnych wniosków, bo widze że wiele mi zarzucasz :>


Spokojnie !Legalize!, nic ci nie zarzucam, ;-) gdy wypisywałem te cytaty nie zwracałem uwagi, kto jest ich autorem. Ani tym bardziej nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Po prostu napisałem na szybko to, co myślę. Wybacz, ale nie mam dziś już czasu na stworzenie jakiejś bardziej konstruktywnej krytyki tego, co napisałeś - najwcześniej jutro coś skrobnę. Nie wiem, co myślisz i w co wierzysz, niemniej wniosek nasuwa się jeden: niech każdy zostanie przy tym, w co wierzy. A jaka jest Prawda - przekonamy się kiedyś sami.

Swoją droga to temat jest o UFO i tym, czy jest ono diabelską sztuczką, więc pytam: jest czy nie? ;-)
Według mnie nie można utożsamiać wszystkiego, co nieznane i niewyjaśnione od razu z szatanem i siłami zła. Po prostu chyba jeszcze zbyt mało wiemy, aby ferować ostateczne wyroki. Poza tym chyba na pierwszej stronie było coś napisane o teologicznej interpretacji tego zjawiska, pytam się więc: czy każde zjawisko musi być teologicznie zinterpretowane? I czy Kościóół musi się wypowiadać naprawdę na każdy temat? Nie wszystko trzeba analizowac z Biblią w ręku.
  • 0

#22

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jest nieporozumieniem szukać związku UFO z szatanem. Bo niby co w tym złego że istnieją inne cywilizacje i nas odwiedzają?? Ale tak to już bywało w historii i jest, że wszystko co niewygodne(dla KK), co nieznane, co tajemnicze przypisuje je szatanowi... Taki chwyt starego wygi, który się przestarzał ;)
  • 0

#23

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że Jezus nie zakładał żadnego kościoła

Jezus jako Syn Boży - Bóg, który stał się człowiekiem założył Kościół poczynając od 12 Apostołów. Świętego Piotra uczynił swoim następcą i przywódcą Kościoła. Jego następcą jest dziś obecny papież Benedykt XVI.

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.
(Ew. Mateusza 16:18)

Jezus narodził się właśnie po to, by odnowić przymierze zawarte między Bogiem a ludźmi, uwolnić ich z niewoli grzechu, ogłosić miłosierdze Boże i dać świadectwo prawdzie. Powstał Kościół, który ma na celu pomóc wiernym w drodze do zbawienia.
Sam człowiek nie byłby do tego zdolny.

Biorąc pod uwagę istnienie Kościoła to przyjrzyj się jego czynom podczas upływającej historii, ile krwii, kłamstwa i obłudy pozostawił pod czas swojej świętej drogi, która trwała prawie dwa tysie.

Kościół tworzą ludzie, wśród których jest Bóg. Nie można zaprzeczyć istnieniu szatana, który robi wszystko, aby rozbić Kościół. Kościół popełniał błędy (Krzyżacy itp.) ale przyznał się do nich i przeprosił za nie (Jan Paweł II). Potrzebna jest naprawa Kościoła, ale nie można z nim walczyć.

Powracając do tematyki UFO- jest takie powiedzenie: każde kłamstwo prędzej czym później wyjdzie na jaw.

Z tym się akurat zgadzam. :)

Po co ma Bog podnosic Kamien skoro sam Nim jest? Rozejrzyj sie dookola, spojrz na kwiaty, na drzewa, na piekne niebo, na potoki gorskie ..to jest Bog, On jest we wszystkim:)

Ładnie to powiedziałeś i zgadzam się z Tobą. Ale mówiąc o kamieniu chciałem zwrócić uwagę na to, że wszechmogący nie znaczy taki, co wszystko może. Tu chodzi o moc Słowa Bożego. Jak Bóg zechce, tak się zawsze stanie i nic nie dzieje się wbrew Jego woli. Ale jednoczeście Bóg nie więzi naszej. :)

Obralismy zlą drogę.

Jest dobra droga, która prowadzi do Boga i ta zła, którą wytycza szatan...

To my jestesmy za to odpowiedzialni.Nie Bog a tymbardziej Szatan( ktorego nie ma).

Jest dobro. Prawda? Prawda...
Kto jest tym dobrem? Bóg. Prawda? Prawda...
Czy jest zło? Owszem, jest. Prawda? Ależ oczywiście, że prawda.
A kto jest tym złem? ...
Szatan istnieje i to jest fakt. Jest na to cała masa dowodów: opętania, egzorcyzmy i wiele innych. Choć samo zło jest wystarczającym dowodem na jego istnienie.

Gdy nie masz pieniedzy i jestes glodny, pojdziesz i zamordujesz za 100zl.

Takie jest życie... Ale nie każdy kto jest głodny pójdzie zabić za 100 zł. Udowodniło to wielu świętych, którzy żyli w nędzy i głodzie, byli odrzuceni i ignorowani... Udowodnił to sam Jezus. Bo choć jest Bogiem, to szatan też Go kusił, jak człowieka...

Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś usługiwali Mu.
(Ew. Marka 1:13)

Trudna sytuacja jest tylko okolicznością sprzyjającą szatanowi. Dochodzi aspekt fizycznej nędzy. Dobry człowiek jednak prędzej sam zginie z głodu niż zabije kogokolwiek. To co różni człowieka od zwierząt to dusza i rozum, dzięki którym człowiek potrafi panować nad ciałem.

Na koniec dodam, że treść Biblii była zmieniana conajmniej kilka razy w historii szerzenia
wiary K. Pomyśl jeszcze czemu była tak często zmieniana...

Jeśli masz na myśli to, że pojawiają się coraz to nowsze wydania Biblii to wynika to wyłącznie z tego, że przetłumaczenie jej z oryginalnego języka hebrajskiego, aramejskiego i greckiego na pozostałe, a w tym polski jest nie lada gratką dla tłumaczy. Oryginalny zapis Biblii jest napisany w takim języku, którego niektóre słowa czasem bardzo trudno przetłumaczyć tak, aby zachować ich właściwy sens. Dlatego tłumaczenie jest ciągle poprawiane i wymaga ciągłych "aktualizacji". Treść Biblii nie jest zmieniana.

Pudło. Trójca święta jest doktryną(poczytaj co to są doktryny) wymyśloną przez biskupa Atanazy.

Jeśli naukowiec odkryje jakąś nową bakterię, to powiesz, że ona wcześniej nie istniała, ale została wymślona? Anastazy tej doktryny nie wymyślił ot tak sobie. Miał ku temu podstawy. W Biblii są wzmianki o Trójcy Przenajświętszej.

A gdy was poprowadzą, żeby was wydać, nie martwcie się przedtem, co macie mówić; ale mówcie to, co wam w owej chwili będzie dane. Bo nie wy będziecie mówić, ale Duch Święty.
(Ew. Marka 13:11)

A tu widzimy trzy Osoby Boskie w jednym miejscu:

i Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a nieba odezwał się głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie.
(Ew. Łukasza 3:22)

Jest to jedna z największych tajemnic Kościoła, której człowiek nie jest w stanie ogarnąć swoim rozumem. Jest jeden Bóg, ale w trzech Osobach. One wszystkie razem są jednym Bogiem, jak i każda z osobna również jest Nim. Takie sformułowanie jest chyba całkiem trafne... i kto na chłopski rozum zaczai, o co chodzi? :P

Według mnie nie można utożsamiać wszystkiego, co nieznane i niewyjaśnione od razu z szatanem i siłami zła.

Zgadzam się. :) Tak robili w średniowieczu i dlatego ginęli wybitni naukowcy, którzy głosili "herezje". Ale Kościół się zmienia i idzie w dobrym kierunku.

Bo niby co w tym złego że istnieją inne cywilizacje i nas odwiedzają?

Nie rozumiem tego trochę. Jeśli założę, że odwiedzają... to po co się tak czają?! I to od setek, a nawet tysięcy lat? To jest chyba nienormalne. Niech przylecą oficjalnie, ogłoszą, że są, istnieją...
A nie, czają się, podkradają, robią eksperymenty i nie wiem, co tam jeszcze. Nie nudzi im się to? Stwierdzamy istnienie tych ufoludków wyłącznie na podstawie jakiś malowideł, dziwacznych fotek, filmów z plamkami, jakiś dziwnych tekstów i własnych niewyjaśnionych przeżyć.
A jeśli założę, że żadna obca cywilizacja nie odwiedza Ziemi... Gdzie wtedy szukać wyjaśnienia? Ja nie wiem. Ale to nie musi być obca cywilizacja, choć może... To nie musi być szatan, ale też może...

Ale szczerze mówiąc, w obliczu tak wielu dziwnych faktów, mam spore wątpliwości, że to rzeczywiście jest obca cywilizacja... :hmm:
  • 0

#24

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Treść Biblii nie jest zmieniana. "

Czekam na odpowiedź Legala w tej kwestii (może być ciekawie, bo znamy jego zdanie na ten temat - ja mam podobne) :-D

P.S.
Ale ten wątek był już poruszany :ble:
  • 0



#25

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Luke,
Cyt:" Jeśli masz na myśli to, że pojawiają się coraz to nowsze wydania Biblii to wynika to wyłącznie z tego, że przetłumaczenie jej z oryginalnego języka hebrajskiego, aramejskiego i greckiego na pozostałe, a w tym polski jest nie lada gratką dla tłumaczy. Oryginalny zapis Biblii jest napisany w takim języku, którego niektóre słowa czasem bardzo trudno przetłumaczyć tak, aby zachować ich właściwy sens. Dlatego tłumaczenie jest ciągle poprawiane i wymaga ciągłych "aktualizacji". Treść Biblii nie jest zmieniana."

Mam to na myśli ale tylko po części...Biblia była tłumaczona języka hebrajskiego i aramejskiego na grecki potem z greki na łacine itd(przekłady przekładów) potem jeszcze na wiele różnych języków powstało wiele pomyłek które są bardzo istotne..
Weź jeszcze poprawke na to jak w średniowieczu(minn) Biblią manipulowaly głowy Kościoła...Kościół w tamtych czasach miał absolutną władzę, robił co chciał. Mało tego, że zmieniali, dochodziło do takich przypadków, że pomijali istotne fakty...Wielokrotnie były przeprowadzane badania teologiczne i treść Biblii oryginalnej, a treść Biblii współczesnej jest w dużym stopniu inna i nie są to tylko zmiany kosmetyczne... W tamtych czasach wiara była najpotężniejszą władzą i głowy Kościoła musiały sobie odpowiednio podpożądkować wiernych tworząć nawet przeróżne nicniewnoszące "obrzędy". Można powiedzieć, że w wielu przypadkach to był taki kaprys.
Bardzo istotne są również dogmaty narzucane przez Kościół, które nie zawsze są zgodne z Pismem Świętym.
poczytaj i tu też.
Sam fakt że Stary i Nowy Testament to dwa zupełnie różne wizerunki Boga. W starym jest on bezwzględnym i surowym"ojcem" w nowym zaś "ojcem" miłosiernym i sprawiedliwym.
Wiele mówi o istocie naszej wiary...
Poczytaj sobie conieco o dziejach ST. Nie wszystko musisz brać do serca ale poznaj chociaż charakter.

Cyt:" Jezus jako Syn Boży - Bóg, który stał się człowiekiem założył Kościół poczynając od 12 Apostołów. Świętego Piotra uczynił swoim następcą i przywódcą Kościoła. Jego następcą jest dziś obecny papież Benedykt XVI."

Jeszcze raz powtarzam- nie kazał zakładać instytucji Kościoła tylko zależało mu na tym żeby szerzyć nauki podawane przez niego, a Kościół(jako instytucja) to nasze dzieło... Podejrzewam, że między Kościołem(jako instytucja) a Kościołem byłaby wielka różnica...
A na Ewangelie to raczej nie ma się co powoływać w 100%, ponieważ zostało udowodnione, że nie były spisane przez naocznych świadków tylko kilka pokoleń po egzystencji Jezusa ;) I teolodzy powtarzają, że Ewangelie nie można traktować jako wiarygodne źródła historyczne... Ale oczywiście z Kościoła nie da się tego już wykorzenić ponieważ Ewangelie są fundamentem naszej wiary... Także jest ogromne prawdopodobieństwo kolejnej manipulacji...

Cyt: "Jeśli naukowiec odkryje jakąś nową bakterię, to powiesz, że ona wcześniej nie istniała, ale została wymślona? Anastazy tej doktryny nie wymyślił ot tak sobie. Miał ku temu podstawy. W Biblii są wzmianki o Trójcy Przenajświętszej."

Cyt:" A tu widzimy trzy Osoby Boskie w jednym miejscu: "

Cyt:" Jest to jedna z największych tajemnic Kościoła, której człowiek nie jest w stanie ogarnąć swoim rozumem. Jest jeden Bóg, ale w trzech Osobach. One wszystkie razem są jednym Bogiem, jak i każda z osobna również jest Nim. Takie sformułowanie jest chyba całkiem trafne... i kto na chłopski rozum zaczai, o co chodzi?"

Bardziej by tu chodziło o pewnego rodzaju "pomyłkę". tutaj masz
wytłumaczone o co mniej-więcej chodzi :)

Cyt:" Nie rozumiem tego trochę. Jeśli założę, że odwiedzają... to po co się tak czają?! I to od setek, a nawet tysięcy lat? To jest chyba nienormalne. Niech przylecą oficjalnie, ogłoszą, że są, istnieją... "

To dlaczego się nieujawniają jest troche bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje :) I nie zamierzam się za to brać.
Ale pomyśl jesteśmy gotowi na przyjazne przyjęcie obcych cywilizacji jeżeli siebie samych nie szanujemy??
Dodam ci jeszcze jedną ciekawostkę która może Cię zdziwić :) Nie pomyślałbyś nawet że św. także wierzą w istnienie obcych cywilizacji?? To zajrzyj tutaj :)

P.S. Cinek niestety nie ma już takiego polotu jak kiedyś :) Ile mżna wałkować jeden temat ?? :P
  • 0

#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Luke, ja tylko dodam ze Bog nie narusza naszej wolnej woli i dlatego tak sie dzieje a nie inaczej.

Co do zlych uczynkow. Kazdy ma wybor i za wyborem ida plytkie zachcianki ktorych konsekwencjami sa zle czyny.

Bog to dobro i milosc...To my sie wylamywujemy i kara nas spokta...tak Jak Jezus o tym mowil.
Z tymze nie kara zadana przez Boga ale kara ktora sami na siebie zeslemy. To juz niebawem.
  • 0

#27

Solaris.
  • Postów: 62
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LukeA na Ewangelie to raczej nie ma się co powoływać w 100%, ponieważ zostało udowodnione, że nie były spisane przez naocznych świadków tylko kilka pokoleń po egzystencji Jezusa ;) I teolodzy powtarzają, że Ewangelie nie można traktować jako wiarygodne źródła historyczne...

Czy na pewno? Ten tekst może ci wiele wyjaśnić:
Josh McDowell - Czy źródła biblijne są wiarygodne?
http://www.ewangelia...3?_text=ciesla4
  • 0

#28

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę istnienie Kościoła to przyjrzyj się jego czynom podczas upływającej historii, ile krwii, kłamstwa i obłudy pozostawił pod czas swojej świętej drogi, która trwała prawie dwa tysie.

Ciekawe, jak często w krytyce kościoła podaje się w kółko przykłady historyczne. Dziś to już nie ta sama organizacja, jaka w średniowieczu. To tak, jakby krytykować dzisiejsze Niemcy za to, że podczas II WŚ wymordowały kilka milionów ludzi.

Ale wiesz o co chodzi?? Kłamstwo goni kłamstwo... Jeżeli przez kilkaset lat były różne przekręty i manipulacje to dzisiejsza wiara jest ich efektem, którego nie da się w całości zatrzeć.

Cyt:"Czy na pewno? Ten tekst może ci wiele wyjaśnić:
Josh McDowell - Czy źródła biblijne są wiarygodne?
[url="http://www.ewangelia.com/page.php3?_text=ciesla4""]http://www.ewangelia.com/page.php3?_text=ciesla4"[/url]

Widzisz, spory na ten temat zawsze pozostaną...Na ciekawą strone szedłeś- ewangelia.com ;) Przeczytasz artykuł innego teologa to ci wskaże fragmenty, które będą światczyły o braku znajomości faktów z tamtych czasów, braku znajomości kultury i zwyczajów tamtej społeczności itd. Wskaże fragmenty które będą przeczyły samym sobie itd...
W Biblii jest mnóstwo fragmentów które powolują się na fakty historyczne, a tak naprawde są wyssane z palca bądź wyolbrzymione... Charakter "poetycki" np. ewangelii wg. św. Jana
jest różnorodny... Jedna cz. konczy się na rozdziale 20 a 21 jest już dziełem kogoś innego...
Nigdzie w Ewangelii według św. Marka nie ma nawet najmniejszej wzmianki, z której wynikałoby, że Marek jest jej Autorem.
W Ewangelii wg. Mateusza także...
Wg. Łukasza także... A co jest najzabawniejsze autorstwo tym ewangeliom przypisał biskup Papis dopiero w II wieku n.e.
Czasami warto zajrzeć do książek bardziej obiektywnych...[/i]
  • 0

#29

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No no... !Legalize!, poczytam sobie te tematy, które mi wskazałeś i tam też się trochę powymądrzam. :P
Ale teraz spadam na 3 tygodnie. Miło się z wami dyskutuje. 3majta się. :papapa:

Jeszcze tu wrócę... :sly:
  • 0

#30

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Luke, no no to będzie ciekawiej ;) Tylko pamiętak, że krótkie artykuły nie oddają tyle co książki :) 3m się.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych