Skocz do zawartości


Zdjęcie

Thylacine - tygrys tasmański


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Thylacine - tygrys tasmański
Zaginął na zawsze?

Dołączona grafika


Ziemia straciła bezpowrotnie wiele stworzeń, w rezultacie ludzkiej działalności. Najlepszymi przykładami są "dodo" i "gołąb wędrowny". Jednak w ostatnich latach jednym z najbardziej spektakularnych przypadków wyginięć jest thylacine lub tygrys tasmański. Tasmański tygrys był stworzeniem niecodziennym. Zwierze to o kształcie wilka lub hieny miało zabarwioną na rudo sierść z pionowymi czarnymi pasami. Zabójca ten mógł otwierać swoje szczęki zadziwiająco szeroko, a dorównać mu obecnie mogą tylko szczęki krokodyla. Najbardziej intrygującym ze wszystkiego było to, że stworzenie to było torbaczem. Nosiło swoje młode (do czterech na raz) w torbie takiej jaką posiadają kangury. Przez tysiące lat, thylacinus cynocephalus żył w Tasmanii, na wyspie o 150 mil na południe od Australii, która ciągle dziś jest domem dla wielu niecodziennych zwierząt. Thylacine żył tam również w 20 wieku, co zatem stało się, że zwierze to obecnie uważa się za wymarłe?

Dołączona grafika


Tasmania została uznana za kolonię brytyjską w 1803 roku a osadnicy szybko zapoczątkowali na niej hodowlę owiec. Tygrysy tasmańskie okazjonalnie napadały na stada, stąd wyznaczano nagrody dla każdego, kto zabije i przyniesie martwego tygrysa. Zabijanie tych rzadkich torbaczy stało się lukratywnym biznesem. Ostatni potwierdzony przypadek istnienia tego stworzenia datuje się na rok 1936 kiedy to thylacine złapane w 1933 roku zmarło w zoo po 3 latach.


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika




Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło: unexplained-mysteries.com
  • 0



#2

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh fajny :D
ale wydaje mi sie gdzie moze przetrwalo kilka osobnikow tego gatunku...
  • 0

#3

Green Dog.
  • Postów: 54
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie to nie mają serca ;( patrzą tylko własnych korzyści, jak najszybciej, najłatwiej i opłacalnie zarobić na cierpieniu innych...najprosciej oczywiście kosztem zwierząt :-(
  • 0

#4

LysinkaMat.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piękny zwierzak :-( :-( . Może w przyszłości odnajdziemy pozostałe osobniki , albo po prostu przywrócimy do życia klonując(jeśli oczywiście przetrwał gdzieś materiał genetyczny tego zwierzęcia). Ale to kiedyś :hmm:
  • 0

#5

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Są świadkowie, którzy twierdzą że widzieli to zwierzę żywe. Co najzabawniejsze nadal widnieje w czerwonej księdze zagrożonych gatunków (o ile mi dobrze wiadomo). Uważam, że lepszą nazwą dla tego torbacza jest wilk workowaty...
  • 0



#6

Perzu.
  • Postów: 56
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wydaje się całkiem prawdopodobne, że to zwierzęta wciąż gdzieś są. Nie koniecznie musieli wybić wszystkie tyle, że mogły zacząć bardziej uważać na ludzi.
  • 0

#7

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też mi się wydaje że kilka osobników tego gatunku się zachowało,niedawno nawet czytałem o znalezieniu zdechłego zwierzęcia podobnego do tygrysa tasmańskiego
  • 0

#8

CrOW616.
  • Postów: 99
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mam nadzieje, ze jednak gdzies przetrwaly jakies osobniki. niech lepiej unikaja ludzi. czlowiek dla kasy zrobi wszystko :-|
  • 0

#9

berniaki.
  • Postów: 91
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem pewien ze gdzieś żyją pojedyncze osobniki tego gatunku :smile:
  • 0

#10

NICOŚĆ.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja oglądałam o nich na Discovery. To były wspaniałe a zarazem nie bezpieczne zwierzeta.Szok co potrafi człowiek zrobic aby byc panem całkowitym na tym globie .Tyle istnien zgineło i zginie !![/center]
  • 0

#11

szczota.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

;( ludzie wszytko potrafią zniszczyć, takie piękne zwierzęta.... :(
  • 0

#12

waziu.
  • Postów: 66
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też czytałem,ze jakiś doktorek widział zwierze i teraz lata po całej tasmanii i szuka tych biednych zwierzaków:(a co klonowania to mają zachowane okazy by je sklonować :D
  • 0

#13

lukas227.
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eh dokladnie to wilk a nie tygrys ;]
  • 0

#14

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

do jakiego gatunku to nalezy?? kotowatych ?? psów?? dziwne stworzenie dziwne i piekne zarazem a jego paszcza naprawde robi wrazenie :surprised:
  • 0

#15

tofic85.
  • Postów: 262
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja musle ze do psów
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych