Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Faces of Belmez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

666.
  • Postów: 260
  • Tematów: 36
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

http://en.wikipedia....



Co o tym sądzicie? Nie mam czasu na przetłumaczenie, ale wychodzi na to, ze twarze pojawiły się w domu pewnej kobiety. Niszcząc je, ciągle wracały - na podłodze, ścianach.
Pozdrawiam
  • 1

#2

Gargoin.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo interesujące zjawisko, nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. Będę musiał więcej o tym poczytać.
  • 0

#3

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

To zjawisko nazywa się grzyb .
  • 12

#4 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Troszkę nietypowy ten grzyb :P
  • 0

#5

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Troszkę nietypowy ten grzyb :P

Po zapoznaniu sie z materiałem z filmiku jestem pewien że jest to rysowane jakimś rodzajem zabrudzenia. Widać w tym ludzką -abstrakcyjną,ekspresyjną - rękę słabego rysownika ( widać tu pewien akademicki warsztat , szczególne rzuca się to w oczy w sylwetkach dwóch jakiś mężczyzn z profilu z torsem). Takie tam nieanatomiczne bazgroły. Wydaje mi się to tak absurdalny z kosmosu wzięty pomysł ,żeby jakieś duchy miały tego typu zajęcie,jak świrować w cemencie. Że wywołuje to we mnie politowanie . Badając sprawę z chęcią wyjaśnienia nie zdziwił bym się gdyby wpadnięto na trop w życiorysie właściciela domu niedoszłego artysty, który udoskonalał swoja technikę malowana naturalnego w skale. Typu nasiąkania materiału brudną wodom, jakimiś tam chemikaliami, rozworami, sianie grzyba - według wzorów. Który zwyczajnie w ten sposób poszukał sławy. Wariatka rysuje to po nocach.

Użytkownik Muhomorniczy. edytował ten post 30.05.2010 - 21:16

  • 0

#6

Ells.
  • Postów: 87
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli wierzyć filmikowi to kuchnia była zamknięta przez 3 miesiące, twarze powróciły i na dodatek nagrano jakieś głosy. Wg. mnie zagadkowa sprawa, osobiście nie chciałbym tego typu "atrakcji" na podłodze ;)
  • 0

#7

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Faktycznie ciekawa sprawa.
A jeżeli chcą się tego pozbyc to niech położą panele :P
  • 0

#8

BlackAngelWorld.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałabym to zobaczyć na własne oczy....ale nie w swojej kuchni;)
  • 0

#9

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Po pierwsze :
Bardzo ciekawy temacik i materiał filmowy mimo języka angielskiego nikt nie powinien mieć większych problemów z jego zrozumieniem.

Po drugie:
Sam nie wiem co o tym mam myśleć,...
Nawet nie wiedziałem ,że takie zjawisko to grzyb! xD
POZDRO 4 All!

Użytkownik m4st3r edytował ten post 24.01.2011 - 13:55

  • 0

#10

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wstawiam tłumaczenie filmu:

-Twarze z Belmez
-Dziwne i dobrze udokumentowane zjawisko "objawienia" znaleziono w małej Hiszpańskiej wiosce - Belmez w sierpniu 1971 roku.
-Maria Gomez Pareira zauważyła dziwne formacje na jej kuchennej podłodze. Wtedy, mąż Marii, Migueal wziął kilof i postanowił zniszczyć kuchenną posadzkę. Mimo to, we wrześniu 1971 roku, zniszczone przedtem "twarze" powróciły. Konsul miasta Belmez zadecydował, że należy wykopać ziemię pod podłogą kuchni, aby sprawdzić co było przyczyną tego niezwykłego zjawiska. To co znaleziono było szokujące. 9 stóp pod powierzchnią kuchni znaleziono bezgłowy szkielet i stosy ludzkich kości. Zwłoki zostały usunięte, a podłoga ponownie pokryta cementem. Niedługo potem, twarze wróciły, a wiele twarzy zaczęło pojawiać się na podłodze. Twarze z Belmez zostały skazane na pobyt.
Eksperci zostali wezwani, zaciekawieni zjawiskiem na kuchennej pdłodze w Belmez. Wzięli płytkę z powrotem do labolatorium, gdzie stwoerdzono, że cement nie miał żadnych sztucznych farb w sobię, ani jakichkolwiek barwników. Wtedy pokryto podłogi specjalnym prześcieradłem ,a krawędzie uszczelniono i pozostała nietknięta do czasu ,gdy ponownie ją odsłonięto po trzech miesiącach. Okazało się, że twarze się zmieniły i z czasem zaczęły przemieszczać się po podłodze. Poza dowodami fotograficznymi i materialnymi istnieją także nagrania audio z owej kuchni. Na taśmie z nagraniami z pokoju ,w którym ukazywały się twarze znaleziono takie upiorne dźwięki:
- "Niemieckie, zadrapania, patio, podnieś cement"
- "Cierpię"
- "Jestem wciąż pogrzebany"
Profesor Hans Bender nazwał twarze z Belmed "najważniejszym i najwiękrzym zjawiskiem paranormalnym w tym kraju".
Twarze do dziś nie znalazły naukowego wyjaśnienia i zostają dalej pogrążone tajemnicą.

PS.: Taaa..co prawda nie jest to dosłowne tłumaczenie, ale wystarczy. Jak pomogłem, to daj łapkę w górę :) .
  • 5

#11

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pół roku Ci to zajęło? ;)

Co do samego tematu - niby faktycznie można by to próbować wyjaśnić w logiczny sposób poprzez celowe tworzenie tych twarzy jakimiś zarodnikami grzybów itp. Ale w takim razie w jaki sposób wytłumaczyć to, że, z tego, co rozumiem - po ściągnięciu prześcieradła okazało się, że nie tylko utworzyły się nowe twarze, ale również stare się przemieszczały i znikały. No i, gdyby były one utworzone właśnie poprzez grzyb, to analiza chemiczna coś by chyba znalazła.
Poza tym domyślam się, że nagrania dźwiękowe na taśmie powstały w tym czasie, kiedy kuchnia pozostawała zamknięta. Jeżeli tak, to zapewne badacze zorientowaliby się, że ktoś wchodzi do środka i sobie majstruje przy materiale, bo nie wierzę, aby odbywało się to bezgłośnie. Albo chociaż, że wyłącza sprzęt do rejestrowania dźwięków, a później włącza go z powrotem.
Rzekomo jeden z badaczy, dr German de Argumosa, ten, który zarządził przykrycie podłogi materiałem, na własne oczy widział pojawienie się takiej twarzy, która po pewnym czasie zniknęła. Podobno zdążył udokumentować to fotografią, jednak nie dopatrzyłam się, które ze zdjęć przedstawia tą twarz.

W zasadzie z takich w miarę znanych zjawisk, to przypomina mi to jedynie sprawę z całunem turyńskim.

Swoją drogą - mogli sobie odpuścić 0:47...

@down - och, nie przeczytałam. Aż szkoda.

Użytkownik Damantris edytował ten post 31.07.2011 - 20:53

  • 1

#12 Gość_Mira

Gość_Mira.
  • Tematów: 0

Napisano

Autorem tych malowideł okazał się syn kobiety, Diego Pereira.
Odsyłam do linku w pierwszym poście.
  • 0

#13

m4st3r.
  • Postów: 182
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Pół roku Ci to zajęło? ;)


Czasu nie było...no wiesz, szkoła ; )
  • 0

#14

Nytek.
  • Postów: 27
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli czytaliście o tym więcej to z pewnością wiecie, że "farbą" którymi narysowane były twarze z belmez był azotan srebra, a inne po przeprowaddzce tej pani wodą i olejem.
  • 0

#15

Ice cream.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Autorem tych malowideł okazał się syn kobiety, Diego Pereira.
Odsyłam do linku w pierwszym poście.

To skąd te kości :o ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych