Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tablica Ouija


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#31

yndzia.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Czasem może sie zdarzyć, że duch będzie prowadzić rozmowę w 'imagu', jest to język zmarłych dość trudny do zrozumienia."
Pytam, z czystej ciekawości, czy ktokolwiek z Was wie coś na temat tego języka umarłych? Wszystko co zrobiłam żeby sama się tego dowiedzieć to skorzystałam z Googli, ale (jak można się było spodziewać) nie odniosło to skutku.

 

 

Jeżeli duchy istnieją to nie ma dla nich barier językowych.

 

 

A zakładasz tak na jakiej podstawie?

 

Twoje pytania są bezcelowe. Tak naprawdę nie ma w tym nic związanego z duchami. Tablica ouija działa tak samo jak wahadełko, czyli na zasadzie ruchów ideomotorycznych.
Kidyś o seansach napisałem temat

http://www.paranorma...wa-spirytystow/

Po pierwsze: żadne pytania nie są bezcelowe.
Pyta się po to, żeby zwrócić uwagę na jakieś  niewytłumaczalne (na chwilę obecną) zagadnienie albo uzyskać odpowiedź. Są też pytania retoryczne, ale one też mają jakiś przekaz, więc, żadne pytanie nie jest bezcelowe ;)
Czy to, że byli ludzie, którzy wykorzystywali ten temat jako sposób na zyskanie pieniędzy czy sławy nie oznacza, że nie może być to prawdą. Jak mówi stare polskie przysłowie: "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Chociaż rzeczywiście, nie są to pojedyncze przypadki, ale przy obecnej wielkości naszej populacji wolę traktować je jako takowe.


Użytkownik yndzia edytował ten post 19.08.2015 - 17:03

  • 0

#32

95wil.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

yndzia mnie też zaciekawiła ta odpowiedź ''F8'' myślę, że mogło chodzić o słowo freight-opłata.To by wyjaśniało dlaczego duch nie chciał odejść być może czekał na zapłatę.To są tylko moje domysły przydało by się więcej wskazówek :>


  • 0

#33

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierze w różne zjawiska paranormalne ale jeśli chodzi o Ouija to myślę, że to nie jest prawda. Oczywiście tablice takie istnieją i działają, ale działają dzięki temu, że ludzie którzy trzymają wskaźnik nim poruszają (bawiłem się w to kiedyś na urodzinach kuzyna).


  • 0

#34

HajotHakados.
  • Postów: 45
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Duchy porozumiewają się w jakimś imago a odpowiedzi kierują po angielsku, poruszając znacznik na tablicy? Nawet to się kupy nie trzyma :) Zastanawiające po co odkopywać temat rozbity w 2011 przez Gaiussa, w tym temacie powiedziano już chyba wszystko na niekorzyść tego magicznego wooooo.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych