Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Newton M.: Wędrówka Dusz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano



Autor: Michalel Newton
Tyutuł: Wędrówka dusz
Podtytuł: Studium życia pomiędzy wcieleniami.




Dołączona grafika


Studium życia pomiędzy wcieleniami

"Ta wyjątkowa książka - Wędrówka dusz - po raz pierwszy odkrywa tajemnicę życia w świecie dusz po śmierci człowieka na Ziemi. Dr Michael Newton, doktor doradztwa personalnego, dyplomowany hipnoterapeuta prowadzący prywatną praktykę, rozwinął swoją własną technikę hipnozy by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu po śmierci. Powstałe zapisy rozmów z pacjentami stanowią „dziennik podróży” po - wybranych spośród setek innych - przykładach dwudziestu dziewięciu osób, które zostały przeniesione w stan nadświadomości.

W stanie głębokiej hipnozy osoby te w poruszający sposób opisują to, co wydarzyło się pomiędzy ich poprzednimi inkarnacjami na Ziemi. Wyjawiają one barwne szczegóły naszych odczuć w chwili śmierci, z kim się spotykamy zaraz po odejściu z ciała, jak wygląda świat dusz, gdzie się udamy i czym będziemy się zajmować jako dusze oraz - dlaczego decydujemy się powrócić w określonych ciałach.

Po przeczytaniu książki Wędrówka dusz lepiej zrozumiesz nieśmiertelność ludzkiej duszy oraz stawisz czoło wyzwaniom codziennego życia z większą świadomością celu, kiedy zaczniesz rozumieć przyczyny zdarzeń z twojego własnego życia. W stanie głębokiej hipnozy dwadzieścia dziewięć osób przypomina sobie swoje przeżycia pomiędzy kolejnymi wcieleniami, kiedy istniały jako duchowe istoty. A oto kilka tematów szczegółowo omówionych w tej książce:
- co czujemy w chwili śmierci
- co widzimy i czujemy zaraz po śmieci
- duchowi przewodnicy (dusze opiekuńcze)
- dlaczego jesteśmy przypisani do określonych grup dusz w świecie duchowym i czym się tam zajmujemy
- jak wybieramy następne ciało, by powrócić na Ziemię
- o różnych poziomach rozwoju dusz: początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych
- kiedy i gdzie po raz pierwszy uczymy się rozpoznać nasze bratnie dusze na Ziemi
- cel życia i przejawy istnienia „Stwórcy”"

Bardzo polecam tą książkę, osobiście uważam ją za jedną z lepszych o tematyce życia po śmierci. Autor publikuje fragmenty z rozmów z pacjentami podczas hipnozy regresyjnej oraz omawia każdy przypadek. Może nie wszyscy wierzą, iż istnieje świat duchowy, ale to byłoby zbyt proste abyśmy byli "na chwilę". Za dużo roboty w stworzeniu. Kontynuacją "Wędrówki dusz" są kolejne dwie części "Przeznaczenia dusz" gdzie Newton szczegułowiej ukazuje stosunki panujące w świecie dusz.
  • 0

#2

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo dobra książka. Fajnie napisana i te dialogi badanych ludzi... Coraz bardziej zaczynam wierzyć w reinkarnację.

Dzięki za polecenie jej, pozdro

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 25.05.2010 - 18:46

  • 0

#3

crystalmethod.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetna świetna świetna, moja biblia :)
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedługo zrobię krytyczną analizę tez zawartych w tej książce. Są to sprawy które trzeba odnieść do szerszego kontekstu, a wtedy się okaże, że nie wszystko złoto co się świeci.
  • 1



#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedługo zrobię krytyczną analizę tez zawartych w tej książce. Są to sprawy które trzeba odnieść do szerszego kontekstu, a wtedy się okaże, że nie wszystko złoto co się świeci.



Ciekawe jakie metody zastosujesz.
Poczekam a Twoją analizę, tym bardziej że interesuje mnie przestrzeń bardo.


  • 0



#6

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego tak wszyscy naskakujecie na wiem wszystko, czy już sceptyczne podejście stało się powodem do drwin?
  • 0

#7 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A niech sobie będzie sceptykiem, tylko bez krytycznych skrajności, jak w jego przypadku. Wiesz za co bura od Przema? Podejrzewam, że Przemo zauważył, że Wiem wszystko w innym temacie skrytykował książkę Micheala Newtona, chociaż sam się przyznał,że jej nie przeczytał. No chyba, że uważasz że tak wypada.
  • 0

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie ladd, czy to nie dziwne że Przemo zawsze szuka okazji żeby mi dokopać.

Chciałem tylko poinformować userów że w przyszłości zamierzam wstawić jakąś analizę dotyczącą książki tego Newtona. To na pewno nie był spam, bo dotyczył ściśle tematu. Przecież nie napisałem o tym, że widziałem ufo, albo że kupiłem sobie nowe buty. Wtedy byłby to spam.
A napisałem o tym tutaj bo to jest temat o tej książce. Nie będę specjalnie zakładał nowego tematu żeby takie coś wpisać. Po wstawieniu tekstu mojej analizy każdy mógłby się do tego odnieść. Wtedy dopiero można by ocenić czy znam się na tym czy nie.
A takie teksty:

Być może doszedł byś do wniosku, że nader często zabierasz głos w tematach, w których absolutnie nie masz rozeznania. Przeczytaj trylogię Newtona, dokonaj jej analizy i dopiero wtedy zabieraj głos.


To jest ograniczanie swobody wypowiedzi. Przemo uznał, że się na tym nie znam więc nie mam o tym pisać. To takie zachowanie według was jest sprawiedliwe? Czy tak powinien zachowywać sie moderator?
  • 1



#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Proszę Cię, nie psiocz już na moderatorów. Przemo akurat miał rację, że nie powinieneś w ogóle zabierać głosu odnośnie źródła. Najpierw przeczytaj książkę a potem się chwal tym, jak to zrobisz krytyczną analizę. Już wydałeś wyrok zanim jeszcze przeczytałeś tytuł na okładce.

Polecam stronkę, na której można pobrać książki w postaci wirtualnej. Są umieszczone trzy tomy.

"Wędrówka dusz" oraz Przeznaczenie dusz (Tom1 i Tom2)

http://chomikuj.pl/M.../Michael Newton

Zapraszam.

Użytkownik Muhad edytował ten post 30.04.2011 - 10:36

  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu niektórzy uważają że Newton wielkim człowiekiem jest. Tak jak kiedyś pisano "Słowacki wielkim poetą był" A to co pisze Newton to zwykłe fantazje, teorie zaczerpnięte z hinduizmu. Na to jest po prostu moda, i to się lepiej sprzedaje. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jak pisano książki o życiu po śmierci (np. Leszek Szuman) to tam praktycznie nie ma ani słowa o reinkarnacji. Ale nastała moda reinkarnacja jest "cool".

Przeczyłem już dawno tę książkę. Wierzysz mi na słowo, czy mam przyjechać do ciebie i przeczytać ją przy tobie??
Przemo się mylił pisząc, że ja tego nie czytałem. Nie jest przecież mną i skąd może wiedzieć co czytałem a co nie?

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 30.04.2011 - 10:39

  • 1



#11

Szamanista.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gorąco polecam. Również druga cześć (Przeznaczenie Dusz) nie odstaje. Dla mnie, była to jedna z tych książek, które robią różnicę. CZYTAC! CZYTAĆ! CZYTAĆ!
  • 0

#12 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

pewnie wszyscy propagatorzy tych mądrości zakupili egzemplarze książki,
I to dobrze, trzeba wspierać "oświeconych"
hehehe
  • -1

#13

Cirilla.
  • Postów: 140
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko: zakładałam temat, więc jakby nie było to też czekałam na tę analizę. Wątpię żeby wpłynęła jakoś na mój osąd, ale ciekawa jestem jak postrzegasz tezy zawarte w niej. Rzadko lubię wracać do przeczytanych lektur, a ta jest taką, którą z chęcią ponownie przeczytam.
  • 0

#14

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Wszystko

Bez obrazy, ale dla mnie jesteś zwykłym trolem na tym forum. Udajesz wielkiej maści krytyka, ale twoje arugumenty są jak tępa brzytwa. Czekamy na krytykę, chociaż nie zwątpię że usłyszę że to wszystko da się wyjaśnić w ramach anomali ludzkiego mózgu. Baw się dalej. Sam jestem sceptykiem w wielu sprawach, ale nie zgrywam kogoś, twoje posty są aroganckie i takie powinny być posty krytyka - ale, są sztuczne, co dyskwalifikuje cię jako godnego do dyskusji.

Dołączona grafika
PSI
  • 1

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę że przydałoby się zacząć od weryfikacji słowa - sceptyk -
Na pewno nie jest to postawa nie bo nie.
Czekam również na zapowiadaną analizę jak wcześniej wspomniałam jest to dziedzina która bardzo mnie zajmuje.
Jak dotąd ustalanie płaszczyzny z przywołanym adwersarzem kończy się szermierką słowną i ... często zmianą tematu.

Jeśli istnieje wędrówka dusz i jeśli czas jest a właściwie go niema zastanawiam się nad odejściem od tradycyjnego patrzenia zdarzenia w których uczestniczymy.
Jeśli czas jest imaginacją to wystarczy przesunąć uważność na coś innego. W moim przypadku zmiana spowodowała ciekawe efekty. Czas zwolnił i przestał mieć znaczenie.
To tak jak przywoływany gdzieś marsz bez kroków. Ciekawe doświadczenie przestrzeni w której jestem zanurzona.

jak zwykle literówki. ^^, muszę popracować nad synchronizacja przepływu myśli z szybkością pisania.

Użytkownik Aidil edytował ten post 13.01.2012 - 11:00

  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych