Skocz do zawartości


Zdjęcie

Traktowanie zwierzat w Chinach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#16

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę kakofoniczne jest porównywanie ludzi do zwierząt, co ma miejsce na dość szeroką skalę w tym temacie. Czy widzieliście zwierzę, które zabija dla przyjemności ? Czy widzieliście zwierzę, które odziera inne ze skóry na żywca, po czym bez skrupułów patrzy jak te dogorywa ? Czy widzieliście zwierzę, które upycha inne w klatkach ? Tak więc na jakiej podstawie porównujecie tak żałosną kreaturę jak człowiek, która ocieka swym egocentryzmem i brutalnością, do zwierząt, które zabijają jedynie po to by przetrwać. Czy bestią jest słaby lew zdolny atakować już tylko ludzi, czy człowiek odzierający żyjące jeszcze zwierzę ze skóry? Ziemia cierpi na wiele chorób, najpoważniejszą z nich jest człowiek.

W ich świecie na ich zasadach my jesteśmy maluczcy i zginiemy, a w naszym świecie na naszych one giną


Takie jest prawo dżungli, jednakże można tego dokonać w bardziej humanitarny sposób. Usypiając zwierzę, przed całym "aktem".
  • 0



#17

Z3R0.tonine.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...<brak słów>
Ja mam propozycję, aby każdy wysłał do znajomych maile z linkiem do strony i prośbą o podpisanie petycji.
Może to coś da...
  • 0

#18

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

____ rzecz w tym, że zwierzęta nie mają takich możliwości aby upychać inne w klatkach czy obdzierać ze skóry i zwierzęta owszem zabijają dla przyjemności, są takie. napisałeś, że zwierzęta zabijają po to aby przetrwać, a my to co, kanapka z szynką którą jadłeś na śniadanie po co była...? Żeby przetrwać. Fakt, że znajdą się tacy ludzie którzy robią te okropieństwa. Tak jak u ludzi są zwyrodnialcy co tak postępują to i w świecie zwierząt też się tacy znajdują.
Moim skromnym zdaniem taką petycję musiałoby podpisać połowa naszego państwa, nie wspominając o innych żeby się cokolwiek zmieniło, bo w Chinach jak widać takie rzeczy są na porządku dziennym, nikt im tego nie zakazuje więc ich zdaniem jakie MY Polacy, Niemcy czy Brytyjczycy mamy prawo im tego zabraniać, skoro to ich kraj i tam tak wolno...
Musicie zrozumieć, że są kraje mniej cywilizowane od naszego i nie warto "pchać gęby do cudzej miski" skoro i tak nic to nie zmieni.

Aa co do usypiania... powodzenia jak masz na ubojni kilkaset zwierząt dziennie do "zabicia i przerobienia na mięso" - które min. trafia na Twój stół, usypiaj każde po kolei, baw się w zastrzyki i wydaj na nie kasę. Wątpię, żeby ubojnie w ten sposób działały.
  • 0



#19

mad_Angela.
  • Postów: 145
  • Tematów: 16
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na forum dużo już było powiedziane na ten temat. W obecnej chwili jest to sprawa już w miarę znana, jednak ciągle mało się w tej sprawie robi... ciągle istnieją takie procedery, i to na całym świecie. W biały dzień, na oczach przechodniów podrzyna się gardła delfinom w Japonii, w Korei i Chinach obdziera psy i koty żywcem ze skóry, a na prawie całym świecie brutalnie zabija zwierzęta rzeźne i futerkowe, torturuje ofiary eksperymentów i wiwisekcji. Nauczmy się patrzeć, a zobaczymy jaki jest ten świat - tu nie tylko człowiek człowiekowi bestią, ale i wszystkiemu co żywe.

Od siebie dodam jeszcze cytat, by Earthlings:
" Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, wszyscy bylibyśmy wegetarianami ."
  • 1



#20

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak wygląda ubój zwierząt w rzeźni na zachodzie

cz1

cz2

Sadzę, że tak właśnie wygląda ubój w przynajmniej 50% rzeźni, a nawet i więcej tylko nikt się do tego nie przyzna i nikt o tym nie mówi.
Film jest dość mocny, jak ktoś nie lubi krwi to ostrzegam ;)
Ja jestem prosto po obiadku z kurczaka, ale film nie wywarł na mnie obrzydzenia ;) - chyba jestem psychiczna :D
  • 0



#21

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Film jest dość mocny, jak ktoś nie lubi krwi to ostrzegam ;)
Ja jestem prosto po obiadku z kurczaka, ale film nie wywarł na mnie obrzydzenia ;) - chyba jestem psychiczna :D


Psychiczna nie ale prawdopodobnie nie masz w ogóle wrażliwości w sobie.
Ten film jest obleśny. Po co kręcić w ogóle takie rzeczy. Cieszy ich to?
I znów mi się zrobiło żal. . .

To prawda co napisała Mad Angela:

Od siebie dodam jeszcze cytat, by Earthlings:
" Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, wszyscy bylibyśmy wegetarianami ."


Popieram gdyby ludzie częściej widzieli takie rzeczy...
  • 0

#22

Z3R0.tonine.
  • Postów: 60
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram gdyby ludzie częściej widzieli takie rzeczy...


To odwróciliby głowy i udawali że nic nie widzieli-tak funkcjonuje nasz świat.
Niestety.

Użytkownik R3V0R edytował ten post 21.05.2010 - 16:49

  • 0

#23

Niedowiarek.
  • Postów: 41
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak czytam komentarze co do stosowności wegetarianizmu to aż mnie skręca. Czemu w takim razie lwu wolno upolować bawoła a człowiekowi nie wolno jeść wołowiny? Może w takim razie Ci pseudohumanitarni fanatycy niech karmią koty/psy, jeśli takowe mają tylko i wyłącznie sałatą i rzodkiewką a zobaczymy jak ich szczęśliwe pupilki nie zamęczą się śmiercią głodową... Oczywiście bardzo brutalne jest obdzieranie zwierząt żywcem ze skóry czy inne tego typu czynności (oba filmy wywołały we mnie żal i odrazę). Powinno się je wykonywać uprzednio zabijając we właściwy sposób (krowy właśnie strzałem w czaszkę), nie tak jak na filmach. Jednak nie zamierzam ze względu na okrucieństwo niektórych ludzi przestać jeść mięsa, zresztą podobnie jak mój kot.

EDIT: Dla przeciwwagi polecam filmy o ratowaniu zwierząt na Animal Planet i obejrzenia działań weterynarzy oraz działaczy na rzecz ochrony zwierząt, gdyż pokazują one, że na naszym świecie istnieją nie tylko ludzie znęcający się i mordujący zwierzęta.

Użytkownik Niedowiarek edytował ten post 21.05.2010 - 16:48

  • 3

#24

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zwierzęta owszem zabijają dla przyjemności, są takie.


Bzdury opowiadasz. Wymień CHOĆ JEDNO.

Zwierzęta nie mają takich zachowań. Zabijają dla pożywienia, lub dla pożywienia i że tak powiem "skillów", np koty. Słyszałem też o bezcelowym okrucieństwie orek, ale teraz jak czytam na wikipedii, to nie bardzo wiem o co chodzi. Mają po prostu różne techniki zabijania - okrutne i mniej okrutne. Cel główny - zdobyć pożywienie, przy najmniejszym narażaniu się na obrażenia (dlatego np gryzą i czekają, aż ofiara się wykrwawi). Nie można tego porównać do człowieka obdzierającego ze skóry "na żywca".

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 21.05.2010 - 17:08

  • 3



#25

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno? Proszę bardzo, sam napisałeś, że koty i tak owszem koty... Nie wszystkie koty - tak jak nie wszyscy ludzie, łapią mysz nie po to żeby ją zjeść bo jedzenia ma pod dostatkiem w misce, tylko po to żeby się nią pobawić, a na koniec zabić lub zostawić obgryzioną w końcu sama zdycha.
Niemniej jednak zwierzę żyję aby przetrwać, natomiast współczesny człowiek żyje po to aby się dobrze bawić, uprawiać sporty (również te związane z zabijaniem), stety lub niestety jesteśmy istotami rozumnymi, dla których przetrwanie już nie jest istotne bo nie musimy walczyć o życie w ekstremalnych warunkach, dlatego też wynajdujemy sobie zajęcia dla umilenia naszego żywota i przykry jest fakt, że są ludzie którzy dla własnych dóbr czy hobby zabija zwierzynę baa i co więcej sprawia im to przyjemność.
Zastanów się jednak, czy jeśli któreś ze zwierząt byłoby choć w połowie tak mądre jak człowiek, czy nie robiłby podobnie, czy nie traktowałby innych żyjątek patrząc na nie z góry jak robimy to MY ludzie. Gdyby zwierze mogło obedrzeć kogoś ze skóry, może i by to robiło, ale patrząc na fakt, iż nie mają do tego dostosowanych łap i nie potrafią obsłużyć nawet najprostszego narzędzia jak nóż to tego nie zrobią.



/edit

http://senator.polak...esz_je_uwalniac

Zapraszam tych co nie wierzą, że zwierzę też zabija dla zabawy ;)

Użytkownik PIKuS edytował ten post 21.05.2010 - 17:38

  • 0



#26

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak myślałem - nie znałaś ani jednego przykładu. Posłużyłaś się jedynie moimi (ciekawe, co gdybym ich nie napisał), które już wyjaśniłem. Koty uwalniają swoje ofiary i łapią jeszcze raz, by nabywać wprawy (cel pośredni), dla zdobywania pokarmu (cel bezpośredni). A ten filmik to nie wiem czego ma dowodzić. Spodziewałaś się, że orka wyjmie pistolet i strzeli, albo da zastrzyk ? Stanowi to jakieś zaprzeczenie, że zabijają dla pokarmu, czy jak ?

I ogólnie jaki sens ma ta dyskusja ? W sensie jaki masz cel, w tym co piszesz ? Usprawiedliwiasz znęcanie się nad zwierzętami, czy co, bo już nie wiem ?

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 21.05.2010 - 22:05

  • 0



#27 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Okropne , smutne. O ile pamiętam jest w internecie pewna petycja pod którą można się podpisać w ty temacie. Nawet jeżeli to zakażą to i tak będą to robić. W takich chwilach nie czuje żadnych więzi z TAKIMI ludźmi...
  • 0

#28

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Yawgmoth otrzymałeś aż dwa przykłady i jeszcze źle. Nie posłużyłam się Twoim przykładem bo jeszcze zanim doczytałam moment, w którym opisujesz kota, już go miałam na myśli. Kot, który został wychowany w domu gdzie ma zawsze pełną miskę traktuje myszy jak zwykłe zabawki, a nie dla ćwiczenia "Skilla" żywą mysz traktuje jak nakręcaną więc jest to dla niego zwykła zabawa, a czy taka mysz to przeżyje jak to napisałeś, że je wypuszcza no to nie wiem czy po zabawie z koteczkiem taka mysz będzie żyła. Co do orki... Wywalanie swojej ofiary ogonem w gorę jest u nich raczej traktowane jako zabawę.

I ogólnie jaki sens ma ta dyskusja ? W sensie jaki masz cel, w tym co piszesz ? Usprawiedliwiasz znęcanie się nad zwierzętami, czy co, bo już nie wiem ?


Ja nie miałam żadnego celu to Ty na mnie naskoczyłeś :)
Nic nie usprawiedliwiam, dla mnie tacy ludzie są nie w pełni rozumu, ale dla kasy robi się wszystko nie prawda ? ;)
  • 0



#29

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Yawgmoth otrzymałeś aż dwa przykłady i jeszcze źle. Nie posłużyłam się Twoim przykładem bo jeszcze zanim doczytałam


Jasne :) Toż to zbieg okoliczności, że akurat nam to samo wpadło. Nawet jeśli - to by oznaczało, że to są dwa jedyne kontrowersyjne przypadki. Wierzę jednak, że da się to wytłumaczyć. Co do ork to nie będę się rozwodził, bo sprawa jest dla mnie na prawdę prosta i ten filmik nie pokazał NIC. Uderzenie, na skutek którego ofiara wyleciała w powietrze rozumiem, jako próbę ogłuszenia. Tak jak wspomniałem - orki starają się dobrać do ofiary bez ryzyka odniesienia obrażeń. Co do kotów, jestem pewien, że ma to jakieś wytłumaczenie. Na pewno kto nie myśli sobie "zabawię się tym gryzoniem, będzie fajnie" (serio wierzysz w to co piszesz :) ?). Jedno to instynkt i wrodzone, odziedziczone po przodkach zachowania. Mam jamnika, któremu choć w domu nic nie brakuje, to jednak doskonale wie, jak rozkopywać krecie nory i stoczyć walkę nie na swoim terenie - do tego jamniki zostały wyhodowane. Mają to w genach, tak jak kot, że gryzonia trzeba ubić.

Myślący człowiek nie może się w taki sposób tłumaczyć gotowaniem psów "na żywca".

Ja nie miałam żadnego celu to Ty na mnie naskoczyłeś :)


Stwierdziłem fakt - wypisujesz bzdury.

Nic nie usprawiedliwiam, dla mnie tacy ludzie są nie w pełni rozumu


Ok. Więc proponuję na tym zakończyć.

Użytkownik Yawgmoth edytował ten post 21.05.2010 - 22:05

  • 0



#30

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie chcę się kłócić i tym bardziej nie chce mi się cały dzień wertować internetu dla źródeł, które by jasno wskazywały na to, że zwierzęta zabijają dla zabawy. Może jednak tego nie robią, ale zauważ, że my ludzie też mamy w instynkcie jakby nie patrzeć zapisane, aby zabijać dla skór, dla pokazania swojej siły innemu samcowi czy upodobania dla płci przeciwnej i może są to głupie dowody ale jak najbardziej prawdziwe, a to ze przetrwały do dziś znaczy o jakiejś dziurze w naszej ewolucji ;)
No dobra nie owijając w bawełnę, człowiek to potwór, który zresztą sam się wykreował, masowo zabija zwierzęta dla ich mięsa, skór, futer i zwyczajnie dla zabawy - nic na to nie poradzisz ja też nie, to jest przykre i dlatego ja nie rozpaczam nad tym za bardzo bo co ja mogę.... no co ? NIC ! I dlatego też mnie to nie rusza. Jestem jakaś inna... :o
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych